Keresés

Részletes keresés

Kriszta721 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42181

Bocs, a decemberben behozott bakról van szó. Most pusztult el.

Előzmény: Kriszta721 (42180)
Kriszta721 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42180

Azt fontosnak tartom megjegyezni, hogy K.S.-t nagyra becsülöm. Az állatok nem produkáltak semmilyen tünetet, semmiféle program részesei nem voltunk. Én voltam a világ legnagyobb barma, amikor sírva úgy döntöttem, hogy egy gyönyörű, tisztavérű bak és 3 remekül tejelő anya vesszen. Még mindíg élhetnének, nekem pedig sok-sok pénz a zsebemben maradt volna. Adtam a szarnak egy jó nagy pofont. De ezeket a történeteket a végtelenségig tudnám folytatni, egészen addig, hogy a decemberben elpusztult bakkal mi történt. Mert ma kaptam meg a vizsgálati redményt, nem lettem tőle okosabb, szegényebb viszont igen.

Előzmény: hegefeco (42175)
viktor989 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42179

Sziasztok. 

Szeretném megkérdezni , hogy egy bakod mennyi ideig lehet az állományba tartani ? 

És mikor lehet elkezdeni az anya fejését mert én úgy hallotam , hogy elést követö 14 nap elteltével . És a gidát mikor érdemes leválasztani .

 

A válaszokat elöre is köszönöm . 

Komondortanya Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42178

Nálam 3 részre vannak osztva. Bakok (kicsi-nagy), anyák(a kicsikkel) és a vemhesek, illetve a leválasztott gödölyék. De volt, hogy a verekedőset is külön kellett zárnom....

No, a bunyóst már épp sózom... Neki sehol nem volt jó. Mióta jobb létre szenderült, azóta semmi bunyó, még az új csajokat is elfogadták rögtön. Mondjuk én reggel korán engedem ki őket legelni, este maguktól mennek be. Viszont mikor nincs legeltetés, akkor nálam is idegesebbek a zárt karámban.

Szóval kitartás, egyszer rájössz a saját megoldásodra. Addig is figyeld, nincs-e rajta valamilyen sérülés, amit kezelni kell.

Jobbat én sem tudok.

Előzmény: hierholczandi (42170)
jojcye44 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42177


Hova valósi vagy?

Előzmény: almuska123 (42169)
hegefeco Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42176

CAE vizsgálat ára 875 Ft volt egy éve

Előzmény: hegefeco (42175)
hegefeco Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42175

"Szeretném megkérdezni mivel gyógyítható a kecskék izületi gyulladása? Nem kullancs okozza, mert sajnos kis kora óta dagadtak a térdei, de most úgy megy mint egy cirkuszi ló. Lehet valamivel kezelni? Köszi!!!!!" Ez volt az alapkérdés, és erre válaszoltam. Nem állítottam, hogy CAE, hanem megkérdeztem, hogy mi okozta a tünetet. Amennyiben a fényképeken látható állapothoz hasonlóan néz ki a bak lába, akkor jó eséllyel mondhatom azt, hogy CAE, és NEM GYÓGYÍTHATÓ a tüneti kezelés ellenére sem.

Kriszta, ilyen fizikai tüneteket produkáltak a te állataid is, vagy csak a CAE program részeseként vettek nálatok mintát?

Személyesen ismerem azt a személyt, aki akaratán kívül hozta be Magyarországra a CAE-t. Mivel ő maga sem bagatelizálja el a történteket, akkor nem kellene úgy tennünk, mintha nem létezne ez a betegség. A másik fontos tény, hogy Kukovicsnak nem sok köze volt az eseményekhez. Ő csak lehetőséget talált arra, hogy  EU-s támogatásokból legyen a CAE vizsgálat/mentesítés finanszírozva, ahogy a többi tagállamban is történt. A csalános történet szerintem arról szól, hogy a mai napig a minimális állat egészségügyi szabályok betartása nélkül adnak- vesznek kecskéket. Emiatt megy el sokaknak később a kedve, mert későn jönnek rá, hogy rossz helyről vásároltak állatot. CAE sajnos létezik, és egy vizsgálat kb. 2000 Ft, és még mindig jobban jön ki az ember, ha levizsgáltatja az állatait, mintha szépen elhullanak, kiesnek a termelésből.

A fél tőgy, illetve  tőgygyulladás nélküli kemény tőgy, elég jellemző tünete a CAE-nek Magyarországon is. Persze könnyű az ízületi gyulladást kullancsra/magzati fertőzésre/stb.  fogni, és megnyugtatni magunkat. A kullancsos történetnek is utána jártam, de jobbnak láttam nem részletezni, ugyanis bizonyos oltóanyag nagyobb pusztítást végzett a kecskék között, mint maga a fertőzés.

Egyébként a CAE-s kecske levágható, húsa ehető, teje iható, de maga az állat nem gyógyítható. Én szerintem ebben az esetben irgalmasabb dolog levágni, mint odaadni valamelyik elszánt hobbi kecskésnek, akinél leélheti életét. (és megfertőzheti az ő kecskéit is) Amennyiben nem CAE okozza a gyulladást, akkor van értelme a kezelésen gondolkodni, de addig teljesen felesleges diagnózist felállítani,  kezelést megkezdeni, amíg nem tudja Andi, hogy mi az okozója az ízületi gyulladásnak.

És ismét ide lyukadunk ki, hogy szerológiai vizsgálat... amit lehet csalánnak értelmezni, mert pénzbe kerül, de lehet úgy is, hogy ezen sorokat olvasók óvatosabban vesznek majd kecskéket, és vigyáznak arra, hogy mit visznek be egy állományba. Miután az elmúlt hónapokban "volt szerencsém" pár emberrel PÜ-ben , és telefonon is beszélni, akiknél a nagy számú elhullás oka az volt, hogy "csak egy fertőzött" kecskét vittek haza, jónak láttam felhívni a figyelmet arra, hogy ha már az évek alatt összehoztak egy szép kis állományt, akkor ne egy pár ezer Ft-os vizsgálat elmulasztása miatt dőljön romba az álmuk.

 

Előzmény: Kriszta721 (42174)
Kriszta721 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42174

Fecó! Ezt a történetet talán már ismered, de lehet hogy már itt is leírtam. Ez a CAE a Kukovics Sándor fejlövése volt. Váltig állította mindenki, hogy az import állatokkal jött ide be. Én, mint szorgalmas hülye, leszűrettem az egész állományt, méghozzá tízezrekért. Érdekes módon, az import kecskék teljesen egészségesek voltak. Aztán kiderült, hogy van nálunk 2 kecske, aki fertőzött. Mondanom sem kell, hogy a legjobb tejelők voltak. Levágtuk őket. A szívem szakadt meg értük. 3 hónap múlva újabb szűrés, megint 1 pozitív. Vágás. A CAE-nak semmi humán vonatkozása nincs, a tej iható, a hús ehető. Akkor minek ez az egész hercehurca? A kecske tünetmentesen élhet 15 évig. Mára mentesek lettünk, de a káromat ki fizeti meg? Más faszával verni a csalánt roppant egyszerű, de minek? 

Előzmény: hegefeco (42172)
geda1 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 42173

Eladó egy szarvatlan nőstény törpekecske 8000 ft-ért.Érd:edina80@windowslive.com

Fejér megye,Balinka

hegefeco Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42172

Mi okozza az ízületi gyulladást? CAE vírus? Igy néz ki?

http://www.extension.org/sites/default/files/w/0/0c/CAE.jpg

 

http://www.vetnext.com/search.php?s=aandoening&id=73082753668%20112

Ha igen,  akkor jobb ha mielőbb levágod, mert  nagyon fertőző, és nem gyógyítható betegségről van szó. Ez csak egy tünet a sok közül. Ha ezzel a bakkal más kecskék is érintkeztek, akkor valószínű, hogy van még ott fertőzött, de tünetmentes egyed. Fél év alatt ki sem mutathat, még vérvizsgálattal sem. Szólj dokinak, és vegyetek vért a többi kecskédtől, ezt meg likvidáld mielőbb!

Előzmény: G-G Andi (42148)
hierholczandi Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42170

Képzeljétek, kaptam egy alpesi gödölyét!!! Ráadásul egy kolbászkáért cserébe! Tegnap érkezett, gyönyörű - csak sajnos nagyon verik a nagyok. Az egyiket megkötöttem bent a helyükön. Amikor kint voltak legelni, akkor egészen tűrhető volt a helyzet. 

Meddig fog ez tartani? Míg felnő, és le tudja harcolni a helyét a rangsorban? Ha valakinek lenne egy jó tippje, hogy mit lehet tenni, akkor kérem, ossza meg velem.

(Majd csinálok képeket is)

almuska123 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42169

Szevasztok! Rég voltam itt. Azóta hála Nektek komoly kecskéssé váltam. Az állományom már akkora, hogy eladó is van köztük. Pl, a fekete szarvalt, elsőellő anya két gidájával. Bakok, most 10 naposak. Ha kell valakinek, megegyezünk. 

Üdv Mindenkinek

almuska

.

hegefeco Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42168

Lehetséges, hogy láttad ott a kecskéimet, az oldal indulásakor jó pár képet és infót adtam át a honlap készítőjének. Talán még mindig fennt vannak

Előzmény: Törölt nick (42161)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42167

lehet...egy éve van nálam, eddig normális volt...

Előzmény: tarejos (42166)
tarejos Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42166

Nem frontos a lelkem?

Nálunk a Bambi akkor (is) hüle, mikot frontváltozás van.

Előzmény: Törölt nick (42159)
kutilajos Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42165
kutilajos Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42164

.

kutilajos Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42163

Elnézést a képek lemardtak.

kutilajos Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42162

Krisztának küldöm a képeket.

1.kép: Katica a 9 hetes R1 gidájával. A gida eladó.

2.kép: Katica reggeli fejés elött.

3.kép: Mici a reggeli fejés elött.

laller25 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 42160

Helló nem egyedűl van 4-en vannak de a szmszéd unokája fojton jönne simogatni és etertni  az igaz hogy csak a kerítésen kívűlről simogathatja mert még csak ha jól tudom 1év 6honapos a kicsi unoka és nem szeretném hogy baja legyen.

Előzmény: Komondortanya (42157)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42159

kivételesen éppen se kutya se macska nem tartózkodott a pajtában, és az emberem se mászkált. tök nyugi volt. harmadik napja dilis valamiért, de nem tudom, miért. és ma beleharapott a karom hátuljába 2 puklcsin keresztül. amikor folytattam a fejét, akkor ismét.

Előzmény: Komondortanya (42156)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42157

Egyedül van? Akkor még egy darabig a szomszédaid kedvence leszel.... :):):)

Előzmény: laller25 (42155)
Komondortanya Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42156

Beszökött a tyúk? Vagy a kutya? Vagy a gyerek? Nekem akkor csinálnak extrém dolgokat....  De azért ez durva..

Nagyon megharapott?

Előzmény: Törölt nick (42149)
laller25 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42155

Helló köszi csak egy vele a baj hogy még egyenlőre tőle hangos a kőrnyék hiányzik neki a mami

Előzmény: misimókus73 (42152)
laller25 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42154

Helló kőszike 4-en voltak testvérek 3 lány 1 fiú ez megy már 3. éve az anyánál. azt mondta a tulaj hogy mindegyik kicsi lánynak legkevesebb kicsinye 3db azért is vettem innen a kecskét

 

Előzmény: Törölt nick (42153)
misimókus73 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42152

Meg!

 

Jófajta!

Előzmény: laller25 (42150)
tasszy Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42151

Sziasztok,

 

maradt nekem úgy 10-15 kg. pingvintejporom, ha valakinek szüksége van rá ingyen odaadom.

Bükkaranyoson, Borsodban lakok.

 

 

Zoltán,

laller25 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42150

Helló mindenkinek valaki meg tudná mondani pontosan milyen fajta a kis Lilike?

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42149

ma a Terka kétszer megharapott fejés közben:(

G-G Andi Creative Commons License 2012.05.19 0 0 42148

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni mivel gyógyítható a kecskék izületi gyulladása? Nem kullancs okozza, mert sajnos kis kora óta dagadtak a térdei, de most úgy megy mint egy cirkuszi ló. Lehet valamivel kezelni? Köszi!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!