Keresés

Részletes keresés

Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7908
Én így jártam, de talán már írtam. Kártalanítottak, levásároltam az árát, az a cucc már régen megjött és utána az eredeti is.

Ha úgy vesszük kimondottan jól jártam :)
Előzmény: CapriFun (7907)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7907

az jó... akkor legalább fizetnek 100$-t, és hátha megjön a csomag épségben:) de jobban örülnék ha hétfön csengetne a postás...

 

Kicsit "megnyugtattatok", várok türelemmel még egy ideig...

A nyomonkövetés tényleg nem működik a USA-n kívülre!

Előzmény: Zsoltx (7906)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7906
USPS volt és szerintem Global Express, de nem is figyeltem a nyomkövetést, mert egyszer próbáltam, de USA-n kívül nem igazán működik. Az, meg hogy mikor jött el onnan, nem sok infóval bír.

Egyszerűen nincs mit tenni, várni kell.

Amikor az eladó kerestette, az volt a válasz, hogy Sorry, elveszett...

Előzmény: CapriFun (7886)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7905
Nem nagyon jegyezgettem fel semmit.

Volt ami 3 nap múlva itt volt !!!!!!!!!??????????? a másik meg ez a 2.5 hónapos csoda.

10-12 cuccom jött usaból eddig, ez az egy volt macerás. Általában max 10nap alatt minden itt volt.
A papírokból nem derült ki, hogy mi okozta ezt az iszonyatos késlekedést, annál meg sokkal drágább az időm, hogy nyomozgassak utána. Tehát nem tudom a mai napig sem, de a postás az postás bárhol a világon :), tehát bármi történhet.
Előzmény: Teddy_KGB (7885)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7904
Akkor szerencsés ember vagy! Az LCD védő fóliákra Németországból, légipostán majd egy hónapot kellett várnom. Egyébként rendszeresen 10-15 napra tehető a küldemények érkezése. De van, amikor 5-6 nap, sajnos egyre ritkábban! Úgy látszik, a világ távolabbi helyeiről gyorsabb a postázás.
Előzmény: CapriFun (7903)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7903

Szia!

 

Gondolom az enyém is "EMS" jellegű küldemény, legalábbis a tudakozójuknál tudták keresni a tracking number alapján... ma már pontosan 10 munkanapja várom:(

Előzmény: NLQ (7888)
ssiwillsurvive Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7902

 

Üdvözlök mindenkit!!

 

 Volt  egy kis időm, visszaolvasni a sok fontos infot az idáigi tapasztalatokról, az ebay- en még viszont soha nem adtam el. Új vagyk a fórumon, tehát sok sok SEGÍTSÉGRE lenne szükségem és vannak kérdéseim is bőven. Vaterán, már kereskedtem, (kereskedek kissebb-nagyobb szünetekkel)

az igazi mégis csak az EBAY lenne. Ahogy idáig végigolvastam az angol doksikat, szerintem még mindig azt hiszik, h. 1 komcsi ország vagyunk és Bukarest a főváros.

 

Mindenesetre nálam is a lényeg az eladáson van, és fogalmam sincs, h. lehetne pedig olvastam már elég sokat de mindig ugyanabba a falba ütközök.

 

Hogyan adjam meg a Bankszámlaszámom, hogy az árumért cserébe átutaljaák az összeget.??? Van 1 OTP AMEX-em (dombornyomott még erre se

lehet panasz) magánszemélyként, de Paypal nem veszi be természetesem kp. fogadásra, mert még csak küldeni lehet Paypal-en azt meg pont nem szeretnék. :))) Paypal nélkül, meg semmi vagyk az ebay-en.

Olvastam a fórumon egyik hasonló esetet, egyenesen az American Expressz-t kérte, h. hitelesítse a kártyát és még így is visszautasították. (Tehát ez a része a dolgoknak nem játszik, ha jól sejtem.)

 

Persze én is gondoltam, ha mint magyar állp. külföldi bankban nyitok számlát, de állítólag horribilis depot kérnek. És gondolom nem gyenge a számlavezetési díjuk sem. Mindez Euróban.

 

A postázást én igazság szerint a UPS-re bíznám a magam részéről, és nem tenném a dolgaimat a postára, ez az elképzelésem, nem tudom mennyire jó ötlet ez a sok segítséget várom. (Bár mondjuk dolgoztam ott 1/2 évig láttam milyen belülről, és a reptéri gépüknél is, be kell vallani az áruraktáruk nem 1 életbiztosítás :))) De a többi közül a legjobb az tény. Minőségre.

 

 Fő gondom akkor is a saját pénztranzakcióval van, hogyan tudnám ezt sikeresen megvalósítani.

 

Mindenki segítségét előre is THX

Üdv

 

              Biaggo

Marcesz Creative Commons License 2005.07.15 0 0 7901
Lehet, hogy tényleg sok az a napi 14 óra meló: valamit nagyon félreértettél. Nem akartalak bántani, nem tartalak kóklernek se, csak csodálkozásomnak adtam hangot, hogy ilyen nagy tapasztalattal tőlünk kérsz tanácsot.
Előzmény: ebayer (7898)
chapelle Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7900
Érdeklődnék, hogy van-e itt valaki aki Németországból vásárol RC modelleket, elsősorban repülőgépet. Tapasztalatot szeretnék cserélni arról, hgy melyik a megbízható eladó.
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7899

Sziasztok!

 

Itt egy új topik azoknak, akiknek a posta már lenyúlta egy vagy több csomagját...

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126816

ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7898

 Mégvalami : korábban irtam , hogy a nyelvtudásom nem elegendő ahoz , hogy biztonságosan értékesitsek "worldwide", A cégem árúkeszlete pedig elég speciális :

Finommechanikai és optikai mérőberendezések , stb . Per pillanat Magyarországon nem igazán szalad a gép és szerszámgyártás a "védelmi iparágak" szintén össze mentek. Más országok nem irtották ki ilyen szisztematikusan az ipart. A kütyüszereldéknek meg nem igen kell a Zeiss , meg Leitz mikroszkóp.

Szóval marad a világpiac, aminek egyik része az eBay is.

A magyar mérnöknek is élnie kell valamiből ha nem akar "fehérnigger" linni ....valahol

----------------

Azt a "pszihológus " szöveget meg sem halottam, azt hiszem csak motyogtál valamit.

Egyébként szivesen beszélgetek veled telefonon is , meglátod nem vagyok sem kókler sem szélhámos , sem örült , csak sok az a napi 14 óra meló.

Előzmény: Marcesz (7895)
ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7897

  A cégem elfekvő készleteket ( gép , szerszám stb ) vásárol kb 10 éve. Az ötfős vállalkozás éves árbevétele kb 100MFT . Az év 10 MFT import csak 10%.

Egyre több céget is érdekel a B2B ,  C2C lehetősége. Az eBay-n Több ezer szerszámgép és komplett cég kerül értékesitésre. Én elsősorban cégként kivánok a későbbiekben értékesiteni az eBay.n, az MM- boersén és még néhány ipari online fórumon. Nézd el nekem , hogy magyarországon megpróbálok qvázi becsületesen

vállalkozni, és a gyerekeimre nem adósságot hagyni.

------------

Időnként főleg érdekességeket magánszemélyként is vásárolok

 

Előzmény: Marcesz (7895)
Ariel Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7896
"Egyébként a "hivatalokat" nam a privát -privát ügyek izgatják leginkább ."

mert nem... egy tobb tiz millios ceg, zsebbol kifizet egy ugyvedet, aki megtalalja a kiskaput. ezert mindig a kishalak fele eroskodnek a "hivatalok".
es nekem rohadtul nem hianyzik hogy felhivd a "szervek" figyelmet, az ebayra...
Előzmény: ebayer (7893)
Marcesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7895
"302 (512) 100% , 3,5 év alatt kb 150 TEURO, USA, Canada, Ausztrália, Svájc és az EU fele)"

Te nagyon szerény lehetsz, ha ilyen "bizonyítvánnyal" tanfolyamra akarsz menni. Szerintem innentől már csak a tapasztalat tud tanítani, hibák meg mindig lesznek, nem tudod őket kizárni az életedből. Esetleg egy pszichológiai témájú könyv, hogy hogyan lehet felismerni az őrülteket és kóklereket emailjeik alapján.

Jól olvasom egyébként: a 150 TEURO az ugye 37 MHUF? Nem rossz, nem rossz... :)
Előzmény: ebayer (7889)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7894
Azt hiszem értjük, mit szeretnél. A német eBay rendszeresen tart ilyen tanfolyamokat. Már többször hívtak is ''ide" Hamburgba, meg csoda tudja mely városokba az aktuális továbbképzésekre. Hátha valaki illetékes, vagy üzleti vénájú felfigyel az óhajodra!
Előzmény: ebayer (7889)
ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7893

Nyugi ! Nem rontok ajtóstól a házba !

Egyébként  a "hivatalokat" nam a privát -privát ügyek izgatják leginkább .

Németországban a használt cikkere vonatkozó 1 éves garancia miatt igen sok vállalkozás értékesit privátként ( garancia nélkül) , ott is inkább ezeket az eladókat

mószerolták. Én cégként szeretnék eladni , számlával és szabályosan.

Egyébként érték támadások az eBay-t amiatt is , hogy az árúk származása nem mindig tiszta, meghogy igen nagy a seftelés . Igy vagy úgy az eBay összakovácsolt egy több mint százmilliós "csapatot" akik élvezik a kereskedést . Alétszám tovább nő

és lassan eléri egy tekintélyes ország lakosságának számát.

Csak halkan kérdezem : mi lenne , ha útlevelet is adna ki az eBay, és a tagok kettős állampolgárok lehetnének . Erre már volt példa , de mindig megbukott a dolog, valami csalás miatt , vagyis megszünt a közösség motivációja. Az eBay-sek alapvetően -több-kevesebb gixer ellenére is- egy igen jó közösséget alkotnak.

 

Szóval , ne aggódj , fog ez még alakulni

 

 

 

Előzmény: Ariel (7890)
garfieldka Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7892
Azért lesz több a költséged, mert legelőször nem jelölted be az idegen bank költségének vállalását. (Persze akkor nem értem, miért 2000-et vontak le. Hiszen nekem évek óta ennyi mindig az idegennel együtt.) Most ha az 5-öst ugyanígy elküldöd, akkor ismét fizethetsz kétezret.
Előzmény: szilvasij (7891)
szilvasij Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7891

Helló!

 

Te azt írod, hogy az utalás költsége az IDEGEN bank költségével együtt 1999-2000Ft (az összeg 0,5%-a egyébként). De én ezt ki is fizettem, levonták a számlámról!! Ibanra utaltam, megadtam minden egyéb adatot, swift/bic kód, akkor elvileg nem lehetne egyéb kötelezettségem. Vagy rosszúl értem? Meg kell nekem fizetnem pluszban az ő banki költségeit is??

Egyébként ki fogom fizetni azt a szaros ötöst, ezen nem múlik a dolog, csak idegesít a hozzáállása.

 

Fordított esetben én valószínüleg szidnám azt a retek bankot, hogy miért von le lovettát a számlámról.

 

üdv.

Előzmény: garfieldka (7868)
Ariel Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7890
"holnap felcsörgetem a VPOP-t, az APEH-et, és a Gazdasági Minisztériumot."

EZT NEEE!!!!!!!!!!

orulj hogy hagynak ebayezni. nhea atcsuszik egy-egy csomag a vamon.
nekem ***** nem hianyzik hogy felhiovd a figyelmuket, hogy ezentul raallitsanak 5-10 embert, hogy megpumpoljanak....
Előzmény: ebayer (7889)
ebayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7889

   Hello Digicat !  Most volt egy kis időm és megnéztem hogy 153 hozzászólásod volt csak az eBay témában és mindegyik igen hasznos információt tartalmaz, az összes témában pedig súrolod a 2000-t ! Csak gratulálni tudok -öszintén. Bizony -bizony lassan lepötyögtél egy könyvet -hanem kettőt . Nagyon érdekes -és persze elképesztően időzabáló - ez a "fórumozás". Az eBay témában mindjárt nyolcezer lesz a numero. Irdatlan mennyiség ! És persze nagyon rossz hatásfok, mert sajnos ebből kihámozni valami összefüggő és kezelhető anyagot szinte lehetetlen. ( sajnos)

     A németek adtak ki könyvet az eBay-ről - tudod a 2.pontban leirtakat ecsetelgették a Németeknek németül. Az USA-ban is jelentek meg nagyon értelmes és használható segédletek az online aukciós kereskedés technikáiról -kiemelten az eBay-ről. ( Amerikaiaknak(is) , angolul ) . Nem tudom , hogy nagyon naiv volt az az igényem , hogy Magyaroknak magyarul is legyen már valami jó kis  összefoglaló akármi. Németországban és az USA-ban is rendszeresek a "Bulik" , összejövetelek és kurzusok.  Mit szólnál  hozzá , ha Magyarországon is történne már valami.

Mondjuk a téma hazai szakértői , a legprofibb felhasználók , esetleg a Német eBay-tól valaki 2-3 napos kurzust tartanának mondjuk BP-en valahol. Nyilván érdemes lenne egy kezdő és egy haladó csoportban elkövetni a dolgot. Natürlich a hazai adó,

vám , szállitmányozó , és banki szakemberek meghivásával. Én a magam részéről nem sajnálnék 20-40 Eft-ot  egy valóban tartalmas összeruccanásért, persze utána lehetne mikulásig élőben "fórumozni". Az anyagot videóra venni és DVD-n árulgatni.

Valószinüleg a Németországi eBay-t megkeresem ezzel az igényemmel ( szerintem sokunk igényével ) , hogy értesitsék a Magyarországi eBay-zöket egy( vagy több ) kurzus lehetőségéről. ( vagy már megint lemaradtam valamiről ???? )

    Szóval úgy látom , hogy Te mindenképpen szaktekintélynek számitasz a "szakmában " , tudsz esetleg neveket adni akik szintén "nem piskóták" a témában?

    Itt , a topikban a végtelenségig lehet kisebb-nagyobb tanácsokat adni a "kopaszoknak" és még "kopaszakabbaknak" , de jó lenne már végre egy kicsit átgondolni a dolgokat és nem szétaprózni az energiákat.

    Az eBay egy nagyon jó hely , jó ott időt tölteni , vásárolgatni , eladogatni , kinek

hogy. A lényeg : az eBayn  senki nem kiváncsi a másik bőre szinére, vallására, az autója hosszára , stb, stb. Csak az számit hogy az eladó korrekt árút küld neked illetve Te elég gyorsan fizetsz-é. A feadback jó találmány ! Itthon is be kéne vezetni

a cégek közötti Pénz-Áru viszonylatban . Egy két multinak , banknak , hivatalnak ,

igen csak érdekes lenne a bizonyitványa. Én speciál 12 éve minden számlámat percre pontosan fizetem, az eBay-n is elég szépen állok (nem dics. csak mellesleg :

302(512) 100% , 3,5 év alatt kb 150 TEURO, USA, Canada, Ausztrália, Svájc és az EU fele ) . De!! Még mindig nagyon sokat kell tanulnom , hogy ne hibázzak !És nem akarok hibázni ( nem vagyok pont-mániás , egyszerűen ilyen az értékrendem )

------------ Na eleget rizsáztam , holnap felcsörgetem a VPOP-t, az APEH-et,

és a Gazdasági Minisztériumot. Üdvözlettel : ebayer

Előzmény: digicat (7863)
NLQ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7888

nekem most 2-3 nap alatt jonnek az EMS csomik amcsibol, de kb 1 eve egyszer volt mar, hogy 15 napot vartam ra!

 

Előzmény: CapriFun (7883)
Marcesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7887

Hozzátette: Európában a frankfurti központban van a legtöbb fosztogatás.

 

Én javasolnék egy OTP-Magyar Posta-MÁV-BKV fúziót, és akkor talán - bár véres verejték árán - világelsők lehetnénk fosztogatásban is. Így sajnos csak az egy csomagra eső fosztogatások számában vezetünk, abban nem hinném, hogy a frankfurtiak leköröznek minket...

 

Más. Az otp-ben még a számlamegszüntetéskor is fel tudják húzni az embert. Ugyanis egy hónap a felmondási idő, viszont a számla ezalatt már nem funkcionál rendesen (jóváírások zárolva), ennek ellenére a havidíjat be kell fizetni.

 

Tegnap egy másik szerződést bontottam fel náluk, de mivel nem a számlavezető fiókba mentem (persze a szándékom az volt, de ami az értesítőben még számlavezető fiókként szerepelt, az valójában már nem az volt!), közölték, ha van valami dolgom, menjek el sétálni egy órára, mert ki kell keresni a szerződést, meg át kell faxolniuk, és az hosszú idő. Átbékávéztam a másik fiókba, és bankolással együtt így is kijöttem 30 percből. Biztos lassú a faxuk...

 

Szóval kétszer gondolja meg mindenki, mielőtt ezzel a dilettáns és arrogáns bandával kezd. Még annyit, hogy más banknál jóval olcsóbban kapni olyan számlát, amihez alapból jár az internetes banking hozzáférés, és havi 2 ingyenes kp-felvét bármilyen automatából, nem kell annak bedőlni, hogy OTP-ből van a legtöbb, ezért az a kényelmes. Az OTP-nél mondjuk ez tényleg számít, mert oda tényleg be kell járni asztalt püfölni, más bankba meg kb. egyszer kell bemenni, amikor számlát nyitsz.

Előzmény: chapelle (7855)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7886
az igen! Persze nem nyugtattál meg ezzel:) Egyébként USPS Global express-el jött? Mi látszódott a nyomonkövetésben?
Előzmény: Zsoltx (7884)
Teddy_KGB Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7885

Te sűrűn szoktál az USA-ból rendelgetni? Ha igen, fel szoktad jegyezni, hogy a különböző szállítási módokkal milyen gyorsan érkezik meg a cucc?

 

Itt most pl : vajon ki miatt húzódott ilyen sokáig a dolog?

Előzmény: Zsoltx (7884)
Zsoltx Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7884
Nekem a rekordom 2.5 hónap volt!

Az eladónak már fizetett a biztosító, ő meg nekem (illetve abban maradtunk, hogy levásárolom a cucc árát) már rég elfelejtettem, egyszercsak jön a sértetlen csomag, megúszta a vámot...

Nem tudtam hová tenni a dolgot.
Előzmény: CapriFun (7883)
CapriFun Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7883

Sziasztok! Jól felpörgött a topic!:)

 

Senkinek sincs tapasztalata konkrétan az US Global Express-el? júl 2-án adták fel a csomagom, a nyomonkövetés szerint 3án elhagyta az államokat, azóta semmi... Itthon az EMS tudakozószámán azt tanácsolták, hogy kerestesse a feladó. Megkértem rá: szerinte várjak türelemmel, hamarosan meg fog érkezni... :(

strossmayer Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7882

Na ezt mondom hogy ezért nagy dolog ez a jinternety mert itt még

találok olyat aki válaszol az idiota kérdéseimre!

 

Még van vagy 1000 azt se tudom melyikkel kezdjem.:-)

Előzmény: Yogi (7867)
t.lantos Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7881
t.lantos Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7880

Talan inkabb visa.

Nekem a k&h e-bank megfelelo. A devizautalas 500 ft, a forint meg 10. Mindent tudok online kovetni. Adnak egy usb-s kartyaolvasot, ugyhogy a biztonsag is adott.

 

Előzmény: Törölt nick (7878)
ebaybeginner Creative Commons License 2005.07.14 0 0 7879
Nem p.o.b. címet kapsz hanem teljes címet - utca házszám... A FAQ-ban találtam.
Előzmény: timartom (7877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!