Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6904

Nálam az otp   " a legellenszenvesebb magyar pénzintézet "

 

Nekem a devizaszámlám a Raiffeisennél van, semmi problémát nem tudnék mondani kb 25 külföldi utalás után.

 

Itt ingyen van a számlavezetés, 5 dollárnak megfelelő euró egy utalás+ a külföldi bank jutaléka, mely valóban annyi, amit az kér.(általában nem összegfüggő)

Ha reggel 10 ig beadom vagy a neten reggelig megcsinálom az utalást, másnap megkapják általában. Ha kell van aznapi utalás 10 dollárnak megfelelő euróért.

 

A legtöbb jutalékot a Deutsche Bank szokta kérni összegtől függetlenül. (9-10 euró)

A kis Sparkasse-k Stadtsparkasse-k  olcsók, 3-4 euróval beérik.

 

Korrekt egy bank, merem ajánlani.

 

Előzmény: chapelle (6899)
kréziket Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6903
Sziasztok!

Genya prof-fal kooperációban szeretnék kérdezni valami a hozzáértőktől:

Ebay.de-n vásárolgatunk, és olykor megesik hogy nem kapjuk meg az árut. Ez sajnos soxor későn derül ki (nem részletezem miért), és ugyebár 60 napig lehet jelenteni a központnak. Ilyen esetben általában nem reagál a member, mert sáros, és így nem tudsz vele kommunikálni. Amúgy érdekes, hogy azokkal van ilyen gond, akik üzletszerűen adnak el az ebayen(tisztelet a kivételnek).
Tudtok e erről valamit, hogy van e mód további jogi lépésre, ha nem kapod meg a cuccot?!
Azt tudom, hogy az Ebay csak közvetít ilyen esetben, esetlen kitiltja a tagot, de úgy tudom mást nem tehet.


Van mód a további hatékony szájtépésre???


Köszszépen!
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6902

Leüvöltöttem volna az agyát és azonnal megszüntetem a bankszámlámat! Komolyan!

OFF, de itt anyagi érzékenységükről híres emberek lévén megkérdezném, hogy ismertek-e olyan bankot ahol sem a számlavezetés, sem az utalás nem kerül semmibe. Mielőtt azt hinnétek, hogy nem a földön járok az első lakáshitel bank ilyen volt, de most utalásonként 199Ft-ot kérnek. Válasz jöhet priviben is! Köszönöm.

Előzmény: Athes (6901)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6901
Mentségemül legyen: első alkalom. Legközelebb biztos ügyesebb leszek!
Előzmény: Dhokthol Genya (6898)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6900
Hosszú várakozás etc..
Előzmény: chapelle (6899)
chapelle Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6899
Az 5000 Ft 25%-kal több mint amit én szoktam egy másik drága bankban otthagyni. Vesszőparipám, hogy normális ember OTP-vel nem kezd. Alacsony betéti kamatok, magas költségek, udvariatlan kiszolgálás.
Előzmény: Athes (6896)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6898

És mégis elutaltad?

Bocs: Madár

Előzmény: Athes (6896)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6897

 

El bizony! Gecik a magyar bankok!

Előzmény: Athes (6896)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6896
Szia!

Voltam az OTP-ben, az utalás nem volt vészes, 2000Ft, de beszedtek még 5000-et "idegen bank költsége" címen. Ez normális? Ettől az 5eFt-tól el is búcsúzhatok?

Athes
Előzmény: Zsoltx (6891)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6895

 

Bazz, ez qrv@ lassan esett le :-)))))))

Előzmény: ebayde (6893)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6894
Köszi! A kódokat küldte az ember. Üdv.: Athes
Előzmény: Zsoltx (6891)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6893
Ma igen ráérös napon van, és nézegettem az ebay-t, és kíváncsi voltam, vajon hány Magyar regisztrált ebay tagot találok a világban. A startoldalon alul a bewertungsportal linkre kattintva van lehetöség különbözö nevü tagok keresésére. Na elengedtem a fantáziámat és különbözö magyar szavakat, jelzöket beírogattam és nocsak megfelelö fantáziával rendelkezö ebay tagok olyan neveken regiszráltak amit nem gondoltam volna. Pl. ami a csúnya magyar szavakat illeti, az amerikai és a magyar tagok holtversenyben vannak. Ekkor bukkantam rá egy Kanadai tagra aki szerényen istenként regisztrált. Na innen az ötlet. Jé van isten :)
Előzmény: Zsoltx (6892)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6892
Kicsodaés mihez kapcsolódik ez???
Előzmény: ebayde (6890)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6891

Jaja, ekkora összegnél szerintem már ez lesz a nyerő.

 

De az IBAN/SWIFT kódokat szerezd be, mert csak ígylesz gyors az utalásod.

 

Németek általában eleve megadják.

Előzmény: Athes (6889)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6890

VAN ISTEN !!!

 

Kanadában él és van neki 4 bewertungja természetesen 100% os ! lol:

Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6889
~200€. Akkor nem úszom meg olcsóbban (levél kizárva), mint hogy otp utalás?
Előzmény: Zsoltx (6887)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6888
Igen ! csak úgy megy igazán.
Előzmény: Zsoltx (6886)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6887

 

Kérdeztem mekkora az összeg!

 

Az átutalásnak van egy viszonylag magas fix díja, ami ha kicsi az utalandó összeg, akkor ugye relatíve magas %.

Az OTP-nél nem tudom mennyi, mert én más banknál vagyok, de tuti legalább 5-en leírták már.

 

(remekül használható ilyen célokra a fórum keresője)

 

Ha mondjuk 100 EUR körüli összegről van szó, akkor már inkább utalni szoktam, már csak azért is, mert ahhoz nem kell fölállnom a gép mellől.

 

Ha KP-t küldök, mindíg ajánlott levélben teszem és berakom valamibe. Pl. CD tokba stb.

Mert ha egy köcsög postás kiszagolja, hogy kp van benne, az biztos, hogy kiszedi!

 

 

 

 

Előzmény: Athes (6882)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6886

 

 

Megtisztelő :-)

 

Szép feladat. Bontod is a gépeket?

 

 

Előzmény: ebayde (6884)
t.lantos Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6885

Most hivtak otthonrol, hogy kaptam az usabol levelet (penz let volna benne, esetleg csekk), es termeszetesen ki volt bontva, es nincs is benne semmi. Ez volt az elso ilyen esetem. Nem ajanlottkent jott.

Majd megnezem, ha nagyon durva, akkor fenykepet is csinalok rola. Mondjuk ha nem irta ra a posta, hogy serulten erkezett, akkor ki bonthatta fel...?

 

ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6884
Ebben a hónapban fogok kezdeni motoralkatrészekkel. Elsösorban "öreg" 1 - 2 hengeres klassik japán vasakkal, és csak kíváncsi voltam, összefuthatunk - e az ebay-n is. Neked adnék elörre is + t :)
Előzmény: Zsoltx (6880)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6883

Hello !

 

Leírta !

A legolcsóbb az ajálott levélben küldött kézpénz, de ez a legbizonytalanabb, mert nem tudod bizonyítani.

Előzmény: Athes (6882)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6882
Szia! A kérdésem az volt, hogy hogy a legolcsóbb. Erre az elmúlt 100 hozzászólásból nem kaptam válasz. Gondoltam vannak itt olyanok, akik erre egyszerüen le tudják írni, hogy szokták intézni. Talán Te is.
Előzmény: Zsoltx (6881)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6881

 

1. olvass vissza 23 milliószor le volt már írva.

 

2. Ha van számlád, akkor miért akarsz számla nélkül utalni. Az nem utalás, hanem postautalvány, vagy csekk ...

 

Mekkora összeg. Kicsi összegnél túl nagy az utalás tranzakciós díja még IBAN kóddal is.. Akkor a legjobb az ajánlott leveles kp küldés.

Előzmény: Athes (6879)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6880

 

Nekem Triumph van és itthon nem igazán pöpec az ellátás. Vettem már másoknak is

Varaderora, R6-ra, meg néhány univerzális apróságot. De ezeket csak úgy haveri alapon. Lebonyolítottam helyettük, mert idegen volt nekik a terep.

 

Tehát nem kereskedelmi céllal. Amúgy kereskedek is, de egész mással.

Előzmény: ebayde (6878)
Athes Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6879
Sziasztok! Tegnap megnyertem életem első licitjét. (ebay.de) Át kell most utalnom az összeget a német Berliner Volksbankba. Ti ezt hogyan szoktátok a legolcsóbban intézni? Van junior számlám az OTP-nél, de valahol azt olvastam, hogy számla nélkül is utalhatok. Segítsetek légyszives, hogy hol/hogy a legolcsób? Köszi: Athes
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6878

Hali !

 

Szinte tökéletesen igazad van. Már ami a kiszolgáltatottságot illeti.

Jó hogy ezt a fénykép dolgot említetted, szerintem ez a legfontosabb ! Amikor venni akarok, és találok valamit ami érdekel, és van róla 4 foto és az összes életlen, akkor gyanakszom ! Vagy direkt csinálta a képet így, vagy ennyire igénytelen a saját munkájára. Ezek után várjam el tölle, hogy rendesen csomagol ? Nem, inkább hagyom.

Ha szabad kérdezni, milyen motorhoz szoktál alkatrészt venni ? Kizárólag saját részre vagy veszel másoknak is ?

 

 

Előzmény: Zsoltx (6876)
ebayde Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6877

Hali !

Egyetértek, mindenre lehet ellenpéldát találni.

Ettöl függetlenül, az általad említett eladónak (akivel te is meg vagy elégedve !) is van 2345 negatívja ! Azért ez is egy teljesítmény ! Ha ö korrekt, akkor miért ? Élek a gyanúval, hogy az ö esetében is páran visszaéltek azzal, hogy ö elöre értékelt. Ill. egy két negatív kivédhetelen, és jogos mert az eladó is emberböl van, így ö is hibázik. Pláne ilyen mennyiségnél.

Ebben a fórumban, legalább is ameddig visszaolvastam, talán még senki nem kapott annyi kritikát mint én. Mégse ragadtattam el magam, és nem kezdtem el köpködni, csak azért mert valakinek más a véleménye. (mint ahogy ez más fórumokban gyakran elöfordul) Talán ebböl is lehet következtetni milyen lehet az én hozzáállásom a vevöimhez, belöllük élek, és nekem fontos, hogy legközelebb is nállam vegye meg az alkatrészét. 

Előzmény: valamilanykabatban (6874)
Zsoltx Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6876

 

Én elég sok használt motorkerékpár alkatrész vettem már német,angol és amerikai területről egyaránt.

 

Egy darabbal sem volt gondom, kivéve azt, amit a magyar posta rommá tört.

 

De ehez kellett az is, hogy licit előtt kérdezzek. Általában korrektül elmondta mindenki, milyen állapotú a cucc. Aki meg hablatyol, nincs rendes képe, direkt úgy fotózza, hogy a kritikus helyek nem látszanak stb., azzal nem foglalkozok. Majd lesz másik.

 

Valamennyire érthető a hozzáállásod, de akkor is, az egész folyamatban a vevő az aki sokkal inkább kiszolgáltatott, hiszen a pénz már az eladónál van, amikor én mint vevő még csak malmozok, hogy mi lesz?!

 

Egyébként én is vettem már ár felett cuccot, de az akkor nagyon kellett és sehol máshol nem jutottam hozzá.

 

Tehát akkor annyi volt az ára. Egyszerű.

 

Persze kellemetlen jellemű emberek mindkét oldalon előfordulnak, de akkor is a vevő az aki kiszolgáltatottabb. Nem véletlenül van fogyasztóvédelem, kereskedővédelem meg nincs :-)

 

Előzmény: ebayde (6873)
t.lantos Creative Commons License 2005.06.02 0 0 6875

Ekkora tomegnel mar nem szamit, ha a vevok 20 szazalekatol nem kapnak.

 

Előzmény: valamilanykabatban (6874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!