Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

bings12 5 perce © 54187

Köszönöm!

Rengeteged segítettél!!!!!!!!

Előzmény: t.lantos (54186)
t.lantos 9 órája Creative Commons License 54186
Előzmény: bings12 (54185)
bings12 10 órája © 54185

Abban még segítenél miket keressek,és én miket rakjak fel?

Köszönöm a segítséget

Előzmény: t.lantos (54184)
t.lantos 10 órája Creative Commons License 54184

eladokent kell, de aki igy akar pontokat szerezni, az maga is beszall vevokent, segitve a tobbieket.

Inkorrekt az ebaytol, amit muvel, regen nem volt ilyen.

Előzmény: bings12 (54183)
bings12 10 órája © 54183

Aha,tehát mindegy,hogy eladóként,vagy vevőként gyűlik ki a 25?

t.lantos 10 órája Creative Commons License 54182

ugyanez, csak meg kell varnod, hogy amerikaiak ussek le.

Le fogjak, mert vevokent is kell a +.

meg akadnak ott is eladok, akiknek kell a + :)

Előzmény: bings12 (54181)
bings12 11 órája © 54181

Igen a 25 usa poz.

Esetleg más ötlet 25 ért. megszerzéséhez?

Előzmény: t.lantos (54180)
t.lantos 12 órája Creative Commons License 54180

Ezen lehet segiteni, felteszel minimum arra barmit (pl. digitalis fenykep), lehetoleg private, aztan innen paran jol megvesszuk, es maris megvan.

Viszont jol olvasd el, mert ugy remlik, hogy 25 USA + kell.

Előzmény: bings12 (54177)
xeroxs 12 órája © 54179

Köszönöm segítségedet!!

Szóval, mivel szinte újonc vagyok, az az nem vagyok 90- napja regisztrált tag. Nem kapom meg az összeget, még visszajelzést nem ad a vásárló.

Tehát.. a német ebay-en azonnal hozzáférek az összeghez ? :) 

Előzmény: radikál (54175)
t.lantos 12 órája Creative Commons License 54178

Par napig igy kell hagyni, csak aztan mehet az escalate.

Előzmény: silenthill (54176)
bings12 13 órája © 54177

Köszi,ez nekem is jól jött,nekem is ez a gondom.

A sz..r  az,hogy nem mindegyik vevő ad pozitív értékelést,úgy kell kuncsorogni utána :(

Így 21 napig várni kell a lóvéra,míg nincs 25 poz. értékelés.A többi feltétel nálam megvan.

Előzmény: radikál (54175)
silenthill 14 órája © 54176

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

07.07-én vettem egy terméket ebay-en. Már az elején furcsa volt, hogy az estimated delivery date üres. Írtam az eladónak, azt mondta semmi gond, feladta a cuccot. Mivel 1 hónap után sem érkezett meg, így megírtam neki, hogy nem jött meg és azt találnám megfelelő megoldásnak, hogy visszaadja a pénzt. Illetve ha mégis meg jön a termék, akkor újraküldöm az termék árát. A válasz az volt, hogy ő azt tartja elfogadható megoldásnak, ha másik módon, gyorsabb kézbesítéssel újraküldi. Ezt én nem igazán akartam, mert nem bízom abban, hogy megérkezik, ráadásul, ha sokáig várok, akkor elvesztem a jogaimat a segítség kérésre. Erre megint azt írta, hogy de újraküldi, illetve erősen kérlelt, hogy ne csináljak semmit, mert az rosszt fényt vetne az üzletre.

Szombaton átvittem a levelezésünket egy case alá (csúnyán kifejezve). A helyzet nem változott. Én kérem, hogy utalja vissza a termék árát, ő pedig az újraküldést ismételgeti. Nem hiszem, hogy meg tudunk egyezni. Próbáltam az ügyet átadni az ebay részére (escalate case to ebay support), de ezt a lehetőséget nem találom sehol.

Szerintetek mit tegyek? Arra gondoltam, hogy lezárom ezt a case-t és paypal-on keresztül próbálom meg visszaszerezni a pénzt. Erre még van pár nap lehetőségem.

Minden tanácsot előre is köszönök.

Gábor

radikál 15 órája © 54175

Kis olvasnivaló:

http://pages.ebay.com/sellerinformation/build-your-business-online/deliver-great-service/fundsavailability2/

A problémád nem egyedi.

Sokan küzdenek a dologgal.

Gondolom a .com-on árulsz ott megy ez a sz*patás.

A .de-n azonnal hozzáférsz ha 1000 Euro alatt van a total price.

Előzmény: xeroxs (54174)
xeroxs 17 órája © 54174

Sziasztok, kérdésem lenne. Eladtam egy terméket az ebay-n egy másik oldalról. Meg is vették, de az összeghez a paypalon nem férek hozzá.... Kérdésem hogyan kell árut eladni az ebay úgy hogy ha megveszik és kifizetik az összeghez azonnal hozzáférjek ?

Jeepney 19 órája © 54173

Ja, a választók nagy többsége hülye ja!

Még szerencse, hogy vannak ilyen nem hülyék köztünk, mint te.

El tudod nekünk magyarázni, hogy a tisztességtelenség , az nem az, csak nem értünk hozzá, meg ingyen akarunk mindent.

A valutahitelesek meg kértek volna a szomszédtól kölcsön ja...

Senki sem kényszerítette őket ja...

Előzmény: Selfie-mmolation (54172)
Selfie-mmolation 1 napja © 54172

Mert nincsenek illúzióim a választók nagy többségéről.

Különben a te lehúzásról puffogásod, na az tényleg irodalmi és közgazdasági nobelt érdemel, annyi hasznos információ volt benne.

Előzmény: radikál (54171)
radikál 1 napja © 54171

Tyű a betyárját de okosat mondtál.

Ez igen.

Igen nagy volt a hsz.-od információtartalma.

Miért nem indulsz vele a választásokon?

pfff...

Előzmény: Selfie-mmolation (54166)
Lángész69 1 napja © 54170

Turbóra kapcsolt a CHINA POST ?

A hónap eleje óta nagyon gyorsan érkeznek meg a cuccaim Kínából! A ma érkezett 10.-én volt feladva, tehát 8 nap alatt.

De még van olyan július 1.-én rendelt, ami még mindig nem jött meg

t.lantos 1 napja Creative Commons License 54169

Ha cserelted, akkor maris megvan, hogy mennyi az erteke. Amugy nyilatkoznod kell.

Amugy meg a szokasos piaci erteket barmikor figyelembe veheti, es felulirhatja a szamladat.

Magyarul ha egy nyilvan draga dolgot vettel, es azt mondod 20 dollar volt (sot, akkor is, ha tenyleg annyi volt), akkor is vamolhatja ugy, mintha 200 lett volna, ha annyit er.

Előzmény: Honnandejo (54168)
Honnandejo 1 napja © 54168

Kérdésem lenne, mi van ha kap az ember egy kis csomagot EU-n kívülről, vám alá teszik de nincs róla számla, paypal, stb, mert cserébe kapta ismerőstől (én is küldök neki ingyen, ő is küld)
Mi alapján számol vámot a NAV ha nem tudom igazolni az értékét? Felbontja és megnézi mi van benne? Ilyenkor mi van? Visszaküldik?

Honnandejo 1 napja © 54167

100% agree!

Előzmény: Selfie-mmolation (54166)
Selfie-mmolation 1 napja © 54166

Tipikus morgás, ami itt folyik. Adj uram, de azonnal és ha lehet ingyen.

Ennyibe kerül az ebay, paypal, bankszámla, stb. Ennyibe kerül, hogy nemzetközi piactéren áruljál. Ha valakinek nem tetszik, hirdessen a kerületi újságban vagy alapítson olyan nemzetközi piacteret, amelyik olcsóbban működik. Vagy győzze meg az ebay-t, hogy érdemes neki változtatni az árazáson.

Előzmény: radikál (54165)
radikál 2 napja © 54165

És akkor egyvalamivel még nem is számoltatok!

Ennek a "lehúzási sorozatnak" a végén ott vagytok, hogy már csak fel kell venni a pénzt.

Ja, csakhogy ezért is pénzt kér a bank (állam) igaz az elözöekhez képest csak elenyészöt de na.

Persze lehet azt mondani, hogy aki ebbe vágja a fejszéjét az számoljon vele de akkoris elég durva ha végiggondolod mennyi is lesz a kis 100 dollárocskádból a végére. 

Viszont az tény, hogy normális áron sehol máshol nem adod el a cuccod csak az ebay-en. 

Előzmény: Ballószögi (54161)
radikál 2 napja © 54164

Azt, hogy üzenetet hagyott a kézbesítö a vevödnek mert b*szott otthon lenni amikor ki akarta vinni neki a csomagot :)

Előzmény: bings12 (54163)
bings12 3 napja © 54163

Szasztok!

Újabb kérdésel fordulok hozzátok.

Az egyik csomagomnál ezt írja a 17track:2014-08-16 15:32, Notice Left (No Authorized Recipient Available), AURORA, CO 80017

Ez mit takar?

Jeepney 3 napja © 54162

Én is ezt fogom csinálni, megadom az itthoni forintos bankszámlámat, kikérem a pénzemet (mi mást tehetnék )és lehet, hogy én is örülni fogok, amiért csak néhány forintok bukok dolláronként.

De az egész akkor is olyan tipikusan tisztességtelen.

Persze ismerem a bankos zsolozsmát: "ha nem tetszik, el lehet húzni" , meg "nem kényszerített senki".

Előzmény: Honnandejo (54160)
Ballószögi 3 napja © 54161

..de hat ez volt az olvtars kerdese,hogy  mi tortenik ha dollar szamlank van.

A forint/dollar/ euro stb arfolyam persze mindig valtozik,de a matek..a leptekek nem.

Előzmény: Honnandejo (54160)
Honnandejo 3 napja © 54160

Ja ha te EUR számlára utaltatsz forintot akkor magadra vess. Én a forint számlámra kapom a pénzt a paypaltól és szép a világ! Egyébként ma 305 a paypal EUR árfolyama nem 280.

Előzmény: Ballószögi (54159)
Ballószögi 3 napja © 54159

Nem erted.

1, paypal meveszi az eurodat 280 ert,mikor meg az itthoni nepper is 305 ft adna erte.

2,atutalja a 280ft at( vegyunk 1€) az euro szamladra.

3, a bankod az utalt forintot atrakja  Euroba,mert EURO SZAMLAD VAN-de O 330 ert adja neked az eurot,NEM vetelin azaz:300 ert!

330-280=50 ft!

Ha itthon nem euro,nem dollar szamlad van,hanem forint,ertelem szeruen a 3. Pont kimarad!

Sokan nem tudjak,mi a veteli- kozep- eladasi kulonbseg!

Előzmény: Honnandejo (54158)
Honnandejo 3 napja © 54158

Sokan nem értik... Hol buknál már 50 ft/EUR-t????

Eladok valamit 100 EUR-ért levon a paypal ebay marad kb 85 EUR ezt átutalom magyar számlára, jelenleg a PayPal exchange rate: 1 EUR = 305.846 HUF vagyis megérkezik a számlámra 2-3 napon belül 85*305.846=25.996 HUF Hol bukok ha 25-ért akartam eladni és azt meg is kaptam a számlámra? Ha 85 EUR-t kapnék a paypaltól nem forintot és azt beváltom váltónál akkor ma kb. 7 forinttal kapok többet (312 a vételi). Ezt meg kalkulálja bele mindenki.

Aki jól csinálja nem bukik az eladáson, hogy a paypal mit ügyeskedik az az ő dolga, nélküle úgysem adsz el semmit, ezt kalkuláld bele és ne azon idegeskedj hogy mennyit húznak le.

Van olyan haverom aki havi 3-400e Ft keres tisztán eladásokkal és mellette van rendes melója.

Előzmény: Ballószögi (54157)