Keresés

Részletes keresés

roberd Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5075
Sziasztok, üdvözlet mindenkinek.

Mostanában kezdtem el foglalkozni az ebay-el (egy újabb lúzer), ezért ha nem bánjátok lesz majd néhány kérdésem. Ha korábban volt már téma a kérdésem, és nem terhellek vele titeket, légyszi írjátok meg hogy melyik hozzászólás tájékán lehet rá a válasz.
Néhány napja már olvagatom a topikot, de nem néztem vissza nagyon a multba.

Az első kérdést fel is tenném: a német ebay-t szoktam böngészni, és már licitáltam is néhány dologra, még egy licitet sem nyertem, persze a német nyelvet egyenlőre nem bírom teljes mértékben érteni, sőt. Fordítgatni szoktam, és úgy próbálom megérteni mit
írnak.
Soxor a liciteknél másodiknak licitálok, vagy mindegy hanyadiknak, a cuccra már rányomták az automatikus licitet, én teszek 1 eur-t, automatice ugrik rá a másik 1 eur-ja.
A kérdés, hogyan tudom őt mégis túllicitálni és ugyan úgy beállítani az automatikus maximalgebot-ot?
A válasz valószínűleg le van írva a német help-ekben, de mire lefordítom hozzávetőlegesen, kitavaszodik.
Köszönöm

Üdv
conSalves Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5074

Uff, járt már vki a Keleti mögötti postakirendeltségen? Fogalmam sincs, hogy pontosan mi ez, de most épp oda küldtek, hogy ott érdeklődjek az eltünt küldeményeimről...

Persze az ide vezető út sem volt 1szerű. Először a nemzetközi kicserélő átírányított a csepeli elosztóközponthoz, mondván hogy nekik 9 jegyű ragszám kell (nekem 7jegyű volt - Royal Mail Airmail). A csepeli központban egy csomót szedvedtek, mire kiderítették hogy nincs ilyen cucc náluk, s nagyon sajnálkoztak az EU-s átalakítások miatt (bár arra nem jöttem rá, hogyan kapcsolódik ez az én problémámhoz).

Ezután lecsekkoltam a helyi kirendeltséget, hátha csak nem dobta be a postás az értesítőt (vagy épp a szomszédnál hagyta), de semmi. Viszont lelkesen továbbküldtek a kerületi FőPostára, hogy ott tudják a tutit... Nu, itten kaptam azt a "javaslatot", hogy menjek a Keleti mögötti szent helyre, mert ott lakik az Atyaúristen, vagy mittudomén. Persze telefonszám az nincs (heh, telefon 2005-ben? ugyan már...).

Sz'al tud vki vmit, hogy mi ez pontosan? Érdemes oda még elmászkálni? Már marhára unom az egészet.

conSalves Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5073
A 13EUR-os valszeg DPD-vel küldené, legalábbis annak vannak kb ilyen árai 5kg-ig.
Előzmény: Gsi8v (5063)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5072
Nem jellemző. Nekem szoktak nem biztosítottat is küldeni, s másfél év alatt két alkalommal volt gondom. Az egyiket elküldték újólag, a másik keresése most történik.
Előzmény: Gsi8v (5065)
Ariel Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5071
viszont lehet hogy o nem 152,xx-et irt be, hanem 183-at. szoval felesleges ilyenkor bosszankodni, mert ha neked 151-nel nem ert tobbet, akkor nem erdemes abbol kiindulni, hogy mennyi lett a vege.

jah.. egy fontos dolog: a nemet es az angol(amerikai) site-ok maskepp kezelik a tizedes pontot es a tizedes vesszot. a multkor ugy jartam, hogy gyorsan kellett licitalnom es nem vettem eszre, hogy az egyikrol atrakott a masikra es a tizedes vesszom ezert ezreseknek vette. igy lett a 25,75EUR-bol 2575EUR.
meg jo hogy 26,xx-nel nem adtak tobbet a cuccert...
Előzmény: Törölt nick (5069)
504LACI Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5070
Véletlenül nem jár valaki a közeljövőben Dortmund felé? Egy használt személyautó vonóhorog szeretne hazajönni onnan, persze nem ingyen.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5069
Az pedig mekkora pech, mikor 0,5 perccel az akció lejárta előtt a 101,51€-n álló cuccosra bedobsz 151-et, kiírja Te vagy a legtöbbet ajánló, és mikor vége az akciónak jön a hidegzuhany. Valaki rádobott mégtöbbet. 152,xx-el vitte. 5mp-vel a vége előtt adtaa be a licitet. Pont így jártam ma.:-(
Adi001 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5068

"mintha miattunk nem nyerted volna meg  ....."

Neeeem! Ne legyen "üldözési mániád" :))) az itt olvasott érdemi infókért csak hálával tartozhatunk egymásnak / tartozhatok nektek. Egyszerűen kipróbáltam mindkét firtatott lehetőséget s én a voksom szintén az utóbbi licitforma mellé tettem .......

Előzmény: rstudi (5066)
rstudi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5067
Egy másik indoklás: az ebay szabályai szerint az eladó határozza meg a fizetés, csomagolás, és postázás módját. Vel kell egyeztetned. Van, aki csak bizonyos csomagküldővel hajlandó elküldeni, van, aki a csomagolóanyagot is vastagon felszámolja. Érdemes mindig a licitálás előtt egyeztetni ezeket az eladóval, és akkor nem érhet meglepetés.
Előzmény: Gsi8v (5063)
rstudi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5066
"Hát tény hogy sokminden nem világos még de ez szerencsére az volt s sikerült is így megnyernem a licitet amit részleteztem is csak hát lehet hogy nem elég világosan fogalmaztam / vagy nem figyelmesen olvastad."

"volt aki az utolsó 5 másodpercben vert rám 1 eur -t pedig ~10-20licitjegyzés volt csak s nekem még megért volna kb +10 eurt is az áru"

Ha tényleg világos lett volna amit mondtunk, akkor ezt a licitet is megnyerted volna, az általam (is) leírt módon. Kicsit olyan volt az első hozzászólásod, mintha miattunk nem nyerted volna meg a korábbi licitjeid, és ezért reagáltunk úgy, ahogy.

Peace.
Előzmény: Adi001 (5062)
Gsi8v Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5065

Nagyon köszönöm a választ !

A nem biztositottnak nagy az esélye,hogy eltünik megsérül gondolom.

Előzmény: garfieldka (5064)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5064

Tegyük fel, azonos méretű, súlyú biztosítási értékhatárú stb. , stb. csomagról van szó. A német posta partnere a DHL, velük küldik hozzánk legtöbben a csomagokat. Ez 5 kg-ig most január 1-től értékbiztosítással 30 Euro. De más szállítók is vannak. Épp ma kaptam egy kis dobozban egy csomó szűrőt, apróságokat, s eg transzpotőr cég teherautója állt be vele az udvarunkra. Nos, ők más tarifával dolgoznak. Aztán van úgy, hogy az eladó cég átalányszerződésben van a postával. Ilyenkor általában kedvezőbb a díj. Hát kb. ez az eddigi tapasztalatom.

Arról nem szólotam, hogy különféle csomagvariánsok is vannak, s az is befolyásolja az árat.

 

De a 13 Euros ár gyanakvásra késztet, valószínű nem biztosítottan küldi!!

Előzmény: Gsi8v (5063)
Gsi8v Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5063

Sziasztok !

 

Szeretném kérdezni,hogy lehet az hogy ugyanazért a termékért az egyik Német 13Eu postaköltséget számol fel,a másik Német 30Eurót ??

Ezt nem értem valahogy :((

 

Üdv:Gsi8v

Adi001 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5062

Atya világ! Ennyire értermetlen lettem volna ?

Ariel: "eddig mindenki azt irta......" hááát én szenteltem egy kis időt olvasgatni itt de ez igy ebben a formában nem igaz - had ne keressek vissza pár hozzászólást de ha akarod ....

Kezdő vagyok s kipróbáltam mindkét módszert amit itt olvastam s ajánlottak. Csak tapasztalatom s "élményem" szerettem volna leírni - egyetértve az utóbbi licit tippekkel lsd.: "valóban felesleges a licitlejárat előtt....... "

 

rstudi:"A lényeget nem értetted..." Hát tény hogy sokminden nem világos még de ez szerencsére az volt s sikerült is így megnyernem a licitet amit részleteztem is csak hát lehet hogy nem elég világosan fogalmaztam / vagy nem figyelmesen olvastad.

 

Bocs az Offtopicért s elnézést azoktól akiknek ez nem a spanyolviasz / nekem az volt ;)

rstudi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5061
A lényeget nem értetted, ezek szerint: az alul levő, maximum bid/maximum angebot gombot kell használni, és annyit beírni, amennyit szánsz rá. Ez automatikusan fog licitálni számodra. Pl én 126.xx fontot szántam egy cuccra, de ezzel elvittem 101-ért. :) Ha valaki az utolsó percben ad 120-at, akkor 120,5-tel még mindig én nyertem volna.
Előzmény: Adi001 (5056)
ZE Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5060
Közvetlenül a vége előtt, annyit, amennyit neked megér, úgy, hogy ne licitlépcsőre essen.
Előzmény: Ariel (5058)
k13k Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5059
Hello !
regebben volt egy tok jo ebay faq,
de most mar nem talalom .. tud valaki segiteni ?
foleg az eladoi oldal erdekel (magyarorszagrol)
Koszi
KK
Ariel Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5058
szerintem vmit felreertettel.
eddig mindenki azt irta, hogy kozvetlenul a vege elott annyit adj meg, amennyiert meg megeri neked. maximum. ha igy tettel volna, akkor az utolso elotti esetben is te nyertel volna.
Előzmény: Adi001 (5056)
jimny Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5057
Köszi !
Előzmény: garfieldka (5049)
Adi001 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5056

Sziasztok!

 

Olvasgattam itt az ajánlott licitmódszerekről. Kipróbáltam a kis licitrárakásokat a lejárás előtti időpontokhoz közel x,61, x,67 .... licitekkel. Hát sajna én igy jópár licitet elbuktam az oldal terheltségének és dsl minőségű kapcsolatmnak köszönhetően (volt aki az utolsó 5 másodpercben vert rám 1 eur -t pedig ~10-20licitjegyzés volt csak s nekem még megért volna kb +10 eurt is az áru) Aztán az x edik elbukás utánn "kényszerből" taktikát változtattam s be is jött elsőre :).

 

Ma volt egy pda licit mely asszem 42 licitjegyzéssel ért véget úgy hogy az utolsó 2 órában ~30 s az utolsó ~5 percben pedig ~10-15 licitjegyzés érkezett.

Én egyet licitáltam a vége előtt ~1,5 perccel de úgy hogy megnézve az addigi egymásralicitálásuk tétugrásait (1-2 eurral ugrálgattak) s arra rádobtam az ugrálások 6 szorosát (még igy is 10 eur-al alatta maradtam mint amennyit adtam volna max). Az utolsó percben 3*próbáltak rámverni 2 eur-t s ha lett volna idő v. nem a 6*2 eurt rakom akkor elviszik előlem. De igy jó érzés volt látni hogy más esett abba "hibába" amibe én már párszor. Egyszóval enyém lett annyiért hogy amit nekem megér-10 amit licitáltam s -5 amit a 2. licitálni bírt még max. (igy a szállítás mondhatni "ingyen" van ) Most már csak a tényleges szállításért kell "izgulnom."

 

Következtetések (számomra s remélem más is hasznát veszi):

- valóban felesleges a licitlejárat előtt sokkal licitálgatni mert csak az árat vernénk fel

- viszont közel a vége előtt érdemes az ugrálások többszörösét rádobni ugy hogy még 2-5 licitet kibirjon a tét (persze a "megérés" határán belül)

 

Jó licitálásokat !

cilax Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5055

Hát sajna nekem még egyik posta se fizette meg a borítékból kilopott cuccom értékét. (Nem pénz volt) A kinti posta szerint majd a magyar, a magyar szerint majd a kinti posta fog kártéríteni. Azt meg ugye nem tudom bizonyítani, hogy melyik postánál tűnt el a cucc, ráadásul a csajszi átvette, mert nem tudta, hogy üres a boríték. Felbontották, cucc ki, vissza ragasztották és kapcsozták. Profik voltak, nem látszik kívülről semmi. És még azt mondták a postán, hogy nem kellett volna átvenni. Na most egy belülről bélelt borítéknál honnan tudod, hogy már nincs benne a cucc, így kívülről nem látszik. Ennyi. :((((((

chapelle Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5054
Ez nagyon sokba fog neked kerülni. Hacsak... Hacsak nincs ugyanannál a banknál számlád, de ez nem valószínű, némileg ismerve az angol bankokat. Ha olyan bank csekkét küldi amelyik itthon nincs akkor a te bankod beszámítja de írtózatos költségek mellett (telefonon elmondják - ha elmondják). Én egy kb. 150 USD-s összegről szóló csekket küldtem vissza mert nemigazán érte meg.
Előzmény: Kispofi (5052)
edk440 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5053
Ha személyi csekk, akkor legfeljebb csak beszedésre veszik meg a magyar bankok. Ez azt jelenti, hogy 1-2 hónap, mire a bankszámládra kerül az összeg. A díj változó, a Raiffeisennél min. 10 dollár.

Próbáld meg rábeszélni a Bidpayre, azt azonnal és költségmentesen tudod beváltani.
Előzmény: Kispofi (5052)
Kispofi Creative Commons License 2005.01.17 0 0 5052
Az egyik angol vevőm a banki átutalást bonyolultnak tartja és mindenáron csekkel akar fizetni ( 19,21). Nekem még nem volt dolgom csekkel, ha elfogadom mire számíthatok? Van valami okosság amit tudnom kellene? Tudtok segíteni?
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.17 0 0 5051

Na nyomoztam egy kicsit a neten. Sajna a bank honlapja nagyon gyengus, igy ott nem sokat tudtam meg (meg a swift kodot sem talaltam). Viszont a swift kod sok cegnel meg van adva akik ennel a banknal vannak, igy az elvben megvan.

Az iban-t meg ossze lehet rakni. Elso ket jegy az orszag (GB), utana 2 jegy ellenorzo osszeg (ezt nem ismerem), utana jon a bank roviditett neve, es sorban egymas utan szunet nelkul irva a sort code es az account number. Ezt beirtam egy validatorba. Persze mivel az ellenorzo osszeget nem tudtam igy nem volt jo. Ezutan elkezdtem az ellenorzo osszeget novelni es eccer csak valid lett a szam (eleg vad mi...). Igy elvben van swift es iban szamom. Holnap megyek a bankba oszt meglassuk... ;)

 

Előzmény: narancsmacek (5050)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.17 0 0 5050

Koszi. Jelentkezett a muki.

Megadta a bankszamlajat, de ez nagyon nem iban...

 

Lloyds Bank, London Road, Waterlooville, UK

Account Number: 12345678

Sort Code: 12 34 56

Account name: x y

 

Mit lehet ezzel kezdeni? Ezek eleg rovid szamok... Lehet ilyen szamra utalni, van valakinek ezekkel az angolokkal tapasztalata (egyebkent a direct bank transferre aszonta hogy az nagyon fine neki)...

 

Idokozben nezelodtem a neten. Ha minden igaz akkor az o iban kodja eloallithato ezen szamok alapjan, az a baj hogy a swift kodot nem tom (bar talaltam valamit errol a bankrol). Itt le van irva hogyan kell eloallitani az angol ibant: http://www.apacs.org.uk/

Előzmény: edk440 (5047)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.17 0 0 5049
Eredeti csomagolásában van a cucc. Original Verpackung.
Előzmény: jimny (5048)
jimny Creative Commons License 2005.01.17 0 0 5048

A német ebay-en egy árunál az van, hogy OVP. Ez  mit jelent ?

edk440 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 5047
Így van.
Előzmény: narancsmacek (5046)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.17 0 0 5046

Aszongya az ember hogy elfogad direkt bank transzfert (ugye ez a mezei atutalas). A koltsegeket nekem kell allni. Milyen szamokat kerjek tole? Ugye az IBAN es SWIFT kodot kell kernem?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!