Keresés

Részletes keresés

Slider1 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8238

pedig keresetem a forumban erről valamit de nem találtam. Köszi az egyik kérdésre amugy a választ.

De komolyan kiváncsi vagyok honnan tudják fenntartani magukat és miből folyik be kp etc.. mert a Sellerkedéshez gondolom nem árt tudni.

És kb mennyit vonogatnak le.

Válaszért ezer thnx

Előzmény: mariska_xx (8237)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8237
Jujj.
Aha, nemrég volt szó még arról is, hogy az újralistázott itemeknél hogyan vonja le a pénzt.
CSILLAGOKRÓL
Előzmény: Slider1 (8236)
Slider1 Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8236

HAli!

 

Igazából lenne pár félig off kérdésem.

 

Az Ebay miből is szerez bevételeket hogy nincs külső reklám az oldlaon? Azért kell fizetni h felraksz valamit vagy pontosan hogy van ez kitalálva. Csak leütések után vonnak le pénzt az ebayesek? Miből tartják fenn magukat?

 

S pl mik ezek a rangok, csaillagok meg power seller etc amik egyes emberek mellett vannak, hogy lehet ezekre szert tenni. Ebayben van ilyen weblap generáló program? Hogy működik ez. Valaki tudna segíteni, felvilágosítani. Mert gondolom nemangyon van dokumentáció ezen részről. Vagy?

 

Előre is köszi....

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8235
Még annyit, az előbb elfelejtettem javasolni hogy amikor belépsz az ebay.com-ra a nyitó oldalon jobb oldalt felül van a "live chat" felirat ha arra klikkelsz akkor tudsz chaten keresztül beszélni az ebay customer service-val. Esetleg leirhatnád röviden a sztorit ha végképp semmire sem jutsz. A fószer rögtön löki vissza a választ, ugy tudom 24-órás a customer help...
Előzmény: optikus (8232)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8234
Kiváncsian várom a fejleményeket.... hogy mi lessz a vége. 3 éve vásárolgatok külömboző dolgokat az Amerikai ebay-ről de ilyen direktbe kártyás fizetésem még nem volt ezért is érdekel a dolog. Amikor "power seller"-től vásároltam valamit olyan már előfordult hogy kétszer háromszor is levelet kellet küldeni neki hogy "most mi van" küldje már a trackinget vagy hogy postázta e már? A másik tapasztalatom hogy akinek van egy internetes boltja illetve az ebay-en is üzemeltet boltot pl: cipőbolt sokszor nem is adnak feedbacket hiába fizettem ki, és kaptam meg a terméket. Eléggé tojnak a dologra mivel olyan volumenü a forgalmuk az ebay-en. Igaz nekem csak tűrkiz szinü a csillagom és nincs negativom. Hiába vásroltam relative sokat nem küldött minden eladó feedback-t....
Előzmény: optikus (8232)
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8233
Nomostan egy webes formon megadtad a kártyaadataidat, és NEM jelent meg a foglalás/terhelés a kártyádon? No, ez erősen érdekes dolog... Hány banki nappal ezelőtt történt ez? Kérdezz rá a kártyakibocsátó banknál, hogy beesett-e valamilyen foglalás/terhelés, mert annak "illene" a webes felületről max. 3-5 banki nap alatt eljutni a kártyaszámládig, bár az azonnali lenne az ideális (hiszen a 3-5 nap az azt jelenti, hogy addig _valahol_ tárolják a kártyaszámodat, u.i. a lezajlott tranzakció után gyakorlatilag sem a bolt, sem pedig a clearinget végző cég nem tárolhat kártyaadatot.)
Előzmény: optikus (8232)
optikus Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8232

Paypalt nem hanem direkt kartyast fogad. Meg is adtam neki amiket kert (ssl).

 

>Visszamondani nem tudod a licitet erre nincs lehetőséged ha megnyertél egy aukciót.

Na megprobalom a szabalyokat megolvasni csak itt az a gaz hogy nem en vagyok aki nem akar fizetni hanem o nem akarja levonni a lovet (es kuldeni a cuccot). Lehet hogy beteg lett vagy nyaral vagy mittom en, de ez nem nagyon izgat, ha nem hat nem. Viszont akkor szeretnek tovabblepni mert igy majd ha kedve van egy-ket honap mulva bejelentkezik, hogy kuldene a cumot, oszt meg en leszek a hunyo, hogy megsem kell...

 

Előzmény: Bering de la Cruz (8225)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8231
Valaki kérdezte tőlem e-mailben vagy itt, már nem tudom hogy mi van akkor amikor megnyer egy aukciót és és amikor fizetni akar megnyomja a "pay now gombot" majd utánna csak a termék árát mutatja szállitási dij nélkül akkor hogy tudja kifizetni? Na ilyenkor kell kattintani a "request a total" gombra amivel az eldónak jelezzük hogy szállitási dijjal kalkulált "totalt" kérünk. Mennyi idő alatt küldi azt nem tudom mert nekem volt aki 1-óra múlva küldte, és volt olyan aki 1 nap múlva attól függ gép elött van e vagy sem.. Amit Ö el is küld e-mailben és onnan meg is tudjuk nyitni a személyes paypal accountunkat a többi pedig már ismert....
digicat Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8230
Hm, érdekelne, hogyan lehet 200 dollárért eljutni Magyarországról az Államokba és vissza. Úgy, hogy ne tartson 2 hónapig és ne én kelljen evezzek :-))
Egyébként vannak olcsóbb ajánlatok is, keress rá a neten. De ha van ott ismerősöd, akkor ő a legolcsóbb megoldás.

A PayPal-nek feltételezem elég annyi, amennyit kér. Ha több kellene, akkor kiírnák.
De mivel még nem próbáltam, nem tudok többet mondani erről.
Előzmény: seller (8219)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8229
Nekem a paypal jobban tetszik ebay-s fizetésre Direktbe kártyával én csak nem ebay-es inernetes áruházakban fizetek.. bár ahány ház annyi szokás ...
Előzmény: ZE (8228)
ZE Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8228
A direkt kártyás fizetés elég sok PowerSeller-nél (akinek van saját üzlete) megy: CNP-tranzakcióként "lehúzza" a kártyádat (a kártyaszámot, lejáratot, ellenörzőkódot (3 jegyű) eljuttatod hozzá legalább három részletben, más-más útvonalon (pl. e-mailben a szám egyik fele, lejárat, kártyán szereplő név képben lerajzolva(!), a kártyaszám másik fele meg FAX-on)), a kártyatársaságon keresztül megtörténik az authorizáció, illetve a foglalás, megkapja hogy OK. rendben van a dolog, feladja az árut, mellékelve hozzá a slip egy példányát. Ennyi az egész.

Előzmény: Bering de la Cruz (8225)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8227
ria pont balazs kukac invitel pont hu :) ezer köszönet
Előzmény: Bering de la Cruz (8224)
mariska_xx Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8226
Én mindenre kíváncsi vagyok :)) Én meg főként jó kis bébijátékokat vennék lánykámnak és az ebay.com-on hihhhetetlen mennyiségű játékból álló csomagok vannak.
Előzmény: Bering de la Cruz (8224)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8225
Gondolom végig olvastad mielött licitáltál a fizetési feltételeket, amit leirtál főleg a "power seller"-nél fordul elő akik nagyban adnak el. A kártyás fizetést amit irtál direktbe..hmm ilyenről még nem halottam bár, lehetséges. Paypal-t nem jelölt meg vagy money order-t? Irt valamit hogy az aukció végétől számitva mennyi időn belül kell fizetni? Visszamondani nem tudod a licitet erre nincs lehetőséged ha megnyertél egy aukciót. Nézd át mégegyszer a fizetési feltételeket. Ha megtudod adni a az eladó ebay id-t akkor rá tudok nézni a dologra vagy ha az item numbert /a tárgyazonositó számát/
amit az olalon látsz.
Előzmény: optikus (8222)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8224
Amiket én vásárolok azok főleg autó alkatrészek Oldtimerekhez. De vásároltam magamnak ruhákat, cipőket, bundakabátot, szóval igy a ruhából is összejött cca 30-35 kg. Jóval gazdaságosabb mintha légi úton direktbe Budapestre szállitatnám. Nyilván apróbb 1-2 kg-os dolgoknál semmi értekme ennek a szállitási módnak mert az légipostával tud jönni gyorsan és relative olcsón. De ha az árakra vagy kiváncsi küldök egy mail-t.
Előzmény: mariska_xx (8221)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.31 0 0 8223

Lehet: beteg, üzleti úton, közbejött valami stb.

Előzmény: optikus (8222)
optikus Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8222

Man megint itt vagyok...

 

Mi van akkor ha az elado nem jelentkezik? Megadta a parametereket, szallitasi felteteleket, stb., fizetes modja kartya (mert ezt is el tud fogadni) megadtam neki amit ker, de penztet sem vonja le meg nem is valaszol. Lassan 1 hete all a dolog se bu se ba... Kozben meg ott figyel tobb mint 500 pozitiv feedback, hogy milyen tipp-topp csavo.

Ilyen esetben vissza lehet mondani (- feedback nelkul)? Mert ha lehetne akkor ugyanezt a cuccot meg tudnam licitalni masnal is (azert valasztottam ot mert 1.5 hettel elobb volt vege a licitnek mint a masiknal, masreszt meg ott az a rahedli sok +).

 

mariska_xx Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8221
Ne köpködj meg lécci :) de nem értem. Én is szeretnék vásárolni az usából, de 2 dolog tart vissza tőle. Ugye, sok a postaköltség, de ha csomagonként nem éri el az x eurot (tök alacsony az összeg) nincs vám. Tehát, vámspórolás maitt kicsi csomag sokszor, postaköltégspórolás miatt egy nagy csomag. Megéri ez a konténeres izé? Tudnál nekem akár itt, akr priv részletekkel szolgálni?
Előzmény: Bering de la Cruz (8212)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8220
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8219
Ennyi pénzért már ki is utazhatok és személyesen járhatok el, a cim sem problema mert kinn van a haverom.A nagy kérdés az, hogy a paypal mit kér.Ha valoban csak azt amit a "withdraw" cimszó alatt ir, akkor akár a haverom számlája is elég mert csak egy USA számlaszámot eleg megadni, ami gondolom azert kell, hogy ha föl akarod venni a paypal accountodról a pénzt legyen hova utalni, hiszen a megadott magyar kártyáddal nem tudsz hozzájutni.Nem igy van?
Előzmény: digicat (8215)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8218
Apropó hogy lehet ide weblapot linkelni?...
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8217
Igen a rezidenseknek azaz az Amerikai Állampolgároknak illetve a tartózkodási engedélyel, vagy zőld kártyával rendelkezőknek. De ha külfőldi magánszemély akar bankszámlát nyitni az Egyesült Államokban annak nincs sok akadálya amennyiben a szükséges okmányokat beszerzi... Régebben amikor nagyon sok volt a postám az USA-ból főleg kőnyvek sokszor rendeltem olyan kiadóktól akik csak az Államokon belül szállitottak ezért béreltem postafiókot Floridában amelyet elektronikusan tudtam figyelni, ha kértem átpakolták a küldeményemet és továbbitották nekem USPS-szel vagy FEDEX-el. Ezt azért irtam le, mert ott a postafiók bérléséhez is kértek útlevél másolatot és a USPS-nek volt egy erre rendszeresitett formanyomtatványa amelyet az oldalról lehet letőlteni ezt kitöltés után közjegyzőnél kelett hitelesitetnem vagy annak az országnak az Amerikai követségén ahol élek vagy éltem és ezt kelett visszaküldeni nekik utánna élesedett a postafiók. Amely a saját neveddel működött és USA-beli cimmel. Ja ige az oldal cime.... http://www.usabox.com
Előzmény: afintha (8213)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8216
Ha ez igy van akkor minek irja, hogy a kartyan kivul a paypal accountomat is használhatom, hiszen ha abszolut nem tudok fogadni, akkor soha sem lesz lehetőségem fizetni róla.
Előzmény: digicat (8214)
digicat Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8215
Régebben ajánlották:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=41087538&t=9042477

Egyébként meg fel kell venni a kapcsolatot a kiszemelt bankkal és megkérdezni őket.
Előzmény: seller (8210)
digicat Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8214
"valószinüleg amikor elküldi neked, nála a paypal accountjában a "details" ra kattintva a tranzakcióra nem azt fogja irni hogy COMPLETED, hanem azt hogy UNCLAIMED azaz nem keresett követelés."
A küldőnek jelezni fogja, hogy a címzett nem tud pénzt fogadni.
Előzmény: Bering de la Cruz (8212)
afintha Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8213
ugy tudtam, hogy a SSN is szukseges a bankszamlanyitashoz.
Előzmény: Bering de la Cruz (8212)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8212
Az Egyesült Államokban tusz bankszámlát nyitni mint magánszemély és mint cég, bizonyos feltételekkel. Ha körül nézel a neten külföldi oldalakon akkor fogsz találni ilyen cégeket akik ebben segitenek neked. De ha jó ismerősöd vagy rokonod van kint az USA-ban akkor egyszerűbb ha Ők segitenek neked. Neked nem kell személyesen ott lenned a bankszámla nyitásnál. Az utleveleden kivűl nem sok mindenre van szükség, de a folyószámla mellé mint nem rezidens, csak debit azaz betét kártyát tudsz igényelni ami általában dombornyomott VISA. Én inkább csak vásárolok az ebay-en mint eladok és amit megveszek azok "different shipping adress-re" mennek, tehát Amerikán belül szállitatom az árukat, oda ahol konténerbe rakják nekem és ugy jön Budapestre. Mindig kérek trackinget az eladótól és igy tudom hogy hol járnak a csomagjaim és hogy mikor veszik át...

Ha gondolod próbaképpen megkérheted az ismerősödet hogy küldjön neked 1-2 USD de valószinüleg amikor elküldi neked, nála a paypal accountjában a "details" ra kattintva a tranzakcióra nem azt fogja irni hogy COMPLETED, hanem azt hogy UNCLAIMED azaz nem keresett követelés.
Előzmény: seller (8210)
seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8211

A paypal oldalon a "my account" alatt az "add funds"-ra kattintva az alabbi üzenet jön föl: "PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account. You may, however, use other funding sources to make a PayPal payment, including credit cards and your PayPal account balance."

Ez annyit tesz azt hiszem, hogy számláról nem lehet pénzt utalni, hanem csak kártyáról és a PAYPAL ACCOUNT-ról.Ez annyit jelent az én értelmezésemben, hogy kaphatok pénzt a paypal accountomra ha eladok valamit, de ehhez a pénzhez nem tudok hozzáhutni, csak paypal fizetésekre használhatom fel.Igy van ez?Próbálta már esetleg valaki? Vagy kizárt dolog az egész?

seller Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8210

Köszi a segitseget.

Nekem is van az USA-ban ismerösöm, azonban a mai napig nem jöttünk rá, hogy hogyan lehetne nekem megoldani a paypalt.Ezek szerint egy szamlat kellene nyitnom csak az USA-ban?

Ehhez kellek en szemelyesen?Lehet az en nevemre vagy ha ő nyit akkor azt is hasznalhatom az ő neve alatt?Hogyan lehet ezt itthonrol lejatszani.Előre is kösz.

Előzmény: Bering de la Cruz (8209)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.07.30 0 0 8209
Paypal-al nekem mondjuk ilyen gondom nem volt, de tény az hogy figyelemmel kell kisérni a számla egyenleget mert általában 10 nappal a terhelés benyujtása után könyvelődnek a tételek. Legalábbis ez az általános Magyarországi banki gyakorlat.
Én hitelkártyával regisztráltam VISA és MASTERCARD mind a kettőt használom a paypal-on keresztűl.
Előzmény: garfieldka (8206)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!