Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4152
sőt még az is lehet hogy személyesen Tom Hanks hozza el a csomagot... :D
Előzmény: rstudi (4150)
chapelle Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4151
A nekem Németországból érkező csomagok olcsóbban és gyorsabban jönnek. Szerintem rohadt ciki amikor kiderül, hogy Magyraországról drágább elküldeni egy csomagot mint ide, ráadásul még tovább is tart. Nesze neked versenyképesség.
Marad t.lantos dpd javaslata. Korábban (kb. egy hónapja) volt nem egy link hozzájuk és árlistájukhoz, köszönet érte!
Előzmény: Yogi (4148)
rstudi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4150
Nem lehet, hogy ez valami másnap délutánra, ajtótol ajtóig ajánlat, amihez csak neked újra csatasorba állítanak egy Concorde-ot? :)
Előzmény: nohab (4146)
kuttyesz2 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4149

Messzemenő tapasztalataimat sorolhatnám itt, mivel internetes könyvkiadó révén gyakorta adok fel csomagot, "levelet". Azt szeretem a legjobban, amikor itt nálunk a kispostán sok levelet adok fel (Bp. XI. ker. Kelenvölgy). Hát kérem van itt egy néni akit be lehetne tenni a rekordok könyvébe. Van egy kis számláló gépe, amibe egyenként húzogatja be a leveleket. Ez még önmagában nem is lenne olyan nagy gond, de valami eszméletlen hogy mennyire nem tudja organizálni ezt az egyszerű tevékenységet. Keresztbe kasul nyúlkál szegény...Még egy csomagot is feladtam a végén, akkor meg kioktat, hogy rossz helyre írtam, hogy a csomag Tartalma:xy...Anyját! Mondtam neki, hogy csókolom nem most jöttem le a falvédőről és eddig kb 290 db ilyen csomagot adtam fel és soha semmi gond nem volt. Na mindegy.

 

Előzmény: chapelle (4132)
Yogi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4148
EMS: 19 500
Postai csomag: 17 450
Egyéb javaslat?
Előzmény: Yogi (4147)
Yogi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4147
Közben megkérdeztem; a következő ajánlatokat kaptam:
DHL: 24 304+3000
UPS:17 958+361+500
Mégis megkérdezem a Postát...
Előzmény: nohab (4146)
nohab Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4146
A FedEx nem ezen a bolygón él. 8.000 $-t akartak kérni egy szállításért (USA-ból), amiért 5 másik cég egymástól függetlenül kb. a tizedét kéri.
Előzmény: Yogi (4144)
papugaja Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4145
Az ajtón és a postaládán is kint van a nevem, ráadásul egy matrica, hogy kérjük ne tömjék tele reklámszeméttel (mert attól tartottunk, hogy valami fontosat kidobunk véletlenül).
Legutóbb a DHL-lel is két hétig jött egy cucc Németországból. Házhoz nem hozták, a postán kellett átvennem.
Előzmény: trolipotlo (4143)
Yogi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4144
Ajjaj, épp jó témába nyúltam bele.
Első eladásomnál tartok; melyik céggel küldjem? Posta? Ezek után? FedEx? 82 dollárt mondtak, az kicsit soknak tűnik.
Egyébként velem rendesek voltak a "Nemzetközi kicserélőben" - de vajon miért ez a neve?
trolipotlo Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4143
Ehh, haverom rendelt vmit, DHL-lel. Az eladóhoz került vissza a csomag, olyan szöveggel, hogy "a kapucsengőre nincs kiírva a neve, ezért nem kézbesítették". Természetesen a gyorshajtási büntetések és a töménytelen névreszóló reklámszórólapok mindig megérkeznek. :))))
Előzmény: papugaja (4142)
papugaja Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4142
Usából várok egy csomagot (aug. 23-án adták fel).
Másfél hónap után hívtam a nemzetközi kicserélőt, hoyg tudnak-e róla valamit.
- Itt az áll a nyilvántartásunkben, hogy ön október elején kapott egy csomagot.
- Persze, de Németországból. Ez nincs a nyilvántartásban?
- Szükség lenne a csomag azonosítójára, vagy tudakozványt kellene indítani. Ezt megteheti ön is, de érdemesebb a feladónak odakint.

Emil a feladónak, hogy kérdezzen utána, meg küldje el a csomag azonosítószámát.
A csávó beszkennelte és elküldte a feladási papirost. Egyúttal azt válaszolta vissza, hogy a USPS látókörét már elhagyta a csomag.

Hívom a kicserélőt, mondom neki a számot. El sem jutok a számsor végéig, aszongya hogy jajjajj, ezt a számot (két betűvel kezdődik) az ő rendszerük még nem tudja kezelni. Hökk.

Érdeklődtem még egy hét múlva, aztán kezdtem beletörődni a csomag elvesztébe, amikor múlt hét csütörtökön kaptam egy levelet.
Ebben arról tájékoztattak, hogy a sikertelen kézbesítés után a csomag visszakerült a nemzetközi kicserélőbe. 28 napon belül vegyem át, és fizessek 580 Ft -ot, különben visszaküldik a feladónak.

Telefon a kicserélőnek, ahol ezúttal egy kedves és segítőkész hölgy intézte az ügyet:
- Hogy van ez?
- Az áll itt nekem, hogy nem kereste.
- Nem is kaptam róla értesítést, hát hogyan kerestem volna? És mi az az 580 Ft?
- ... költség. Eljön a csomagért, vagy kipostázzam újra?
- Szegedről nekem elég messzi az Orczy tér, tessék kipostázni. Azt azért látja ugye, hogy mikor adták fel? Én már régóta várom ezt a csomagot, ha kaptam volna értesítőt, azonnal rohantam volna átvenni.
- Hm. Hát bizony ez már régóta úton van. Akkor csak elküldöm, nem kell fizetni semmit.

Most várom az értesítőt...
t.lantos Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4141

rendor, tuzolto, postas, vasutas.

Ebbol a masodik legalabb csinal valamit, de egyebkent az is tokhulye (tisztelet a kivetelnek, mert azert lattunk mar normalis postast, es normalis rendort is, aki esetleg meg osszeadni is tud :)

Bar ez az osszeadas dolog felveti a biztonsagi orok hozzaadasat a listahoz :)

 

Előzmény: ZE (4139)
t.lantos Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4140

DPD-vel ugyanez kerult volna 3000 forintba, es meg biztositva is van automatikusan 50e ft-ig.

Gyors is, es kovetni is tudod, vagyis nem kell tertiv. se.

 

Előzmény: chapelle (4132)
ZE Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4139
Off-hoz:
"A hülye fokozása: hülye, hülyébb, leghülyébb, postás..." Nem folytatom, de nem hiszem, hogy véletlenül kerültek ide... Egyébként a számítógépesített munkahelyeken már nyomtatott listán kell aláírni...
Előzmény: Ariel (4138)
Ariel Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4138
nekem is postas sztori: multkor allok sorban, level feladas.
elottem egy holgy megkerdi a "kisasszonyt", hogy mi szlovakia hivoszama, csajszi negyedoraig kereste a telefonkonyvben, vegre megtalalta, utana ujabb kerdes es szlovakiabol hogy lehet Mo-ra telefonalni, mi a hivoszam... postask. asszony ujra eloszedi a telefonkonyvet es 10 percig keresi.. persze kozben a mogotte levo ficko megsugta neki : 36. :DD

nem tudom miket tanulnak a postas iskolaban de ez mar nem piskota...
Előzmény: rstudi (4136)
chapelle Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4137
Mázlid van, nálam madzag sem volt. Ha lett volna biztos mást csinálok vele.
Azért kiváncsi vagyok, hogy a postás kisasszony kire és mire hivatkozott akkor amikor azt mondta, hogy a vámos majd megnézi és lehúzza a "küldeményről" a törékeny feliratot. Ha így megy akkor nem csodálom a 10 nap Németországot.
Abbahagyom az offtopikolást. Felszántani, begyalulni, sóval beszórni.
Előzmény: rstudi (4136)
rstudi Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4136
Én felhívtam a Posta ügyfélszolgálatát, hogy Írországba hogy tudnék elküldeni egy csomagot. Mindent szépen elmondtak, nagyon korrektek voltak már máskor is, érdemes nluk tájékozódni. Ellenben a Postán minden másképp volt. Nekem se voltak hajlandóak felvenni először csomagként, aztán vámárunyilatkozatról beszéltek (EU-n belül :( ), majd elküldtek egy másik, nagyobb hivatalba. Ott is kötekedtek, hogy az a csomagolás, amit az üfsz utasításai szerint alkottam, nem megfelelő. Az üfsz elmodta, hogy ezt a Postát egy madzaggal le kell, hogy zárja, erre az ablaknál ülő lottyadt seggű vén kurva csak akkor volt hajlandó, mikor a harmadik felkérésem után már hatulról a főnöke is szült, hogy igenis ennek így kell történnie. :( A biztosításra ő sem volt hajlandó, azt nem lehet. Meg mi az, hogy én dobozt levélként adok fel. Szívesen megetettem volna vele a szabályzatukat, amit abszolút nem ismernek. És mindehez még bunkók, nemtörődömök is. :(
Előzmény: chapelle (4132)
Marcesz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4135
Ha megkérdezed a címzettet, van egy százasom rá, hogy a fragile címke még mindig ott lesz rajta. Melyik vámos húzná le? A magyar, amelyik kifelé vámol? :)
Előzmény: chapelle (4132)
Camenzind Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4134
a postás nálunk is ezt csinálja, de tőlük már ez is szép...
Előzmény: chapelle (4133)
chapelle Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4133
Nagyjából igen. Bár nálunk a postás manapság már nem vessződik a csengetéssel, csak kitölti a cetlicskéjét, hogy csomagom érkezett és tessek befáradni a postahivatalba.
Ott általában hosszú a sor, hiszen egyszerre adják ki a tértivevényes levelekkel és értékküldeményekkel. A kisasszony a postás leveléből megpróbálja beazonosítani, hogy miről van szó, majd megkeresi a csomagot (vagy levelet), elkéri a személyi igazolványt, megkér, hogy írjam alá az átvételt. Az átvétel elismerése egy hatalmas postakönyvben történik ahová valaki előzőleg kézzel felvitte az összes (!) adatot az összes (!) küldeményről. Aki a mai világban erre embert tud foglalkoztatni az megérdemli, hogy gyorsan csődbe menjen, helyét felszántsák és sóval beszórják.
Előzmény: Camenzind (4131)
chapelle Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4132

Ebay áru küldésével kapcsolatban múlt pénteken történt meg velem a következő eset. A Magyar Posta egyik hivatalában akartam egy digitális fényképezőgépet Németországa feladni, a súlya 1,6 Kg volt. A következő nagyjábóli párbeszéd zajlott le köztem és kezdetben csak a csomagfelvevő majd az ügyeletes vezetővel:
- Én: jó estét kívánok, e csomagot szeretném biztosítva, tértivevénnyel feladni Németországba, kérem ragasszák rá, hogy törékeny áru.
- Posta: sajnos ezt nem lehet mert egyrészről törékeny árut nem lehet csomagban Németországba feladni, másrészről 1,6 kg. még levélnek minősül ezért nem lehet rá biztosítást kérni.
- Én: tessék szíves lenni megmondani, hogy hogyan tudok egy törékeny és könnyű árut biztosítva feladni
- Posta: azt nem lehet, Németországba pláne nem.
- Én: miért nem?
- Kisasszony elővesz egy táblázatot és mutatja, hogy ez a hivatalos szabály. Szó szerint: "Ilyen szerződés lett kötve Magyarország és Németország között"
- Én: rendben, de a kérdés változatlan: hogyan tudok könnyű de értékes csomagot biztosítva feladni.
- Posta: nem lehet, Németországba biztos nem
- Én: OK, akkor levélként szeretném, írják rá, hogy törékeny és szeretném biztosítani.


- Posta: azt nem lehet. Törékeny árut nem adhatok fel levélként, biztosítás pedig nincs rá. Ha elveszik a levél akkor kérhetek kártérítést (!)
- Én: mi van, ha én ráírom a dobozra, hogy törékeny?
- Posta: azt nem szabad, le fogják húzni
- Én: ki fogja lehúzni és milyen alapon?
- Posta: a vámos
- Én: .... milyen vámos?
- Posta: amelyik ellenőrzi a csomagokat
- Én: milyen csomagokat?
- Posta: hát amelyiket fel akarok adni
- Én: de pont az előbb egyeztünk meg, nem csomag lesz hanem levél!
- Posta: Ja, bocs, levél nem lehet törékeny
- Én: tehát akkor milyen vámos?
- Posta: az amelyik kezén átmennek a küldemények(!)
- Én: rendben, ne legyen törékeny, ne legyen csomag csak levél az a kurva fényképezőgép, de legyen legalább biztosítva
- Posta: levelet nem lehet biztosítva feladni
- Én: akkor magyarázzák már meg nekem, hogy hogyan tudok feladni egy értékes dolgot Németországba, amiről gondoskodást szeretnék
- Posta: .... (nincs válasz)

- Én: itt feladtam. Átbattyogás a levélfeladáshoz, soromat ismét kivárom.

- Én: tessék megmondani, mibe kerül feladni e levélkét légipostával? (remélvén, hogy gyorsabb, biztonságosabb)

- Posta: 5600 Ft.

- Én: nem sok az egy kicsit?

- Posta: ennyibe kerül egy 1,6 Kg-os csomag légi feladása

- Én: szó nincs semmilyen csomagról, az előbb a kollégája azt mondta, hogy ez egy levél

- Posta: rendben, akkor levél. De attól még ennyibe kerül.

- Én: ha ennyi, hát ennyi. Kifizetem. Ja, tértivevénnyel szeretném, mégis jó látni, hogy az illető átvette.

- Posta: ja, ha tértivevénnyel küldöm akkor drágább.

- Én: rendben, csak vegyék már át (mögöttem a sor már idegeskedett).

- Posta: 6400 Ft.

- Én: a különbség 800 Ft! Mennyibe kerül feladni egy levelet Németországba?

- Posta: pár Ft (!)

- Én: Akkor miért kerül 800 Ft-ba egy levél míg visszajön Németországból, hogy az illető átvette?

- Posta: .... (nincs válasz)

- Én: Rendben. legyen. Mennyi időbe telik míg megkapják?

- Posta: 10 nap.

- Én: na ne már, hát ennyi idő alatt gyalog kiérek, nemhogy légipostával (itt hazudtam egy nagyot)

- Posta: ez a tapasztalat, sajnálják

- Posta: az átvétel visszajelzésre várni kell többet is, hiszen az közúton jön, nem légipostán ahogy a csomag lett feldava. De attól még +800 Ft

- Postás kisasszony: ő hallotta a problémát a törékeny tartalomról. Ő ráragaszt egy "Törékeny" matricát, de tudjam, hogy úgyis át fogják húzni a vámon.

- Én: nem baj, valaki csak lesz olyan fineszes, hogy tudja, nem véletlenül ragasztották rá a matricát. Itt már minden reményt, elszántáságot és barátságot feladtam. Menjen el az a rohadt gép, utálom, utálom az egész postát a szabályaival, alkalmazottaival, vámosaival és költségeivel együtt.

 

 

Mintegy közel fél órás hercehurca után sikerült feladnom a csomagot (bocs, levelet), és még nem tudom, hogy mikor, milyen feltételekkel kapja meg az illető.

A fenti procedúra DHL-lel kb. 3 percbe tellett volna (céges tapasztalat) és mintegy 17000 Ft +Áfa teherbe. Legközelebb csakazértis.

Camenzind Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4131

és nekem csak várnom kell itthon, mint a postást?

 

Előzmény: chapelle (4130)
chapelle Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4130
A második kérdésre: 3-5 munkanap között, mikor hogy.
Előzmény: Camenzind (4129)
Camenzind Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4129

helóbeló.

 

el tudná valaki mondani hogy a DPD hogyan müködik nagyjából, ha azzal küldik nekem a cuccot? mert a websitejukon levő infó nem igazán világos...

 

valamint németektől kb mennyi idő míg ideér?

 

köszi

 

 

Marcesz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4128
Chapelle nevével fórumozni (kivéve, ha te vagy chapelle) szimpla csalás. :)
Előzmény: chapelle (4126)
csipke.bogyo Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4127

Egy amatőr kérdés.

Ugyan már többször vásároltam az ebay-ről, viszont a jövőben eladni is szeretnék. Röviden tudnátok tájékoztatni, hogy lehet-e, és mi a módja?

Előre is nagyon köszönöm.

chapelle Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4126
Imho más kártyájával fizetni (hacsak nincs rá jóváhagyás) szimpla csalás.
Előzmény: Marcesz (4124)
t.lantos Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4125

Mint megoldas, ez tokeletes.

 

Előzmény: Marcesz (4124)
Marcesz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4124
Megoldás: regisztrálod magad a BidPayen a saját adataiddal, és fizetsz egy kártyával, ami akár másé is lehet. Senkit nem fog érdekelni, hogy milyen név van a kártyán.
Előzmény: t.lantos (4119)
bad_dog Creative Commons License 2004.11.22 0 0 4123
ezen dolgozom, majd meglátjuk....
Előzmény: livesmartlooksharp (4114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!