Keresés

Részletes keresés

capitan Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5115
Nézd meg jobban... Northamptonbn 13, Leicesterben 28, Birminghamban több mint 40 WU hely van.....
Előzmény: fargo (5112)
fargo Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5114
Sok száz feedbackes, 100%-os eladó. A tétel meg aprópénzes potomság. Ha veszik is a WU utalás, az sem számottevô. Nem valószín? hogy át akar verni, most éppen arra gyanaxm hogy ô is a WU oldalán nézte meg a legközelebbi elfogadóhelyet, és elhitte hogy az 300 kilométerre van. Ez nonszensz -- holnap felhívom ôket, lecsekkolom hogy ôk mit mondanak. Remélem nem ugyanerrôl a honlapról nézik ki az irodáik helyét :-)))
Előzmény: Marcesz (5113)
Marcesz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5113
Küldd vissza neki rózsaszínnel a saját maga által írt sorokat (mármint amiben WU-t kért). A gáz az, hogy a WU-s pénzt csak egy bizonyos idő elteltével kaphatod vissza, addig ő bármikor felveheti + ott vannak a költségeid. Nagyon gyanús, ha most pénzt kér.
Előzmény: fargo (5111)
fargo Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5112
Érdekes...

Megnéztem a WU honlapján, hogy hol van a csókához legközelebbi elfogadóhely, majd kiszámoltattam egy útvonaltervezôvel az utat, gondoltam az orra alá dörgölöm. Hát a legközelebbi irodára 274 kilométert írnak. Az ember Northampton és Leicester között lakik, amit a WU honlapja kidobott az meg Londonon is túl, onnét még vagy 30 kilométerre keletre van. Szerintem xar a WU programja, nem hiszem hogy a 30 kilométerre lévô Birminghamben nincs egyetlen WU képviselet sem, de még hogy a közelebb található Londonban sincs egyetlen iroda...

Mi ez a gagyizmus? Létezik ilyen?
Előzmény: fargo (5111)
fargo Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5111
No, sikerült belefutni egy büdösbogárba :-(

Licit elôtt rákérdeztem, milyen fizetést fogad el. Erre azt válaszolta, neki mindegy, jó az utalás is, a WU is, de cash-t is elfogad. Miután megnyertem a cuccot, hosszas nyaggatás után, hogy ugyan adja már meg a bankszámlája adatait, kinyögte hogy küldjem inkább Western Unionnal. Ez meg is történt. Miután azóta eltelt már vagy egy hét, elkezdtem érdeklôdni nála hogy ugyan mi újság, megkata-e már a pénzét, most meg benyögi hogy nem tud mit kezdeni a WU utalással, a legközelebbi felvevôhely túl messze van, a bankok nem váltják be (hö??? mit nem váltanak be???) a posta sem fogadja el (mit???).
Küldjek készpénzt.

Mi a halált kezdjek vele?
Csupa rózsaszín nagybet?kkel írogat :-)))
Adi001 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5110

Hi!

Van e valakinek infolya hogy pl. németből vagy ausztriából az euros vételárral vett cucc utánvétele hogyan zongorázódik le részleteiben?! (Kinek fizetek miben ?)

És hogyan alakulnak ennek a költségvonzatai teszem a sima átutalás/csomagküldéshez képest?!

Előre is kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5109
Tapasztalatom szerint 5 munkanapot mondanak, de 3 munkanap alatt megjelenik az eladó számláján.

Nekem egy dec. 27-én elküldött 85€-t tagad a svábbogár. Számlámról eltűnt, vissza nem jött, tehát ott kell lennie, de tagadja. Már felhívtam a kinti bankot is, de nem adnak felvilágosítást. Érzésem szerint ezt már csak az E-bay fogja tudni megoldani.
Előzmény: bugmaker (5108)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5108
TGabesz: Ha öt munkanapot mondtak, akkor az pont ma telt le. Szóval van még remény...
Előzmény: TGabesz (5107)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5107

Üdv!

Szerintetek az létezik, hogy a múlt héten kedden átutalt pénzem még nem ért oda Olaszba? OTP folyószámáról ment, a nő szerint 5 munkanap. (IBAN, BIC adatokkal)

Kezdem azt hinni, hogy át akarnak vágni. (50 euróról van szó mindössze)

csabilc4 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5106

Szia!

 

Én is pont 284$ értékben rendeltem cuccot még nov-ben. USPS-szel durván 1 hét alatt megjött. Vámmal (1.9%) 13 ezer áfát forintot fizettem. Egyébként pulzusmérő óra volt, így kb. 65 ezerbe került cakk-pakk, nálunk 90 ezer lett volna.

Orzcy térre kellett mennem érte.

Előzmény: capitan (5100)
chapelle Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5105
"284$-ra mennyi vámot számolnak és kinek kell majd fizetni?"
A vámot nem az összeg nagysága határozza meg hanem a tárgy. Ha egyéni, magánszemély importáló vagy akkor nagy valószínűséggel az Orczy téren kell megfizesd egy zöld egyenruhás embernek. Az áfát is, ez nagy valószínűséggel 25% lesz.
Ezt vagy onnan tudod meg előtte, hogy a Posta értesít a csomag megérkeztéről vagy már nagyon itt kéne legyen és Te utánajársz hogy hol alszik. Szerintem ilyen értékű dolgot nem hoznak házhoz.
Előzmény: capitan (5100)
Ariel Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5104
semmit nem kertek (najo.. szemelyit, de azt is csak fizetesnel)..
CN23-as nyilatkozataim vannak. azokon nem talalok meg csak helyet sem VPID-nek.
Előzmény: ZE (5103)
ZE Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5103
Magánszemélyként vámkezeltek nekem egy cca. 60 USD-be kerülő szoftvert. Ehez ki kellett tölteni egy "ADATLAP magánszemélyek részére (M)
a Vám- és Pénzügyőrségnél történő vámazonosító szám (VPID) kiadásához, módosításához" című egy oldalas nyomtatványt. Bővebben lásd a vam.gov.hu

Kértek tőled adószámot első alkalommal?

Nézd meg a vámárunyilatkozatot, illetve a vámhatározatot, azon rajta kell legyen a vámazonosítója annak, akinek a nevére vámkezelték a cuccot...
Előzmény: Ariel (5099)
edk440 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5102
Ha nem légipostával küldik és a vám is elkapja, 6-8 hét. Légin, vám nélkül akár 2 héten belül is lehet.
Előzmény: capitan (5100)
timartom Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5101
Nekem USPS-el egy héten belül itt volt a cucc, bár azt nem vámolták.
Előzmény: capitan (5100)
capitan Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5100

Sziasztok!

megoldottam az amerikai vásárlást a Western union money transferrel, 10 perc és átment a pénz. 14-én postára dobták a cuccot USPS-szel. Kaptam tracking numert, de az usps.com nem ismerte. Mire számítsak, mennyi idő míg ideér a cucc?

284$-ra mennyi vámot számolnak és kinek kell majd fizetni? Házhozhozzál, vagy valami értesítővel kell majd rohangálnom?

Köszi!

Ariel Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5099
ZE!

nem lehet hogy te nem maganszemelykent VPID-ztel? nekem majus 1 utan 2 usa cuccomra is volt vam megsem kellett semmi ilyesmi. ecceruen csak kicsongetni a vamot,afat es a kezelesi kltsg-et. jah es ez sima usps volt.
Előzmény: ZE (5096)
conSalves Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5098
Igen, Verseny utca 1-3. De minden át nem vett cucc ide kerül? Mert én egyébként a 18. ker-ben lakom, innen küldtek oda.
Előzmény: edk440 (5078)
trolipotlo Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5097

Meg ám, főleg 500 EUR felett. Én már csak tudom, tavaly június óta ütöm botját az 1300 EUR-omnak.

Előzmény: fil (5085)
ZE Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5096
A vam.hu k@ka, má' bocs :-) Lapitopit én is inkább a németektől/osztrákiából, bár Gericom-ok most ezerrel eksönösen (raktársöprés?) vannak itthon is.

"Sima" postával nem érdemes küldetni, mert ha vámkezelni kell, akkor te szívsz vele tudtommal, célszerűbb szakosodott céget választani, bár drágábbak. (DHL pl. ők a VPID-t, vámkezelést miegyebet elintézik) A VPID _elvileg_ kell. Ott van a vámáruhyilatkozaton is meg a határozaton is ha jól emléXem HU00xxxxxxxx alakban :-)))

Lapitopinál a hálózati fesz. különbsége nem szokott számítani (Toshiba: 100-240V inputra műx a tápegység, a konnektorba sima beretvazsinórral kell bedugni...), de előferdülhet, hogy gyártó- illetve piacfüggő.
A gari is előkerül ilyen esetben: Ha USA gari van, akkor oda köll visszajuttatnod, ha EU-s, akkor EU.
Előzmény: Ariel (5095)
Ariel Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5095
1. biztos. en nem.
2. csomagszallitotol fugg. az hogy ki mivel szallit az pedig az eladotol.
3. csak azokra a csomagokra fizetnek karteritest ami biztositott. az hogy mikor fizetnek esetfuggo. nem 1-2 nap, hanem hetek, 1-2 honap.
4. valtozo. www.vam.hu
5. inkabb nemetbol. tobbek kozott a garit is konnyebb megoldani es a tengerentuli eszkozok kulonbozosege miatt is (pl. 120V vs. 230V)
Előzmény: ukillingmemekillingu (5094)
ukillingmemekillingu Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5094

Szeva!

 

Ismét 1 új fiú, de majd igyekszem többet probálkozni, mint kérdezgetni.1 tucat cuccot már rendeltem az usából, de ami most érdekelne:

 

1.rendelt-e vki laptopot, vagy más 1000 dollár nagyságú itemet?

 

2. törékeny csomagnak ekkora összegnél mi lehet a tarifája?

 

3.sok mindent halottam de még nem tudom most sem igazán, mi van ha összetörik vagy ha elveszik a csomag? ja és arra meddig kell várni?kell-e biztosítást kötni a csomagra?

 

4.és a legfontosabb: a vám tarifák, vpid kell-e és az mibe kerül nekem és hol tudom intézni?

 

vagy inkább a németektől rendeljek?

 

lécci segítsetek, mert aukcióról van szó, és az idő nem nekem dolgozik!

 

elöre is köszönet

 

 

vomit Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5093
azisigaz, bocs
Előzmény: t.lantos (5092)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5092
Mondjuk ha nincs seller accountja valakinek, akkor ez a veszely nem fenyegeti.
Előzmény: vomit (5090)
edk440 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5091
Ha eccer már a kártyaszámom náluk van, sokkal valószínűbb, hogy azzal csalnának. De akkor lehúzhatnák a rolót. Biztosabb üzlet nekik az 1%-ok folyamatos csorgása.
Előzmény: vomit (5090)
vomit Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5090
lehet nem venni fog fel ragogumit, hanem elad 20 markas mobilt occsoe a nevedben, amit a vevok aztan rajtad keresnek. olvass vissza hogyan szivta meg vki egy jelszolopoval.
Előzmény: edk440 (5077)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5089
chapelle: az USPS alapból nem képes tracking information-t adni. Talán az EMS-igen, annak árai viszont elég magasak. Szerintem az UPS-re meg a FedEx-re gondolták.

Jut eszembe, USA-ban leginkább csak szidják az USPS-t és inkább a futárszolgálatokat preferálják. Én FedEx-szel szivtam: egy hónapra "elfeledkeztek" a csomagomról, jó kis késést okozva. Aztán a reptérre kellett kimennem vámkezelni és átvenni, nem hozták házhoz.
Előzmény: chapelle (5087)
fil Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5088
... egyáltalán,Mo.-ról lehet ezt, vagy valami hasonlót használni? ...
Előzmény: fil (5085)
chapelle Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5087
Nincs feltétlenül vám. Néha átcsúszik anélkül is, főleg ha kicsi összegről szól. Ha fel is számítanak, a vámot 10 Euró alatt nem is kell megfizetni - nekem ezt mondta a vámos az Orczy-n. Az áfát igen.
Amerikából azért érdemes pld. USPS-szel (vagy más kultúrált céggel) küldetni mert az interneten percre pontosan nyomon követhető, hogy hol áll a acsomag. A magyar posta persze erre sem képes, de hát ebbe ne menjünk bele ismét.
Előzmény: Zsoltx (5084)
chapelle Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5086
Ha könnyebb az angol vagy a francia akkor jelentkezz be azon az e-bay oldalakon. Akkor a standard szövegek angolul (franciául) fognak megjelenni.
A Max. összeg nem feltétlenül az az összeg amit ki kell fizessél. Ha Te vagy a legtöbbet kínáló de a max. fizetendő összeg ennél magasabb, akkor is az alacsonyabb árat kell kifizesd. A Max. összeg arra is jó, hogy elég ha csak az aukciók vagy a napok végén szeded össze miket nyertél és miket nem.
Előzmény: roberd (5075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!