Keresés

Részletes keresés

edk440 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 4780
,,S ha átutalásnál eur-t írsz akkor eur megy még a forint alapú száládról is csak az aktuális kapcsolódó árfolyammal terhelik azt be.''

Bankja válogatja. A Raiffeisennél a saját banki költség 5 dollár, ha eurószámláról utalok eurót, de 10 dollár, ha forintszámláról utalok eurót.
Előzmény: Adi001 (4748)
edk440 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 4779
,,A rendelet csak azt írja elő, hogy a határon átnyúló euró átutalás árának azonosnak kell lennie a hasonló belföldi euró utalásokkal''

Nem belföldi forintutalásokkal!!!

Mint már írtam, a belföldi euróutalások is annyiba kerülnek, hogy jobban megéri zsebben vinni a pénzt.
Előzmény: erozsolt (4774)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.06 0 0 4778

A havilapok remittendaja altalaban visszakerul a kiadohoz, naluk esetleg erdemes probalkozni, hogy beszerezd a hianyzot.

 

Előzmény: 504LACI (4763)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.06 0 0 4777

Mar mukodik az ebankbol a devizautalas,megjelent a vonatkozo menupont (nezd meg). En nemsokara ki is probalom, hogy mit tud.

Orszagon belul meg 10ft-ba kerul egy forintatutalas (bankon kivulre is).

Ennyit meg meger, ropibol tobbet kell ennem, hogy eljussak a postara :)

 

Előzmény: Adi001 (4740)
Adi001 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 4776

Elkell hogy "szomorítsalak" :

az otp az általad (is) itt felsorolt feltáételeknek megfelelően alkalmazza díjszabását !

a bankon kívüli "alap" deviza átutalás díjtétele egységes náluk

nemcsodálom ha ilyenekkel mentek reklamálni hogy arogánsak az ügyfelesek (bocs)

a bankok a szükséges (részükre előírt) tájékoztatást, hirdetmény formájában teljesítik is s ha veszed a fáradságot s annyi időt szánsz rá figyelmesen mint amennyi idő alatt ezt begépelted akkor már nem is szeretnél reklamálni..........

Előzmény: erozsolt (4774)
microdrive Creative Commons License 2005.01.06 0 0 4775
az osztrák mit ér ausweis alatt...az útlevelet vagy a személyit vagy mit????? köszi...
erozsolt Creative Commons License 2005.01.06 0 0 4774
Magyarországon az a szép, hogy elméletben minden megvan, csak épp semmi nem úgy működik:

---

Amit az EU-tagállamok közötti pénzforgalomról tudni kell!
http://www.pszaf.hu/fogyved/hasznosinf/amit_eupenzforg.htm

Hivatalos cikk arról, amiről itt már sok oldal óta beszélünk. Hosszas kifejtés után tömör összefoglalás a példákban:

2. példa: Eurót utalunk át egy másik tagországba!
Az Ön által kezdeményezett 12 500 euró összegnél nem nagyobb (és természetesen euróban történő) átutalásáért az Ön számlavezető bankja nem számolhat fel magasabb költséget, mintha az átutalás címzettje egy magyar banknál vezetné a számláját. Ehhez az szükséges, hogy Ön az átutalási megbízásán minden esetben feltüntesse a kedvezményezett által megadott nemzetközi bankszámlaszámot és bankazonosító számot. Ezek megadása azért fontos, mert hiányuk esetén számlavezető bankja további költségeket számolhat fel Önnek az átutalásért.

5. példa: Mennyit kell fizetnünk egy 12 500 euró alatti utalásért?
Az euró átutalások díja bankonként változó, hiszen a rendelet nem korlátozza a bankokat saját áraik kialakításában. A rendelet csak azt írja elő, hogy a határon átnyúló euró átutalás árának azonosnak kell lennie a hasonló belföldi euró utalásokkal. Fontos tudnivaló, hogy a bankokat csak akkor kötelezi a rendelet azonos ár alkalmazására, ha az ügyfél az átutalási megbízáson feltünteti a kedvezményezett nemzetközi bankszámlaszámát, illetve a kedvezményezett bankjának bankazonosító kódját. A bankok kötelesek egyszerű, közérthető formában tájékoztatni ügyfeleiket tarifáikról.

2004. március
Magyar Nemzeti Bank
Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete

---

Akkor most mit lehet tenni?
Elvileg módunkban áll reklamálni az OTP-nél a következők miatt:
1. 12500 euró alatti átutalásoknál itt a fórumban legalább 20 példa volt már rá, hogy sok ezer forintot számláztak ki, IBAN/BIC kód használata mellett is, amikor egy belföldi átutalás 100 Ft.
2. A bankok kötelesek egyszerű, közérthető formában tájékoztatni ügyfeleiket tarifáikról: csak itt a fórumon belül már majdnem mindenki találkozott azzal, hogy nemhogy nem egyszerű, közérthető formában tájékoztatnak, hanem nem is léteznek egyértelmű tarifák! Egyik átutalás 2000 Ft, a másik 5000 Ft, ugyanarról a számláról, ugyanabba az országba, közel azonos mennyiségre. Személy szerint engem semmilyen formában nem tájékoztattak.
Ami nem világos, hogy mennyi a belföldi EUR átutalás, ugyanis ilyet nem tudom ki szokott végezni. Konkrétan forint számláról EUR-ban magyar számlára mennyibe kerül? Mert ha ez 100 Ft, akkor az IBAN/BIC-nek is 100 Ft-nak kéne lennie!

Ha van ötletetek, hogy hogyan reklamáljuk az OTP-nél?
Pueblo Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4773
Na igen ez reális megközelités. A legjobb, ha ilyen esetben elfaxoljuk a személyit neki, esetlegesen további azonosítókat, melyekból kiderül, hogy jó fiúk vagyunk.
Előzmény: Lakatos Vendel (4771)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4772
Köszönöm, akkor a bank nevét még elkérem.
Lakatos Vendel Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4771

Mondjuk úgy, hogy szépen elküldöd a pénzt, ő elküldi az árut. Megkapod az árut, letagadod és utána kilincselsz nála, hogy fizessen. Szerintem. :)

 

Más: én úgy vettem észre, hogy IBAN/BIC-es utalásnál csak a nevet meg ezt a két adatot nézik. Töltöttem már ki véletlenszerű adatokkal a megbízást és úgy is megkapta a címzett. :D

Előzmény: nohab (4768)
sz Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4770
többen is ajánlottak más bankokat - nekem a raiffeisen a szimpi, de lehet, hogy a vállalkozói számlámat megszüntetem és máshol nyitok egyet. vicces egyébként, hogy juniorosként kedvezőtlenebb kondíciókkal bankolhatok az otp-nél mint lakossági ügyfélként...

családi projektem most éppen az, hogy átmenekíttetem a bankbetéteket az otp-től :)
Előzmény: chapelle (4769)
chapelle Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4769
No, itt van előttem a december 23-n kiállított OTP számlakivonat.
Kettő utalást indítottam az OTP honlapján keresztül, egyet egy másik OTP számlára, egyet egy másik magyar bank számlájára. Az első után 50Ft-ot vontak le, a második után 100 Ft-ot.
Van még OTP direkt havi díj: 330 Ft, SMS díj (2db) 40 Ft, állandó jellegű megbízás 45 Ft (ez baromság, az inkasszót úgy kéne értelmezni mint kártyás fizetés, nekem nem kéne bankköltségem legyen belőle - de hát ez az OTP) és van 210 zárlati/számlavezetési díj.
A havi díjak összege 775 Ft.
Előzmény: chapelle (4759)
nohab Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4768
A balkánról meg annyit, hogy épp tegnap rúgott ki egy amcsi eladó, miszerint nem üzletel kétes hírű "Eastern Europe" országokkal, mert fél, hogy átverik.

Kérdezd meg a *****t, hogy hogyan gondolja az átverést, ha úgyis a pénze beérkezése után fogja küldeni az árut.
Előzmény: erozsolt (4737)
chapelle Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4767
Az ING bankban (ami nem alakult át) adott formanyomtatványon el szokták kérni az illető bank nevét és címét is, sőt a vevő nevét és címét. Ez utóbbi lehet postafiók is, szerintem nem számít.
Amit be kell még írni: importköteles-e az áru, fizetés jogcíme, ki fizeti a bankköltségeket (Te), utalás közleménye (ide általában az Ebay Item No-t szoktam beírni). Arra törekszem, hogy minél több adatot kérjek el és írjak be, így biztos átmegy a pénz és nem jön vissza.
Előzmény: TGabesz (4765)
conSalves Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4766

Ha jól emléxem az átutalási megbízásra, akkor kell még a bank neve is. Szvsz ha rákeresel a neten a BIC-re, akkor valszeg megtalálod a bank honlapját de egyszerűbb elkérni az eladótól. Az utalási megbízási nyomtatványt egyébként megsasolhatod a 4706-os hozzászólásban (thx to kivi :-) ).

 

A költség terén eléggé megoszlanak a tapasztalatok ha visszaolvasol most a fórumban. Van akinek sokat levontak, van aki szinte ingyen megúszta (elég random a rendszer). Nekem 2k HUF volt németbe egy 85EUR-os utalás és nem volt idegen ktg.

 

Emlékeim szerint "default" érték a "State" mezőnél van az adatokban. Ha bejelentkezel, akkor a "My Account" / "Addresses" menüben ezt módosíthatod (regisztrációkor asszem csak egy legördülő menü volt), de szvsz nem zavar be.

Előzmény: TGabesz (4765)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4765
  Alaposabban átolvasva az előttem írókat jópár kérdést megválaszoltam magamnak.:)

Viszont most megint segítségre lenne szükségem. Ma sikeresen megnyertem két licitet, egy olasz és egy német emberkétől. (első győzelmem) Mindkettőnek banki átutalással fogok fizetni, az olasz már át is küldte az adatait. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy az OTP-nek elég lesz-e az IBAN számlaszáma és egy ún. BIC kód (ez gondolom a bank azonosítója). Kell esetleg még kérnem valamit tőle? Természetesen a saját adatait is megadta(név, cím), de a bankról csak ezt a kettőt. Kb. mennyibe fog ez nekem kerülni?

A másik kérdésem, hogy az Ebay-től mindkét esetben kapott visszaigazoló mail-ben a saját címemben (ahová a csomagot küldik) az irányító szám elé tett egy „default” szót.(pl. default 1234) Ilyennel még nem találkoztam, nem tudom mit jelent a címben. Másnak is így van?

Gondolom ezt a másik félnél is így adta meg. Nem lehet ebből gond a postázásnál?

Köszönöm előre is.

Előzmény: TGabesz (4698)
504LACI Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4764
ING Bank pedig igenis létezik. A Dózsa György úton a Felvonulási térnél az új üvegpalota.
Előzmény: tiB (4760)
504LACI Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4763

Tegnap meg is lepődtem erősen amikor fékezett egy postás VW T4. Megjött HÁZHOZ az első csomagom! Majdnem könnybe lábadt a szemem a gyönyörtől, eddig ugyanis csak értesítőket találtam a postaládában. A csomag egyébként Ausztriából jött 14 napig...biztos a sógorok ültek rajta.

Az idéntől azért mondtam le egy magazin előfizetését, mert nem volt kedvem minden alkalommal bosszankodni, hogy most csak hosszában hajtották ketté vagy keresztben is...

Inkább elballagok egy újságoshoz. Igaz mire kinyomoztam, hogy ezt az újságot a környékünkön csak egy újságos forgalmazza, addigra megjelent a következő szám (havilap).

 

Előzmény: Camenzind (4762)
Camenzind Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4762

neked legalább használják, tőlem elvárják hogy meglátogassam őket minden esetben ha csomagot kapok, amiről persze nem értesítenek...

 

Előzmény: 504LACI (4761)
504LACI Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4761

Én a postást hajtogatnám össze és hidd el ő is beleférne a ládába! Hihetetlen, hogy itthon a postások IQ-ja lassan átmegy mínuszba. Én is új postaládát szereltem fel, hogy ne gyűrjék már bele a dolgaimat, mert azt hiába is magyaráznám, hogy nehezen pótolhatók. Olyan postaládát vettem, aminek a teteje is könnyedén nyitható nagyalakú borítékok részére.

Nem, inkább beletömködi oldalról. Most írjak ki használati utasítást a postaládához???

A köcsög qrva anyjukat!

Előzmény: fargo (4728)
tiB Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4760

ING bank??? Nem abból lett a citi? Legalábbis tudomásom szerint, már vagy 4 éve...

Előzmény: chapelle (4759)
chapelle Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4759
Gyerekek, itt nagy gáz van. Az OTP a jelek szerint abszolút nem egységes. Az OTP nekem is csak egy, a maradék közületi számlák inkasszójára használt bankom, néha utalgatok onnan, de a múltkor amikor a neten utaltam egy barátomnak bizonyisten levontak utalási költséget. Ugyanabban a hónapban egy másik bankba (ING) is utaltam belföldön, arra nagyobb összeget kellett fizetnem.
Az ING bankban nem vonnak le díjat a kiküldött sms-ek után, az OTP még ezen is keres, holott valószínűleg a mobilos cégekkel kötött szerződésében az sms-ek ingyen vannak (ha nem, akkor hüje a Csányi).
Egyszóval a jelek szerint nem egységes az OTP bank, valami alapján megkülönbözteti az ügyfeleit, de lehet, hogy ez a szerződés el nem olvasott apróbetűs része miatt van.
Már ha ennyi offtopik megengedhető persze....
Előzmény: bugmaker (4757)
Hantaboj Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4758
Az "OTP részlet" kifejezés volt a riogatás maga gyerekkoromban, úgy 20-25 évvel ezelőtt. Ha elhangzott, tudtam, hogy gáz van otthon. :) És mégis, 10 évvel ezelőtt nekem is lett OTP szlám. Választás (idő hiányában?) nem volt, nyitni kellett (fizetés csak szlára a cégnél). Azóta nem vizsgáltam felül a dolgot.
Előzmény: Marcesz (4755)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4757
vomit: ha elektronikus számlacsomagod van és 2004. aug 1-előtt utaltál külföldre, és levont az OTP 2000 Ft-ot reklamáld meg. Addig ugyanis a számlacsomag része volt az ingyenes külföldi átutalás is, de aug 1-től kivette ezt a szolgáltatást. Mind a kolegám, mind én megszivtam mivel már júliusban levonták a 2000 Ft-ot. Reklamáltam és kb 2 hét után fizetett az OTP.
Előzmény: vomit (4750)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4756

Mondhatjuk így is. A topicot nem olvastam vissza, csak megragadta a figyelmem az első mondatod.

 

3 éve utalok át az OTP-nél belül és belföldön is, de nem von le egy fillért sem.

 

Sajnos ezt az OTP-nél belül és belföldön is kifejezést nem teljesen értettem.  Arra gondoltam, ha rákérdezek és valóban van lehetőség a 2000 forint megsprórolására, akkor szívesen élnék vele.

 

Köszi a választ.

Előzmény: Hantaboj (4753)
Marcesz Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4755
Az OTP-nél csak akkor nem von le átutalásnál, ha van elektronikus számlacsomagod. És igazad van, valószínűleg azért nincs gondod a személyzettel, mert nem találkozol velük. Messze el kell kerülni őket, tahó népség, kioktatnak, arrogánsak. Az OTP-nél megállt az idő 1980-ban.
Előzmény: Hantaboj (4749)
Hantaboj Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4754
Így van. A viber, meg ilyen mittomén extra módokat csak indokolt esetben kell használni, mert húzós az ára. Talán nem is mezei ügyfélnek valók :)
Előzmény: Adi001 (4752)
Hantaboj Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4753
Neked kerülte el a figyelmedet: OTP-n belül és belföldön utalok. A külföld más tészta. :) Ha jól értettem a megelőző felvetésben az OTP-n belüli volt említve, mint nem ingyenes. Személyes ügyintézés (fiókban) esetében nem tudom, van-e díja.
Előzmény: garfieldka (4751)
Adi001 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4752

Hantaboj :Persze hogy nem von le mert a neten történő átutalások (nem mind!) azok ingyenesek

 

vomit : Persze hogy von le mert a külföldi átutalásoknak ez a saját banki költsége/díja

 

Kicsit nézzétek át a saját számláitokhoz tartozó kondiciókat s akkor kitisztul a kép.

garfieldka Creative Commons License 2005.01.05 0 0 4751

Melyik ez a fiók, mert már megyek is a sublódhoz, kihúzom és oda rakom a számlám. Én is elégszer utálom a pénzt külföldre IBAN-nal, s a 2000-ret mindig levonják. S még jó is, mert hagyományos számlára utaláskor még többe kerül.

Nem lehet, hogy valami elkerülte a figyelmed? A 2000 forint bankköltséget nem azonnal szokták levonni, hanem később, s csak a havi egyenlegértesítőn látod.

Előzmény: Hantaboj (4749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!