Keresés

Részletes keresés

vsiivz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10541
:o)
Előzmény: mariska_xx (10539)
vsiivz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10540
"Mi van akkor ha szeretnek valamikor penzt is fogadni a Bidpay vagy mooneybooker-en keresztul?"
semmi
a bidpay eseteben kapsz egy csekket es bevaltod barmelyik postan vagy penzvaltoban
semmi koze a bankszamladhoz a dolognak
a moneybookert nem ismerem
paypal-al ugysem tudsz penzt fogadni

ha a cib-nel ilyen tapasztalataid vannak, valts bankot
en teljesseggel meg vagyok elegedve az opt-vel
dombor-kartyam van, volt anno virtualis kartyam is,
kaptam egy harmadik szamlaszamot is
itthon a gep elott ulve utalgathattam ossze-vissza mind a haromra/rol
ingyen, real time

ne a holgytol kerdezd, tudod-e hasznalni a paypal-t
szerintem nem koteles tudni az e-bay-rol es a paypal-rol
menj fel a paypal oldalara es tajekozodj
ott van minden
(minden olyan kartyat tudsz hasznalni paypal fizetesre, amin van 3 jegyu biztonsagi szam)
Előzmény: Chirs_K1 (10528)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10539
Talán nemcsak az amerikai tőzsdén jegyzett cégeknek kéne utánanézni és tezstelni az ügfélszolgálatost ilyenekről, ami tényleg nem feladata. Inkább meg kéne kérdezni a kártyák átjárhatóságáról. Grrrrrrrrrrrrrrrr. Ezt ménem kérdezted meg? Csak kioktatni lehet?? Kedves Chris, jobb, ha tőlem tudod, hogy szarul csináltad eddig, ha levásároltad. (anyám, ekkora hülyeséget feltételezni, hogy ...) Komolyan, mérges vagyok, amikor ilyen hangnemben hallok felhördülni valakit és.. Na, mindegy, megyek vissza a lázas gyerekemhez.
Előzmény: Chirs_K1 (10534)
Ariel Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10538
Krisztian!

csak felig irtam viccesen. Mert azt komolyan gondolom, hogy egy bank elsodleges feladatai azok amit irtam. az hogy a kartyajukat x vagy y kulfoldi ceg elfogadja-e, nem igazan feladata egy ugyfelszolgalatis alkalmazottnak. Viszont amikor nekem problemam volt az egyik szolgaltatoval, akkor a cib24 odakapcsolt a kartyaosztalyhoz ahol reszletesen lattak a hibauzeneteket es segitettek.
Előzmény: Chirs_K1 (10536)
TGabesz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10537

Köszi a nyugtató sorokat.:)

A nemzetközi kicserélővel, hogyan tudom tartani a kapcsolatot?

Az Orczy téri posta az más ugye? (Őket hívtam tegnapelött)

Előzmény: Törölt nick (10532)
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10536
ha ezt vicckent irtad akkor HA HA HA.
Ha nem akkor szerintem kicsit ki kellene nyitniuk a szemuket hogy amit arulnak azt vajon mire is hasznalhatjak tobbnyire az ugyfelek. Ebay/Paypal talan nem esik annyira messzire az internetkartyatol. Vagy csak ugy van az a kartya azt kesz? :D
Te Mari! Nem tudom miert viszik annyira azt az internetkartyat, de biztos jo....
:D
Hat nem hiszem hogy csak ugy kitalaltak hogy ha mas banknal is van akkor nalunk is legyen, de nem tudjuk mire jo alapon vezettek be.

Ha arulok valamit akkor legyek egy kicsit tisztaban hogy mire is jo.
A Holgy fiatal 25-30 eves volt, tehat nem a nyugdijazas elott allo alkalmazottat kerdeztem ezekrol a "furcsasagokrol".

Ezek nem neked szoltak, csak a te hozzaszolasodra reagaltam.
Krisztian
Előzmény: Ariel (10531)
asx Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10535

Kicsit off mert nem ebay, viszont posta:

december 7.-én rendeltem az amazon.com-tól egy koncert DVD-t ami hivatalosan december 13.-ától van forgalomban az USA-ban. A német amazon szerint Németországban (a német kiadás -ami kicsit más mint az eredeti) december 16.-tól.

MA kaptam meg!

USA (KY)-->Franfurt-->Salzburg és a végállomás: Bécs

Pár hete rendeltem a német amazontól könyveket egyik vasárnap este. Hétfőn postázták, szerdán itt volt nálam.

Ez a német és osztrák posta műve volt.

Ezexerint van még mit tanulni a magyar postának...

 

 

Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10534
Tuti hogy nem. Tobbszor is megkerdeztem. A ket kartya kozotti utalasokert nem kernek penzt, de ami egyszer mar az internetkartyan van azt nem tudjak visszavezetni a normal szamlara. Csak levasarlassal lehet tole "megszabadulni".
Előzmény: Törölt nick (10533)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10533
hmm, otp webkártyáról vissza lehet utalni a normál folyószámlára az összeget. cibnél tuti nem lehet?
Előzmény: Chirs_K1 (10528)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10532
ha már doboz, akkor az sajnos csomag, és már nem tud levélpostai küldeményként jönni, ott már nagyon bejátszik a logisztika, szerintem kb reális a két hét. attól is függ sokminden, hogy pl a hét melyik napján adta fel (vagyis inkább a munkanapokat érdemes csak számítani), illetve a nap melyik szakában. signed-for-ral küldve nem hiszem, hogy lenne rá bármi esély, hogy ellopják, maximum elkeveredhet. de gyakorlatilag mivel a signed-fornál minden állomáson a ragszám alapján dokumentálják a csomag ki- és beléptetését, nincs az az idióta melós, aki ellopná (könnyen kiderülne ugyanis, ki a felelős). szóval ilyenkor tényleg maximum csak az lehet, hogy valahol elkeveredik (beesik az asztal alá ;o)), de van, hogy még ilyenkor is előkerül akár hónapok múlva. mindenesetre signed-forral mindig van felelős, ez a lényeg. szerintem ne nagyon izgulj, de a nemzetközi cserélővel tartsd a kapcsolatot. ha onnan továbbküldték mo-ra, akkor már nem lesz gond.
Előzmény: TGabesz (10530)
Ariel Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10531
neked miert nem eleg, hogy egy bank jo kamatot ad, vigyaz a penzedre es egy jo netbankja van? miert kellene nekik ebayel meg paypallal foglalkozniuk?
legkozelebb friss tejet es peksutemenyt szeretnel mikor benezel hozzajuk? ;)
Előzmény: Chirs_K1 (10528)
TGabesz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10530

Légipostával jön, pontosan ilyen küldemény:

"Airmail Insured International Signed For"

Kis csomag (doboz), óra van benne.

 

Előzmény: Törölt nick (10529)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10529

arra számíthatsz, hogy most a karácsonyi dömping miatt egyre lassabban jönnek a csomagok. én általában légipostával küldetem, de még így is szembeszökő a változás. nov végén még 4 nap alatt ideért bármi, mostanra kb 6 napra nőtt a levél-formátumú csomagok ideje, a csomag-formátumúaké meg mégtöbb, és mindez légipostával. sajnos a nagy (borítéknál nagyobb) csomagokat már egyre nehezebben tudják begyömöszölni a konténerekbe, ilyenkor csúszik vele az angol posta (mivel mint minden más posta, úgy működik, hogy minél kisebb költséggel akar küldeni, tehát tetris szerűen megpróbál telepakolni minden konténert maximális helykihasználással).

 

légipostával küldetted? ha igen, akkor kábé mostanában kell megérkeznie. ha földivel, akkor sztem karácsony előtt már nem jön meg.

 

egyébként tegnap volt az utolsó nap, amikor az angol posta még egyáltalán vállalja, hogy ha rajta múlik, kari előtt ideér a csomag (levél-formátumú). ma már csak kari utáni időpontra vállalták. szóval most nagy káosz van, a nemzetközi cserélőben meg mégnagyobb.

Előzmény: TGabesz (10527)
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10528
Ha lenne eleg penzem akkor ezek szerint az lenne a leggazdasagosabb, ha csinaltatnek egy USD deviza es egy Euro alapu deviza szamlat + hozzajuk egy USD es egy Euro alapu internetes kartyat. Van egyebkent ilyen tipusu kartya altalaban a bankok kinalataban? Ti hasznaltok -e ilyet?
Mas.

/off
Eddig nekem jo tapasztalataim voltak a CIB bankkal, de ma mikor bementem masodjara az Oktogonnal az irodajukba hogy igenyeljem az o internetes kartyajukat, akkor elegtelen bizonyitvanyt allitottak ki magukrol.
Meg tegnap megkerdeztem toluk hogy akkor Paypal-lal tudom-e hasznalni a kartyat? Nem tudta a holgy.
Ma mondom neki hogy en megneztem/megkerdeztem az interneten hogy lehet hasznalni esetleg erdemes lenne jobban reklamozni ezt. Erre a holgy. Hat kicsi vagyok en ehhez. Mondom neki, en meg meg kisebb ezert mondom Onnek hogy adja at a fonokenek vagy a marketingeseknek. Erre O: Nem hiszem hogy nekunk ezzel foglalkoznunk kene eleg nekunk csak elmondani a felteteleket. :(
Mondom neki hogy az ebay-en ezzel szoktak altalaban fizetni az emberek es az ebay-rol mar biztosan hallott, nagyon sok ember hasznalja. Erre O atkiabalt a masik asztalnal aldogalo "manager"-nek vagy fiokvezeto fiatal sracnak: Figyelj te hallottal mar errol az ebay-rol vagy micsoda? Mondom ez egy hatalmas internetes piac meg az amerikai tozsden is fent van. Erre ezek cinkosan osszeneztek, elmosolyodtak es a valasz: Nem hiszem hogy nekunk tisztaban kene lennunk az amerikai tozsdevel.
Haaaaaaaaaaaaat ezek utan elgondolkozom mikor ajanlom oket legkozelebb.
Eddig sok pozitivumot hallottam/olvastam roluk hogy meg kis bank es kedvesek segitokeszek mert szeretnenek minel tobb ugyfelet megfogni. A honlapjuk is eleg jo, de hat szerintem mar kezdenek ok is a megelegedettseg nyugalmaval hatradolni, mint pl. az OTP.
Termeszetesen ez egy eset volt, de EN voltam ott abban az esetben/szituacioban es engem nem tudtak megfeleloen kiszolgalni a hozza nem ertesuk miatt.
szoval reszemrol CIB--
/off vege

Mi van akkor ha szeretnek valamikor penzt is fogadni a Bidpay vagy mooneybooker-en keresztul? A baj az hogy az internetes kartyara csak utalni lehet a normal kartyamrol penzt de vissza mar nem mukodik. Tehat ha en kapok penzt akkor azt csak levasarolhatom az interneten vagy tovabbkuldhetem felvenni nem tudom.
Ti hogy oldjatok meg ezt?
Csak dombornyomott kartyaval lehet?
Ok ajanlottak egy dombornyomottat amihez 50ezer Ft-ot lekotnek a penzembol. Mas megoldas lehetseges?
Tapasztalatok?

Krisztian
Előzmény: digicat (10525)
TGabesz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10527

Már az itteni postán is megnyugtattak, hogy nem lesz vele gond, csak érne már ide.:)

A központ szerint elég sok reklamálás van az angliai küldeményekkel mostanság.

Vár valamelyikőtök csomagot onnan úgy, hogy 2 hete feladták már?

Az eladó szerint 14 nap elteltével lehet kerestetni.

Előzmény: Törölt nick (10526)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10526
ó, emiatt ne izgulj, én ma kaptam egy olyan csomagot angliából, amin rossz irányítószám volt. de ez még semmi, múltkor asszonypajti címére küldettünk egy csomagot, 4 nap alatt ért oda angliából, és olyan címzéssel, hogy egyedül az irányítószám nem volt elírva, minden más igen. :o)
Előzmény: TGabesz (10502)
digicat Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10525
A vasarlas osszeget atvaltjak a kartya penznemere (pl. Ausztriaban Visa eseten EUR->USD). Az atvaltast a kartyatarsasag vagy a feldolgozo bank vegzi, a sajat, onkenyesen valasztott arfolyaman. Ez az USD osszeg mar nem valtozik.

Az atvaltott osszeget a kibocsato bank a sajat arfolyaman a szamla penznemeben zarolja (USD->HUF). A zarolt forint osszeg ideiglenes.

A vegleges forint osszeg akkor szamolodik, mikor a terheles vegrehajtodik, az akkor ervenyes arfolyamon. Tehat a zarolt es a tenylegesen terhelt osszeg altalaban nem ugyanaz.

Tapasztalatom szerint a Citibank Visa arfolyama a legrosszabb, Europaban ne hasznalj Citibank Visa kartyat. A Raiffeisen es a K&H az MNB kozeparfolyama korul jon ki.

A gond az, hogy elore semmi biztosat nem lehet tudni, igy nagy osszegeknel nagy elteresek lehetnek.
Előzmény: Chirs_K1 (10517)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10524

én is erre tippeltem :)) csak nem akartam elkiabálni :))

 

de jó ötlet hasznositani kell !!

 

amikor ecer  kint voltam ausztriában és tanulgattam németül egy hapsi nyálcsorgatva magyarázta el a nackt szó jelentésést. /műszaki leirásban szerepelt:))/

Előzmény: vomit (10523)
vomit Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10523

wer die frau belegt.

tudod, belegtes brötchen.

Előzmény: Törölt nick (10521)
vsiivz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10522
a talalatszamlalo is erdekes adatot mutat :o)
Előzmény: Törölt nick (10520)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10521
te tudod mi aza Stecher németül?:)
Előzmény: vomit (10518)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10520

szerintem már csak a duma miatt is nagyon sokan megnézik :)) nagyon jó marketingpolityika :)))

 

a neje olyan barna télen, mint a steve wonder :))))

inkább eladja a grillezőt, minthogy a neje /aki úgylátom megpattant :)/a zsiros seggét süttesse vele. jópofa :))

Előzmény: mariska_xx (10519)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10519
Én ugyan nem vagyok németes, de annyi világos a szövegből, hogy fetten arsch :))
Előzmény: vomit (10518)
vomit Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10518

ennek a szoveget aki erti, meg fog pusztulni a rohogestol

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=7193146325

Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 10517
felvetodott meg egy kerdes:
Ha az internet kartya forint alapu, akkor hogy valtjak USD-re eurora es vissza. Nem tul gazdasagtalan mindig atvaltani?
Ti milyen alapu kartyat hasznaltok, mik a tapasztalatok?
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10516
:D bocsanat kicsit elneztem :D
tenyleg pont jo lesz az az irany.
koszi
Előzmény: mariska_xx (10515)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10515
Igen, értettem. A másik fél fogadja.
Előzmény: Chirs_K1 (10514)
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10514
koszi a valaszt!
2. Azt hittem hogy paypal-lal nem lehet kuldeni Mo-rol csak fogadni.
En innen Magyarorszagrol szeretnek kuldeni New York-ba.
Előzmény: mariska_xx (10513)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10513
1. Tudod használni
2. Paypal
Előzmény: Chirs_K1 (10511)
TGabesz Creative Commons License 2005.12.14 0 0 10512
Szerencsére csak én lakom.:)
Előzmény: Kuulpix (10510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!