Keresés

Részletes keresés

edk440 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6912
Ismerős ebayen vett, meg nem érkezett fényképzőgépét másik ismerős a Soósnál megvette. Elősör viccelődtek, hogy nahát, te is ilyet vettél? Aztán amikor kiderült, hogy egy és ugyanarról a gépről van szó, már kevésbé volt vidám a helyzet.

A rendőrség nem nagyon volt aktív, hogy mostanra mi a helyzet, az kizárt dolog, mert nem tudom.
Előzmény: digicat (6911)
digicat Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6911
OFF
Kb. egy hónapja 50e ft-os telefon miatt "röhögtek" ki (nem posta, sima lopás).
Első körben várattak 70 percet, majd a jegyzőkönyv írása közben arra panaszkodott, hogy miattam nem tudja nézni a meccset.
De csak finoman célzott rá: "nézze csak a meccset nyugodtan, ha már én nem tudom", mondta a rendőr.
Előzmény: ebayde (6907)
chapelle Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6910
Harmadik megválaszolatlan email és mondjuk 1 hét reakció nélküli idő után mehet a feljelentés az eBay-nek. Előfordult már nálam is, hogy az eladó szabira ment és késett 2 hetet - elfogadtam, mi mást tudtam volna tenni. De az is előfordult, hogy a digit. fényképezőgépem eltűnt a német postánál. Mikor jeleztem az eladó azon nyomban feladott mégegyet, erre mindkettőt ugyanazon napon kaptam meg.
Szóval nem biztos, hogy az eladó a sáros, de ha nem válaszol 1-2 hétig a levelekre akkor ott gáz van. Már csak azért is érdemes felnyomni az ilyen alakokat mert legalább szűrődik a rendszer.
Előzmény: kréziket (6903)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6909
Köszi tudom. A magánszámla marad is, csak a cégeset akarom megszüntetni, ha van jobb.
Előzmény: Athes (6906)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6908
Azért nem elég 60 nap, mert kint egy havernál "gyűlik össze"  vásárolt cucc és havonta vagy ahogy az idő-mennyiség engedi megyünk ki érte /költségcsökkentés/, és addig aki átveszi fogalma sincs róla, hogy mi gyűlik nála, és kitől. 30 csomagnál már bőségesen visszajön az út ára a különbözeten.
Előzmény: ebayde (6907)
ebayde Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6907

Hello !

 

Nemtudom melyik ebayröl van szó, de a németek az ügyvédi fenyegetéstöl meg szoktak ijedni. 2 esetben bevált. Azt azért nem nagyon értem miért nem elég a 60 nap. 1 hónap után már gyanakodnék, és ha ez idö alatt nem válaszol a partner azt mindenképp jelezném az ebay felé. Persze ettöl még nem lesz pézed. A németek ha nem kapják meg az árút, rögtön elszaladnak a rendörségre, és feljelentést tesznek csalás miatt. Egy ilyen feljelentés persze nem von magaután komoly következményt, de ha többen is feljelentik az eladót akkor azért utánna néznek. Arra azért kíváncsi lennék mit szólna a magyar rendörség ha mondjuk egy 45.- euros árú miatt flejelentést szeretnék tenni. Szerintem kiröhögnének. Ha valakinek, van egy ügyvéd haverja attól meg kéne kérdezni, mit tud ö tenni ilyen esetben mert ennek bizonyára komolyabb költség vonzata is van. Gondolok itt a külföldi ügyvéddel való kapcsolatfelvételre forításokra stb. a szomorú a dologban, hogy ez egy aláírt adávételi szerzödésnek minösül, annak minden jogi következményével, ami mindkét félre vonatkozik, mégsem lehet ellene hatékonyan fellépni.

Előzmény: kréziket (6903)
Athes Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6906
Az Első Lakáshitelnél a MAGÁNSZÁMLA továbbra is full ingyenes, a céges számláról indított utalásokért kell fizetni :-) /Viszont külföldre nem utalnak, csak fogadni tudnak külföldről./
Előzmény: Dhokthol Genya (6902)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.03 0 0 6905

Én nem is tudtam, hogy ilyen brutálisak a kinti bankköltségek! Az itthoni sem kutya :(.

 

Ha valaki több kis dolgot szokott vásárolni, és az én német DB számlámra átutalja egyben az összeget, utána továbbutalgatom apránként jelképes összegért, vagy ha kisebb összegről van szó, akkor akár euro utalás nélkül is. Részletekről levélben!

Előzmény: Törölt nick (6904)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6904

Nálam az otp   " a legellenszenvesebb magyar pénzintézet "

 

Nekem a devizaszámlám a Raiffeisennél van, semmi problémát nem tudnék mondani kb 25 külföldi utalás után.

 

Itt ingyen van a számlavezetés, 5 dollárnak megfelelő euró egy utalás+ a külföldi bank jutaléka, mely valóban annyi, amit az kér.(általában nem összegfüggő)

Ha reggel 10 ig beadom vagy a neten reggelig megcsinálom az utalást, másnap megkapják általában. Ha kell van aznapi utalás 10 dollárnak megfelelő euróért.

 

A legtöbb jutalékot a Deutsche Bank szokta kérni összegtől függetlenül. (9-10 euró)

A kis Sparkasse-k Stadtsparkasse-k  olcsók, 3-4 euróval beérik.

 

Korrekt egy bank, merem ajánlani.

 

Előzmény: chapelle (6899)
kréziket Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6903
Sziasztok!

Genya prof-fal kooperációban szeretnék kérdezni valami a hozzáértőktől:

Ebay.de-n vásárolgatunk, és olykor megesik hogy nem kapjuk meg az árut. Ez sajnos soxor későn derül ki (nem részletezem miért), és ugyebár 60 napig lehet jelenteni a központnak. Ilyen esetben általában nem reagál a member, mert sáros, és így nem tudsz vele kommunikálni. Amúgy érdekes, hogy azokkal van ilyen gond, akik üzletszerűen adnak el az ebayen(tisztelet a kivételnek).
Tudtok e erről valamit, hogy van e mód további jogi lépésre, ha nem kapod meg a cuccot?!
Azt tudom, hogy az Ebay csak közvetít ilyen esetben, esetlen kitiltja a tagot, de úgy tudom mást nem tehet.


Van mód a további hatékony szájtépésre???


Köszszépen!
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6902

Leüvöltöttem volna az agyát és azonnal megszüntetem a bankszámlámat! Komolyan!

OFF, de itt anyagi érzékenységükről híres emberek lévén megkérdezném, hogy ismertek-e olyan bankot ahol sem a számlavezetés, sem az utalás nem kerül semmibe. Mielőtt azt hinnétek, hogy nem a földön járok az első lakáshitel bank ilyen volt, de most utalásonként 199Ft-ot kérnek. Válasz jöhet priviben is! Köszönöm.

Előzmény: Athes (6901)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6901
Mentségemül legyen: első alkalom. Legközelebb biztos ügyesebb leszek!
Előzmény: Dhokthol Genya (6898)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6900
Hosszú várakozás etc..
Előzmény: chapelle (6899)
chapelle Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6899
Az 5000 Ft 25%-kal több mint amit én szoktam egy másik drága bankban otthagyni. Vesszőparipám, hogy normális ember OTP-vel nem kezd. Alacsony betéti kamatok, magas költségek, udvariatlan kiszolgálás.
Előzmény: Athes (6896)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6898

És mégis elutaltad?

Bocs: Madár

Előzmény: Athes (6896)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6897

 

El bizony! Gecik a magyar bankok!

Előzmény: Athes (6896)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6896
Szia!

Voltam az OTP-ben, az utalás nem volt vészes, 2000Ft, de beszedtek még 5000-et "idegen bank költsége" címen. Ez normális? Ettől az 5eFt-tól el is búcsúzhatok?

Athes
Előzmény: Zsoltx (6891)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6895

 

Bazz, ez qrv@ lassan esett le :-)))))))

Előzmény: ebayde (6893)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6894
Köszi! A kódokat küldte az ember. Üdv.: Athes
Előzmény: Zsoltx (6891)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6893
Ma igen ráérös napon van, és nézegettem az ebay-t, és kíváncsi voltam, vajon hány Magyar regisztrált ebay tagot találok a világban. A startoldalon alul a bewertungsportal linkre kattintva van lehetöség különbözö nevü tagok keresésére. Na elengedtem a fantáziámat és különbözö magyar szavakat, jelzöket beírogattam és nocsak megfelelö fantáziával rendelkezö ebay tagok olyan neveken regiszráltak amit nem gondoltam volna. Pl. ami a csúnya magyar szavakat illeti, az amerikai és a magyar tagok holtversenyben vannak. Ekkor bukkantam rá egy Kanadai tagra aki szerényen istenként regisztrált. Na innen az ötlet. Jé van isten :)
Előzmény: Zsoltx (6892)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6892
Kicsodaés mihez kapcsolódik ez???
Előzmény: ebayde (6890)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6891

Jaja, ekkora összegnél szerintem már ez lesz a nyerő.

 

De az IBAN/SWIFT kódokat szerezd be, mert csak ígylesz gyors az utalásod.

 

Németek általában eleve megadják.

Előzmény: Athes (6889)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6890

VAN ISTEN !!!

 

Kanadában él és van neki 4 bewertungja természetesen 100% os ! lol:

Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6889
~200€. Akkor nem úszom meg olcsóbban (levél kizárva), mint hogy otp utalás?
Előzmény: Zsoltx (6887)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6888
Igen ! csak úgy megy igazán.
Előzmény: Zsoltx (6886)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6887

 

Kérdeztem mekkora az összeg!

 

Az átutalásnak van egy viszonylag magas fix díja, ami ha kicsi az utalandó összeg, akkor ugye relatíve magas %.

Az OTP-nél nem tudom mennyi, mert én más banknál vagyok, de tuti legalább 5-en leírták már.

 

(remekül használható ilyen célokra a fórum keresője)

 

Ha mondjuk 100 EUR körüli összegről van szó, akkor már inkább utalni szoktam, már csak azért is, mert ahhoz nem kell fölállnom a gép mellől.

 

Ha KP-t küldök, mindíg ajánlott levélben teszem és berakom valamibe. Pl. CD tokba stb.

Mert ha egy köcsög postás kiszagolja, hogy kp van benne, az biztos, hogy kiszedi!

 

 

 

 

Előzmény: Athes (6882)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6886

 

 

Megtisztelő :-)

 

Szép feladat. Bontod is a gépeket?

 

 

Előzmény: ebayde (6884)
t.lantos Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6885

Most hivtak otthonrol, hogy kaptam az usabol levelet (penz let volna benne, esetleg csekk), es termeszetesen ki volt bontva, es nincs is benne semmi. Ez volt az elso ilyen esetem. Nem ajanlottkent jott.

Majd megnezem, ha nagyon durva, akkor fenykepet is csinalok rola. Mondjuk ha nem irta ra a posta, hogy serulten erkezett, akkor ki bonthatta fel...?

 

ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6884
Ebben a hónapban fogok kezdeni motoralkatrészekkel. Elsösorban "öreg" 1 - 2 hengeres klassik japán vasakkal, és csak kíváncsi voltam, összefuthatunk - e az ebay-n is. Neked adnék elörre is + t :)
Előzmény: Zsoltx (6880)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6883

Hello !

 

Leírta !

A legolcsóbb az ajálott levélben küldött kézpénz, de ez a legbizonytalanabb, mert nem tudod bizonyítani.

Előzmény: Athes (6882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!