Keresés

Részletes keresés

valláskritika Creative Commons License 2004.08.26 0 0 313

 Végül is ????

 

IGEN, tényleg az.

 

 

elneszaladj Creative Commons License 2003.07.07 0 0 312
Úgye, hogy mennyivel felszabadultabb dolog istenhit nélkül élni?

Az, hogy Isten terhes már az emberiségnek maga Isten is érzi, ezért nyugdijba kiván volulni.:-)

Előzmény: kiring (311)
kiring Creative Commons License 2003.07.07 0 0 311
Jó, akkor várom. Esetleg ideszólhatna előtte, hogy biztosan idehaza találjon.

Egyébként az istenhitből már egyedül, Gábor nélkül is kigyógyultam, hisz éppen ezért vált feleslegessé - sőt nyűgös teherré az Isten. Csak ő olyanvalami mint a bumeráng - az ember hiába dobja ki, folyton visszatér. De Gábor annyi mindenre talál megoldást - lehet talán hogy erre is????

Előzmény: elneszaladj (310)
elneszaladj Creative Commons License 2003.07.07 0 0 310
Hát Iván Gábor Mester gyógyítani tudja az istenhitet, ha az a gondod.

De ha csak egyszerű padláson porosodó Istenről van szó, akkor azért házhoz megy és elviszi.

Előzmény: kiring (309)
kiring Creative Commons License 2003.07.07 0 0 309
Nem, csere semmiképpen nem érdekel. Ha egyszer ettől a nyűgtől sikerül megszabadulnom, dehogy veszek másikat a nyakamba....!!!!

Az igazság az, hogy eddig csak tréfának vettem az egészet, de most már kezdem komolyan venni... Ha őszintén belegondolok - amennyiben valaki amúgy igazából meg tudna szabadítani tőle, hálából még én fizetnék érte.... Nekem megérné....

Előzmény: elneszaladj (308)
elneszaladj Creative Commons License 2003.07.07 0 0 308

Mennyit gondoltál érte?
Csere is érdekel?
Előzmény: kiring (307)
kiring Creative Commons License 2003.07.07 0 0 307
Hát.... - mit mondjak erre? Az eladó érdeke hogy agyba-főbe dícsérje a portékáját.... Legfőbb értéke hogy unikum - csak egy van belőle....

De garanciát azért nem adok vele - mert egy Isten eléggé romlandó portéka - vagy legalább is szeszélyes és megbízhatatlan.... - Így is megveszed?

Előzmény: elneszaladj (284)
elneszaladj Creative Commons License 2003.07.05 0 0 306
Ja a legtöbbük építésénél még nem voltak gyors járművek, csak lovak és szekerek.

Út és közlekedésbiztonság szempontjából sem útak mellé valók a feszületek.

Előzmény: Ember Azürből (305)
Ember Azürből Creative Commons License 2003.07.05 0 0 305
:-)

Az autóklubbtagoknak kiküldött újság egyik igen hosszu cikke az útak menti feszületekkel foglalkozik.

Bíztosan balesetveszélyesek az autósokra is, hiszen túl közel vannak az útakhoz és nekik való ütközés esetén nem hajlanak el és így halált és balaesetet okozhatnak.

elneszaladj Creative Commons License 2003.07.05 0 0 304

Szerintetek ez a babona meddig fog még élni? Mikor megy ki a divatból. Egyébként a történelemben volt több olyan babona is, ami milliókat hülyitette meg és több ezer évig fennállt.

De egyszer mindegyik eltünt.
Ahogyan ez is el fog tünni.

Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.07.02 0 0 302

én úgyan nem tagadom.

elneszaladj Creative Commons License 2003.07.01 0 0 300

Szoborpark: A kommunista diktatura gigantikus emlékművei

És a jogegyenlőség és a szabad véleménynilvánítás általános emberi és alkotmányban bíztosított alapszabályai alapján már készülőben a

Szoborpark: A keresztény diktatura gigantikus emlékművei

Ember Azürből Creative Commons License 2003.06.30 0 0 299
Kedves Adriel!

Csak egy többek által közösen használt nicken írok és így kérlek ne próbálj senkivel sem azonosítani, mert felesleges találgatás.

Ezt írtad; "Az igéhez csak annyit, hogy az ószövetségben Izrael Istenének épített oltárt nem engedte Isten, hogy faragott kőből készítsék! A berek lerontását maga Isten parancsolta meg!

Egyébként szerintem is felesleges a sok feszület az utak mentén, el kellene őket szállítani az RK szoborparkba.

Úgy tudom, a kommunista szobrok egy részének is ez lett a sorsa."

Valóban a kereszténység tanai, bálványai és tanításai sem hasznosabban semmivel sem, mint a kommunizmuséi voltak. Ne is beszélve esetleg a fasizmusról. De maradjunk csak a köztéri szobraiknál.

Ha a leninszobrok eltüntek, akkor a feszületek köztéri léte is kérdéses. Vagy akkor legyen joga, bárkinek leninszobrokat, vagy más vallás, vagy ideológia jelképeit is telepíteni at utak mellé.

Előzmény: Adriel (239)
Ember Azürből Creative Commons License 2003.06.30 0 0 296
Továbbra is IGábor mánia rulez:-)

Ahonyan olvastam, neked kb 20-30 fő rakta már fel a kérdést, hogy minek kell Iván Gábor üldözési mániáddal, nagyon sok nick meggyanúsításával és főként Iván Gábor topikjaiba való állandó offtopikjaiddal és személyeskedéseiddel rombolni a fórumot.

Nem úgy lenne a logikus, hogy ha IG fóbiád szerint, ha valaki ír egy fórumba, akkor te ne írj bele, ha azt akarod, hogy tényleg süllyedjen.

De írsz bele és rombolsz.

Előzmény: Törölt nick (295)
Ember Azürből Creative Commons License 2003.06.30 0 0 294
Kihaver!!! Senkit sem érdekel itt az Iván Gábor üldözési fóbiád. Kezeltesd vele magadat és próbálj meg a topik témájának megfelelően hozzászólni.
Előzmény: Törölt nick (293)
elneszaladj Creative Commons License 2003.06.30 0 0 292
Iván Gábor fóbia rulez:-)

Előzmény: Canis (290)
Canis Creative Commons License 2003.06.30 0 0 290
Nem vagyunk haverok.
Amúgy meg már leírtam a véleményemet.

Gábor, ne menj titkosügynöknek, mindig leleplezed magad.

Előzmény: elneszaladj (289)
elneszaladj Creative Commons License 2003.06.30 0 0 289

Te is elkaptad haver, ezt a minden nick Iván Gábor betegséget?

Amugy meg mi a véleményed a topik témájáról?

Előzmény: Canis (288)
Canis Creative Commons License 2003.06.30 0 0 288
Ez egy szokásos IG-féle "jajelsüllyedtatopikomgyorsanbeírokvalamithogyfelhozzam" hozzászólás.

De persze Te nem IG vagy... az emberek nem szokták magukat Mesternek szólítani

Előzmény: elneszaladj (286)
elneszaladj Creative Commons License 2003.06.30 0 0 287

Valóban az istenhit sokkal nagyobb kóklerség, mint az ezotéria. Vágó X-Aknák műsorában a helye a téma vizsgálatának.

elneszaladj Creative Commons License 2003.06.30 0 0 286

IG Mester szerint éppen úgy, mint a madárijesztő is kiment a divatból, az emberijesztésnek sincs jövője.

elneszaladj Creative Commons License 2003.06.29 0 0 284

Jómagam Istengyüjtő lennék, és ha érdekes ritka Istenséged van, akkor vevő vagyok rá. Esetleg több is van, vagy csak egy felesleges Istennel rendelkezel?

Előzmény: kiring (282)
luyo57 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 283
Juhhéjj !
előkerült egy két éves, csak IG által jegyzett, egynapos topik, hogy hogynem elneszeleggy szaktárs felújításában, de ő nem Iván Gábor! Sosem lesz az.
:-DDDD

Mérnemmész napra vazzeg? :) Pihenj, kaptál egy egész hónapot, itt az esély, hogy gyógyulj...

Előzmény: elneszaladj (281)
kiring Creative Commons License 2003.06.15 0 0 282
Ha még aktuális a hírdetés, én az enyémen szeretnék túladni. Ha meg még valaki fizet is érte....
Előzmény: Iván Gábor (133)
elneszaladj Creative Commons License 2003.06.13 0 0 281
Szerintem a rég ismert alapfelállás szerint. Vegyünk el két istent és adjunk vissza egyet.
BZoltan Creative Commons License 2003.06.11 0 0 280
akkor Adjad meg nekunk azt az oromet, hogy ham ar egyszer le vagy tiltva a fo nickeddel akkor a fikanickjeiddel is lehuzol a verbe...

z

Előzmény: Polgárelvtárs (278)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.06.10 0 0 279
Most vettem csak észre, hogy a (89)-es hozzászólásnak rejtett üzenete van. IG origón elveszettnek hitt írásai.
Előzmény: Ember Azürből (272)
Polgárelvtárs Creative Commons License 2003.06.10 0 0 278
IG, ahogyan olvastam a tanításait, nem akar mártír lenni. Nevettetni és sok-sok örömet adni az embereknek viszont annál inkább.
Előzmény: BZoltan (277)
BZoltan Creative Commons License 2003.06.09 0 0 277
luyo57,

ivangabor nem veszi eszre a nyilvanos kirohoges es a keresztrefeszites kozotti kulonbseget :) ezen utobbi csinal martirt, az elobbi csak bohocot az aldozatbol...

z

Előzmény: luyo57 (276)
luyo57 Creative Commons License 2003.06.08 0 0 276
Azon a feszületen már nincs több hely, ne reménykedj :-)
Előzmény: Ember Azürből (275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!