Keresés

Részletes keresés

Ariel Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4383
bani = banki.. szoval nem roman fizetoeszkoz :D
Előzmény: Ariel (4382)
Ariel Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4382
szeretne tudni szallitasz-e olaszo-ba fedex-el vagy ups-el es fizeteskent bani utalast elfogadsz-e?
Előzmény: microdrive (4381)
microdrive Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4381

sziasztok mivel inkább németes vagyok elárulná nekem valaki, hogy mit akar ez az érdeklődő aki ezt külte nekem az aukciómra...nagyon köszike...

 

I would like to know if you could ship to Italy using FEDERAL EXPRESS or UPS. for payments, do you accept bank wire ?

ZE Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4380
No, akkor pontosítsunk:
-Debit Card: A te pénzed (betét) van mögötte.
-Credit Card: Hitelszámla áll mögötte, határidőre az elköltött összeg meghatározott %-át kell visszafizetni.
-Terhelési kártya (Charge card) Hitelszámla áll mögötte, azonban az elszámolási időszak végén a teljes felhasznált egyenleg visszafizetendő.

Ami nálad történik: A szálloda foglalást nyújt be a _várható_ költségekre (telefonhasználat, szobapincér, étterem, bár, stb.), ami miatt való igaz, mintegy 50%-kal "túlfoglalnak" a számládon.

Amikor a kijelentkezés megtörténik, a foglalás törlését jelentik be, és a számla ellenértékének megfelelő összeget foglalnak és terhelnek be. Hogy ez ténylegesen mikor történik, az sok dologtól függ. Nálunk a "kártyázás" az USA-hoz képest új dolog, így az itteni infrastruktúra sok esetben jobb(!!!) mint a kinti, náluk pl. bevett gyakorlat az offline tranzakció, ami nálunk nagyon ritka.

A hitelkártyára berendezkedett országban :) valóban nem az ügyfél pénzét foglalják, hanem a hitelkeretét. Az üf. is hitelkártyára rendezkedett be, tehát nála az elkölthető gempa egyenlő a hitelkerettel -- ő is azt érzi, hogy kevesebbet költhet egy ideig.

Itt nem a kártyahasználat körüli különbségek a lényegesek szerintem, hanem az, hogy neked nem szokásod a szállásdíjon felül költeni a szállodában, az amerikaiaknak pedig igen, neked nem szokásod elhozni a papucsot/törülközőt/köntöst/kanapét :-) a szállodából kiköltözéskor, náluk meg sokan "szuvenyír"-ként :-)) elviszik. Erre kell a túlfoglalt összeg -- mintegy "kaució". (Lehet, hogy ezek a veszteségek nálunk porlasztva minden szállodai szobaárban bennefoglaltatnak...??)
Előzmény: chapelle (4378)
Wet RinR Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4379
Ez melyik bank? Ha reklám, akkor magánban is szívesen hallanám...
Előzmény: chapelle (4378)
chapelle Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4378
Ez sajnos ámerikai hüjeség, nem BidPay specifikus. Akárhányszor Ámerikába megyek és szállodában elkérik a kártyámat (egyelőre csak debit) akkor a tervezett összeg másfélszeresét terhelik be -ill. foglalják be-, majd kijelentkezés után csak 2-3 héttel törlik a foglalást és terhelik be a tényleges összeget. Addig a foglalt pénzt nem lehet költeni egy debit-kártyáról. Egy hitelkártyára berendezkedett országban ez nem probléma, hiszen ha terhelés nincs akkor nem a Te pénzedet foglalják.
Most már szerencsére egyre több bank bocsájt ki hitelkártyát Magyarországon is, én már be is neveztem egyre. Az internetes vásárlások alkalmával minden esetben telefonon felhívják az embert, hogy tényleg ő vásárolt-e.
Előzmény: Wet RinR (4376)
edk440 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4377
> We have cancelled your order as the seller has advised us that they do not ship
> outside the US. Please contact your seller directly to make alternate payment
> arrangements.


A lenyeg az aljan. Tehat, mint emlitettem, azt is ellenorzik, hogy a szallitasi cim es a "ships to" fedik-e egymast.


De mikor ellenőrzik? Az eladótól nem kérdeznek semmit (tudom, mert én most kapom az első MO-t tőlük). És én is fizettem már ,,US Only'' aukcióért velük (persze az eladóval egyeztettem előtte).

Volt több olyan eset is, hogy kinti rokonokhoz küldettem a cuccot, tehát a szállítási cím nem az én bejegyzett címem. Egyszer az eladó szólt a Bidpaynek, hogy különbözik, azok meg visszaírtak neki, hogy köszönik, de nincs baj, nyugodtan küldje a cuccost.

Szóval nem értem.
Előzmény: KennyOMG (4373)
Wet RinR Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4376
Sajnos nekem a Bidpay semmi hasonlót nem mondott. A baj ott volt, hogy egymás után két utalást is elküldtem, így több, mint 1500 USD ragadt a rendszerben 2 hétre. Lehet, hogy tényleg at OTP a hunyó, de a Bidpay is figyelmeztetett, hogy akár 10-14 napig is várnom kell a pénzre, amíg újból hozzáférhetek. Szerencsére 1 órás keresgélés után a bankfiókös hölgynek legalább annyit sikerült kiderítenie, hogy a pénz tényleg ott van a számlámon, nem tűnt el. Ráadásul az eladók is türelmesek voltak és mivel a Bidpay nekik is szólt, kivárták a 2 hetet.
Előzmény: KennyOMG (4373)
chapelle Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4375
Mondom: normális ember nem kezd OTP-vel.
Előzmény: Wet RinR (4371)
edk440 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4374
Az számít, hogy a csomagkísérő cetlin a gift vagy a merchandise van-e beikszelve.
Előzmény: mastiff (4372)
KennyOMG Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4373

 

Az egyik oka az elutasitott BidPay ordernek az lehet, ha nem egyezik meg az aru centre pontosan a leutesi ertekkel, egy masik az alabbi levelbol kiderul:

 

"

Thank you for contacting BidPay.  We are writing regarding order number xxxxxxxx.

We apologize, but we are unable to process the money order you requested, as it did not meet our validation requirements. As a responsible merchant, BidPay reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of both the buyer and seller to protect all parties involved. Sometimes we are forced to disapprove an order because insufficient information is available.

To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order.

We are writing regarding order number xxxxxxxx.

> We have cancelled your order as the seller has advised us that they do not ship

> outside the US. Please contact your seller directly to make alternate payment

> arrangements.
"

 

A lenyeg az aljan. Tehat, mint emlitettem, azt is ellenorzik, hogy a szallitasi cim es a "ships to" fedik-e egymast. Ezert anno le lettem hulyezve, szoval most itt van magatol a bidpay-tol a valasz. Azt ellenben valoszinutlennek tartom, hogy a bidpay hozzaferne az ebay-nel tarolt szemelyes adataidhoz, szerintem nem azzal volt gond.

Előzmény: Wet RinR (4371)
mastiff Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4372
Haznált cuccal mi a helyzet ?
Előzmény: edk440 (4368)
Wet RinR Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4371
Nekem az OTP több mint 2 hétig ült a Bidpay által lefoglalt pénzemen. Szerencsére az eladónak is küldtek értesítést, így láthatta, hogy én ,egpróbáltam fizetni. A Bidpayt hetekig cseszegtettem, hogy árulják el, hogy mi volt a probléma, de hiába. Azóta nem mertem rajtuk keresztül fizetni. MArad a WU, pedig az drágább.
Előzmény: Törölt nick (4361)
nohab Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4370
Egy darabka mozdony? :)

Tképpen igen :-) Motoralkatrészek.
Előzmény: t.lantos (4330)
nohab Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4369
Nem ebay, de vettem egy elég komoly értékű bringa vázat USA-ból. Számla nem lesz mikor vámolni megyek mivel magánszemélytől veszem.. elvileg erre van kiskapu mint már írtam, de nem lehet feladni ajándékként az ilyen cuccokat ?

Festesd le vízfestékkel és tetess rá egy Schwinn matricát. Abból látja a vámos, hogy egy ócska Csepel :-)
Előzmény: mastiff (4363)
edk440 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4368
50 dollár feletti értékű ajándék a vámköteles. Vásárolt dolognál nincs értékhatár, elvileg minden vámköteles.
Előzmény: mastiff (4363)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4367

Ellenben viszonylag konnyen el lehet hitetni a vamossal, hogy az 1000 dollaros vaz csak 100 dollaros. Mert ugye valoszinuleg nem bicikliugyi szakember (ahogy en sem tudom, mi a szarert vannak 6jegyu arcedulas bringak :)

 

Előzmény: chapelle (4364)
mastiff Creative Commons License 2004.12.10 0 0 4366
Teljes árral is simán megéri!
MEglátjuk, hogy alakul, majd beszámolok.
Előzmény: chapelle (4365)
chapelle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4365
Értéket azért (is) érdemes feltüntetni (USPS kéri is), hogy az elveszés vagy sérülés esetén a biztosító elméletileg ezt az értéket téríti meg. Én ha nagyon értékes dologról van szó nem kockáztatnék, így csak akkor megyek a vásárlásba ha a szállítással, vámmal és áfával még mindig megéri.
Előzmény: mastiff (4363)
chapelle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4364
A vámos nem azt nézi, hogy mi a rendeltetése a dolgonak, hanem azt, hogy mi az áru magyarországi forgalmi értéke. Ha azt látja, hogy a számla vagy vámértékként megjelölt összeg túlzottan alacsony akkor ő azt felülbírálhatja és meghatározhatja a vámérték alapját. Majd kiszabja a vámot és erre számolja ki az esedékes áfát.
A vámot 10 euro alatt nem kell megfizetni - tudomásom szerint.
Előzmény: mastiff (4363)
mastiff Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4363
Hi,
Nem ebay, de vettem egy elég komoly értékű bringa vázat USA-ból. Számla nem lesz mikor vámolni megyek mivel magánszemélytől veszem.. elvileg erre van kiskapu mint már írtam, de nem lehet feladni ajándékként az ilyen cuccokat ? Ajándékra is van vám ?
Köszi.
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4362
Kösszi.:) Ennyi nekem is kederült belőle. És szerintem az okára is rájöttem. elírtam a címem az ebayen, és így nem stimmelt azzal amit a bidpayen adtam meg. Ezért nem tudott felismerni. Nem biztos, de megpróbáltam így is elküldeni, holnap kiderül,hogy mi a helyzet vele.:)
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4360
Lehet összefüggés,hogy az ebayen idközben megváltoztattam a címemet?
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4359
Lehet összefüggés,hogy az ebayen idközben megváltoztattam a címemet?
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4358
Hello! Tudna valaki segíteni,hogy mi a teendőm ezesetben, mert még nagyon kezdő vagyok, és igazából nem értem,hogy mit akar tőlem a bidpay, de kicsit kellemetlenül értintett ez az üzenet: We apologize, but we are unable to process the order you requested. It failed to meet our validation requirements. As a responsible merchant, BidPay® reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of the order. To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order. This information is specific to this order only, it does not mean that future orders will be cancelled. When placing an order with BidPay, we do not "charge" your credit card unless the order is successful. We simply "authorize" the card for the amount of the order. If the order is not approved, charges are not applied. Depending on the policies established by your card's issuing bank, it may take 7-10 days for the funds to be available for other purchases. If you are using a debit card, the funds may leave your account balance, but will return once the authorization expires. Thank you for using BidPay. We look forward to serving your online auction payment needs in the future. Sincerely, BidPay Légyszi segítsen valaki!
ZE Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4357
Köszi, ez szerintem inkább bug, mint feature...
Előzmény: makimano (4356)
makimano Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4356
A Paypal főoldalról nemis, de az ebay accountból van link a paypalra, onnan gond nélkül megcsinálja....
Előzmény: ZE (4355)
ZE Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4355
Hogyan? Az országok között nem tudod kiválasztani Mo.-ot...
Előzmény: makimano (4354)
makimano Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4354
Vajon az, hogy lehet Paypal account-ot nyitni, de magyar kártyát nem lehet regisztrálni, az csak hiba a mátrixban, vagy már készülnek a Mo.-i terjeszkedésre?
bugmaker Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4353
chapelle: velem is előfordult, hogy $90-os cuccal nem foglalkoztak, de múltkor magánszemély által küldött $65-os csomagot már megvámoltak. Nekem az a tapasztalatom, hogy $60 felett egyre kisebb az esély, hogy átcsússzon ...
Előzmény: chapelle (4351)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!