Keresés

Részletes keresés

fargo Creative Commons License 2005.01.26 0 0 5293
OK, holnap ilyentájt... ugyanitt... hamvas test... khm... :-D
Előzmény: Silvie (5292)
Silvie Creative Commons License 2005.01.26 0 0 5292

Huh. Hát ez elég gáz... mármint, hogy tele van ilyen szarokkal... már nem is a szemüveget nézem, hanem azt, hogy magas legyen az ára. :DD

 

Én lehet, hogy elnyújtom hamvas testem, mert már eléggé álmoskás vagyok:))

Ha van kedved, holnap ugyanitt estefelé.:)

Nem adom fel.

 

Pusz.

fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5291
10 dollár az kb 1800 forint. Ennyiért nem kapsz Versace szemüveget, csak egy darab hasonló alakúra fröccsöntött kínai műanyagot.

A 10 dollárra jön még 10 dollár szállítási költség meg 1-2000 forint tranzakciós költség. (Amennyiért eljuttatod oda a pénzedet.)

Összesen kb 6000 forintból jönne ki...
Előzmény: Silvie (5289)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5290
Mert ha annyi, amennyire gondolok az tényleg több mint ééérdekes. :)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5289

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15736&item=6739133666&rd=1

 

?

 

Most tutti ****ságot kérdezek, de ez most a $9.99 az mennyi is ?

fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5288
Valószínűleg vett Kínából egy konténerre való gagyi szemüveget, oszt most azt árulja olcsón. :-)))
Előzmény: fargo (5287)
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5287
No, a manus Power Seller, mi bizalomgerjesztő. Elég sok negatív meg semleges feedbacket kapott, ezek egy része komolytalan, más része meg azért jutott, mert amit árul az gagyi. Arra panaszkodnak, hogy sérült, könnyen törik, gyenge minőségű utánzat. Persze ezt tükrözi az ára is.

Ami nem jó, hogy csak PayPal fizetést engedélyez. Te ilyent nem tudsz, hacsak nincs (jóféle) külföldi állampolgárságod és nem külföldről akarod megvenni. (Magyarországról még tranzakciót indítani sem engedélyez a PayPal, még akkor sem ha te mondjuk amerikai vagy, rendes accounttal, csak éppen itt tartózkodsz.)

Ha feltétlenül ez kell neked, akkor esetleg rá lehet kérdezni hogy hajlandó-e PayPalen kívül mást is elfogadni. Nem sok a valószínűsége :-/
Előzmény: Silvie (5285)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5286
Asszonggya csak "péjpál"
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5285

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15736&item=6739165461&rd=1

 

Mit szólsz a "főmájszterhez" ? Vagy ez kakis?:)

Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5284

:) látom elvagytok, szegény szerencsétlen szilvi meg csak szenved :D

fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5283
...vagy "fotosoppolni", "brájszolni" meg effélék...
Előzmény: fargo (5282)
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5282
használják igeként is, mint "péjpálozni" :-)
Előzmény: kivi (5281)
kivi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5281
...I cannot use PayPal... :-)
Előzmény: fargo (5279)
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5280
Hja, ha még nem regisztráltál, akkor meg kellene tenned...
Előzmény: fargo (5279)
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5279
"Hello,

I am interested in this item, but before bidding I have a few questions to ask:
-- Do you ship to Budapest, Hungary?
-- How much would postage cost?
-- Unfortunately I cannot PayPal, they do not offer their services to Hungarian citizens. However, I could pay you by bank transfer or directly with my credit card. I could also send you a Western Union money order in GBP/USD/Euro or well concealed cash in registered mail. Do you accept any of these?

Looking forward to hearing from you soon.

Regards:

Silvie"

Kezdetnek ez megteszi :-)
Amíg válaszol, körbeszimatolhatjuk az eladót.
Ha gondolod csinálhatjuk itt is, de az adataimnál fellelhető e-mail címem is él...
Előzmény: Silvie (5275)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5278

Nem, egyáltalán nem sürgős, de szerintem adj nekem egy mailcímet amire írhatok és ott ezt letárgyaljuk ha gondolod.

Kis huncut :))

fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5277
Melyik falatkád az enyém? :-)))
(Bocsi, csak vicceltem :-)

Sürgős?
Előzmény: Silvie (5275)
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5276
yo :-)
Előzmény: kivi (5274)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5275
Olyat nem lehet játszani, hogy valahogy segítesz? Természetesen nem jutalomfalatkáért. :)))
kivi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5274
fargo,
bookmarkold el ezt a hozzászólást! Szükség lesz még rá... :-)
Előzmény: fargo (5267)
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5273
ec-ce-rű :-)
mint az 'ű'
Előzmény: fargo (5271)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5272
:) ...elhiszem
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5271
Pedig eccer? :-)
Előzmény: Silvie (5270)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5270

Nagyon köszönöm válaszodat, de úgy érzem, nekem sajnos ez egyedül nem menne. Először belevágni egy ilyenbe.. hát, meg tudod az a bibi, hogy az angol nyelvtudásommal vannak némi problémák. :) De azért köszi, majd megpróbálok valakit keríteni aki tud nekem segíteni ebben.

 

 

fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5269
Az elôbb elhangzott, hogy a WU a leggyorsabb fizetési mód.
Most eszembe jutott, hogy a tesómnak úgy szoktam pénzt küldeni, hogy befizetem közvetlenül a bankban a bankkártyája számlájára. Vajon nálunk lehet ilyesmit elkövetni? Gondolom csak akkor, ha a partner bankkártyáját kibocsátó banknak van itt fiókja. No de ha mondjuk a német illetô a Raiffeisennél vagy az Ersténél van, akkor befizethetsz a számlájára egy itteni fiókban? Vajon milyen gyorsan kapja meg? Azt tudom, hogy ha egy magyar kártyára itthon befizetsz, akkor az azonnal rendelkezésre áll, tehát akár azonnal fel is vehetô, akkor is, ha a kártya meg külföldön van.

Talán ez lenne a legolcsóbb és leggyorsabb.
digicat Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5268
Ha már ott vagy azon a sarkon, miért nem mész be egy Ibuszhoz vagy egy pénzváltóhoz? Tele van velük a környék, és azt hiszem mindegyiknél azonnali a feldolgozás.
Előzmény: ZE (5256)
fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5267
Ha kinézel egy cuccot, akkor elsô körben nem árt kicsit körbenézni az eladó háza tájékán. Nézd meg, hány százalékos a pozitív feedbackje. Ha túl sok negatívot kapott, akkor kerülendô. Ha túl kevés a visszajelzése, akkor megfontolandó. Ha nem túl sok a visszajelzése és az áruk már nem megtekinthetôek, mert mind túl régen voltak, akkor gyanús. Ha a kezdeti pozitívjait gyorsan, sok olcsó termékkel gy?jti be, most meg viszonylag olcsón árul egyébként drága cuccot, akkor több mint gyanús. Ez a körbeszaglászás bonyolult dolog, olvass utána a topikban...

Ha úgy látod, hogy a partner megbízható, akkpr illedelmesen megkérded az eladót, hogy hajlandó-e Magyarországra postázni, hogy ez mennyibe kerül és milyen fizetési módokat fogad el. Ez utóbbinál jó neki megemlíteni, hogy sajna PayPalt nem használhatsz, mert azok nem biztosítják a szolgáltatásukat magyar állampolgároknak, de esetleg küldhetsz neki banki átutalást, Western Union pénzküldeményt, készpénzt ajánlott levélben jól elrejtve, de fizethetsz a bidpay.com-on keresztül (ha van dombornyomott Visa kártyád) vagy közvetlenül a bankkártyáddal is. Én nyomatékként meg szoktam itt ismételni, hogy a banki átutalás olcsó, gyors és biztonságos, hátha ráharap.

Elôfordul, hogy az eladó valamiért bizalmatlan, például azt írja hogy csak a saját országába hajlandó postázni. Ilyenkor lehet hogy csak a jenkiktôl/balkániaktól tart, egy udvarias hangú levéllel meggyôzhetô.

Ha az eladó válaszol, vállalja hogy kis hazánkba is küldi a cuccost, megadja a postaköltséget is, (elôfordul hogy ha nem egyeztetsz elôre, akkor késôbb drágán postáz, lehúz,) és meg tudtok egyezni a fizetés módjában is, akkor lehet a licitáláson gondolkodni.

Általában érdemes a licittel kivárni az utolsó perceket.
Ennek több oka is van: egyrészt nem vered fel jó elôre az árat, másrészt ha az utolsó pillanatban teszed meg az ajánlatod, akkor nem csábulsz el, hogy túl sok pénzt kidobj az árura. Elôfordul, hogy a nagy felindulástól és izgalomtól az ember túlköltekezik, azaz túl sokat ad egy olyan valamiért, amit töredékéért megkaphat. Ha az aukció végén licitálsz, mondjuk az utolsó 10 másodpercben, akkor nem lesz lehetôséged újra megnyomni a ceruzát.
Olyasmit is láttam már, hogy az eladó haverja szépen feltornássza az árat, hadd tépje magát a sok balek. Az eladó (asszem) látja a max licitedet. Ha az aukció várhatóan megállna 3 Euronál, de te tettél rá 10-et is, akkor a cimbivel nyomat egy 9,50-es licitet, így az övé lehet mind a 10 Eurod, a kezdeti 3 helyett. Csúnya, de ez van...

Szóval licit. Találd ki elôre (a postaköltség ismeretében) hogy mennyit ér meg neked az áru. Ezt az összeget tedd meg az utolsó néhány másodpercben. Ne aggódj, ha az ár éppen alacsonyan áll, mondjuk 2 Euron, és a kutya sem nézett még feléje, de neked megér mondjuk 20 Eurot is, akkor nyugodtan írj be huszat. A rendszer nem ezt fogja rátenni, hanem az éppen aktuális ár feletti legkisebb licitálható összeget, tehát mondjuk 2,50-et. Ha közben valaki még emeli a tétet, akkor a rendszer automatikusan emeli a te licitedet is, a beírt max összeged erejéig.
Az "utolsó másodperces" licittel vigyázz, a folyamat több lépcsôs, a legutolsó nyomógomb a "confirm bid" nev?, ezt kb 3 másodperc alatt veszi be a rendszer, ha gyors a kapcsolatod.
Ne lepôdj meg, ha az utolsó pillanatban befut az addig senkit sem érdeklô termékre 5-6 licit is, ez természetes. Ha elviszik az orrod elôtt, az bosszantó, de ne keseredj el: minden cucc fel fog bukkanni újra elôbb vagy utóbb! Csak ki kell várni.

Kis okosság: ha mondjuk elhatározod, hogy kb. 20 Eurot akarsz költeni a cikkre, akkor ne kerek 20-at tegyél meg, hanem mondjuk 20,65-öt vagy 21,35-öt. Kerek számokkal kevesen licitálnak, mindenki arra számít, hogy a másik tesz majd kerek összeget, ô meg elviszi 0,10-zel többért. Vagy 0,20-szal többért. Vagy 0,25-tel többért. Ezért jó, ha kicsit a kerek összeg fölé teszel...

Ha megnyerted az aukciót, akkor illik az eBay oldalról indítani egy végösszeg igénylést, csak hogy lássa a rendszer hogy te ott voltál, a szándék megvolt. ("Request total" jelszó alatt megy ez.) Ha elküldi/jóváhagyja a végösszeget, akkor fizetsz az elôre megállapodott módon. Ha megkapja a pénzt, akkor várhatóan nyom egy pozitív feedbacket neked. Te megvárod amíg megjön a cucc, akkor te is nyomsz neki egy pozitívot, ezzel az ügy lezárul.

Kb. ennyi...
Előzmény: Silvie (5264)
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5266
És azt leírnád, hogy hozzávetőlegesen hogyan is kell ezt lebonyolítani?
Silvie Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5264

Mint hozzáértő--- :))) szeretném tőletek megtudni, hogy hogy is zajlik ez az egész e-bay-es dolog, mert úgy néz ki, hogy nem nagyon vágom. Szóval, akkor gondolom ez nem olyan huncutság, hogy csenget a postás, lóvé neki, csomag neked. ?

Segítsetek, mert már kinéztem valamit. :D

 

Kössszi!

fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5263
Jó ötlet, köszi, már írtam is nekik egy terjedelmes levelet.

Most összeadtam, tavaly nekem kb. 75.000 forintba kerültek az elt?nt csomagok, a többszörösen kifizetett postai díjak, a borítékból kilopott prosik, az útközben eltörött küldemények. :-/
Előzmény: Camenzind (5262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!