Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4332

Lehet vele probalkozni, bar akkor mar inkabb egy "rendes" szamlat hamisits.

De ismerve a vamosokat ugyis ramondjak, hogy ez szerintunk ennyi, es erre vetjuk ki a vamot.

 

Előzmény: gommer (4331)
gommer Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4331

hello megint!

 

Akkor sejtesem szerint sajnos ugy nez ki, hogy erre enyhen szolav is "ráobbantottam". Viszont ezzel kapcsolatban még lenne egy igen fontos kérdésem: Tölem valami igazolosát kérnek, vagy számlát, vagy tudomisén mit az Orczy téren, amivel megmondom, hogy mennyiért vettem ezt a cuccot, és akkor azalapján kell megfizetnem az ÁFA-t meg a vámot. Kérdezem: mi ez a papír? Az az invoice amit akkor küld kapásból az ebay, amikor megnyertél valamit? Mert én csak arra tudok gondolni. És mi van, ha kicsit mahinálok vele, kicsit "ocsóbbá" teszem a PDA-mat? Mindössze ugy tudnak utánanézni, hogy azt a sokszámjegyü izét beírják ebayen, és aott kijön, hogy én mégsem annyiért vettem. De van egyáltalán erre emberük? Szóval ad1: milyen papírt kell felmutatnom, ad2:megéri megbuherálnom azt?

 

Köszönet mindenkinek!!! Csak jussak már végre hozzá a cucchoz... :(

t.lantos Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4330

Egy darabka mozdony? :)

De ha bonthato a cucc, akkor lehet, hogy erdemes tobb reszletre bondani (bar szerintem ez a magyar posta hulyesege, hogy reszletekben olcsobb)

 

 

Előzmény: nohab (4329)
nohab Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4329
(150 font cucc a ups-el minimum $910 :D)

Messze nem ilyen katasztrofális a helyzet (illetve nem az ups-t kell választani). Nekünk ennyiből 300 kiló gépalkatrészt elhoznak, az meg inkább 700, mint 600 font.
Előzmény: KennyOMG (4326)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4328
gommer: sajnos, az hogy ajándék a PDA nem segitene semmit ... mivel a $185 és a $150 már vámköteles tétel, fogd fel úgy, hogy $625 után fizetsz kb $90-nyi áfát+vámot ...
Előzmény: gommer (4324)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.07 0 0 4327

90 kg? Szerintem a legolcsóbb, ha kiutazol és elhozod személyesen :-)))))))))

Előzmény: souris (4320)
KennyOMG Creative Commons License 2004.12.07 0 0 4326
Elvileg a csomagkuldo szolgalatoknak van pick-up szolgaltatasuk.. Persze oket meg gyozd megfizetni, raadasul a nagyreszuk 150 fontban (cirka 68 kiloban) hatarozza meg az egyszeru modszerek sulyplafonjat. (150 font cucc a ups-el minimum $910 :D) Szoval ez rohadtul nem lesz egyszeru dolog, ha ennyire nagyon kell, akkor sztem irj a csokanak, hogy kifizeted azonnal magat a cuccot, aztan probaljatok meg valami egyutt kialalni, mert ez rohadtul nem egyszeru dolog. Ha erre is zero egyuttmukodwest mutat, akkor... ooo, ize, akkor passz. :D
Előzmény: souris (4325)
souris Creative Commons License 2004.12.07 0 0 4325

 Nem bármikor megvásárolható akármi. De egy sorstárs ezt biztos megérti. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

A telefonkönyv ötlet kicsit merész, de végső kétségbeesésemben felhívom az első magyar vezetéknevű Joet v. Leslie-t, és ellentételezésként felajánlok két befőttesüveg velős pacalt FedEx-el küldve; -Unicum meg téliszalámi oda is megy exportra, azzal nem lennék túl nyerő... :-)))

 

 Azért ha van valakinek egyéb nyerő ötlete szívesen várom!!!

Előzmény: 504LACI (4323)
gommer Creative Commons License 2004.12.07 0 0 4324

hi mindenki!

 

kerdesem a kovetkezo: ebayen vettem egy PDA-t, annak rendje es modja szerint meg is erkezett, es szepen bekerult az Orcyz térre, egyenesen a vámosok kezébe. (na azárt már itt sem értek egy ket dolgot, pl hogy az elozo ket csomagom miert nem vamoltak el, ezt meg miert igen? az elso 185$ volt (mp3 player), a masodik 150$ (napszemi), ezt a harmadikat, amit el karnak vlem vámoltatni 290$-ert vettem (PDA)). Szoval az van, hogy ugye ki akarjak fizettetni velem a 25 ÁFÁt + a vámköltséget. Ezt most akkor semmilyen uton-modon nem tudom elkerulni, vagy van arra valami lehetoseg, hogy sikeruljon elkerulni tizezrektol valo gyors megszabadulast? (Gondolok itt pl arra, hogy mi van akkor, ha azt mondom ajandek, mondjuk megprobalom valahogy igazolni is ezt, pl. irok a gyereknek, akitol vettem, hogy irjon valami hivatalosnak kinezo pappert tanukkal, meg miegymas, es kuldje nekem, meg kuldje el azt is, hogy ezt a cuccot ö vette tök legit, meg tudom is én)  EGYSZOVAL: ha bekerult Orczy-ba, akkor van kiut, vagy hiaba sirok?

 

Koszonom a segitseget!

504LACI Creative Commons License 2004.12.07 0 0 4323

Abban az esetben ha egy ma is megvásárolható "akármit" szeretnél venni még meggyőzhet egy picológus, hogy ez nem is köll neked annyira, de mondjuk az én esetemben veteránautó alkatrészek és dokumentáció ami ugye ki tudja mikor kerül elő legközelebb, szerintem sírva könyörögne a doktor, hogy vegyem már meg ha egy órán keresztül hallgat, mennyire vagyok "elvetemült".

Mindenhol vannak magyarok, csak meg kell találni...

Én megkérném embert, hogy a helyi telefonkönyvben keressen egy Kovácsot vagy Szabót. Egyszer már bejött...

Előzmény: Ariel (4322)
Ariel Creative Commons License 2004.12.07 0 0 4322
leolcsobb megoldas: picologusnal 1 orat eltolteni aki meggyoz, hogy nincs is ra annyira szukseged. ;)
Előzmény: souris (4320)
souris Creative Commons License 2004.12.07 0 0 4320

Néhány hozzászólással ezelőtt kérdeztem, hogy tudtok-e amerikában olyan céget, aki a "local pickup only" helyről felveszi a cuccot. Nos ezek szerint nem tudtok, de most 3 napon belül valamit ki kell találnom, mert Chicago-ban találtam egy 90 kg-os vas izét ami nekem igen kell.

 

Igen; "local pickup only"!!!

 

Nna, az a kérdés, hogy mi a túrót tudok most csinálni? Az ember még nem válaszolt, de tegyük fel az átlag amerikai 0% együttműködő készséget; -minden ötletre vevő vagyok!!!

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

microdrive Creative Commons License 2004.12.06 0 0 4319
nem, én magyar vagyok csak németoszágban éltem és ezátal van mindenem ami kell az eladáshoz vagyis paypal-om is...:-)))
Előzmény: trolipotlo (4308)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4318
KennyOMG: persze, ez valoban egyszerű, ha van kb 3-4 millió Ft-od. Én ugyanis három bankot is megkérdeztem, és 12-17 EZER euró LETÉTET kértek számlanyitáshoz mivel nem vagyok osztrák állampolgár. Ha van olyan bank ahova nem kell letét, akkor pls mondjátok meg ...
KennyOMG Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4317
Ez most mar rohadt egyszeru, atugrasz Ausztriaba, nyitsz egy bankszamlat, igenyelsz ra egy Classic-ot es kesz.
Előzmény: chapelle (4316)
chapelle Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4316
Apropo PayPal. érdemes megnézni, hogy milyen cikkeket adnak fel magyarországi elérhetőséggel, és hogy ezek mekkora része fizethető PayPal-on keresztül. Elég nagy arányban. Valahogyan ők másképpen csinálják.
bugmaker Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4315
Tlover: először is megnyered a licitálást vagy megveszed a cuccot buy-it-now-val. Ha nem szállít az eladó worldwide, akkor licitálás ELŐTT kérdezd meg elküldené-e ide is amit meg akarsz venni, és lehetőleg irjon postaköltséget is (ajánlom az USPS Global Priority Mailt). Ha megnyerted a cuccot, akkor feladod a pénzt borítékban, majd miután azt megkapta az eladó, küldi neked az árut.
Előzmény: Tlover (4314)
Tlover Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4314

És az eBay en ezt hogy lehet kivitelezni? Buy it Now al csináljam ha lehet, vagy licitáljak? esetleg levélbe dumáljam meg az eladóval?

Ha odaér a pénz borítékba, akkor ő szintén postával feladja a cuccot?

Előzmény: bugmaker (4313)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4313
Tlover: $15-t legegyszerubb egy boritekba berakni és ajánlottan kiküldeni. Ha elveszne, akkor kb 10e Ft-ot a posta megtérit.
Előzmény: Tlover (4312)
Tlover Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4312

Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem eBay el kapcsolatban.
Szeretnék rendelni eBay en keresztül az Usából egy kisebb értékű, kb 15 dolláros cuccot. A probléma az hogy abszolút nem értek az eBay hez :)

Nincs dombornyomásos hitelkártyám, és a PP-t Magyarországról amúgy se lehet használni. Milyen lehetőségeim vannak a csere lebonyolításához?

Mikre kell figyelni stb.. Az ilyen Money Order, csekk, bidpay es fizetési módok mit takarnak?

thx

KennyOMG Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4311
A PayPal anno ugy '98 kornyeken (az elso ket eveben) nagyon nagyszeruen mukodott, teljesen laza volt a szabalyzata, nem voltak ilyen-olyan-amolyan megkoteseik, stb stb stb.. Aztan valami hirtelen otlettol vezerelve elkezdtek szivatni a jonepet (lasd pl ToS), majd meg zeek utan megvette oket az eBay, akkor vegleg nyenyo lett a dolog. Jelenleg a PP Terms of Service (ToS) kimondja, hogy az elfogadasaval gyakorlatilag (ertsd: teljes mertekben) lemondasz a torvenyi jogodrol, hogy egy nem engedelyezett tranzakciot, ami a PP-on keresztul ment, nem reklamalhatsz meg a bankodnal, ha megis megteszed, ezzel megserted a felhasznaloi szerzodesed, es korlatozhatjak, illetve mgszuntethetik az accountodat. Ehhez jon hozza az is, hogy a PP barmikor, barmilyen indokkal lezarhatja/korlatozhatja (ertsd: a naluk levo - termeszetesen nem kamatozo - szamladon levo penzt te nem tudod mozgatni, ellenben fogadni tovabbra is tudsz, sot, a kuldo felnek ezt nem is jelzik, hogy korlatozott account-ra kuld!), barmiylen vitas esetben a PP sajat maga vizsgalja ki az ugyet (es a te velemenyedre a legkevesbe sem kivancsiak), egy lezart account-rol minimum 180 nap, amig visszakapod a penzed (_ha_ visszakapod!), stb stb stb.. Ha ehehz meg hozzaveszed azt is, hogy a kartyas tranzakciok eseteben meg elfogadhatonak mondott %-ot vonjak le a penzbol akkor is, ha csak a sajat rendszerukon belul tortenik penzmozgas (ertsd: egyik PP accounton levo penzt egy masikra), haaaat, omndanek egy negybetus, "n"-el kezdodo jelzot rajuk, de ilyesmit nem illik, meg amugy is... Bovebben www.nopaypal.com illetve www.paypalsucks.com (ugyanaz a site)


Meg egy kicsit visszaugorva a licitalasra: a tort osszegekkel en is nagyon egyetertek, ot eve meg a .01 es a .05 koott volt hatalmas elteres, mostanaban mar a rutinos rokak nagyon taktikaznak, .1x, .2x, stb. Jelenleg en is a .6x, de foleg a .7x teruleten mozgolodok licitalaskor, pl 150 helyett 150.78. Persze kerek szamot sem irok soha, tehat a 150 is meglott verzio. :D Amit en meg meg szoktam csinalni az az, hogy szepen vegiggondolom, hogy mennyi a max, amit ez a tetel meg meger nekem (pl $46.69), es ehhez meg adok 3%-5%-ot, igy lesz ebbol pl $51.69. Ez meg nem egy olyan csudanagy osszeg, ha ez a plusz 5% segit, hogy nyerjek, akkor jo, ha nem, akkor pedig eletbelep az onmagamnak megideologizalo egyseg, hogy "en tenyleg mindent megtettem, meg az eredeti enynit-meg-meger fole is mentem", stb. :DDD A meg-egy-kicsit rarakok dolog nalam sem szokott mukodni, reszint a "beepitett" 5% miatt, reszint azrt, mert nincs idom ra (10mp-el a vege elott szoktam nyomatni nagyjabol).
Előzmény: K_Pisti (4295)
jorewas Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4310
Lenne itt még valami.:) Ha az ebayen keresztül fizetek, amit annyira reklámoznak, akkor az ebay terheli meg a hitelkártyám és utalja tovább az emberemnek a pénzt? Mert elolvastam az összes faq-t, de számomra nem derült ki belőle.:)
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4309

Elvileg az én főnököm meg magyar, de mind a német nyelvű szerződés, mind a magyar nyelvű színültig volt helyesírási hibákkal. Szóval ez nem jelenti azt, hogy nem furfangos amerikai csinálta.

Előzmény: Lakatos Vendel (4306)
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.05 0 0 4308

Nicsak, egy versenytárs. :)))

 

Maga is német?

Előzmény: microdrive (4304)
jorewas Creative Commons License 2004.12.04 0 0 4307
Ez az oldal elvileg csak egy ember termékeinek van fenntartva., aki már 50ezernél több feedbacket kapott és 96%-os.
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.12.04 0 0 4306

Billing Contact:
   Marty Fike (VAXJ3) auctionlogistix@comcast.net
   Auction Logistix LLC
   3332 Powell Ave
   Nashville,    TN    37204
   United States
   Phone: +1 (615)8512125

Record last updated on 2004-08-02 00:00:00
Record created on 2003-07-31 00:00:00
Record expires on 2009-07-31 00:00:00

A fentiek ellenére én NAGY ÍVBEN kerülném ezt az auctionlogistix oldalt. Zavarba ejtően egyszerű, kiforratlan, félkész oldal, ami tele van angol nyelvi hibával, annak ellenére, hogy "elvileg" amerikai cég.

Sehol a titkosítás, sehol a regisztráció. Szerintem kamu ... bár a telefonszám kicsöng. :-)

 

jorewas Creative Commons License 2004.12.04 0 0 4305
El tudná nekem magyaráznmi valaki akinek van már tapasztalata,hogy miként működik az http://www.auctionlogistix.com?
microdrive Creative Commons License 2004.12.03 0 0 4304
srácok ha valakinek csak paypallal lehet fiteni akkor az keressen meg mailben mert nekem van paypal-lom és el tudom intézni neki ha kell...  kadimadi@freemail.hu ...köszi...
jorewas Creative Commons License 2004.12.03 0 0 4303
Ha nem lehet Paypalra regisztrálni Magyarországot, akkor azoktól nem is tudunk vásárolni, akik csak azt fogadják el? Nem jó ez így...
grishnakh Creative Commons License 2004.12.03 0 0 4302
Nem biztos. Mi van, ha a karácsonyi jutalomra, vagy a 13. havi fizura gondolt.;-)
(vagy meghúz megint valakit egy notebookkal)
Előzmény: trolipotlo (4296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!