Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2024.03.01 0 0 76

Hulladékudvar....

Előzmény: 19crys93 (75)
19crys93 Creative Commons License 2024.02.28 0 0 75

Sziasztok!
Van egy EPSON XP-102 típusú nyomtatóm, ami ma úgy döntött, hogy sztrájkol. Papírelakadást jelez, de sehol semmi nincs benne. Mégis villog mindkét visszajelző pirosan, semmit nem csinál.

Van rajta reset gomb? Hátha elfelejti a hülyeségét? Vagy mit tudok vele csinálni?

 

Köszönöm, ha segítesz!

XNC Creative Commons License 2023.05.23 0 0 74

Elromolhatott az érzékelő........

Előzmény: zsolt160matizos (73)
zsolt160matizos Creative Commons License 2023.05.22 0 0 73

L6270 típusú nyomtatóhoz kellene segítség. Egy elakadt papír kiszedése után a nyomtató azt írja, nincs papír az adagolóba pedig igen. Átnéztem, de sehol semmi papírt nem látni. Mi lehet az oka, hogy nem érzékeli a papírt?

arkilaszlo Creative Commons License 2021.11.22 0 0 72

a garanciapapíron, hogy hova kell vinni

Előzmény: mikulik88 (71)
mikulik88 Creative Commons License 2021.11.22 0 0 71

Sziasztok!

 

Egy WorkForce Pro Wf-C5290-s nyomtatólval kapcsolatban kérnék segítséget. A nyomtatóban nincs még 900 pld. csak eredeti fetésket kapott. 3 napja még tökéletesen működött, majd 2 nap állás után bekapcsoláskor a következő hiba kódot írja: 000103. Sem a papír útjában, sem pedig a fej útjában nincs semmi. A fejet a nyugalmi helyéről kimozdítva nem találja meg a home pozicióját. Az optókat megpucoltam és az "útmérő" szalagot is. Szerintetek merre keresgéljek tovább? 

 

Előre is köszi!

Gotha'72 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 70

Hátha valakinek hasznos lesz:

 

EPSON L220 kb 2 év után kiírta hogy nemsokára tele lesz a tintalehúzó szivacs menjek szervízbe. Nem mentem, helyette vettem még egy nagy adag tintát. . Egy nagyobb nyomtatásnál aztán megállt, a két piros lámpa villogott mint a fénysorompó, semmit nem engedett csinálni.

 

Kiírta hogy elérkezett élete végéhez, magyarul elpatkolt a kis csoda nyomtatóm.

 

Na gondoltam megnézem a neten a guruk mit csinálnak ilyenkor. A mosógépnél már bejött a resetelés, biztos voltam benne hogy ennél is van trükk.

A youtubon megtaláltam a kapcsolódó videót, melyik szoftvert töltsem le amivel ki lehet nullázni azt a kis szenya számlálót, ami vezérli az egész hősi halált.

 

Feltelepítettem, kinulláztam, megy mint a veszedelem, a nyomtató ujra él.

 

Hát ennyit a világ zöldebbé tételéről, mikor mindenbe beépítik az automatikus megsemmisülés szoftvert (hogy vegyél ujat. )

 

A kapcsolódó videó: https://youtu.be/A4HGo6h9DNI

 

A szoftver amivel kinullázható (ja sok más számláló is be van építve, így lehet hogy a gumihenger tönkrement, vagy a szkenner elérte életkora végét stb hibaüzenetekre is jó)  https://www.blowingideas.com/epson-l220-resetter-adjustment-program/

 

ezt csak ezért írtam le ha valakinek Epson (L220, L310, L360, L365) nyomtatója van, még nem kell rögtön kidobni vagy szaladni a szervízbe.

 

bolisz57 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 69

Sziasztok.       Van egy Epson XP510.---  nem nyomtat  , nem másol !!  a teszt oldalt szépen nyomtatja ,és szekennel !!! most volt nyomtató használtfesték-párnája resetelve !!.....hol a hiba???

Desert Rat Creative Commons License 2019.03.09 0 0 68

Egyáltalán nem tuti tipp, de van az epson nyomtatóknak resetelő funkciója ami a gyári szűz állapotot állitja vissza - nekem elfelejtett admin jelszó miatt kellett, de már nem emlékszem milyen kombináció volt .. valami olyasmi, hogy egy gombot kellett nyomni bekapcsolás alatt jó hosszan .. lehet, hogy tipustól is függ, ki kell bányászni a doksijából vagy fórumokból.

Előzmény: kovi1967 (67)
kovi1967 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 67

Kedves  mindenki szeretnék  segítséget  kérni. Adót egy  Epson wf 7710 nyomtató  amit rosszul installáltam a patronnal vagyis  nem  az  eredeti  setup  patront tettem  bele. most  állandóan  üres  patront  jelez valaki tud  megoldást ,hogyan  tudnám  az  egész  műveltetett  újra  csinálni az  eredeti patronokkal .

Dr.Ssssné Creative Commons License 2017.10.05 0 0 66

Minden alkalommal, amikor patront cserélek az EPSON  XP-202 nyomtatómba, nem indul el és azt jelzi vissza, hogy a tintapatron nem eredeti. Után-gyártottat egyszer akartam használni, de azzal sem indult el. Kezdettől fogva sok bosszúságot okozott emiatt. Sem fénymásolni, sem nyomtatni nem tudok vele, csak nagyon sok kínlódás után....

 

joy Creative Commons License 2017.01.11 0 0 65

Balta.

Előzmény: sandjan (60)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.11 0 0 64

Kedves Gergő!

 

Érdeklődöm, hogy sikerült megoldani-e a problémát az Epson AL-M300-al kapcsolatban, mert minket is nagyon érdekelne? :)

Előzmény: kissgergost (50)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.03 0 0 63

Úgy tűnik, ez a topic behalt... :(

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 62

Sziasztok,

 

Most jutottam hozzá egy SX218 nyomtatóhoz.

Az eladó szerint minden jól működött rajta de ahogy lenni szokott, sajnos ez nem így lett... 

A színes patronok működnek de a fekete egyáltalán nem.

Kérdés!

Beszáradt csak az az egy patron? Létezik ilyen? Vagy más baj lehet?

Próbáltam denaturált szesz segítségével a tisztítást de semmi.

Üresjáratban tettem a fej alá alkoholos zsepit és pihentettem rajta 10 percet de ugyanaz.

De olyan színten semmi, hogy egy darab fekete szín vagy paca nincs a papíron.

A fúvókaellenőrző nyomtatásakor is csak a színes csíkok jelennek meg, a fekete egyáltalán nem.

A szétszedést még nem próbáltam mert tartok tőle (bár néztem 1-2 videót és nem olyan bonyi).

Hogy lehet a fúvókákat kiszedni a masinából?

 

Tudtok tippeket adni? Nagy segítség lenne!! 

Köszi előre is!!

 

István

rodolfo2000. Creative Commons License 2016.06.19 0 0 61

Sziasztok!

 


Eszméletlenül dühítő, hogy sehol, de tényleg sehol az univerzumban nincs információ arról, hogy az Epson L365 nyomtató maximum milyen súlyú (g/m2) papírt képes kinyomtatni! Még a márkaszervizben sem tudták megmondani! Hálásan megköszönöm ha gyorsan tud valaki információt küldeni!

sandjan Creative Commons License 2016.03.08 0 0 60

Sziasztok !

Kaptam egy Epson SX210 - es multis nyomtatót ! Csak szkennelni szeretnék vele ! Tinta nélküli megoldás van rá ?! Valami érintkezőáthidalós - OKOS megoldás kellene ! 

John Syddal Havas Creative Commons License 2016.02.14 0 0 59

Sziasztok. Van egy EPSON XP-205 tipusú nyomtatóm és eddig semmi baj nem volt vele. Most patront szerettem volna cserélni benne, de a nyomtatófej nem áll be úgy, hogy cserélni tudjak. Bekapcsolom, fel nyitom meg nyomom a karbantartás gombot (csucsára állitott háromszög) és csak a nyomtatófej járkál aztán vissza áll alaphelyzetbe és a bekapcsoló gomb elkezd villogni és annyi semmit nem csinál. Aztán már csak akkor reagál valamire ha kikapcsolom és ujra be, de ugyan ezt csinálja mindig. Mi lehet a baj??? Még így nem jártam. Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni! Remélem nem kuka!

Attilasz1982 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 58

Sziasztok,olcsón adóm patronom epson t2616 család ill.t16 család !multipack ! 9000 ft esetleg alkuképes !

ajandekozzvelunk Creative Commons License 2014.08.04 0 0 57

Sziasztok, Keresek Epson Stylus pro 4000-hez  (T54-es tartályszéria) chip reseter-t és gyári Epson  utántöltő festéket. Ha valaki tudna segíteni egy link-el, vagy tel. számmal, megköszönném...

Avercamp Creative Commons License 2014.07.12 0 0 56

Vettem hozzá egy "Resetter" nevű cuclit (kb. 2500), amivel a rosszalkodó patront meg illanyoztam és azota nyomtat, de hát ez sem fenékig tejfel, mert az utángyártott tinta szinei prá honap alatt fakulnak...megette a fene az egész otthoni xarakodást... aki tud jobbat az szóljon, amugy a Bakáts téren szerzem be a kellékeket.

Előzmény: joy (54)
ajandekozzvelunk Creative Commons License 2014.07.06 0 0 55

Sziasztok!

 

Olyan problémám van hogy Epson B310-es szublis nyomtató ma elkezdett csikozni, többszöri fejtisztitás után csak romlott a helyzet, egy szin kezdett sza..kodni, de már a többi is csinálja. A tartályok félig vannak eddig soha nem volt semmi baja. Ha járt már valaki igy és tud megoldást kérem segitsen valami tippel

 

joy Creative Commons License 2014.04.30 0 0 54

Hogyan oldódott meg?????

Előzmény: Avercamp (48)
joy Creative Commons License 2014.04.30 0 0 53

Segítség kellene, ha van itt valaki!

 

Epson SX-400 nyomtatóm van.

Patroncsere után nem ismeri fel az új patronokat, mikor visszatettem az üreseket, már azokat is T0711, T0713 ismeretlennek mutatja -a nyomtató is.

/Cannot recognize ink cartridges./

 

Norex01 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 52

Norex01 Creative Commons License 2013.12.13 0 0 51

 Sziasztok! Lehet tudtok segíteni, van egy EPSON STYLUS PHOTO PX830FWD nyomtatóm. Újon vettem, de az elejétől ugyan az a probléma. Ha számítógépről nyomtatok, legyen az Windows vagy Mac OSX nincs jelentősége a probléma ugyan az, olyan mintha kétszer nyomtatna és kb 0,1mm távolságra egymás mellé. Nincs azzal se különbség, hogy most Lightroom vagy egyéb szoftverrel nyomtatok. Szöveg vagy kép, minden ugyan az. De viszont az érdekesség, hogy ha pendrive-ról nyomtatok(ugyan az a felbontás, ugyan az a színprofil, ugyan az pixel/ per inch) vagy a scan felületről, akkor tökéletes. Használtam már eredeti patronokat és utángyártottat (EZPRINT) is, de nincs jelentősége. A print head alignment nyomtatás alatt mindegyik kocka hiányos, ahol soronként legalább 1-nek telt kockának kellene lennie. De még az is érdekes, hogy amikor a nyomtatón megpróbálom állítani ezt a funkciót, mindig 5-ön marad, akár a nyomtatón állítom, akár a számítógépről. Már nem garanciális, az epson is értetlenül áll. Volt már gyári beállítások visszaállatása, fej tisztogatás, De itt a kérdés, hogy miért lehet Pendrive-ről és scan felületről normálisan nyomtatni, de számítógépről USB, Air, Google Printről meg nem, mellékelem az eredményeket.   

kissgergost Creative Commons License 2013.11.21 0 0 50

Sziasztok!

Epson WorkForce AL-M300D-re cseréltük a korábbi Epson M2000-et egy orvosi rendelőben. Receptek nyomtatásakor úgy nyomtat, hogy 2 kinyomtat, 4-5 másodperc szünet, majd megint kinyom 2-t, megint 4-5 másodperc szünet.

Ezt nem csak az orvosi szoftver környezetéből csinálja, hanem ha szövegszerkesztőből próbálok receptre nyomtatni, akkor is. A4 papírra nyomtatáskor semmi gond.

A korábbi nyomtatónál nem volt szükség semmi különös beállításra a nem szabványos papírméret miatt.

A segítséget előre is köszönöm.

 

Avercamp Creative Commons License 2013.08.30 0 0 49

megoldódott!

Előzmény: Avercamp (48)
Avercamp Creative Commons License 2013.08.21 0 0 48

Sziasztok, van egy Epson 1500w nyomtatóm, a kérdésem az, hogyan tudnám rávenni, hogy elfogadja az utángyártott chippes tintát, mert most: unrecognized- felismerhetetlenségi hibát jelez???
És világit a gépen a jobb oldali tintacseppes gomb, és mindegyik tintavisszejelzés is egyenként jelzi a neki nem tetsző szitut...

Biztos van egy gombkombináció amivel be lehet fogni a pofáját és rá lehet venni, hogy nyomtasson elfogadható áron!!!!

Köszönök minden segitő szót. előre is!

mausz Creative Commons License 2013.08.08 0 0 47

Hali!

 epson sx 100 nyomtatom papirelakadást jelez de nincs benne semi idegen tárgy. mégsem csinál semmit, tudnátok valami őtletet adni? persze a szerelőn kivül. kösz mindenkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!