Keresés

Részletes keresés

sylvike Creative Commons License 2005.10.10 0 0 9322
Jó, jó, de akkor milyen fizetési módot írhatnék be? Senki nem lesz olyan hülye, hogy egy párszáz forintos tétel átutalásáért többezer forintos jutalékot fizessen a bankoknak.
Eladók, ti hogy csináljátok?
Előzmény: Hülyesamu (9320)
edk440 Creative Commons License 2005.10.10 0 0 9321
Az, hogy alapértelmezés szerint milyen területen feladott termékeket keres, attól függ, hogy melyik ország site-ján léptél be. Ha a németen lépsz be, akkor a németeket találja. De persze az Advanced Searchben beállítható, hogy milyen területen keressen.
Előzmény: Hülyesamu (9310)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.10.10 0 0 9320
Én newbie vagyok, viszont a Paypal szerződéseket, vonatkozó topikokat etc. elolvastam böcsülettel.

1. A PayPal-on jelenleg k-európai nem csinálhat olyan accountot, amivel el lehet adni (az accountot megcsinálhatod, de asszem a pénzt nem tudod a PayPal accountról leszedni.), tehát az eladást PayPallal megoldani nem célszerű.
2. Pár hozzászólással lejjebb volt, hogy az össes eBay-on ugyanazon accounttal működhetsz, ezek csak különböző nyelvű stb. felületek, és a seller-ként történő regisztrációt is el lehet intézni a My eBay egyik bal oldali menüjéből, egy bankkártya megadásával, ergo a seller és a buyer account -nem meglepő- ugyanaz.
Előzmény: sylvike (9319)
sylvike Creative Commons License 2005.10.10 0 0 9319
Én három éve vásárolgatok az e-bayen és a dolgok, amiket vettem többé-kevésbé meg is érkeztek.
A fizetés viszont néha nagyon gázos, főleg a németekhez az átutalás. Szerencsére van kint egy barátom, úgyhogy jól bevált módszer, hogy ő átutalja a pénzt az eladónak, én meg neki a magyar bankszámlájára. Így jó, mert neki nem kell jutalékot fizetnie országon belüli utalásnál és nekem sem kell olyan sokat. Én eddig kétszer utaltam németbe, mindkétszer szívás volt. Előszöt elkeveredett a pénz a két bank között, tőlem levonták, az eladóhoz viszont nem érkezett meg. Az OTP (mert hát hol fordulna még ilyen elő?) másfél hónapig kereste, hogy mi lehet a bibi, de nem jöttek rá, végül visszatették a számlámra a pénzt. Még szerencse, hogy az eladó egy baromi türelmes ember volt és kivárta, amíg elküldöm neki a pénzt. A másik utalásnál csak az volt a probléma, hogy amikor utaltam megkérdezte a bank (ez már Raiffeisen), hogy átvállalom-e a német bank jutalékát is, mert ha nem, akkor az átutalt összegből levonják és annyival kevesebb pénzt kap az eladó. Nagyon örültem neki, hogy egyből két jutalékot is fizethetek... Ez normális egyébként?
Lenne kérdésem is. Szeretnék eladni néhány dolgot. Akkor most külön kell regisztrálnom eladóként is? Ha több ebayre is szeretném feltenni a cuccokat, vagyis még nem tudom, hogy melyikre tegyem, akkor is elég csak az egyiken eladóként regisztrálni és mindenhol tudok eladni? Merthogy én az angol és a német ebayt használom. Légysz osszátok meg velem a tapasztalataitokat az eladással kapcsolatban.
A PayPalnál is regisztráltam. Hát az egy áldás. Azóta minden egyszerűbb. Legalábbis ha fizetésről van szó. Eladóként hogyan kell regisztrálni? Milyen költségei vannak a pénzfogadásnak?
Köszi.
sylvike

csibu101 Creative Commons License 2005.10.09 0 0 9318

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy valakinek van-e tapasztalata az egun-nal kapcsolatban (www.egun.de) Hogy juthat el esetleg egy vadászfegyver Magyarországra? (Vadász vagyok, fegyvertartásival rendelkezem)

 

Üdvözlettel:

 

Csibu

Wals Creative Commons License 2005.10.09 0 0 9317

 

 Üdv!

 

Azt hittem ott akarsz fogadni valami motyót, mert nem bízol a Magyar Királyi Postában. London és környéke ami a mi részünkről segítségképpen felmerülhet. Én példul rendszeresen Öcsémhez küldetem az angol eladóktól vásárolt könyveimet, mivel a Magyar posta többször kicseszett velem. (illetve spontán eltűnt a cucc)

Szóval ilyesmire gondoltam. bOcs. Amit írsz abban sajnos nem tudok segíteni.

 

W

Előzmény: mariska_xx (9316)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.08 0 0 9316
2 dolog miatt.
1. Kéne nekem valaki Doverből vagy közvetlen közeléből
2. Kéne nekem valaki, aki egy next accountot a rendelkezésemre bocsát, és/vagy ad egy meghívót a next oldalra. Ő sem jár rosszul :) http://order.next.co.uk/thanks.asp
Előzmény: Wals (9309)
isaac Creative Commons License 2005.10.08 0 0 9315
Szia!

egy apró jó tapasztalat: Tajvanról rendeltem Bluetooth GPS-t: EMS-sel küldték, fizetés után 6, vagyis elküldés után 4 nappal a kezemben volt. És még vámmal sem volt gond.

Tanulság: nem feltétlenül kell félni távol-keleti eladóktól sem.

Üdv,
isaac
Előzmény: Hülyesamu (9310)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.08 0 0 9314

Sziasztok.

Régóta olvasom a topikot. Használom is az Ebay-t rendesen.De az elmúlt időben már szinte mindennap kapok ilyen "átb..szós" email-t, hogy írjam meg minden adatomat. Persze Ebay-nek kinéző formában.

Mit lehetne ezek ellen tenni? A másik regisztrációmra még egy se jött. De pont azon zaklatnak, amelyiken több a forgalmam, nem szeretném a feedback előzményeimet elveszni hagyni. (100%+) A feladó is más címről jön minden levélben, így a levelezőmből sem tudom kitiltani. Evvel együtt kell élni?   Tóni

wattts Creative Commons License 2005.10.08 0 0 9311
Hali!Megkérdeztem az eladót hogy biztosítva volt-e a csomag!Azt írta hogy igen!Ebben az esetben nem buktam ugye?
Előzmény: Zsoltx (9299)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9310
Még egy kezdő kérdés, ami az egyébként kitűnő FAQ-ban nem volt benne: Tudjátok-e a faszikat szűrni item location alapján? Mert minden USB Bluetooth adapter Hong Kongban várja a vevőt, én meg az Orczy térre emiatt nem akarok elballagni. (Ha jól látom, 6-7 GBP P&P-vel együtt a dolog.) Egyébként gyíkság, hogy ugye mi magyarok is a Search Options-nál US Only/North America-t látunk.
Wals Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9309

 

 Az öcsém. Mert?

 

Wals

Előzmény: mariska_xx (9304)
digicat Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9308
Egyúttal beírom a másik irányt is:
szept. 23-án küldtem el légipostával egy csomagot Ohio-ba, okt. 4-én kaptam érte egy pozitívat.
Egy hasonló csomagot viszont éppen most keres a Posta (az Texasba ment). Különösebben nem aggódok, mert biztosítva volt :-)
digicat Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9307
Én nemrég kaptam egyet, szept. 19-én postázták (First Class mail), és okt. 3-án érkezett meg.
Előzmény: AE86_Z (9306)
AE86_Z Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9306

Sziasztok!

 

Köszi mindenkinek az óva intést, és a tippeket, sajna volt egy kis gond a gépemmel, így néhány napig nem voltam netközelben, és sajnos elküldtem a csomagot, úgy, hogy még nem érkezett meg a MO....Remélem hogy nem lesz bukta, most már nem maradt más hátra, mint imádkoznom:-)))))

 

Egyébként a levelekben lévő linkekről tényleg a bidpay oldalra jutok, és ha eleve a bidpay oldalán kezdek, a saját nevemmel belépve ugyanazt látom akkor is...

 

azt írja ott, hogy okt 13ig kell megkapnom a MO-t....

 

mindenképp jelzek azért ide is, hogy mi lett velem,

 

 

Köszi mégegyszer a tanácsokat, remélem nem lesz bukta!!!

 

üdv:

Z.

petshaky Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9305
Hong Kong: 27-én feladott csomag ma érkezett
New York: 26-án feladott csomag ma érkezett

Előzmény: HartaiGyuri (9302)
mariska_xx Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9304
Help!
Nincs valaki közületek Angliában?
garfieldka Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9303
Ha 10-15 bejegyzést visszaolvasnál, valószínű megkapnád a választ.
Előzmény: HartaiGyuri (9302)
HartaiGyuri Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9302
hali kb mennyi idö mig az usábol ide ér egy kis csomag?
petshaky Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9301
felhívtam a Postát (Orczy) tényleg tök kedves volt a hölgy, elfaxoltam amit kért, mondta, hogy 20USD-re nem valószínű hogy lesz vám ... várom a cuccot....
t.lantos Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9300

Ez naggyon ut!

ebay.de jobb oldali kep :

kicsi kinai terdzokniban, borgatyaban, rozsaszin macisapkaban.

Szoveg : er kauferschutz sichert es ab.

Zsoltx Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9299
Nekem kétszer ennyi idő után is jött csomagom usaból sértetlenül, bontatlanul, az eladó által valóban időben feladva!

Tehát egyelőre ne aggódj, biztosan beesett valamelyik sarokba, majd megtalálják.

Nekem mondjuk biztosítva jött és a feladónak azt mondták elveszett, ő meg kifizette nekem a cucc árát és ezek után egy hónappal megjött az eredeti csomi.

Jó üzlet volt :)))

Persze lehet, hogy már egy postás lábán van a cipőd, nem árt figyelni őket! :))))
Előzmény: wattts (9291)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9298
Erről csak annyit, hogy pl. Svédországban állítólag (index cikk szerint) már rég megszűntek a vidéki posták, igaz, ott sikerült működőképes rendszert fabrikálni helyette: kommunikáció eletronikusan, amit meg nem lehet így megoldani, pl. a csomagok feladását-kézbesítését, a helyi kisboltok működtetik. Tol neked egy e-mailt, hogy a boltjába megjött a csomagod. Postás sem kell hozzá.
Előzmény: garfieldka (9294)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9297
Bizalom.
Előzmény: garfieldka (9295)
t.lantos Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9296

Most hallottam a radioban, hogy 9-en van a postasok napja, es unnepeljuk oket. Aszondjak, hogy "mindennap eljutunk mindenhova". Ez mar faj.

 

garfieldka Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9295
Érdekeset tapasztaltam mostanában. Néhány cég a PayPal, moneybookers vagy VISA kártyás vásárláskor azonnal (a vétel napján) elküldte a csomagot és valóban néhány nap alatt megérkezett. A banki műveletek pedig esetenként változó időben, de a vásárlás után 8-10 nappal történtek meg. Pedig első alkalommal vettem a holmit tőlük.
Előzmény: Hülyesamu (9290)
garfieldka Creative Commons License 2005.10.07 0 0 9294
Nálunk a 270 lakoshoz egy éve jár a mobilposta. Bár nem értek vele egyet, de személy szerint nekem jobb. Elfújja a trombitás ébresztőt a házunk előtt, kimegyek a mobil "irodájába", esőben, szélben, hóban. A környékbeli szomszédokkal szépen sorbaállunk, s elintézünk mindent. Persze a postásoknak nincs a kocsiban mobil WC, kézmosó, stb. De ez nem érdekel senkit. :( Azt sem értem, hogy a platóra rögzített digitális mérleg, hogy mér pontosan a dimbes-dompos útpadkán, de mindegy. Fejlődünk. Ha jól értem, küldemény érkezésekor ragsztanak értesítőt? Nálunk ilyen nincs, mindenkinek trombitálnak. Legfeljebb a gyakran távollévő szomszéd küldeményét meghatalmazással más átveszi.
Előzmény: petshaky (9288)
Ariel Creative Commons License 2005.10.06 0 0 9293
nem a tracking a lenyeg, hanem volt-e biztositva a csomag? (insurance)
ha nem akkor csak a csoda segithet...
Előzmény: wattts (9291)
petshaky Creative Commons License 2005.10.06 0 0 9292
a "tracking number" alapján te is meg tudod nézni az usps.com -on, hogy merre tart a pakkod.
hacsak nem a legolcsóbb küldési módot választottad....ott sajna nincs követés
Előzmény: wattts (9291)
wattts Creative Commons License 2005.10.06 0 0 9291

Szevasztok!1x már sikeresen vettem egy árut az ebay-en de sajna a mostani vasarlasom ugy latszik kudarcba fullad(t).

Vettem egy cipőt stylinfootwear-tól, ki is fizettem szépen paypallal, és megirta emailban hogy köszöni szépen, és elküldte a cipőt szeptember 7-én!Nos a mult 7-en kicsit elkezdtem aggódni hogy mivan a cipőmmel mert elvileg 10-12 munkanapon belül megkellett volna érkeznie, ezért elkezdtem érdeklődni a postán hogy mi a helyzet a csomagommal, elkértem a sráctól a száll. számot és megadtam a postának emilben, amire ezt a választ kaptam a Magyar Postától: "Az Ön által közölt azonosítószámot az Amerikai Postaigazgatás belső kezelésében használja.
A küldemény nemzetközi forgalomban nem kerül regisztrálásra, így sajnos a küldemény sorsáról tájékoztatást adni nem tudok.
Javaslom, hogy a küldemény feladója tudakozódjon a küldeményt felvevő postánál. Az Amerikai Postaigazgatás ezt követően a feladót tájékoztatja a küldemény sorsáról."

Nos, ma írtam a srácnak hogy ezt a választ kaptam a magyar postától, amire ő azt írta hogy megkérdezi a postáját hogy merre jár a cucc, néhány nap mire ezt megtudja, és megírja! Szerintetek?Meglesz a cipőcském, vagy mondjak le róla?ill. ha nem lesz meg akkor tudok-e valamit csinálni/vissza kapom-e a pénzt valahogy?

Köszi előre is a segítséget!

wattts

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!