Keresés

Részletes keresés

garfieldka Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10399
Persze, én is így léptem be. Most jöhetnek a többiek! Végülis elég kedvezőnek tűnik majd ha beidul.
Előzmény: mariska_xx (10398)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10398
Ezt a fajta regisztrálást már rajtad kívül asszem ed kollega is reklámozta, sőt, nekem is van hozzá már referencialinkem, ha éppen érdekel :))
Előzmény: garfieldka (10397)
garfieldka Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10397

Nekem az első fizetésem PayPal rendszerrel ugyanígy sikerült. Pár nap múlva a számlámra visszajött a pénz.

 

Egyébként ismét közzéteszem. Indul egy új internetes fizetési rendszer, mely ugyancsak mail alapú pénzküldést tesz lehetővé. A regisztráció ingyenes, sőt! Minden új belépőnek 25 Eurot azonnal jóváírnak az új számláján. A rendszerben lévők egymásnak tudnak fizetni, tehát a pénzmozgás oda-vissza történhet. A számla moneybookers-en keresztül forinttal feltölthető, s onnan pedig lehet Euroval, Dollárral stb. fizetni. A további részletekre kíváncsiak vagy belépni szándékozók magán mailben kereshetnek.

Előzmény: Törölt nick (10395)
morbiczer Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10396

Nem vagyok "szakértő", de úgy tudom, hogy pénzt közvetlenül ugyan nem tudsz fogadni PayPallal itt nálunk, viszont visszatérítést igen.

 

De remélem, hogy valki okosabb megcáfol, illetve megerősít.

Előzmény: Törölt nick (10395)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10395
Sziasztok !
PayPal fizettem egy németnek. A kártyámról a pénzt levonta a PayPal, viszont valamiért a német számlája nem tudta fogadni. Vissza kerül a pénz a kártyámra vagy mi történik vele ?
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10394

...és ha nem fogadsz paypalt, akkor hihetetlen mennyiségű fizetőképes embertől vágod el magad...

 

pl most már én is csak paypallal fizetek. gyors, biztonságos, tisztább, szárazabb érzés.

Előzmény: digicat (10392)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10393
Egyébként az a legérdekesebb, hogy Magyarországon a bankok nagyonnagyon szép kis kamatokkal, kezktg-ekkel dolgoznak. Nálunk az állami kamattámogatott hitelek 2-6% körül mozogtak/nak (igazából pár éve már nem dolgozom bankban, így nemtom, mennyire igaz ez még) a piaci hitelek 20%-tól. Amerikában pedig azért nézzük meg... nem véletlenül an az, hogy ott szinte semmit nem megtakarításból vesznek, hanem hitelből.
digicat Creative Commons License 2005.12.07 0 0 10392
OFF
Elobb-utobb a bankoknak megterulnek a befekteteseik (amit a felhasznalokkal fizettetnek meg), es akkor csokkentik az araikat.

Masreszrol a kereskedok megprobaljak optimalizalni a koltsegeiket, plusz mashova beepiteni a kartyaval kapcsolatos kiadasaikat.

A ketto valahol talalkozik majd, es akkor a vasarloknak tobb lehetosege lesz.

Kepzeld el, hogy Magyarorszagon is lehet penzfogadasra hasznalni a PayPalt. Es akkor a PayPal valasztas ele allit: fizetsz neki 2,9%-ot +3 centet, vagy nem fogadsz penzt. Mivel nem tudod elore, hogy mivel fizetnek, ha elfogadod, akkor mindenbe be kell epitsd a plusz koltseget. Vagy pedig nem fogadsz PayPalt. Erted a dilemmat?
Előzmény: Bering de la Cruz (10391)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10391
Oké, akkor mi a megoldás "ne fogadjunk el kártyát".... vagy várjunk még cca. 50 évet mire az átlagos kereseti viszonyok jobbak lesznek. ON
Előzmény: digicat (10390)
digicat Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10390
Az arba nem tudja beleepiteni, mert az ember nem dragabban, hanem olcsobban szeretne vasarolni a neten. Es az offline arba sem tudja beepiteni, mert versenyeznie kell a tobbi uzlettel, akik nem fogadnak el kartyat.
Előzmény: Bering de la Cruz (10384)
digicat Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10389
A serules ellen kizarolag jo csomagolassal tudsz vedekezni, vagy pedig olyan szolgaltatassal, ahol a te csomagodra kulon vigyaznak.

A futarszolgalatoknak van ilyen, csak nem tudod megfizetni. Ilyenkor viszont valoban van egy ember, aki szemelyesen viszi a csomagodat.

Az ellopas-elvesztes ellen pedig tracking es biztositas kell. Nem olyan draga, 1000 USD-re kb. 10 USD a biztositas. Ha potolhato a gitar, akkor is legalabb 150%-ra kell biztositani. Ha egyedi cikk, es nem tudod felertekelni, akkor csak a draga modszerek maradnak, pl. szemelyes elhozatal.
Előzmény: Ótvar (10380)
píszes fész Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10388
Hulye kerdes,visszavonom. Vegigolvastam a cuccot.
Előzmény: píszes fész (10387)
píszes fész Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10387

Hello,

A Paypal-om korlatozva van 86 eurora. Csak akkor tudom modositani a limitet ha megvarom a szamlakivonatomat, de azt nem akarom, mert csak januarban kapom a kovetkezot. Kerdes : 2 osszegben el tudom e utalni az osszeget (marmint ha elotte megbeszelem az eladoval) vagy a max vasarlasom osszege 86 euro ? Remelem ertheto voltam.

edk440 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10386
Beírtam a megfelelő helyre. Kattintottam a mentésre, nem kiabált, hogy valami nem stimmel. Másfelől ha megint bemegyek, üres a két mező. Mindenesetre az üzenet a vevőnek mezőben megismételtem a két számot, biztos, ami sicher.
Előzmény: t.lantos (10383)
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10385
Nos, belefutottam valakibe.
Hol lehet bejelenteni, hogy valaki nyomja fel magának az árat?
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10384
Igen, ez biztosan igy van valami minimum forgalomnak lennie kell a webáruházban hogy megérje a kereskedőnek a kártyaelfogadás de ezt gondolom a termék árába "épitik" be. Bár szerintem azért ezen a téren is van egy érdekes "minek az nekem" illetve "olcsó legyen" szemlélet..
Előzmény: digicat (10366)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10383

Hogy? Hasznalatit kerek. nekem nem ette meg.

Pedig ahol kellett, kamuztam :)

 

Előzmény: edk440 (10382)
edk440 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10382
,,ebay.de-nél német, osztrák és svájci bankszámlára érvényes csak, tehát nekünk minden egyes alkalommal email-ben kell elküldenünk az adatainkat?''

Szerintem nekem sikerült az Überweisung+ alá beírnom a magyar adatokat.
Előzmény: StingeR (10375)
t.lantos Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10381

Na voltam tegnak az orcyn. A posta kapja be.

A cucc megjott egy darabban szerencsere. Vittem egy szamlat, aszerint vamoltak, nem neztek meg utana, hogy a tartalom stimmel vagy sem.

A vam 3,5% volt (autoalkatresz), ezt elengedtek. Sajnos az afa viszont fizetendo.

A kedves posta felszmaolt 550 ft-ot mint vamkezelesi dij (usse kavics), es 550-et,mint leteti dij. Erre megkerdeztem ,hgoy az megis miafaszra? Aszondta, hat hogy foglalkoztak vele, meg hogy 28 napig taroljak (mondom penteken jott az ertesito (hogy mar ne tudjam elhozni :) es hetfon itt vagyok. Egesz jo arany a 4 nap a 28-hoz kepest. Koccsek goygyszerre.

 

Ótvar Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10380

köszi

esetleg tudnál vmit mondani arról, h mennyire megbízható a posta? nem szeretném, ha megsérülne a gitár..

Előzmény: digicat (10378)
garfieldka Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10379
Ha érdekel valakit a moneybookers-hez hasonló, de most szerveződő nemzetközi internetes bankrendszer, keressen meg privátban! A belépés díjtalan, kilépés bizonytalan! :)
Belépéskor 25 eurós azonnali jóváírás az új tagonak. E-mailes pénzforgalom, januári indulás, már 400 ezres taglétszám.
digicat Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10378
Itt lehet postakoltseget szamolni:
http://ircalc.usps.gov/

A biztositast a vegen lehet hozzaadni.
Előzmény: Ótvar (10377)
Ótvar Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10377

Üdv!

Nos én is egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Nemrég vettem egy Gibson gitárt az ebay-en, és még mindig kint van az amerikai barátomnál.

Az a kérdés, h joggal aggódom a posta miatt? Vagy mondjuk egy "fragile" matrica sokat dob azon, h hogyan bánnak majd vele? Mert sokan mondják, h kegyetlenül leszarnak minden csomagot.

Ill. hallottam, h lehet biztosítást is kötni a dologra, és ha vmi kár van, akkor fizet a posta.

Kérnék tapasztalatokat, ha lehet.

Köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10376
no, ha sürgős, ittvagyok:)
Előzmény: mariska_xx (10374)
StingeR Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10375
Lenne egy eladói kérdésem: túlvagyok az első aukciómon az ebay-en, sikerült is a licitálás és most várom a pénzt a számlaszámomra. Most már túlvagyunk az email és as szükséges adatok elküldésén, de: nem tudjátok esetleg, van-e olyan beállítási lehetőség nekünk magyar számlávan rendelkezőknek is, hogy legközelebb a banki átutaláskor automatikusan látszódjanak a szükséges adataim, amikor invoice-t küldök a buyer-nak?

Ahogy elnéztem, ez ebay.co.uk esetében angol banknál levő számlára, ebay.de-nél német, osztrák és svájci bankszámlára érvényes csak, tehát nekünk minden egyes alkalommal email-ben kell elküldenünk az adatainkat? (mivel ugye a paypal sajnos nem játszik még mindig pénzszerzést tekintve)

Köszi
Stinger
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.06 0 0 10374
off
Kívülálló!! Válaszoltam és sürgős lenne :)
on
malenykij polgar Creative Commons License 2005.12.05 0 0 10373
Pontosan itt a hiba. En ezert probaltam a nyelvismeretre helyezni a hangsulyt. Ha nem ertek MINDENT az oldalon, keritek valakit, aki leforditja, mert kesöbb akar gond is lehet belöle. Ezek ervenyes, kötelezö jellegü adasveteli szerzödesek, nem pedig piaci bekiabalasok "ja, anniyert en is vinnem!" szinten.
Előzmény: digicat (10370)
niko.g Creative Commons License 2005.12.05 0 0 10372
O.K.
tényleg az lenne a jó ,ha ezt a játékot ' mindenki komolyan venné,ha már belekezdett, vállalja a következményeket---ha licitál és nyer fizessen-----ha elad-és megkapja az áru ellenértékét,minél gyorsabban juttassa el el a vevőhöz a vágyott portékát.....
Ilyen egyszerűen működhetne a netes vásárlás.
Előzmény: digicat (10370)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 10371
bocs, hogy offolok, de mariskának irtam emilet :)
Előzmény: digicat (10370)
digicat Creative Commons License 2005.12.05 0 0 10370
"Akkor tényleg nemzetközi kereskedelmet folytatok ??? ;-)"
Sokan nem tudjak, hogy az eBay-en a licit ugyanaz, mint egy rendes vasarlas, inkabb jateknak gondoljak, licitalgatnak, aztan nem fizetnek, mert meggondoltak magukat, vagy nem is akartak vasarolni.

Es ne vedd szemelyesen, altalanos kijelentes volt, akinek nem inge....
Előzmény: niko.g (10369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!