Keresés

Részletes keresés

chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7404
Ehh, mindig tanul az ember valamit. Sajna nekem még soha nem ajánlották fel a vásárlást, pedig soxor csúsztam le pár fityinggel a hőn áhított cuccról.
Előzmény: edk440 (7387)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7403
Nem nagyon nézted át az erről szóló eddigi bejegyzéseket. Én például a múlt héten a második ilyen próbálkozásommal vallottam kudarcot. A partner bejelentkezett a kedvemért, de egy óra múlva írta, hogy sajna nem tudja a kártyás fizetést fogadni. Visszautasította és ezért az IBAN-nal fizetem ki amikor feloldják a zárolást.
Előzmény: Joe72 (7396)
vomit Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7402
ha vissza kell vminek jonnie, akkor azt utalni kered, vagy paypalilag leparkolod egy harmadik szemelynel. aki segit legkozelebb vmi mast kifizetni, bar ezt a paypal utalja.

esetleg olyannal intezheted, aki eleve ejros orszagban el es olcsoert ide tudja utalni. de a kivetelert esetleg fizetnie kell, es egyre zsugorodik a le...
Előzmény: Joe72 (7401)
Joe72 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7401
Ehhh... Vissza az egész, megvan! Megtaláltam az User Policyban ezt a részt. De tisztelettel kérdem: mi van olyankor ha az eladó visszaküldi nekem a fizettséget? (Volt már ilyen, amikor kibontottam a cuccot, mechanikailag sérült volt a cumó belül. Lefotóztam, elküldtem az illetőnek egy udvarias emilben és ő visszaküldte a lét.)
Előzmény: Joe72 (7396)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7400
sok sikert :)
légyszi írd be ide, ha megjött a cucc, kíváncsi vagyok, milyen gyorsak mostanában. előre is köszi.
Előzmény: Bra Dalaha (7399)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7399
sz, edk440:

Köszönöm, akkor ezek szerint van remény, hogy meg is kapom a filmet. Megrendeltem.
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7398
jézusom, pedig a cib-ről csak jót hallottam eddig...

már írtam korábban: a paypal.com-on ráböktem, hogy oké, vonjatok másfél eurót. levonták, fél perc múlva beléptem a raiffeisen online bankba és ott volt a tranzakció összes adata, így a közlemény is (pedig nem könyvelt tétel volt, hanem zárolt).
Előzmény: Bra Dalaha (7395)
edk440 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7397
Karácsony előtt rendeltem egy cédét az Amazontól, a legolcsóbb szállítást választva (az is >10 $). Nem érkezett meg. Írtam nekik, újraküldték UPS-szel. Pár nap alatt itt volt.
Előzmény: Bra Dalaha (7391)
Joe72 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7396

Az Index cikke szerint: "Personal számlával küldeni és fogadni is ingyen lehet, a Premier és a Business számlák hitelkártya alapú fizetéseket is fogadhatnak, de ennek díja van. Magyar lakcímmel nem lehet fogadni, és csak hitelkártyáról lehet fizetni. Ezért a nyitott számla típusa egyelőre mindegy, és a kártyáról küldés miatt értelemszerűen csak Premier vagy Business lehet az elfogadó."

 

Én ennek nem látom nyomát! Bejelentkeztem, regisztráltam, befizettem a másfél eurós bigyót, visszafizették, vásároltam és... Szóval sehol nem látom, hogy ne tudnék pénzt fogadni! Nem igazán akarok - még - de érdekelne, hogy hol jön fel egy "Sorry, this service is not available yet" vagy valami hasonló üzenet. Szóval hová kell kattintanom a PayPal.COM-on, hogy ez az üzenet jöjjön szembe?

 

Ha jól értem a cikket, akinek fizetek, annak legalább Premier vagy Business-nek kell lennie. Nos ebben sem vagyok biztos, hogy így van, mert vásároltam egy PS2 játékot egy pár tranzakciós embertől - már meg is jött - és az bizonyosan nem ilyen típusú számlával bír. Futott már bele valaki olyanba, hogy emiatt nem tudott valakinek fizetni?

Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7395
"melyik idióta bank mondta ezt neked?"

CIB
Előzmény: sz (7393)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7394
amazontól még nem rendeltem, de másoktól azt olvastam, hogy legalább egyszer elküldik újra, aztán ha azt is lenyúlják, akkor visszafizetik a pénzt. ezt régen, kb. 1 éve olvastam, azóta lehet, hogy változott ez (is).
Előzmény: Bra Dalaha (7391)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7393
melyik idióta bank mondta ezt neked?
azonnal van közlemény, pont. persze az más kérdés, hogy ha szar a rendszerük, akkor ebből se te, se a telefonos ügyintéző nem lát semmit.
Előzmény: Bra Dalaha (7390)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7392

Szombaton volt egy hete, hogy regisztráltam. A múlt hétfőn és kedden fizettem is. Az 1,50-et azonnal zárolták. Viszont épp ma írták jóvá. Érdekes, hogy az egy hete történt vásárlásokra zárolt összeg még mai is így áll három tételnél. A másik három viszont teljesült. Kicsit nagyon lassúnak tartom. Ugyanis akinél teljesült a fizetés, ma megkaptam a terméket is. A többire pedig sokat kell várni. IBAN-nal 2-3 nap alatt mindig teljesült az utalás. Furcsa.

Bocs, nem teljesen a kérdésedre válaszoltam.

Előzmény: Bra Dalaha (7390)
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7391
Ja, még valami. Kicsit ugyan off, de szintén internetes vásárlás. Rendelnék egy DVD-t az amazon.com-tól. Sajnos csak a .com-on van, mert csak 1-es régiókóddal adták ki. (Egyébként a Hóbortos népség - Funny peple c. filmről van szó.) Viszont az Amazonon nem találtam biztosított szállítást. Kicsit félek simán elküldetni, mert nem szeretném, ha egy nyomorult tolvaj (=postás) kezében landolna a film.
Bra Dalaha Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7390
Visszaolvastam, de erről még nem találtam infót. Mennyi idő alatt vonják le a 1,5 eurót a számláról? Regisztráltam magam, zároltak 1 dollárt, verify, aztán Get number, és 10 másodperc múlva már zárolva is volt még 1,5 euró a számlámon. Felhívtam a bankot (tudom, a paypal nem szereti ezt), de azt mondták, hogy amíg nem vonják le ténylegesen, addig nincs közlemény, tehát nincs szám se, mert zárolásnál nem látszik semmi. Ez is olyan, mint egy utalás, hogy csak másnapra vonják le?
t.lantos Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7389

Sot, akkor is alkalmazhato, ha tobb cuccod is volt ugyanolyan, de csak 1 aukciot inditottal. En sok tranzakciot csinalok igy. Amelyik licitalo meguti a minimalaramat (ami csak a fejemben van :), az az aukcio vegen kap egy SCO-t. Van aki el vele, van, aki nem.

 

Előzmény: edk440 (7387)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7388

Épp egy hete vettem egy objektívet így. Én voltam a második legtöbbet ajánló. A vevőtől másnap kaptam egy mailt, hogy nagyon elnézte a dolgot, neki AF-es objektív kellett volna. Szeretnék-e élni a vételi joggal, ha átadja? Mindhárman (eladó-vevő-én) megegyeztünk. Visszavonatták az ebay-jel, majd újra felrakták azonalli vételre az objektívet. Ezt az oldalt azonban nem hozták nyilvánosságra, csak nekem küldték meg. A leütési áron, tehát amin az eredeti vevő vette, tudtam így megvásárolni.

Előzmény: edk440 (7387)
edk440 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7387
Létezik az Ebayen belül second chance a második legtöbbet kínáló licitálónak, ha a nyertessel nem jön össze az üzlet.
Előzmény: chapelle (7385)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7386
Majdnem, de az autó az ugye spec elbírálás alá esik, még ha az EU-ból jön is.

EU-ból azért jó vásárolni, mert ugye nincs vám és azért ez elég praktikus, de az autónál ott is van regadó.


Előzmény: zsuzsa (7380)
chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7385
Szerintem nem. Ha nem a vevővel jön össze az üzlet akkor az off-eBay üzlet lenne amit tiltanak a szabályok. Minden e-mailben szerepel, hogy nem szabad kapcsolatot létesíteni az eBay tudtán kívül. Az eladónak fel kéne tegye mégegyszer a dolgot eladni.
Előzmény: TGery (7383)
mariska_xx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7384
Igen, azért mondjuk jó lenne tudni, hogy egyes országban milyen lehetőségek vannak.. A small pack tök jó, meg olcsó, de nem követhető nyomon. Meg azért van még pár kritérium, csak nekem ez tök új dolog volt, hogy többféle társaság sokféle szolgáltatása közül lehet Mazsolázni.
Most pl small pack tűnt el nekem 2, elég szarul érintett, mert az egyik 20, a másik 35 fontos cucc volt. Kissé verem fejem falba. Érdekes módon mindkettőt elveszett csomi célcíme Bp volt. Ami hozzám jött eddig vidékre, az nem veszett el.
Előzmény: chapelle (7382)
TGery Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7383
Jahh, idióta vagyok, de azért 300 Euro-t nem szívesen küldök borítékban :))) Sírdogálok az arcnak folyamatosan, most írtam neki, hogy a fejemre szórok 2 kg. hamut, 4 miatyánkot, 2 hiszekegyet, csak fogadjon el legalább BidPay-t, meg kűggye ide a Vasfüggönyön tólra a cuccot : Remélem meghatja a könyörgésem.... Ha nem, akkor ő azért tud adni second chance-t az utánam jövő biddernek, nem?
Előzmény: Fandor (7367)
chapelle Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7382
Kérdezz rá, hogy hajlandóak lennének-e postázni, de soha ne felejtsd el, hogy nem ott fejeződik be a dolog, hogy ő feladja az általad kifizetett dolgot.

Sokan közülünk megszívták már a magyar posta egyeduralmát. Ha az ember nem specifikálja az eladónál, hogy milyen postával adja fel az értékes dolgot akkor az könnyen letörik, elvész, ellopják, tönkremegy mielőtt megkapnád.
És akkor nem beszéltünk még a garancia érvényesítésének lehetőségéről, a "Worldwide" garancia Magyarországon sokat nem számít, a kereskedőhöz dobják vissza az embert úgyis.
Előzmény: zsuzsa (7368)
sz Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7381
kérdezd meg az eladót, hogy elküldi-e magyarországra. addig NE licitálj, mert nem korrekt.
Előzmény: neoze (7377)
zsuzsa Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7380

Tehát a Ferrari testarossára irassam rá, hogy használt és ha mázlim van átcsuszik :-)))

Előzmény: Zsoltx (7375)
Steve the Great Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7379
igen-igen-asszem nem
(de legalább 2-3 oldalt olvass vissza, ezeket már vagy féltucat kartács megkérdezte)
Előzmény: ptksf (7378)
ptksf Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7378

Hali!

 

Fizetni szeretnék a paypallel, de a regisztrációban a personal accountot kell választani, vagy mit?

És amikor kérdi az adatokat (lakcím, telefon, stb.) akkor az igazi adatokat kell megadni, vagy nem muszáj?

Van valamilyen költsége a regisztrációnak vagy a fizetésnek?

neoze Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7377
sziasztok.
meg sohasem hasznaltam ebay-t, viszont most olyan dolgot talaltam, ami nagyon kell nekem_D sztetek ma megnyernem az aukciot, nemetorszagbol (ebay.de) el tudnak postazni egy biciklit? vagy csak kisebb dolgokat vallalnak be?
vomit Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7376
amennyit vkinek ezert adnal, annyiert a DPD is elhozza...
Előzmény: Knova (7363)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.27 0 0 7375

Egy a lényeg mindíg írasd rá a csomagra, hogy használt cuccról van szó. Akkor ált. békén hagyják.

Nekem így jött már át a vámon komplett motorkerékpár első teleszkóp (2), pedig értékben és méretben sem volt kis csomag.

Előzmény: zsuzsa (7372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!