Keresés

Részletes keresés

Gsi8v Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4981
ha valaki tudja léccike forditsa ezt le nekem : Exportpreis ohne Alu's   ez van 1 Német kocsihoz irva köszönöm :)
Zsele Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4980
Nekem is volt már olyan amerikai eladóm, aki hasonló indokkal nem akarta a WU-t elfogadni. Hallottak valami rosszat a WU-ról és gondolkodás nélkül elutasítják. Végülis nem meglepő :).
Előzmény: souris (4966)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4979
ZE: köszönöm a kiegészítést. Én csak WU Agent-nél küldtem egyszer-kétszer pénzt. Ott dollárban kellett a pénzt adnom, nem volt szükséges ott váltanom. Lehet, hogy az OTP, posta forintban kéri. Nekem az mondta vmelyik WU agent, hogy ha nem abban a körzetben veszik föl a pénzt mint ami cimet megadtál, akkor további azonosítást kérnek a felvevőtöl.

Vámkezelésnél az Orczyn nem kérnek adószámot. Egyszer talán Fedex-szel jött csomagom egy éve, ott viszont meg kellett adnom.
Előzmény: ZE (4977)
Ariel Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4978
WU MT:

OTP-nel vagy valutaban vagy forintba fizethetsz. az arfolyam asszem devizaarfolyam.
Posta: itt csak forintba es ok valtjak egy spec. posta arfolyamon. (naponta valtozik)
WU Agentek: itt nincs tapasztalatom..

a jutalek magas. ha jol remlik 12$-tol kezdodik a kuldes dija es osszeghataronkent emelkedik.
Előzmény: ZE (4977)
ZE Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4977
A vámkezelésnél meg kellet-e adnod az adószámodat? Ha igen, akkor van VPID-ed, ott van a határozaton HU0000xxxxxx formában :-)))

WU Money Transfer: Forintban fizetsz, a címzett egész összeget kap (tehát pl. 49.23 esetén 50-et kell küldeni). Veszélye abban áll, hogy nem címre megy, hanem bárhol felvehető egy fényképes igazolvány és az MTCN alapján. Nem elsősorban a jutalék magas, hanem az árfolyam vacak (Akár pár százalékkal(!) is rosszabbul váltják a Forintot, mint a pénzváltók...) Viszont gyors :-)
Előzmény: bugmaker (4971)
Gsi8v Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4976

Mindenkinek köszönöm a segitséget ! és bocsi a tegnapiért de én is flúg voltam :))

garfieldka Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4975
Ezt sajna el kell viselni. Viszont, ha az eladó partnernek van moneybookers.com regisztrációja, vagy rá tudod venni, hogy csináljon, akkor olcsón tudsz utalni. A regisztrálás mindkét fél számára percek kérdése és ingyenes. Te felraksz oda x forintot, néhány nap múlva kapsz egy emilt, hogy könyvelték. Ha ezután veszel valamit, akkor onnan tovább tudod utálni a pénzt (már nem forintban, hanem amiben akarod), s a partner azonnal megkapja egy értesítő emil kiséretében. Mindezért összegtől függően fizetsz pár forintot. Nagyságrendileg 10 vag 100 forintokat. Nincs idegen bank költség. Nem kell IBAN/SWIFT kód, számlaszám. De ha baj van, akkor Londonban van csak telefonos segítségnyújtás. Itthon a CIB-nél vezetik a forintszámlát, de ott nem tudnak segíteni. Nekem 2 alkalommal akadt meg a pénzem, de reklamálás után elintézték azonnal.
Előzmény: Slider1 (4949)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4974

Köszönöm, újra átolvasom a weblapjukat.

Előzmény: edk440 (4946)
Gsi8v Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4973

ZE  Köszönöm szépen !

Előzmény: ZE (4961)
chapelle Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4972
Ezek tényleg jó sztorik. Én még tavaly egy olyan New York-i shopba futottam bele ahol telefonon akartam bediktálni a bankkártya-számomat. Miután tisztáztunk 1-2 dolgot magyarul folytattuk a társalgást mert egy korábban odatévedt hazánkfiába botlottam.
Előzmény: souris (4966)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4971
Akkor én is hozzájárulnék a GYIK v0.2-höz, aztán legfeljebb pontosítotok engem.

BANK átutalással kapcsolatos tudnivalók:
1) leginkább az EU-n belül műküdik, mivel az amerikaiak ritkán adják meg a szükséges adatokat
2) szükséges adatok: IBAN és BIC kód. Az IBAN a bank számlát azonosítja a BIC pedig a bankot. A BIC leánykori neve SWIFT kód, ha valaki igy ismerné. Ennek a kettő adatnak a megadása kötelező, ellenkező esetben a bank büntit számol fel.
3) bankátutalásnál minden költséget a pénz küldöje fizet. Ezt átutalásnál meg kell adni, mivel ha az eladó kevesebb pénzt kap a vártnál, akkor nem vszínű hogy elküldi a megvett árut amig mégegyszer nem utalsz.
4) költségek: ez banktól függ. Amennyiben minden adat pontosan meg van adva nagyságrendileg 2000 Ft körül mozog.
5) forintszámláról is utalhatsz devizát, ekkor a napi árfolyamon terhelik a számládra a forintösszeget

CSEKK:
a) csekket küldhetsz a BIDPAY-en keresztül (www.bidpay.com).
1) Ekkor a hitelkártyádra (csak dombornyomott VISA) terhelik rá az összeget, mig a tényleges csekket postai úton küldik az eladónak.
2) Ilyen úton Neked is tudnak fizetni, ha te vagy az eladó. Itthon a bankok be tudják váltani.
3) A küldés ára elfogadható kb 4-5%-nyi jutalékot jelent pluszban.
4) csak ebay-en (és néhány más site-on) vett áru után tudsz fizetni
5) A Bidpay küldés előtt ellenőrzi az tranzakció adatait, és csak jóváhagyást követően küldi ki a csekket. Ergo, előfordulhat, hogy visszautasít és a pénzed zárolva marad kb 2 hétig.

b) USPS intl money order:
1) Bp-en a Deák téren válthatod, egy csekken max $200 küldhető. Egy csekk ára 1500 Ft
2) megvételt követően a csekket AJÁNLOTT levélben küldd el az eladónak
3) a csekket csak a cimzett válthatja pénzre, ill ha elveszik a boríték, akkor a money order-en levő összeget visszakövetelheted. Mindezek némi biztonságot jelentenek.

WESTERN UNION money transfer
1) sok-sok kirendeltség van (posták, OTP, saját hálózat stb), ahol pénzt küldhetsz / vehetsz fel
2) dollárban kell fizetni, a feladás után kapsz egy azonosítót (MTCN)
3) kb 15 perc alatt felvehető bárhol a világon
4) az azonosítót (MTCN) kell az eladóval közölni, aki ennek ismeretében felveheti a pénzt
5) drága, a jutalék kb 10-15%
6) nem biztonságos!


Előzmény: ZE (4968)
edk440 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4970
Én múlt novemberben kaptam az államokból vámolt csomagot. Nem magam mentem érte az Orczy térre, hanem megkértem valakit és írtam meghatalmazást. Most rákérdeztem, nem kellett VPID-t kérnie.
Előzmény: ZE (4968)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4969
ZE: én az amerikai és a magyar kir. postával szállítatok. VPID nem kell.
Előzmény: ZE (4968)
ZE Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4968
Nagyon szívese, azt persze nem írom, hogy máskor is :-)))

A vámkezeléshez kell VPID, mióta EU vagyunk. Nekem a héten hoztak ki DHL-ék egy csomagot (USA-bólindult), a vámkezeléshez kellett a VPID, aminek az igénylését szintén a DHL intézte. Ha m.kir.posta szállít, akkor nem tudom, mi a pék van vámügyben, de azt majd leírja valaki...

A PayPal nem csak magyar bankok által kibocsátott kártyával, hanem magyarországi lakcímmel sem enged regisztrálni, sőt, USA pógár USA kibocsátású kártya, de magyarországi nethozzáférés -- elhajtotta PayPal a búsba :-/

Legegyszerűbb megjegyezni, hogy PayPal néhány ritka kivételtől eltekintve NINCS, van viszont közvetlen kártyás fizetés (ekkor a kártyaszámot, a lejárati adatot, a validálós kódot legalább három, önmagában semmire nem használható részben és útvonalon (pl. xxxx zzzz vvvv uuuu ccc a kártyaszám, hh/ee a lejárat, Qqqq Wwww a név.
xxxx vvvv hh e-mailben, Qqqq Wwww ee eBay-os üzenetként, zzzz uuuu meg fax-on) illik eljuttatni az eladóhoz.), van többféle csekk (TODO: csekkek tipusai, pro/kontra, költségek), és banki utalás (TODO: iban, swift és egyéb kódok fontossága, költségvonzat nagyságrendje). Van még WU money transfer (TODO: működése, pro/kontra, szükséges adatok, stb.).

Van továbbá néhány "XY-nak bejött" alternatív :-)) megoldás, pl. CD-tokban, kartonlapok között levélben feladva.
Előzmény: bugmaker (4967)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4967
ZE: köszönöm (mások nevében is), hogy leirtad a dolgokat. A hozzászólás számát meg kéne jegyezni, legyen ez a GYIK v0.1. Ha megengedsz egy-két pontosítást:

<I>A termékekért fizetni többféle módon lehet, (ezzel kapcsolatban is olvass vissza), ami tény: PayPal-lal NEM</I>
Pontosítanám: MAGYAR kibocsátású bankkártyát nem enged a paypal regisztrálni. Azon szerencsések, akinek jóváhagyott ország által kibocsátott kártyája van az persze fizethet - már ha az eladó is elfogadja a paypalt.

<I>Amennyiben EU-n kívülről érkezik az áru, VÁM és ÁFA fizetési kötelezettséged is lehet. Ha így adódik, akkor VPID-re van szükséged, amit a vámhivatalnál lehet igényelni (a vámkezeléssel egyszerre is, szig. lakcím- és adókártya birtokában). </I>
Ez csak akkor igaz, ha cégként hozza be az árut, nem? Nekem legalábbis nincs ilyen VPID-m.
Előzmény: ZE (4961)
souris Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4966

-mesélek vicceseket:

 

Amerikai embör (26 feedback) eladó: 

 

"Buy It Now" téma (aktuális licit háromszorosáért). Minden megdumálva. Western Uniont elfogadja, adjam meg a magyar és amerikai szállítási címeket, kikalkulálja a zsét. Válaszlevél: -mivel Magyarországon is van szállítási cím ezért csak PayPal semmi más. Írom, hogy ne szívózzon, mert azért W.U-zok, utalok, bankkártyázok mert NINCS PAYPAL, de ezt meg is írtam előtte. Akkó' biznic törölve, visszarakja aukcióra. Erre megírtam, hogy meg ne próbálja, különben is megegyeztünk. Erre rendkívül nagy kussolás. Lekértem a kontaktot az eBay-ről, elküldtem a lettát W.U.-val, küldő papír emailen el, metódus elmagyarázása hároméves szinten.

 

Válaszlevél 2 percre rá: -mekkora jó csóka vagyok! mennyire köszöni a zsét! Csak azért köcsögösködött, mert OLVASTA, HOGY MILYEN SOKAN CSALNAK WESTERN UNIONNAL!

Utolsó erőmmel megírtam, hogy szerinte az hogy a vérbe csalhat aki a pézt küldi?! -még nem érkezett válasz, szerintem kómába esett a kérdéstől.

 

 

Német embör (4 feedback) eladó: 

 

Bazi nagy izé, én hoznám el ha megnyerném: mondom 50% előleg, maradék meg amikor elszállítom. Válasz: nem jó, mert sok a csaló, előre a 100%-ot!

Újfent kérdés: szerinte az milyen csalás amikor valaki elutal egy csomó zsét előre, a maradékot meg személyesen. Max nem megyek érte, és akkor keresett egy valag pézt.

 

Mindez két nap alatt...

rstudi Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4965
Írta ZE:
"A csomagolási és postaköltség meghatározásának joga az eladóé."

Ez igy igaz, és ezért nagyon fontos, hogy a csomagolást, postaköltséget, és a fizetés módját meg licitálás előtt tisztázni kell az eladóval. Így nem tudja az alacsony leütési árat felsrófolni csomagolási költség címén.

Egyébként volt egy korrekt esetem, egy ~30 eurós tételt vettem, és 16 eurót mondott az eladó, mint csomagolási és pk. Mikor kiért, akkor láttam a számlán, hogy ő 18.50-et fizetett érte, azaz bukott kb 500 Forintot. :)
ZE Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4964
Ezt hívják "authenticated bid"-nek egyesek :-P
Előzmény: rstudi (4963)
rstudi Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4963
Én az utolsó oldalt mindig át szoktam nézni, és ha nem voltak nagyobb értékű bizniszei (mármint ahhoz képest, amit én akarok venni), akkor hanyagolom.

"Én már találkoztam olyan eladóval aki előírta, hogy min. 6 pozitív feedback-je kell a vevőnek legyen. Hogy erre miért van szükség nem tudom (hiszen a pénzt úgyis megkapja mielőtt áttolná a cikket), talán valami biztonság."

Én tegnap olyat láttam, hogy a 0 feedbackesek keressék meg levélben, mielőtt licitálnak. Ez szerintem jó megoldás, mert aki komolyan gondolja, az úgyis fog vele 1-2 levelet váltani, és legalább az új vásárló nem fog meglepődni utólag, hogy nem tudja, hogy fizessen. szvsz ez a legnagyobb gáz az újoncokkal, hogy leütik az árat, és csak utána gondolkodnak azon, hogy azt ki is kell fizetni valahogy, és elszállíttatni kicsiny hazánkba.
Előzmény: chapelle (4962)
chapelle Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4962
Vannak féldolláros, párcentes pozitív feedback-gyűjtő "árucikkek" is - sajnos. BuyItNow-ként vannak meghírdetve, a vevő és az eladó is leadják egymásnak a pozitív visszajelzést.
Persze érdemes mindig megnézni, hogy ki milyen visszajelzéseket kapott, de amíg a visszajelzések vizsgálatakor a taglalt cikkre nem kattint (ami pár hónappal később amúgy is törlődik) addig nem látja, hogy egy potenciális csalóval van dolga, másrészről pedig ki lapoz vissza több oldalnyi visszajelzést.
Én már találkoztam olyan eladóval aki előírta, hogy min. 6 pozitív feedback-je kell a vevőnek legyen. Hogy erre miért van szükség nem tudom (hiszen a pénzt úgyis megkapja mielőtt áttolná a cikket), talán valami biztonság.
Előzmény: vomit (4959)
ZE Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4961
Akkor, ha már így beszóltál javaslok egy visszaolvasást a fórumban, úgy 4934 hozzászólásnyit. Ha az ott leírtakon kívül van kérdésed, akkor tedd föl. Ugyanis amiket kérdeztél, az 12345 példányban megválaszolásra került, ez az egyik. A másik, hogy olvasd el az eBay-on találhato "Mi_is_ez_az_egész?" és "Hogyan_kell_ezt_használni" jellegű doksikat azon a nyelven, amit kiválasztottál. Ha megértetted, akkor vágj bele. Ha nem, akkor ne. Komolyan mondom.

De hogy haszna is legyen a hozzászólásomnak:
-Az eBay egy aukciós szájt, ami annyit tesz, hogy segít összehozni az eladókat és a vevőket, ő maga a tranzakcióban nem vesz részt ezen túlmenően. A szolgáltatást az eladó fizeti, a leütési ár függvényében.
-A csomagolási és postaköltség meghatározásának joga az eladóé.
-A fizetési módban az eladó és a vevő közösen állapodik meg, általában az eladó preferenciái alapján.
-Az eladó eldöntheti, hogy hova hajlandó szállítani és hova nem.
-Az előbbi három dologban a licitálás előtt erősen javasolt megállapodni az eladóval, ha explicite nincs feltüntetve az, hogy "nemzetközö p&p x összeg", "fizetési mód: olyan ami neked is megfelel", "szállítás EU/Worldwide", vagy hasonlók.

-Az eladó kikötheti, hogy bizonyos feedback kell a licithez, vagy "authenticated bid"-et kér. (A licit után küldeni kell neki az eBay-en reggelt címedről egy emilt)

Licit, sofort/buynow:
-Az eladásra kerülő áru ára liciten kerül meghatározásra (licittechnikák érdekében olvass vissza), kivéve, ha sofort/buynow cuccról van szó, és valaki annyiért elviszi. (Mindkettő (sofort: német, buynow angol) azt takarja, hogy az ott megadott áron elvihető a cucc.)
-A licit megtétele (!) szerződési kötelmet jelent, tehát ha a liciteddel nyersz, csak igen kivételes esetben állhatsz el a vásárlástól. NEM számít annak a p&p nagysága, az, hogy nem tudsz megegyezni fizetési módban, illetve az, hogy az eladó nem szállít Mo.-ra.

-A termékekért fizetni többféle módon lehet, (ezzel kapcsolatban is olvass vissza), ami tény: PayPal-lal NEM.
-A termékért _előre_ fizetsz, vagy közvetlenül az eladónak, vagy egy Escrow szolgáltatónak (ha belemegy az eladó, Mo.-i céllal általában NEM) Az Escrow cég beszedi az eladónak járó pénzt, a beérkezéséről tájékoztatja az eladót, aztán ha megérkezik a cucc, akkor fizeti ki neki.
-Postai utánvét nemzetközi forgalomban nincs.

-Amennyiben EU-n kívülről érkezik az áru, VÁM és ÁFA fizetési kötelezettséged is lehet. Ha így adódik, akkor VPID-re van szükséged, amit a vámhivatalnál lehet igényelni (a vámkezeléssel egyszerre is, szig. lakcím- és adókártya birtokában).

-EU-n belül _feladott_ cuccra nincs vám/áfa. Angliai eladóknál kell vigyázni, mert az "Item location", azaz ahonnan küldeni fogják, sok esetben távol-kelet, tehát hiába angol eladótól vetted a cuccot, a termék EU-n kívülről érkezik, tehát VÁM/ÁFA van.

Előzmény: Gsi8v (4935)
sz Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4960
jól megy nekik a biznic: Az OTP Európa legjövedelmezőbb bankja

otp felejtős, van választék :)
Előzmény: bugmaker (4958)
vomit Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4959
>szivesen adok le kamulicitet eladásra szánt arúdra +++feedbackért....

lehet az ebayen nem orulnek az ilyen trefaknak :-o
Előzmény: victorg (4921)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4958
slider: Nekem OTP elektronikus számlacsomagom van. A kondícióknál ezt olvasom:

"3.1. Az OTPdirekt internetes csatornán keresztül megadott bankon kívüli eseti deviza és külföldi forint átutalási megbízás:

* 0,10% (min. 2.000 Ft/max. 35.000 Ft)"

No comment.
Előzmény: Slider1 (4949)
trolipotlo Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4957

Ez nem az OTP sara, hanem a külföldi bankoké: ha elcseszel egy számot, akkor pl. a frankfurti dajcsebank kapásból küld egy 6 EUR-os büntetést a magyar banknak.

 

Ha jobb kondíció kell, írjál magánban, mi kő.

Előzmény: Slider1 (4949)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4956

Ennyire alacsony osszegnel jobban jarsz, ha berakod egy boritekba a penzt.

 

Előzmény: Slider1 (4949)
Zsoltx Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4955
Nem értettem félre.
Az egész linkelt iromány hangneme volt gáz. Ezt csak úgy kiemeltem belőle.


Előzmény: Marcesz (4922)
chapelle Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4954
Ez egy kicsit offtopik lesz: Az OTP Európa legjövedelmezőbb bankja
és ezt mind a számlatulajdonosok fizetik meg, feltéve persze, hogy nincs részvényük, amin nyereséget realizálhatnak
chapelle Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4953
Ja, amúgy vannak céges eladók akiknél lehet hitel(vagy debit)kártyával fizetni. Ebben az esetben az övék a sarc.
Előzmény: Slider1 (4950)
chapelle Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4952
Nekem a kinti bankköltséget általában a hónap végén terhelik be. Talán akkor egyeztetnek a bankok vagy akkor válik aktuálissá az árfolyam.
Előzmény: Slider1 (4950)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!