Keresés

Részletes keresés

souris Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4224

Köszi, erre máris rátérhetünk: -ők sem (szívesen) veszik fel háztól (v. legalábbis nincs benne nagy praxisuk és emiatt körülményes). Én viszonylag sokat szállíttatok velük; nem valami olcsóak, de van amikor ez a legegyszerűbb megoldás, és összességében pozitív a véleményem.

 

 

Előzmény: jorewas (4220)
edk440 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4223
Ha ajándékként jelölik meg, jó esély van, hogy átcsússzon. A posta kihozza.

Ha nem, kapsz egy tértivevényes levelet a postától, hogy csomagod jött. Ha nem vagy otthon napközben, ezért is be kell menned a postára. Abban megírják, hogy be kell menned az Orczy térre, ahol a sáp kipengetése után a kezedbe nyomják a cuccot.
Előzmény: actapman (4217)
Zsoltx Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4222
Írasd rá, hogy ajándék és akkor nagy valószinűséggel átjön simán.

Nekem a múltkor egy 8 kilós csomag jött ki házhoz. Ráírattam, hogy ajándé, meg hogy használt alkatrész és minden procedúra nélkül kihozták házhoz.

Igaz tényleg használt alkatrész volt benne (két komplett villaszár a motoromhoz)


Előzmény: actapman (4217)
chapelle Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4221
Még pár nap és megmondom :-)
Egy 99 USD értékű cuccom az USPS szerint 24-n 11:07-kor lett feladva New Yorkban és 27-n került vámfelszabadításra Budapesten. Ha a postán múlik akkor még egy hét...
Előzmény: actapman (4217)
jorewas Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4220
souris: www.internetvilag.hu -->egész jó oldalnak tűnik, ha ezen rendelsz várom a tapasztalataid.:)
jorewas Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4219
Köszi a választ bugmaker! Nem tudjátok véletlenül,hogy Németországból mennyibe kerül a biztosítás a levelekre? Mert amit rendelnék 2kg alatt van, és az emberke belement,hogy elküldi, csak nem tudja mennyibe kerül a biztosítás, illetve maga a levél elküldése. De engem pedig érdekelné,még az árverés vége előtt.:)
souris Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4218

Szeva mindenki; -az a pálya, hogy egy csomószor találok valami cuccot Amerikában, és azok a  kedves emberek "local pickup only" megjegyzéssel hajtanak el a véresbe. Namost: -valaki javasolt egy céget, valami ??? Van Co., akik felveszik a témát és elviszik ahova akarom, netán továbbítják konténerrel, DHL-el, v. amivel akarják csak ideérjen. MONDJATOK NEKEM ILYEN CÉGEKET, LÉCCI-LÉCCI-LÉCCI!!!!

 

Bazz, Ariel, téged mindíg megtalálnak az elmeroggyantak; régen nem néztem a fórumba, de most visszaolvastam, és jókat röhögtem (meg sírtam) a nyíregyházi bt. aukciósház rajongón. Űüüüü. Az oldalt is megnéztem. Űüüüü.

actapman Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4217
Sziasztok,

Van valakinek vam tapasztalata? USA-bol jonne 20-30, de max 49 $ erteku, ezust
ekszer(ecske). Mire szamitsak? OK, par % vam + AFA, es maga a procedura mivel jar?
Mennyi idobe, mennyi utanajarasba kerul?

Udv, ACTapman
chapelle Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4216
Mondom: www.bankkartya.hu Itt van egy "bankkártya-vadászat" lap, ahol 5 kártyát tudsz egyszerre összehasonlítani.
Előzmény: Törölt nick (4212)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4215
epton: dombornyomott VISA kártyát bármely bankban igényelhetsz a folyószámládhoz, csak a feltételek, árak az eltérőek. Ezt az adott banknál tudod kideríteni. A kártyás fizetés és az utalás két különböző dolog! A fizetés (pl. a money order megvásárlása) nem jelent neked plusz költséget. Átutalás esetén szoktak 1-2e Ft-ot felszámolni.
Előzmény: Törölt nick (4212)
timartom Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4214

A vám maga 8%, a gond az ÁFA-val van ami ugye 25%  és ezt a vámmal növelt összeg alapján számolják ki :((

 

Money Order kérdés: szerintem érdemes próbálkozni az American Express money order csekkel. Ezzel 200$ lehet egyszerre elküldeni, de persze vehetsz többet is. A díj amit rászámolnak 1500 Ft. Bemész egy irodába és megveszed. Nem olcsó de biztos. A Bidpay-el azért szoktak gondok lenni néha, érdemes visszaolvasni.

Előzmény: GyGab (4213)
GyGab Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4213

Köszi.

A vám ilyen alacsony ? Én vhol azt olvastam, hogy 50 %. De lehet, hogy hülyeség.

Előzmény: edk440 (4211)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4212

kosz,

de fullra nincs kozom ehhez a kartyas reszhez. Ilyen VISA kartyat hol tudok szerezni? Gondolom akkor ezen valutat is tarthatok, mijen havi dijak vannak, illetve az utalasoknal mennyivel tejelnek le? Hol tudok utanajarni ezeknek a doloknak? kosz...

Előzmény: bugmaker (4204)
edk440 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4211
A vám lehet 0, de max. pár százalék. Az ÁFA viszont 25.

Money Order: keress vissza Bidpay kulcszóra.
Előzmény: GyGab (4210)
GyGab Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4210

Sziasztok,

Még full kezdőként lenne sos kérdésem. Kinéztem egy kamerát az ebayen Hong Kongból. Nem kell rá licitálni, azonnal vihető. A fizetéssel, vám + áfával van gondom.

Hol nézzek utánna, hogy mennyi a vám+áfa ? Mert nem biztos, hogy ezeket fölszámolva is megéri megvenni.

 

PayPal vagy Money order/Cashiers check lehet a fizetési mód. Tudom, hogy az első Mo-ról kiesik. A másikról tudtok nekem vmi biztatót írni ?

 

Köszi

bugmaker Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4209
jorewas: kérdezd meg, hogy elküldené-e Mo-ra a csomagot. Ha nem, akkor nincs mit tenni. Ha igen és nagy(obb) csomagról van szó, akkor javaslom a DHL-t, DPD-t. Kis csomag esetén (<2 kg) talán a "rendes" posta is szóba jöhet.
Előzmény: jorewas (4207)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4208
Leopold: igen, megy. Épp a napokban fizettem igy.
Előzmény: Leopold (4205)
jorewas Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4207
Hello! Kicsit még kezdő vagyok az auckciózásban, szóval lenne egy-két kérdesem. Mi a tapasztalatotok, ha egy német emberke csak németországba akrja postázni a kívánt árut, rá lehet beszélni,hogy ugyanmár küldje el hozzánk? És melyik csomagkézbesítő szolgálatot ajánljátok például Németország kapcsán? Hogy éri meg a legjobban? Előre is köszönöm.:)
Leopold Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4205
Magyarországi kártyával is megy?

Van aki fizetett már így itthonról?
Előzmény: bugmaker (4204)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4204
ePtOn: a www.bidpay.com oldalon minden szépen le van irva. A lényeg: egy akciós oldalon (pl. ebay) megnyert termékért tudsz fizetni, úgy hogy bidpay a te nevedben pénzesutalványt küld az eladónak. Csak dombornyomott VISA és AMEX kártyát fogadnak el.
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4203

Üdv,

 

Tudna valaki segiteni, hogy ez a Bidpay pontosan mit jelent, hogy mukodik, hogy tudok ilyen szolgaltatast igenybe venni (mire van hozza szukseg, stb)?

Koszonom!

memde Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4202
Sziasztok! Tudna valaki segíteni nekem!Az ebayon szeretnék eladni sürgősen!
chapelle Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4201
Ez nagyon sok időbe telne. Javaslom ezt az oldalt (is) megnézni, tényleg jó és hasznos:
http://www.bankkartya.hu/
Előzmény: Lakatos Vendel (4197)
M2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4200

Ezek szerint csak a magyar postások génjeiben van a hiba! Olyanok mint az útépítők. Kiteszik a táblát, hogy kátyú van, de 1 hónap múlva sincs megcsinálva. Ez is kihalásos szakma, apáról fiúra száll a munkalehetőség. Könnyen megjósólható, hogy előbb utóbb kihalnak mint a dinoszauruszok. Remélem előbb! De ha mégsem segítsünk nekik ebben a kihalásban projectben.

Előzmény: digicat (4198)
digicat Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4198
Hogy valami majdnem on is legyen. Egy másik posta, tőlünk keletre.
A Román Posta a kb. 3-szor akkora országban, mint Magyarország 1 nap alatt kézbesíti a küldeményeket az ország egyik végéből a másikba. És ez 100 grammnál csak 3-szor annyiba kerül, mint a normál levél.
Előzmény: M2 (4195)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4197

Azon gondolkodtam a minap, hogy nem tudnánk-e összehozni egy adatbázist a külföldi utalásokhoz, hogy melyik banknak milyen külföldi bankkal van közvetett/közvetlen kapcsolatban (kell-e levelező bank), így előre lehetne kalkulálni az átutalási díjakat

Mit szóltok hozzá?

digicat Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4196
még nagyobb OFF
Bi4 biztos valami bennfentes az IHM-nél, és onnan rászóltak az indexre, hogy azonnal meg kell csinálni ezt a fícsört :-) Kérjük meg Bi4-et, hogy nézzen be az Ötletek a fórum javításához... fórumba, és onnan is kérjen ezt-azt ;-) Pl. hogy a Megnéz funkció Firefox-ban is működjön.
Egyébként a MS megoldotta a problémát az IE6-ban az XP SP2-vel, ugyanis a popup blockere (defaultban bekapcsolava) az összes _blank targetes linket, ami más oldalra mutat, popupnak néz, és nem nyitja meg, csak ha lenyomva tartod a Ctrl gombot :-o
A MS és aki lusta nyomni a shift gombot mondjon le!
Bocs az offokért!
Előzmény: ZE (4194)
M2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4195

Korábban jól írta valaki. Semmi más nem kéne a magyar postának, csak egy kis konkurencia. Ne félj akkor gatyába ráznák magukat, és rögtön lejebb adnák az áraikat és az arcukat is.

Utálom a németeket, mert beképzeltek, stb... (meg egyébként is eladtuk már az egész országot a külföldieknek), de a Deutche Post-ot szívesen látnám itthon is. Az alap megvan (DHL), csak piacot kéne látniuk bennünk, és akkor el is áshatná magát a magyar posta.

 

Robi

Előzmény: fargo (4186)
ZE Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4194
Bocs, hogy OFF:

Fórummotor monnyon le... :-)) Nálad az RTFM (read the FAQ 'n manual) linknél belerakta a target=_blank -ot, az ebay-es linknél meg nem, ennek az okát kellene megtalálni...

Ki lehetne próbálni többféle browserrel a különböző szerkesztési módokat (kód módban küldés előtt "Megnéz"-zel és anélkül), hogy mit produkálnak, de ez nekem erősen az engine-ben lévő bugnak néz ki.

Előzmény: digicat (4190)
lordbein Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4193
Eigentlich kennt sich hier niemand aus...schade eigentlich...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!