Keresés

Részletes keresés

fargo Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3746
A bidpay ugye nem fogad el BBRT Visa ElectronT?
edk440 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3745
Pontosabban a vevő címét is ráírja, a lényeg, hogy a Bidpay nem tud arról, hogy az eladó majd milyen címre fogja postázni a cuccot.

Ed
Előzmény: edk440 (3744)
edk440 Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3744
Persze, hogy kell cím, de az eladó címe, nem a vevőé!

Ed
Előzmény: phajtogato (3742)
gbuk Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3743
Gondoltam, érdekel valakiket...
Előzmény: kivi (3738)
phajtogato Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3742
A Bidpayhez (alias auctionpayments) igenis kell cim KIVEVE ha az illeto elotte regisztraltatta magat. Ez abbol kovetkezik hogy a bidpay szo szerint kozonseges postai utalvanyt kuld ki abban az ertekben amit befizet az ember (nincs postai cim -> hova menne az utalvany ? A bidpay NEM egyenlo a western union moneygram illetve money transfer szolgaltatasaval, ez money ORDER). Ezert is kell neki 2-7 nap hogy befusson a celra Koloradobol. Ez egyebkent egy eleg furcsa ceg, ugyanis hasznalata tiszta szerencsejatek. Nekem mar volt olyan hogy nem irtam oda a tobbteteles tranzakcio szamat es ezert elutasitottak. A baj nem is ez, hanem hogy egy istenert sem akartak megmondani mit csinalok rosszul. Volt olyan is, hogy elirtam a cimet (meghozza PO BOX... ajjaj) es megis megtalalta az eladot. Eddig osszesen ot kerdest tettem fel kulonfele tranazkciokkal kapcsolatban, a valaszokra 3-7 (munka)napot kellett varni, viszont mindegyik nyajas levelukre elmondhato hogy kivetel nelkul SEMMI informaciot nem tartalmaztak. Tehat ha egy tranzakcio valami oknal fogva stopped statuszt kap akkor marad az uveggolyo es egyeb paranormalis metodus hogy az ember rajojjon mi is a baj. Most is volt egy tranzakciom ami nem ment at, az illetonek 3000+ feedbackja van, kapott mar penzt rajtuk keresztul, en is kuldtem, adatok n-szer egyeztetve/ellenorizve es megis vegul kovertaban kuldtem a penzt, eljen a 21. szazad :( Az europaiakat igyekszem meggyozni moneybookers ugyben, azzal sokkal kevesebb problemam volt (kopp-kopp).
Előzmény: edk440 (3720)
timartom Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3741

Sziasztok!

 

Végigbogarásztam a topicot, de lehet, hogy elkerülte a figyelmemet. Van különbség a Western Union Money Transfer és a Western Union Wire Transfer között?

 

 

t.lantos Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3740

Eladasra mondtam, hogy parhuzamosan kezdd el az eladast az angol es a nemet oldalon is, es akkor latod mindenrol, hogy mi micsoda.

Csak az angolon nem nyomod meg az utolso gombot.

 

Előzmény: Kispofi (3739)
Kispofi Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3739
Az általad leírt módszer nálam nem működött (vagy én voltam a hülye) ugyanis a .com miután megadtam a jelszavamat átváltott németre. Nagyon nehezen, vért izzadva azért sikerült a német szövegkörnyezetben (német tudás nélkül) felpakolni a cuccot. A tizedik után már biztos menni fog. De azért köszönöm a tippet!
Előzmény: t.lantos (3517)
kivi Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3738
Ezért új nicket nyitni...
Előzmény: gbuk (3737)
gbuk Creative Commons License 2004.10.20 0 0 3737

Great Britain (Nagy Britannia)= Anglia, Wales, Skócia (Ez a 3 együtt a "nagyobbik sziget")
UK (Egyesült Királyság) = UK (Anglia, Wales, Skócia) + Észak-Írország (A kisebb sziget egy része)
Commonwealth (Nemzetközösség)= UK + egykori és jelenlegi gyarmatok közül azok, akik az angol királynőt tekintik Mádl Feri bácsinak

 

Ja, ez nem tipp.

kivi Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3736
:-)))
Előzmény: Vieri85 (3735)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3735

GB és United Kingdom ugyan az, England egy része csak. England meg Anglia ugyan az :DDD LOL

Előzmény: fargo (3731)
Marcesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3734

Ennek utána kellene nézni, de biztos, hogy nem Angliának mondják a nagy szigetet... :)

 

Az ország hivatalos neve egyébként United Kingdom, teljes formában United Kingdom of Great Britain and Norhtern Ireland.

Előzmény: fargo (3731)
fargo Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3733
No és akkor mi a nagyobbik sziget neve?
Mert Scotland, és Wales mellet a harmadik ország England, nem?
Előzmény: Ariel (3732)
Ariel Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3732
En ugy'tom, hogy Anglia az csak resze a nagy szigetnek.
Anglia, Skocia es Wales alkotjak a nagyobbik szigetet.
Előzmény: fargo (3731)
fargo Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3731
Amúgy meg van különbség Anglia, England, Great Britain és United Kingdom között. Lehet hogy tévedek, de:
-- Anglia: ez a nagy szigetük,
-- England: ez "Angolország" a szigeten belül,
-- Great Britain: ez a szigetcsoport
-- United Kingdom: az egész királyság a gyarmatokkal együtt.

(Kicsit sem vagyok biztos benne, hogy ez pontos, ha valaki tudja tutira, az leírhatná...)
Előzmény: Marcesz (3728)
fargo Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3730
Az IBUSZ irodában a amszi, akinél fel szoktam adni a WU utalványt, az következetesen "Kingdong"-ot mond a United Kingdom helyett. United nélkül, csak simán "Kingdong" :-)))
Előzmény: Marcesz (3728)
chapelle Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3729

Ez is off-ebay lesz: ha drága optikát akarsz behozni akkor kerüld a Magyar Postát amennyire csak lehet. Az, hogy késik csak egy dolog, de hogy kinyitják a csomagot mert 20 grammal (!) több, hogy elvesztik, hogy dobálják-összetörik már túl nagy rizikó. Ha nem sokkal drágább akkor érdemes más céggel hozatni a csomagot.

Nekem e-bayen vásárolt árut még nem bontottak fel, de hányszor előfordult már hogy sérülten jött a kiscsomag. A Mea Culpa ragszalag persze mindig ott vigyorog: már ők is sérülten kapták.

Előzmény: acerola (3721)
Marcesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3728
Hát akkor kezdeményezd! Szerencsétlen posta, meg is érdemlik, olyan sötétek. Múltkor indítottam egy tudakozványt egy külföldi ajánlott küldemény után (mit ad isten, el talált veszni), pár napja jött az űrlap, hogy jelöljem meg a kárigényem. Az űrlaphoz mellékelve egy formanyomtatvány, amit láthatóan írógéppel pötyögtek le. Ismétlem, formanyomtatvány, amit ezek szerint minden egyes alkalommal legépelnek, és iktatnak. Az űrlapon a címzett adatai, hemzseg a hibáktól. Ha nem tudják elolvasni, akkor miért tudnák kézbesíteni, ugye. A helyi posta vezetőjének pedig derengett valami, amikor az United Kingdomhoz ért, mert rá is kérdezett, hogy az ugye Anglia. Inkább ráhagytam.
Előzmény: kivi (3722)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3727

En emg egy 1 dollar vegeredmenyu aukciomra kapam 100+ dollaros csekket. A tobbi teltelt meg sem jelolte (az is csak 30 volt, mert kert meg kettot belole :)

 

Előzmény: edk440 (3720)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3726

Regisztralj a .com-on, az angol, aztan lepj be a .de-n.

Vagy a com-on menj el a .de-s cikkszamra, akkor angol kornyezetben van ugyanaz (persze az item desc. az marad nemet)

 

Előzmény: ribipeti (3711)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3725
Mar nem is annyira uj a dolog. De csak annyi latszik az aktualis nyeronel, amenniy az aktualis licitje.
Előzmény: edk440 (3705)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3724

Ha van visa-d, akkor a bidpay gyors es olcso megoldas.

 

Előzmény: hszaby (3695)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3723

Ez ugyan off-ebay, de :

12-en rendeltem, 13-an postaztak, ma megerkezett. Global priority mail volt, "commercial sample" ixelve, nem nyitottak ki.

 

kivi Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3722
Érdekes levelem jött ma a Magyar Postától. Azt írják benne, hogy a kb. 3 hónapja feladott WU utalásomat a mai napig nem vette fel a címzett, ezért kezdeményezzem a tranzakció visszavonását, és ők visszadják a pénzt.

Csakhogy, a címzett minden bizonnyal felvette a pénzt, mert elküldte az árut, kaptam +feedbacket, és még dicsért is, hogy milyen gyorsan fizettem. Továbbá, a WU oldalán is le lehet kérdezni egy adott utalás státuszát, sokáig ott az volt hogy még nem fizették ki, de aztán később már ott is szerepelt hogy kifizették.
acerola Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3721

Sziasztok! Én is most kaptam egy ebay-es csomagot németországból. A postás azt mondta felbontották, mert 20g -mal nehezebb volt mint kellett volna. Ha jól értettem ez a postán történt. A doboz le volt ugyan ragasztva, de nem nagyon rakták vissza a cuccot az eredeti védőcsomagolásba.

Ez mással is előfordult már? Én nagyon gyanakvó vagyok. Most lehet hogy csak szerencsém volt, egy analóg fényképezőgépvázzal. De vajon egy optikát meg fogok-e kapni legközelebb?

Előzmény: Lakatos Vendel (3714)
edk440 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3720
,,ha a naluk regisztralt lakhelyem es az elado altal megadott "ship to" hely nem fedi egymast, akkor el fogjak utasitani a MO-t..''

Ennek nincs értelme. Az eladónak nem kell megadnia a Bidpay számára a vevő címét!

Másfelől pár hónapja a floridai rokonokhoz küldettem a cuccot. Az eladó írt a Bidpay-nek, hogy máshova küldetem, mint ahol lakom. Visszaírtak, hogy köszönik, hogy ilyen lelkiismeretes, de ez esetben nincs probléma, nyugodtan küldje (honnan tudták?). Az egészről úgy szereztem tudomást, hogy az eladó berakta a csomagba a kinyomtatott levelezést.


,,a megjegyzes rovat max nemtomhanykarateres, mert ugyebar oda kellene beirkalni tobb tetel fizetese eseten az osszes szamat''

Nem muszáj. Csak az eladó tudja, miért kapja a pénzt. Én is küldtem már MO-t három tételért, de csak egynek a számát jelöltem meg. A megjegyzésbe csak azt írtam, hogy plusz két tétel.

Ed
Előzmény: KennyOMG (3715)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3719
Írj az Ebaynek. Szerintem ez szabályba ütközik.
Előzmény: kloroform (3717)
Marcesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3718
Gyakorlatilag sehova. Gondolom, még nem fizettél neki. Az eBay is írja valahol, ha az eladó elzárkózik az üzlettől, ők sem tudják igazán kényszeríteni, hogy mégis adja el.
Előzmény: kloroform (3717)
kloroform Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3717

Sziasztok, hová lehet ebay ügyben fordulni, ha megnyertem a licitet, de az illető mégsem akarja küldeni a cuccot?

(konkrétan kevesli az összeget, de hát ennyi lett a vége, és nem volt minimálár)

Az összeg azért nem csekély ~800 EUR, a cuccra meg szükségem van.

 

Volt már ilyen esete valakinek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!