Keresés

Részletes keresés

Youme Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6039
Nekem volt egy "angolom" aki csak csekket meg PayPal-t fogadott el. Én voltam olyan "hülye" hogy az OTP lakossági forint->Deviza átutalást (internetes telebank) úgy töltöttem ki, hogy csak a nevét, postacímét, összeget írtam be (mást persze nem tudtam) Az OTP szerint ez nem jó, mert így TILOS utalni! (Egy OTP fiókból el is zavartak volna szerintem) Ezért voltam "hülye" mert ha tudom, el nem merem indítani az átutalást. Viszont mégis összejött végül a transzfer. Az eladóm kapott egy csekket a nevére kitöltve valami ottani helyi banktól, amit beválthatott az összegre, és marha boldog volt, hogy csekket kapott!!! -Angoloknál a csekk egy szimbolum féleség szerintem-. A dolog valószinüleg a következőképpen zajlott: Az OTP átnyomta a pénzt a vele kapcsolatba lévő legfelső angol banknak, és viszlát! Ezért lenyúlta a szokásos 2000 forintot, majd utána a kinti bank simát eltette a pénzt, majd küldött az ember postacímére egy csekket + ennek a költségét is még rámterhelte. (Ha felveszi OK, ha nem akkor marad a banké a pénz -ezért rizikós a dolog- mert utána már nem igazán lehet visszaszerezni) Össz.-vissz: fizettem ezért 4000 körüli pénzt, míg az IBAN/SWIFT átutalás angliába ugyanígy volt olyan 6.000,- körüli.

Ha nem "fosnék" máskor is így nyomnám angliába a fontot ezekután, mivel postacím mindig adott az e-bay-nél. Viszont nem ajánlom ezt senkinek (!!!) csak jelzem, hogy nekem bejött egyszer. Ha nincs más és vállalod a kockázatot (a pénzed elúszhat VIGYÁZZ!) akkor ez is egy lehetséges legvégső út!
Előzmény: csipke.bogyo (6038)
csipke.bogyo Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6038

Én is Angliából szeretnék most valamit venni.

Meg tudnád mondani, hogy pontosan mi az a csekk, amit elfogadnak?

Az én emberemnek se jó a WU, de csekket elfogadna, csak azt nem tudom milyen ez pontosan, és hol tudom indítani.

Köszi a segítséget.

Előzmény: edk440 (6032)
Youme Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6037
A legolcsóbb minden bizonnyal a 3-as, viszont az a legkockázatosabb. Némely postán egyszerűen kiszedik a borítékból a pénzt.. :-(

A 2-es: Mennyi pénzről lenne szó? A WU-nál ugyanis sávosan működik a költség.

Az 1-es: Ha van OTP lakossági folyószámlád akkor egy nagyobb OTP fiókban el tudod intézni szerintem (Ahogy olvasom megadja az illető IBAN/SWIFT kódját) olyan 2.000,- forint körüli költséggel, de itt is számít azért mennyi a pénz.
Előzmény: wattts (6036)
wattts Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6036

Hali!Szeretnék venni vmit az osztrak ebayen!De nincs hitelkartyam, csak OTP Juniorom :)

ezekt irta oda:

We send our Products only within the EU

We can accept these payment methods:
1. Bank Transfer with IBAN-Code (no fees)
2. Western Union
3. Money in a registered Letter

Shipping cost for all EU-Countries are 15.00 Euros

Melyik lehetőséggel tudok fizetni, ill. melyik a legolcsóbb?

Köszi

bugmaker Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6035
youme: AFAIK 3 hónapig lehet feedback-et hagyni, szóval már lecsúsztál.... Velem is előfordult, h nem kaptam feedback-et. Ez van, el kell fogadni.
Előzmény: Youme (6034)
Youme Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6034
Feedback-et meddig lehet adni? Van egy emberem aki lassan 1 éve nem adott semmit. :o) Gondoltam írok neki, hogy mi van már? Én adtam neki már az üzlet után azonnal pozitivot.

Vagy inkább hagyjam a fenébe, vannak ilyen arcok is ezt el kell fogadni és kész?
hoattis Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6033

Amerikából rendelnék...

 

Sokat olvastam, hogy kis csomag legyen, meg ajándékként legyen feladva, meg ne legyen 50 $ felett az értéke, és akkor a vámosok valószínűleg nem szórakoznak vele. Elvileg.

Namármost, ha én amcsiból kapok egy max 0,5 kilós, 15*15*5 cm-es kis csomagot, ajándékként feladva, akkor hány % esélyem van rá, hogy belenéznek a vámosok? És mi legyen ráírva: cd, könyv, alkatrész? Amúgy gitáralkatrész lenne, 100 dolcsi érték körül. Magyarországon 50ezer Ft ugyanez.

És ajándéknál nem lehet értéket megjelölni? Vagy azt is lehet biztosítani, mondjuk 40 dollárra?

És ha mégis belenéznek, ott van benne új csomagolásban az 50ezer Ft értékű kis cucc, de nincs benne számla, és ajándékként adták fel, akkor kell vámot fizetnem, vagy ajándékra semmiképp?

 

Köszi!

 

Attis

edk440 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6032
,,azt valaki mondja már meg mért nem jó némelyiknek a western union?lusták lemenni a léért?''

Mondjuk azért, mert kinn laknak a préri közepén, ahol csekket be tudnak váltani, de WU kifizetőhely nincs.
Előzmény: szamy75 (6026)
edk440 Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6031
A Bidpay az WU Money Ordert küld, de az a WU, amit a postáról indítasz, az nem az.

Végső esetben rejtsd el és küldd borítékban a pénzt, odaírta az ürge.
Előzmény: szamy75 (6029)
kivi Creative Commons License 2005.03.19 0 0 6030
vagy mégis honnét kellett volna tudnom?

Például utána kellett volna nézni.
Előzmény: szamy75 (6026)
szamy75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6029
amúgy a western union az "money orders-nek" számít?
szamy75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6028

mint lent!

most küzdök a bidpay-el tán elmegy...

504LACI Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6027

"mindegy letojom,kapok egy mínuszt."

Aztán csak nem csodálkozni, hogy miért nem szeretnek ezek a mocskos nyugatiak ide a balkánra szállítani.

Tán ezért. Mert ilyen a hozzáállás.

Esetleg ha erárulnád végre, hogy a licitkor milyen fizetési módok voltak megjelölve?

A Paypalon kívül mert azt már tudjuk.

Előzmény: szamy75 (6026)
szamy75 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6026

 

akkor leírom másodszor:Én nem olvastam ezt a fórumot mielőtt regisztráltam(nemtuttamhogyezkötelező...)az ebay-en és ott egy k.va szó nem volt a reg során arról,hogy sem a paypal,sem a bidpay-al nem fogok tudni fizetni a visakártyámmal.

vagy mégis honnét kellett volna tudnom?

mindegy letojom,kapok egy mínuszt.

azt valaki mondja már meg mért nem jó némelyiknek a western union?lusták lemenni a léért?

ZE Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6025
Olvass vissza, kérdezd meg a szmálavezető bankodat, meg az eladót, hogy milyen fizetési módokat fogad el, illetve hogy mennyiért, és egyáltalán küldi-e Magyarországra a cuccot.

Ahoz, hogy pénzt utalj, ahoz folyószámla kell, más fizetési módokhoz bankkártya (cnp-re alkalmas), megint másokhoz meg semmi, csak be kell menni a postára.

Előzmény: wattts (6024)
wattts Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6024
Üdv!Szeretnék venni egy polot ebayen, de nincs MASTERD CARDOM, sem VISA-m!Lehet ezek nélkül is utalni bankból pénzt ($)ha igen ez mennyi + költség?
micsike1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6023

Sziasztok!

 

A iban-rechner.de hasonló oldalt tudna valaki a Hollandokhoz??

Előre is köszi!

Youme Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6022
Szerintem ezt írta, ott is van:

"International bidders are welcome.....but, for international bidders, I ONLY
accept BidPay, PayPal, or well-concealed American cash. (no pink Canadian
money orders !!!!)."

Tehát 3 félét fogad csak el.
Előzmény: Dhokthol Genya (6021)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.18 0 0 6021

Nem hiszem el, hogy ennyire bénán fogalmazok, vagy csak direkt hülyítessz!

 

Ha volt a licitnél más fizetési lehetőség is van megadva, akkor azt is el kell fogadnia. Ez kissé ellentmod az előttem szólónak, de ő nyilván arra gondol, ha nincs ott más csak paypal. Erre az esetre szól az egyeztetés, mert létezhet más megoldás, de ha ő feltünteti az átutalást vagy bármi használható alternatívát, akkor el is kell fogadnia.

Előzmény: szamy75 (6019)
ZE Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6020
Akkor 12345-ödször is leírom:
-ELŐRE egyeztetni illik a fizetési módot, a p&p költséget, még mielőtt licitálnál.
-Azt, hogy a PayPal Magyarországról nem műx, kb. 123456-szor leírtuk errefelé, plusz regisztrálni sem tudsz rá, merthogy "Hungary" nincs a kiválasztható országok között.
-A bidpay-jel esetleg lehet szerencséd (Visa Classic kártya, és legyen "jókedvében" a bidpay...)

Előzmény: szamy75 (6019)
szamy75 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6019

 

közte volt a paypal,de akkor még nem tudtam hogy innét nem tudok vele fizetni,csak mikor fizetni akartam.

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6018

Nem ezt kérdezem! Amikor licitáltál, milyen fizetési módok voltak megjelölve?

Ha ott volt bármi más is megadva akkor lényegtelen, hogy mit ír, és nem is értem.. :))

Előzmény: szamy75 (6017)
szamy75 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6017

ezt írta:

 

 

 

 

Hopefully you are saying you wish to pay with Bidpay (www.bidpay.com) or you
are planning on mailing me either a western union money order or cash as I
do not accept any forms of payment where I have to pick up the money at
Western Union.   I do state in the auction terms on the auction page:

International bidders are welcome.....but, for international bidders, I ONLY
accept BidPay, PayPal, or well-concealed American cash. (no pink Canadian
money orders !!!!).

Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6016
Milyen fizetési módok voltak megjelölve a licitnél? Átutalás?
Előzmény: szamy75 (6015)
szamy75 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6015

hali.

SÓS!

nyertem az ebay-en.az egy dolog hogy azt mondja a tag hogy fizessek paypallal, de amíg nem próbáltam nem derült ki hogy innét (balkán) nem lehet fizetni vele( a reg.nál nem volt feltétel az ország,csak hogy legyen visa kártyám,nem tom honnét kellet volna tudnom hogy tőlünk nem fog menni).

aaarrghh

na sebaj akkor küldök western unionnal(végülis  nekem lessz többe)-de nem az se jó a tagnak. hozzáteszem másik ember elfogadta.MÉÉR nem jó ennek a palinak ez a metódus

és

most mi a f... csináljak? nagyon morcos vagyok, várok ötleteket.

Youme Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6014
Na kiderült miért vontak le mégis 6.300,- forintot (IBAN/SWIFT) utalásnál nekem múltkor. Ugyanis ez az IBAN/SWIFT csak EU-n belül működik (ami rendben is lett volna), de kizárólag ha EURO-t (!!!) utalsz. Én meg ugyebár angol fontot küldtem anno.
nots_templar Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6013
hahó,
tudna valaki segíteni? paypallal kellene pénzt küldenem (kb 10 EUR) de egy istennek nem bírok feliratkozni rá (ismert okok miatt, de azért próbálkozom...)

köszi
fodorzs Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6012
De, ok azok.
Kozben emailen kaptam nyomtatvanyokat ma reggel (tegnapra igertek), amiket faxo vissza is kudtem nekik.
Előzmény: t.lantos (6011)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6011
Nem a UPS?
Előzmény: fodorzs (6009)
fodorzs Creative Commons License 2005.03.17 0 0 6010
Megoldodott ujra felhivtak. A csomagkuldo ceg intezi a vamot.
Előzmény: fodorzs (6009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!