Keresés

Részletes keresés

Yogi Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5343
Muszáj annak szerepeni, ekkora összegnél már nem rizikózik az ember, de az eladók se fogják biztosítás nélkül föladni.
Előzmény: Karaya (5332)
roberd Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5342
Háj

Canadából nincs valakinek tapasztalata, találtam ott nagyon olcsó lámpát az autómhoz (8$, 2db!), kellene.

Ezt írta az eladó:
Hi Robert: According to Canada Post, shipping should be about $35US for Air Mail and about $15US for surface mail. This would take several weeks. U.S. cash would work as would an international money order in US funds. Or you could take a vacation to Canada and pick them up!! But wait until Spring. It was -25C here yesterday!!! Good Luck. John

Alternatív szállítót ismer valaki onnan?
Drága? Sok? Kevés? Nincs jobb?
Köszi
roberd Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5341
Ez volt a reklám helye.
Ha valaki tud jobbat, please közölje, oot is nyitok számlát.

By
Előzmény: roberd (5340)
roberd Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5340
Rekedjen meg az otp, 10 eur utalásért felszámol 2000 ft-ot osztrákba.
Cib: 0,15% min. 5 usd = ugyanaz 975 ft
ARRRRG
Még jó, hogy most nyitottam cibet.
ZE Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5339
A vámértéket a vámhivatal elsősorban a rendelkezésre álló bizonylatok alapján állapítja meg. A vámhatóságnak a vámérték megállapítása során joga magasabb vámértéket megállapítani annál, ami a csomagon van, illetve a csatolt bizonylatokon szerepel. Ehez a hazai azonos vagy hasonló termékek árát veszik figyelembe. Ha a feltüntetett és a megállapított vámérték lényegesen eltér, avagy kiderül, hogy az "ajándék" valójában általad vásárolt termék, akkor akár el is kobozhatják a cuccot, és mindenféle szabálysértési- és egyéb sz.v@tásnak is elébe nézel te is, meg a feladó(!) is. Sok cég ezért ki is írja, hogy "NEM írjuk rá a csomagra, hogy ajándék, mert az csalásnak minősül!"

A 300USD-s cuccra akár egy 100-ast is rádobhatnak (VÁM+ÁFA) (25+8%), de termékje válogatja. (Van egy nagy buznyák könyv erre a célra...)
Előzmény: ukillingmemekillingu (5337)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5338
ukillingmemekillingu: 300 USD után csak az áfa 25%, szóval nem úszod meg "mindössze" 60 dolcsinyi vámmal, áfával. Katalógust ugyan nem néznek, de azért Te se nézd a vámosokat hülyének. Általában a kisérőokmányokon szereplő (biztosított) összeget nézik, de kérhetnek számlát is.
Előzmény: ukillingmemekillingu (5337)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5337

akkor ha 300 dolláros cuccot bebiztosítom, akkor kapok rá 60 dolcsi vámot?vagy mennyit?

és az már lutri h megnézik-e a katalógus árat vagy sem?

és ha magyarországon nem forgalmazott cuccról van szó?akkor minek az árát veszik alapul?

 

Előzmény: edk440 (5336)
edk440 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5336
Szerintem igen. Amit nekem megvámoltak, annál biztosan (és a postaköltséget nem vámolták - még jó).
Előzmény: Karaya (5335)
Karaya Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5335
Köszi. Ezek alapján, ha nincs benne számla, akkor a biztosítási értéket veszik alapul?
Előzmény: edk440 (5334)
edk440 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5334
Lutri.

Ha gift és max. 50 dollár az értéke, akkor hivatalosan vámmentes. De ha elvész, a biztosítás csak a ráírt értéket fedezi.

Nekem már jött vámmentesen nem giftként, illetve >50 dollár értékkel megjelölt cucc (kopp-kopp).
Előzmény: Karaya (5330)
vomit Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5333
megvamoljak a szallitasi koltseget, mert annyival tobbet er szerintuk.
kinyitogatjak bazz, amikor kurva nagy betukkel ra van irva, hogy GYEREKJATEK.
bar lehet a kulfoldi nyelvet nem ertik.
Előzmény: Yogi (5331)
Karaya Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5332
Mi alapján állapították meg az értékét a vámhoz? Hazai Katalógus? Nem lehet, hogy magas (bíztosítási) érték szerepelt a csomagodon?
Előzmény: Yogi (5331)
Yogi Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5331
Nekem egy majd ezer dolláros objektívra az eladó önszorgalomból ráírta, hogy gift (nem kértem rá). Úgy megvámolták, mint a szél. Azt mondták a Nemzetközi Kicserélőben, hogy 50$ fölött mindenképp vámos a cucc.
A röhely, hogy a szállítási költséget is megvámolták.
Előzmény: Karaya (5330)
Karaya Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5330
Van tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy mit célszerű ráíratni egy $200-os használt objektivet tartalmazó US csomagra , hogy a vámosok ne mozduljanak rá?
Segít valamit a "gift" és hasonló megjelölés, vagy lutri az egész?
roberd Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5329
Bocs ha értetlen vagyok, az angliai ebay-ra gondolsz? Ott meg lehet nézni a német és osztrák ebay kínálatát? Vagy csak az angolét, még nem próbáltam.
Ha a német oldalon valamit beteszek a my-ebay listámba néhány jellemzőjét meg tudom nézni, ha az amerikai oldalról nézek be a my-ebay-re, de a német által írt tájékoztató szövegek akkor is németül vannak, ehhez kell a fordítgatás, persze csak addíg amíg nem sikerül vágni a dajcsot. Sok jó cucc van a németen, tehát gyorsan meg kell tanulni németül!

A linkek:
Németről angolra: http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr

Angolról magyarra: http://www.dativus.hu
Ez utóbbinál regisztrálni kell, de nem jár semmi kötelezettséggel, és névtelen(nickneves).

Üdv
Előzmény: ZE (5326)
edk440 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5328
Persze egybeírva.
Előzmény: edk440 (5327)
edk440 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 5327
A lényeg belőle, hogy ha elfelejtetted a jelszód, ide menj:
http://pages.ebay.de/servi ces/registration/reqpass.html
Előzmény: gabriell1 (5320)
ZE Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5326
Használd az angol eBay-t :-)
Előzmény: roberd (5324)
apca Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5325
Ha kell beírom a linkjeiket.

Már hogy ne kéne! :DDD

Előre is köszi.
Előzmény: roberd (5324)
roberd Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5324
Halisztok

Én is nem rég keztem az ebay-ezést, legtöbbször a német ebay-on licitálok, a nyelvi nehézségek megoldására azt szoktam csinálni, hogy a németet lefordíttatom egy netes fordítóval angolra, ha azt sem értem, akkor azt magyarra. Így általában kijön az eredmény. Körülményes és időbe telik, de segítség nem lévén még mindíg jobb mint a teljes tudatlanság. Az angolra fordító oldalt egy korábbi hozzászólásból nyertem ki, kafa. Az angolról magyarra fordítót a google-val találtam, egyes mondatok leforítására is alkalmas, ez is kafa. Ha kell beírom a linkjeiket.

Üdv
ZE Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5323
Az eladóval egyeztetned kell így is-úgy is, az escrow cég csak átveszi "megőrzésre" a pénzt, ráadásul ezek a cégek szintén csak valamelyik eBay-en is használatos nyelven érhetőek el, no meg az eladók jelentős része nem szokta szeretni ezt a megoldást (idő), illetve a vevőknek plusz pénz...
Előzmény: gabriell1 (5322)
gabriell1 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5322
ZE,köszönöm az infot megprobálom a céget mert nyelv hiányában tényleg nehéz lenne mindent egyeztetni az eladóval. De ha valakivel megoldható lenne a dolog az kérem segitsen. Köszike.
ZE Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5321
Az ilyen cégeket "escrow"-ra keresve találod meg, meg azokat is, akik átverési célzattal jöttek létre, hasonló szolgáltatást kínálva.

Ha nem beszéled a nyelvet, akkor semmi jóval nem biztatlak, itt (mármint az eBay-en) ugyanis piacon, egy webes piactéren jársz, ahol ha valamire azt mondod, hogy x összeget megér neked, és senki nem ígér többet érte, akkor a tiéd, ahogy azt korábban ebben a topicban is olvashattad. DE. Az apróságokon sokminden múlik...

Piactér, tehát az eBay csak a helyet, az informatikai-jogi hátteret adja gyakorlatilag, a többi eladó és vevő dolga.

Például egy ismerős ismerőse nyert valamilyen verdába egy nagy darab bizbazt, egész pontosan 1 euróért -- személyesen lehet átvenni és kifizetni valahol Németország eldugott csücskében... mert ugye nem olvasta el, hogy nem küldik, hanem érte kell menni... El kell tehát tudnod olvasni az aukcióval kapcsolatban kiírt dolgokat, valamint a szállítási és csomagolási költségben meg kell tudnod egyezni az eladóval, úgyszintén a fizetési módban. Ezeket nyelvtudás nélkül nagyon nehéz.

Kell tudni számolni is, de nagyon, hiszen egy pár eurós/dolláros cuccot megvéve az, hogy eljusson hozzád, akár a tényleges át röbbszörösébe(!) is kerülhet, és itt nem csak arról van szó, hogy a csomagolási és postaköltségen hozza be az eladó az alacsony leütési árból adódó buktát, sokkal inkább a különböző fizetési módok költsége az, ami megdobja a dolgot. Meg persze az EU-n kívülről érkező cuccoknál felmerül a VÁM- és ÁFA kérdése, ami megintcsak szerencse kérdése, főleg, ha sima postával jön.
Előzmény: gabriell1 (5318)
gabriell1 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5320
Sziasztok. Megprobáltam belépni hatha emlékszem a jelszora de mégsem. Elküldettem az ebayel az email cimemre a jelszot de ez jött vissza. Le tudnátok forditani hogy mit is jelent ez? --------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hallo gabriell1, Wir antworten hiermit auf Ihre Anfrage bezüglich Ihres Mitgliedsnamens. Nachfolgend f inden Sie die Daten, die wir für Sie gespeichert haben. Wenn Sie diese Anfrage nicht gestellt haben, ignorieren Sie bitte diese E-Mail. Ihr Mitgliedsname ist: gabriell1 Ihre bei uns gespeicherte E-Mail-Adresse ist: gabriell@message.hu Wenn Sie Ihr Passwort vergessen habe, gehen Sie bitte zu: http://pages.ebay.de/servi ces/registration/reqpass.html Vielen Dank für Ihren Besuch bei eBay! http://pages.ebay.de/index.html
gabriell1 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5318
Elöször is sziasztok mindenkinek itt a forumon. Szeretnék az ebay.de-röl rendelni vagy rendeltetni egy pár tételt amit kinéztem mert aránylag jó áron van. Vissza olvastam kb 26 lapot, rá is ment az egész délutánom és sajna nam tul biztató dolgokat olvastam a vásárlásokat illetöen vagyis a pénz kiküldését és felvételét értem ezalatt. Igaz sajna a nyelvel sem boldogulok sehogy mert nem beszélem a nyelvet. Viszont régebben regisztráltam magam az ebay-en küldtek is levélben egy érvényesitö levelet de sajnos már nem emlékszem a jelszóra,úgyhogy szerintem ujra kéne reggelnem, mostmár rendelkezem dombornyomott deviza alapú k&h bankártyával. Meg tudnátok adni annak a cégnek a nevét és tel számát akinek fizetni kell és csak akkor küldi tovább a lóvét a feladónak ha már ö megkapta az árut a feladótól és úgy jut el hozzám. Már nem emlékszem hogy melyik lapon volt a név. De azt is szivesen fogadnám ha valakivel aki már elég sokat vásárolt az ebayen meg tudnám oldani a rendelést természetesen nem a két szép szememért cserébe. Köszönöm a segitségeteket.
fargo Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5317
A tarifák a WU ügyfélszolgálatától származnak, ergo szerintem fedik a valóságot.
Felhívtam ôket más ügybôl kifolyólag és a csajszival lediktáltattam a tarifáikat.
Még mindig itt van elôttem...
Előzmény: ukillingmemekillingu (5316)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5316

bár már rég írtad, most olvastam ,és a tarifák nem igen fedik a valóságot, talán mert te 300huf/ dollár árfolyammal számoltál.

 

pl: 99 dollárig 3100 huf-t kell fizetni

Előzmény: fargo (5254)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5315

Van a baloldalon alul egy valami blablabla niche bezalthen artikel, vagy melden, vagy valami ilyesmi :)

Itt tudod jelezni a vevonek, hogy lesszives. Ha 1 hetig nem jelentkezik, akkor mar engedi az ebay, hogy befejezettnek tekintsd a tranzakciot, es akkor jovairjak a jutalekot. Viszont lehet, hogy kozben mar szamlazzak, es akkor le is vonjak a kartyadrol. Utana negativ egyenleged lesz, es amig minuszban vagy, addig azt felhasznalhatod tovabbi jutalekok fizetesere.

 

Előzmény: tothn (5314)
tothn Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5314
Eladtam az ebay.de-n egy elég drága cuccot (1000Euro), de úgy nézem az illető ürge spssbieter volt, az eBay le is vonta az illetéket, vissza tudom én azt szerezni valahogyan? Adjatok tanácsot.Nem azért merrt sok, hanem elvi kérdés.
Davis Jr. Creative Commons License 2005.01.27 0 0 5313
Így is lett , KÖSZIKE !!!!! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!