Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8467
kösz:)
Előzmény: t.lantos (8466)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8466

Regebben kuldtem, a CN22/23 nyomtatvany kellett kitolteni, beixelni, hogy gift, oszt jovan :)

Ertekbiztositas ugyben ugy vagyok, hogy ugy 10e-ig kartalanit a posta, ha elveszik az ajanlott cucc. Feladom igy, a tartalmat a legtobbszor igy nem kerdezik. Csa kugy kell csomagolni, hogy ne torjon (h ahajlamos ra).

 

Előzmény: Törölt nick (8464)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8465

Azért inkább ne kerüljön sor ilyesmire!

Ettől a cégtől évek óta vásárolok, sok hazai fotós használja a termékeit így rajtam keresztül. Gondolom, felmérte, kell-e neki továbbra is ez a szál? Mit veszíthet, ha megszakad a kapcsolat? Kap egy negatívot és nincs több üzlet. Így meg én fizetem a visszaküldést, ő meg a majdan levásárolandó termékek ideküldését. Ezt a terméket meg eladhatja másnak, hisz semmi baja, csak nem T2-es végű, ahogy írta, hanem valamilyen bajonett. Az értékelés e kis zökkenő után pedig nem lesz negatív egyik részről sem.

Ez is egyfajta ebay tapasztalat volt.

Előzmény: Törölt nick (8462)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8464

szia:))

nekem te vagy mindig a megsegitőm :))

 

eu-n kivülre küldtél már ajánlott értékbiztositott levelet fél kiló alatt?

hogyan kell az értékbiztositást megcsinálni? komplikáltabb? meg kell-e kiviteli engedély?azért kérdem, mert multkor javasoltad, hgy a .com oldalra is felteszed az eladó cuccodat és bővited a vevőkörödet.

karácsony előtt én is kipróbálnám.

Én viszont még nem adtam el eu-n kivülre, könnyű, apró, de 5-15,000 ft-os dolgokat.  Te hogyan csinálod?

Előzmény: t.lantos (8463)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8463

Az a gond, hogy ha csomagolassal egyutt 501g-ra jon ki a cucc, akkor az elsobbsegi ajanlott level 4030 ft. A szolgaltatas minosege meg...ilyen esetben inkabb dpd.

Angliaba viszont most ugy kuldtem, hogy egy doboz + egy boritek (oszthato volt a kuldemeny), igy olcsobbra jott ki. Huzzak le magukat.

 

Előzmény: Törölt nick (8458)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8462

profi vagy, hgoy igy kiharcoltad :)))

majd ha eccer véletlen én is idejutok, jövök hozzád továbbképzésért....

Előzmény: garfieldka (8461)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8461
A csere nem probléma. Megegyeztem az eladóval, hogy levásárolom. Ő volt a ludas, téves infót adott a termékről. Persze nem akarta elismerni. Aztán írtam a gyártónak, aki igazolta a tévedést, s ezzel az eladó beleegyezett a visszavételbe.
Előzmény: Törölt nick (8460)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8460

meglepő??? :)) hogy mennyire nincs a helyzet magaslatán a királyi posta.

 

én már nagoyn sok eu-s értékbiztositott levelet feladtam és a ami napig van, hogy megpróbálnak lerázni, ezt nem lehet, ezt nem itt lehet, hagyjam békén, menjek másik ablakhoz, panaszommal forduljak a dunába :))

ha méigs sor kerül rá, erősködni kell és kész. :))

 

remélem sikerül kicserélned.

Előzmény: garfieldka (8459)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8459

Azt hiszem, ez a vonat már elment! A másik cég ma délelőtt elviszi. De a leírást azért köszönöm, biztos sor kerülhet még az alkalmazására. A gond az, hogy a mobilpostásunk nagyon készséges, de a körzetben én vagyok a legnagyobb forgalmú ügyfele. Namármost, sehol nem találkozik hasonló kérdésekkel, a kisbéri posta pedig szintén járatlan. Konkrétan ebben az ügyben még azt sem javasolták, hogy a Tatabányáról feladhatom ISM gyorspostával. Szerintem nem is tudnak róla, mert náluk nincs ilyen szolgáltatás.

A csomag mielőbbi visszaküldése fontos, ezért most nem szeretnék egy új utat taposni az általad javasolt értéklevél megoldással. Tartok tőle, hogy valamit eltolnak, aztán további bonyodalom származik belőle. De köszönöm a részletes leírást, biztos hasznát veszem később.

Előzmény: Törölt nick (8456)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8458
most látom, hogy fél kilós a cuccod, akkor lehet, hogy 3000 ft is lesz, ha megtalálom a dijszabást megmondom.
Előzmény: Törölt nick (8457)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8457
kettő kilóig mehet levélnek, ez lemaradt :))
Előzmény: Törölt nick (8456)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8456

szia :)

 

ha még nem küldted el,

 

azt nem tudom, hogy csomagot visz-e a posta, de levelet igen

 

 kg-ig levélnek is feladhatod.

 

ajánlva értékbiztositva és elsőbbségivel add /az csak 30-70 ft/

 

az értékbiztositott külföldi levlekhez nyilvántartott "V" jelű ragszám kell /ezt azért irom, mert a kisebb postákon nem tudják.

 

otthon is megcsinálhatod az értékelzárást, igy sporolsz vele 100 ft-ot.

 

kézzel, vag ynyomtatóval megcimzed a boritékot /nemszabad cimkézni, mert ugy lopják el a cuccot a postások, hogy átcimezik maguknak/

aztán leragasztod, a saját ragasztójával, majd veszel kis vignettákat, oylankoat, mint a füzetcimke, csak kisebb, vagy kettévágod, és kb 3 cm-ként minden olyan felületre ráragasztod, ahol a boritékot ki lehet nyitni, ahol gyárilag ragasztották, majd ezeket a kis vignettákat egyenként aláirod ugy,hogy az aálirás fele a boritékra kerüljön a fele meg a vignettára.

 

elvszed és kb 2000 ft-ért elviszik neked.

 

ha nem boriték, hanem doboz, akkor is feladhatod levélnek, hülye a posta, hogy nem mondta.

akkor be kell papirba csomagolni és onnantól lásd: boriték.

 

minden ragasztási vonalat le kell vignettázni és aláirni.

 

minden megkezdett 5000 ft- értékbiztositásért kell 130 ft-ot fizetni, tehát 4999 legyen a vége.

 

nekem egy nem eelsőbbséig több mint 30napig ment, inkább fizess még párt ft-ot érte.

Előzmény: garfieldka (8437)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8455
Szia !

Nem fogadja el tudtommal csak a dombornyomott VISA, MasterCard,Americanexpress-t fogadnak el.
Előzmény: valamilanykabatban (8452)
mariska_xx Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8454
nekem elfogadja
Előzmény: valamilanykabatban (8452)
Elm Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8453
De a hiteleknel a THM-et maximalizalja a rendelet - illetve most mar nem maximalizalja, de az allampapirokhoz koti. Es abban _elvileg_ benne van minden. (hogy a bankok ezt is athagjak, az mas tortenet, bar nem egeszen biztos, hogy szabalytalanul).
Ha itt az a lenyeg, hogy az osszes koltsege egy eus utalasnak nem lehet tobb, mint egy belfoldi, akkor van keresnivaloja. Talan... :o/
Előzmény: digicat (8450)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.08.10 0 0 8452
lehet hogy volt már de most nem tudok visszaolvasni

valakinek van CIB internetkártyája? a paypal elfogadja fizetésre ezt a kártyát? pls help!!
előre is kösz
vomit Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8451
ha a felado srac jol irt be minden adatot, akkor nincsen olyan kis betus szoveg, amivel barki elmagyarazhatna a teveszteset es a felrekuldest. aki meg elvette a 8eur-t, csakis emiatt erezhette ugy, hogy megdolgozott erte.
rendes ejropai orszagokban van jofajta penzugyi ombudsman, en nem sajnalom ot sem dolgoztatni. szarja ossze magat az osszes.
Előzmény: digicat (8449)
digicat Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8450
Elfelejtettem hozzátenni:
Ez pont olyan, mint a hiteleknél a 0% kamat. Azt már nem teszik hozzá, hogy X% kezelési költséget vagy valami más díjat kell fizess.
Előzmény: digicat (8449)
digicat Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8449
"kurva egyszeru a feltetel, nem lehet dragabb az atutalas, mint a belfoldi."
Valószinűleg azzal fognak védekezni, hogy az átutalás ugyanannyiba került, ez egy teljesen más költség, ami valahol kisbetűkkel megjelenik a feltételekben. Ráadásul nem is ők vonják le, hanem egy harmadik bank.
Én is neked drukkolok, csak azért írok, hogy lásd, milyen könnyen beléd fognak kötni.
Előzmény: vomit (8447)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8448
Abszulút igazat adok neked, csak én már néztem ezt belülről és iszonyat pofátlanság megy. Mindenesetre szurkolok, hogy intéződjön valami és örülök ha valaki végre felveszi a kesztyűt. Hajrá!
Előzmény: vomit (8447)
vomit Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8447
asszem ez ejropan belul nem jarja.
ki fogom verni beloluk, hogy ki a felelos.

kurva egyszeru a feltetel, nem lehet dragabb az atutalas, mint a belfoldi.
vagyis nem lopunk el belole menet kozben.
nekem meger europai bizottsagos vizsgalatot is, ha nem sikerul teljesiteni.
hulljon a fergese, vagy okosodjanak hozza a feladathoz.
Előzmény: Kuulpix (8446)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8446

Valszeg a németországi küldő banknak nem volt az OTP-vel kapcsolata és elküldte az MKB-nak -akivel viszont volt-, hogy fizesse tovább. Sajnos még mindig sok bank lusta kulcsot cserélni és ha már van 1 kapcsolat egy országban, akkor odahányják a lóvét mert a helyi bankoknak biztos van egymással kapcsolatuk és így nekik kevesebb a melójuk. Ja és persze a költséget mindig az ügyfél fizeti. :-(

Előzmény: vomit (8445)
vomit Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8445
irtam hogy nemetorszagbol otp-be utalasnal vki elvett 8 eurot.
otp telefonos basz szerint a kulfoldi bank, mert mar igy erkezett.

nemzetkozi osztalyon is megkerdeztem, ott aszontak, hogy valamiert az mkb-ba jott a zseton, levettek 8 eurot es ugy adtak nekik tovabb.
most azt deritem ki, hogy ki cseszte el, mert a srac tuti jo BIC kodot adott meg.

garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8444

Kösz, már jön a felvételi lap faxon. Sajnos innen a Bakonyból, ha beviszem Pestre, nem olcsóbb. :(

 

Egyébként változott a biztosítási értékhatár, állítólag nem 50 ezer. Azt is küldik majd.

Előzmény: t.lantos (8443)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8443

4146204, 4146293

Kimennek szerintem privatba is, de ha beviszed, olcsobb.

 

Előzmény: garfieldka (8442)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8442
Neked is hálás vagyok, de ugyanezen az oldalon már elküldtem az ajánlatkérésem.  A céget nem írtam be, visszadobta. Erre a cég helyére bevéstem, hogy "privát". Kérdés, most mit lépnek?
Előzmény: Kuulpix (8441)
Kuulpix Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8441

Elég nehéz címük van. ;-) www.dpd.hu  Na jó a telszámot megtalálni már nehezebb.

http://www.dpd.net/index.php?id=36267

Én úgy vettem ki, hogy csak cégeknél mennek házhoz a feladásnál, de hívd fel őket inkább.

Előzmény: garfieldka (8440)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8440

tnt  4313131
dhl  0640454545
gp futár  2016434
cm expressz 2853290
gls   3712160
upc  40262000

 

Látod, pont a dpd hibádzik. Esetleg meg tudnád a számukat mondani?

Előzmény: t.lantos (8438)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8439

Köszi. Ez lesz.

Az ims gyorsposta is viszi, 7800-ért, de csak Tatabányáról, ami hozzám kb. 50 km. A dpd-t meg fel tudom hívni és kijönnek, úgy gondolom.

Előzmény: t.lantos (8438)
t.lantos Creative Commons License 2005.08.09 0 0 8438

Kuldd dpd-vel. Alapbol 50e-re van biztositva, 3-4 nap, kovetheto is.

Ja, es annal a 6.6e-nel olcsobb is.

 

Előzmény: garfieldka (8437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!