Keresés

Részletes keresés

Jar-Jar Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4620

3 hónap.. az elég sok.

Amúgy azon a postán kell jelentkezni a papírral ahol feladtam a cuccot, vagy bármelyiken lehet?

És erre van valami külön részleg, vagy csak simán a levélfeladásnál mondom a dolgot?

bugmaker Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4619
Jar-Jar: én is igy jártam. Menj be a postára és nyújts be felszólamlást a zöld cetli alapján. Amikor kérdik mi volt a boritékban, mondj csekket, csak pénzt NE! Ezt követoen az amerikai postának 1 honapon belül válaszolnia kellene a magyar posta felé, hogy mi történt a küldeménnyel. Mivel legnagyobb vszinuséggel nem teszi meg, a magyar postának hivatalból újra el kell küldenie a kérést, amire ha nem válaszol a kinti posta, akkor Te megkapod a 10-11e Ft-nyi kártéritést. Ez kb 3 hónapot vesz igénybe ....
Előzmény: Jar-Jar (4618)
Jar-Jar Creative Commons License 2004.12.29 0 0 4618

Hello!

Volna egy kis problémám. Egy amerikai eBay-es fazonnak körübelül 3 héttel ezelött küldtem pénzt borítékban és még mindig nem kapta meg...

A borítékban 29$ volt, kb 5500 Ft, szal bőven 10000 alatt. Azt írtátok hogy a posta ez alatt az összeg alatt biztosít. Amúgy sima borítékban adtam fel, benne egy jó vastag szines reklámpapírral hogy takarja a lóvét.

Ajánlottan adtam fel, megvan a zöld cetli, most mi a teendő? Ugyanis ha 3 hét alatt nem ért oda...

thx

sz Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4617
sima levél, budapest-budapest viszonylat: feladták 21-én, megkaptam 28-án :D
Előzmény: conSalves (4608)
souris Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4616

Köszi a bíztatást!

 

-Írta egy kolléga a lángszóróval való postára járást: -én most vettem egyet hö-hö. 1700 celsius a lánghőfok. hö-hö. Végetek van kleptomán postások. Hö-hö-hö...

Előzmény: Marcesz (4607)
ZE Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4615
Politikai felhangokat kéretik a megfelelő köpőcsészébe üríteni. Köszönjük.

A "Tiéd a gyár... vidd haza!" mozgalom sajna "jól" működött, bár sokaknak valóban a privát izélés :-) során működött igazán -- ergo nem az eBay-en vették, tehát ez sem ide való téma.

A Magyar posta küldeménykezelése valóban hagy "némi" (néha nemi, azaz b... +) kívánnivalót maga után.

Sztori: Párom otthon a babával, negyed órára elmentek a védőnőhöz. Cetli a postaládában, hogy ajánlott küldemény érkezett, de senki nem vala otthon. Jó. Pech, hogy pont az a negyed óra...
Nem volt időnk bemenni a küldeményért a postára, ezért napokkal később, amikor mindhárman otthon voltunk egész nap, délután lerobogtam a postáért... Nocsak, a második értesítés ugyanarról a küldeményről. Felmerült bennem a kérdés, hogy mi a jó búbánatos (satöbbi...) -ért nem tudott a postás becsengetni, merthogy nem tette meg, abban biztos voltam. OK. elvillamosoztam-gyalogoltam világvégére/városközepére, ikinek-kinek tetszése szerint, és betolva a jogsi-lakcímkártya-értesítés triumvirátust az ablakon, rögtön nekiszegeztem a bennem feszülő kérdést a hölgynek, hogy "Amikor ez az értesítés a postaládánkban landolt, otthon tartózkodtunk, miért is nem csöngetett be a kollégája?"

A válasz megdöbbentő volt: "A második értesítéskor nincs nála a küldemény, ugyanis csak egyszer kísérlik meg a kézbesítést..."
Előzmény: fargo (4614)
fargo Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4614
Szerintem nálunk nem a kihordós postás a hunyó, az egy rendes fazon.
Valószín?leg inkább az elosztóban van néhány gazember...

Egyszer mesélte valaki, hogy ferihegyen egész bandák élnek meg fényesen a csomagok fosztogatásából. Amíg az efféle szemeteket nem írtja ki t?zzel-vassal a társadalom, addig éghet a pofánk a világ elôtt. De hát mit várunk, amikor 15 évvel ezelôtt még sikk volt "lopni a gyárból" és az ország vezetôi nemes egyszer?séggel köztörvényes b?nözôk?
Előzmény: vomit (4613)
vomit Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4613
tetves genyok.
nekunk a postasunk rendszeresen megcsinalja, hogy egy heten at gyujti a leveleket, es egyszerre onti be. illetve a helyi onkormanyzat elcseszett levelet ket hetig hozza.
Előzmény: fargo (4612)
fargo Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4612
A Hollandiában 8-án feladott borítékom ma érkezett meg -- felbontva, visszaragasztva. Mivel csak egy 20 éves Volvo prosi volt benne, azt nem nyúlták le.

Eccer be fogok menni egy lángszóróval a postára...
rstudi Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4611
Nem biztos, hogy a postás egyből látja, hogy az egy múzeális értékű 200 éves lóf@sz. Mit fog rólam gondolni. :))))
Egyébként ha elő tudnák venni a csomagot, akkor küldenék tovább, mint a villám, nehogy fizetniük kelljen. :)
Előzmény: t.lantos (4610)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4610

Marcsak azert is, mert ha megveszel egy 200 eves lof@szt, mert te azt gyujtod, es ez a legoregebb peldany a vilagon, es ez neked meger x osszeget, akkor ha elvesztik, jogosan kerhetsz annyit, mert neked annyit ert (meg annyit adtal erte).

De mekkora poen lenne, hogy ha erre hitakozva elovennek az elveszett csomagot, es azt mondjak, nincs benne semmi :)))

Amugy mindig a postas elott kell kinyitni. Az a biztos, akkor o is latja. Persze ha privat dolog...

 

Előzmény: rstudi (4609)
rstudi Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4609
Feladáskor te adsz meg egy értéket, és aszerint fizeted ki a biztosítást. Ha elqrják a csomagot, semmi joguk nincs kételkedni abban, hogy nem akkora érték volt a csomagban. Főleg, hogy az alapján számítják a biztosítás díját.
Előzmény: handras (4601)
conSalves Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4608

Szvsz pár nap és megérkezik. Én pl ma kaptam meg két csomagot (USA), amit 17-én adtak fel (igaz az egyik Global Pri. Mail volt, sz'al az még az ünnep ellenére is lassú volt). Viszont másik két csomit (amit kb 14-én postáztak szintén at USÁból) még mindig nem kaptam meg...

Az is érdekes volt, h a mostani kettőt a DHL hozta ki, pedig mindig a posta szokta. Furfi.

Előzmény: souris (4603)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4607

Az még simán megérkezhet. Számold bele, hogy közte vannak az ünnepek, és ilyenkor mindig leterheli a postákat a sok hülye üdvözlőlap meg karácsonyi ajándékcsomag. A magyar postát meg főleg. :)

 

Egyébként én már felvetettem itt régebben, hogy össze kell írni, mikor vesztek el és milyen küldemények, és erről írni egy levelet a posta biztonsági igazgatóságának, mert valószínűleg hozzájuk egy darab panasz nem jut el.

Előzmény: souris (4603)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4606

"Ellenben, ha te biztosítod nagyobb értékre, akkor rád hárul a bizonyítás, hogy valójában milyen értékű dolgot küldtél."

 

Ez nem igaz. Ha valamit biztosítasz 100 rugóra, és eltűnik, akkor 100 rugót kell fizetniük érte.

Előzmény: handras (4601)
nohab Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4605
Csak tutira megyek :-)
Előzmény: edk440 (4604)
edk440 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4604
Ákos, lottózni szoktál? Beterheltek 5 eurót a külföldi bank költségeként, mert mégse levelező bank a címzett. Megreklamáltam.
Előzmény: nohab (4594)
souris Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4603

 Legalább Te örülsz a postának, én 14.-én és 17.-én küldtem bélelt borítékot ajánlva prioritással, és sem Amerikába sem Angliába nem érkezett még meg.

 

 De ez hogy működhet "technikailag"? Kaján vigyorral bontogatja a beteglelkű állatja a hivatali retyóban a vastagabb borítékot és ami üres azt lehúzza? Vagy mi a túrót csinálnak? Kibont 40 levelet és van della mondjuk kettőben? Egyébként nem akarok nagy szavakat használni, de ez szerintem simán a betöréssel egyenértékű;-ugyanúgy belebarmol egy sötét tuskó az ember személyes szférájába.

 

 Miért nem hallunk olyanról, hogy lekapcsoltak valakit mert fosztogatta a leveleket/csomagokat és lesittelték? Bazz, én nem értek a joghoz de levéltitok, meg folytatólagos, meg nagy értékre meg lopás???!!!

 

 Itt a fórumban egymást érik a bejegyzések erről. Ha belegondolok, hogy a posta miatt két havernak az utóbbi nem egészen egy évben mennyi kára származott (nem ért ki a pénz, nem ért be az áru) alsóhangon sztem közelíti a két kilót. És itt még nem beszéltem arról, hogy tudok pár arcról akit 50 és 100 feletti feedback-el azért basztak ki az eBayről mert többször nem ért ki a pénz az amerikai legények meg kiröhögik, hogy mi az hogy eltűnt a postán?!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: edk440 (4602)
edk440 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4602
A Posta nálam is jól teljesített most. Ahogy írtam, a múlt kedden (pont egy hete) utaltam a pénzt, és ma már a kezembe is vehettem a cuccot. Pedig közben volt egy karácsony is!
handras Creative Commons License 2004.12.28 0 0 4601
Minden ajánlott levél automatikusan biztosítódik 10 000HUF értékben! Ellenben, ha te biztosítod nagyobb értékre, akkor rád hárul a bizonyítás, hogy valójában milyen értékű dolgot küldtél.  :(
Előzmény: rstudi (4582)
kivi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 4600
Anglia tényleg OK? Ez jó hír, én azt hittem hogy nem megy oda sem. Sajna az USA még mindig problémás.
Előzmény: rstudi (4597)
Marcesz Creative Commons License 2004.12.27 0 0 4599
Előzmény: tothn (4598)
tothn Creative Commons License 2004.12.27 0 0 4598
ismeri valamelyikőtök a www.escrow-europa.com-ot? Megbízható cég? Érdemes rajtuk keresztül vásárolni?
rstudi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 4597
Én pont Angliába küldtem most, de a nyáron írországba tényleg nem sikerült. :( Szóval Anglia, Németo. rendben, ami az eBay szempontjából jó hír.
Előzmény: kivi (4595)
vomit Creative Commons License 2004.12.27 0 0 4596

na, akit erdekel, itt van ez a paypal elterites. az atlepes nem visszacsinalhato, es a sok josag mellett elfelejtik mondani, hogy ezentul minden bejovo osszeg meg lesz sapolva.

 

Upgrade Your Account to Accept this Payment
The ability to accept credit or debit card funded payments is reserved for Premier and Business accounts. To accept this payment, please upgrade your account now.

If you upgrade your account, you will receive a range of premium features in addition to the ability to accept unlimited credit or debit card payments. The fees on incoming payments are low - just 3.4% + £0.20 GBP* to receive payments. If you refuse this payment, you may continue to receive money from PayPal members who use a bank account or their PayPal balance to fund the payment. To continue to receive payments for free, make sure that the people who pay you fund their payments with their PayPal balance or with a bank account.

*There is an additional 1% fee to receive a payment from a user in another country. For more information see our Fee Schedule.

 

A Fee Schedule meg ezt mondja:

PayPal charges Premier and Business accounts to receive payments. Personal accounts are free, but may not receive credit card payments.

    Personal Account   Premier/Business Account
Open an Account  Free  Free
Send Money  Free  Free
Withdraw Funds  Free for £50.00 GBP or more
£0.25 GBP for £49.99 GBP or less
Fees for other banks  Free for £50.00 GBP or more
£0.25 GBP for £49.99 GBP or less
Fees for other banks
Add Funds  Free  Free
Receive Funds  Free  1.9% + £0.20 GBP to 3.4% + £0.20 GBP
Multiple Currency Transactions  Exchange rate includes a 2.5% fee*  Exchange rate includes a 2.5% fee*


* If your transaction involves a currency conversion, it will be completed at a retail foreign exchange rate determined by PayPal, which is adjusted regularly, based on market conditions. This exchange rate includes a 2.5% spread above the wholesale exchange rate at which PayPal obtains foreign currency, and the spread is retained by PayPal. The specific exchange rate that applies to your multiple currency transaction will be displayed at the time of the transaction. View Currency Converter

Quoted fees are inclusive of all applicable taxes.

Előzmény: microdrive (4539)
kivi Creative Commons License 2004.12.26 0 0 4595
Ez rendben is van, de nem minden országba tudsz küldeni értéklevelet. Pl. USA-ba és Nagy Britanniába nem...
Előzmény: rstudi (4582)
nohab Creative Commons License 2004.12.26 0 0 4594
Azt nekem is mondták. Utána meg azt mondták, hogy sajnos rosszul mondták.
Előzmény: edk440 (4578)
fargo Creative Commons License 2004.12.25 0 0 4593
A nyertes az kb 9,5 órával elôbb adta ugyanazt az árat. Ha a másodikként befutó 360.01-et licitál, s nem kerek összeget, akkor viszi a cuccost...

Ez itt a nem-licitálunk-kerek-összeggel cím? oktatópélda volt :-)))
Előzmény: chapelle (4592)
chapelle Creative Commons License 2004.12.25 0 0 4592
Nézzétek meg ezt: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=3861641831
Úgy tűnik, hogy két ember ugyanazt az árat lökte be két különböző időpontban, mégiscsak az egyik nyert. Ilyet még nem tapasztaltam.
ZE Creative Commons License 2004.12.25 0 0 4591
Fölösleges. A költség amit írt, az a p&p, azaz csomagolási és postaköltség. Sokan ezen próbálják "behozni" egyébként a -számukra- túl alacsony leütési árat, ez mondjuk igaz.
DE... Mindenütt azt ajánlja erőteljesen az eBay is, hogy a csomagolási- és postaköltséget _előre_ kell egyeztetni, és utána licitálni, mert a csomagolási- és postaköltség meghatározása az eladó szíve-joga.

Persze megkérdezheted, hogy OK. ennyit kér a postázásért, de legyen szíves részletezni, hogy ez miből tevődik össze, mert az általad ismert postai díjszabástól igencsak eltér -- mondjuk nem tudom, mennyibe kerül valójában kint egy ilyen cucc csomagolásához szükséges doboz, szivacs/hab granulátum, vagy akármi, amivel "ütás és postaállóvá" teheti a csomagot.
Előzmény: Dudu69 (4590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!