Keresés

Részletes keresés

trolipotlo Creative Commons License 2004.10.14 0 0 3600

A COD azért ritkább, mert ezzel is vissza lehet élni: veszel autót utánvétellel, kijön a csomag, kibontod, kiveszed az autót, visszateszed a téglát és azt mondod a postán, hogy nem veszed át, mert nem az van benne, amit rendeltél (és én sem bíznék az ugandai postában, hogy ketten figyelik, hogy ugyanazt teszed-e vissza, mint amit kivettél). És mivel a kereskedelem úgy van kitalálva, hogy az eladó függ a vevőktől és nem fordítva, egy igazi kereskedő nem kockáztathat meg csalást, mert akkor senki nem vesz tőle semmit a továbbiakban. Egy vevő, ha csal, megteheti több kereskedővel is.

 

Nna, ezért kell előre fizetni.

Előzmény: FreaKme (3595)
Marcesz Creative Commons License 2004.10.14 0 0 3599
Egy lepusztított céget talpra állítani elég nagy summa. A privatizáció inkább szólt arról, hogy valaha jól működő, de stagnáló mutatókat produkáló (vagy kiaknázatlan erőforrásokkal rendelkező) cégek értékét a felbecsülés során nagyon alacsonyra hozták ki, illetve szimplán potom pénzért adták el (illetve megegyeztek a jövendőbeli vevővel, hogy először ne jelentkezzen az ajánlatra...).
Előzmény: fargo (3591)
FreaKme Creative Commons License 2004.10.14 0 0 3598
Jól hangzik de ezzel egy baj van:Szinte mindegyik más email címre kéri és ez tényleg gyanús,de ez az email cím a legtöbb esetben egy yahoos email aminél semmire nem mész az ipcímmel mivel az max a yahoo címe lesz.Én is gondoltam ien módszerekre,mondjuk az lett volna jó ha meg tudtam volna törni a yahoos mail fiókját de ez ugy nem igazán megoldható(szép is lenne ha 1szerűen fel lehetne törni..) :) Az neked mien címre kérte a román a pénzt?
Előzmény: Vieri85 (3597)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 3597

Az Ebayen így működik. De maga az aukció szervezők sem ajánálják a WU-t... ők is tudják hogy nem biztonságos.

 

Ha bankon keresztül utalsz akkor azért ott van konkrét bejegyzett név... jah és van egy kis progi az a neve IP Locator. Az eladó aki mondjuk azt kéri, hogy ne az ebayes levelezőjére küld az emailt, hanem egy azon kívülire az már eleve gyanús... de ki tudja, azért ezzel a progival le tudod ellenőrizni, hogy melyik országból és városból jött az email: egy francia biztos nem küld románból emailt, mint az én esetemben :S

Előzmény: FreaKme (3595)
edk440 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 3596
Kösz! A piszkok semmit sem árulnak el, miért nem teccett nekik.

Ed
Előzmény: bugmaker (3584)
FreaKme Creative Commons License 2004.10.14 0 0 3595
Nos engem is egy román baszott át valami pitesti faluból. A cégnek ahol dolgozok vannak román partnerei és sikerült utánajárnom a címnek amit az ürge megadott.Nos Ebből az derült ki hogy pl. a neve az olyan mint nálunk a Nagy László például,minden faluban van belőle 15.A cím pedig amit város/utca-ként adott meg az meg olyan volt mint nálunk pesten a XIII. ker. Szal nem egészen értem hogy vehette ezt fel.De a román kollégánknak van szerencsére egy rendőr ismerőse aki pont ilyen internetes csalásokkal foglalkozik.Ezt a COD módszert pedig tényleg senki nem fogadta el eddig,pedig rengeteg emberrel leveleztem már,mindenki WE-s úton akarta megoldani.De nem akarom elhinni hogy ez így megy,hogy előre kell fizetni mielőtt láttál volna bármit is.Ennyi erővel azt verek át akit akarok,és semmit nem tudnának vele kezdeni.. És miután egyszer átvertek nem igazán szeretnék belemenni egy ilyen módszerbe.Ezért lenne jó ha valaki azt tusná mondani hogy az mtcn szám nélkül abszolút biztosan nem lehet felvenni a pénzt,de nyilván ezt senki nem tudja biztosan megmondani.Ja és mégvalami: nekem a póstán azt mondták erre a WE dologra h nem kell feltétlen az mtcn hanem a két fél megegyezésétől függ minden(lehet jelszóval is vagy ilyesmi).
Előzmény: Vieri85 (3564)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.14 0 0 3594

Iiiigy van.

Usa-ba kiert a cucc, amit 4-en este adtam fel (legiposta, level, de masfel kilo :)

 

Előzmény: fargo (3591)
fargo Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3593
Én úgy tudom, hogy félig most is magánkézben van, vagy nem?
Előzmény: Vieri85 (3592)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3592
Scifi :) igen, így van. Tudományos fantasztikum. Remélem, hogy tényleg magán kézbe adják a postát és lesznek mellette verseny társak is. Lásd a mobil szolgáltatókat. Lett 3 és máris mi járunk a legjobban.
Előzmény: ZE (3587)
fargo Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3591
"...de egy szarul működő cégért az alacsonyabb ár a reális, nem?"

Dehogynem. Az az értelme, hogy egy mesterségesen lepusztított céget OLCSÓN lehet eladni a havernak. Aztán gyorsan talpra állítani, és DRÁGÁN továbbadni valami jól fizetô külföldinek.
Vagy a lepusztított céget OLCSÓN átjátszani valami külföldi befektetônek, akitôl a szolgálatért cserébe nagy baksist lehet kérni.

Kb. errôl szólt az utóbbi 15 év privatizációja :-(
Az illetékes efti, aki eladja, nem abban érdekelt, hogy jó áron menjen el, hogy jól járjon az ország. Ô ezt lexarja, ô abban érdekelt, hogy nagyot kaszáljon a tranzakción, az állam kárára.
Előzmény: Marcesz (3590)
Marcesz Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3590
Annak ugyan mi értelme lenne? Jól működő társaságot áron alul - ezt megérteném, hogy megérné valakinek, de egy szarul működő cégért az alacsonyabb ár a reális, nem?
Előzmény: fargo (3588)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3589

Ne is mondjatok. A mult heten talan szerdan adtam fel egy levelet pestrol Szegedre.

Keddre oda is talalt a cimzetthez. Drakulalok.

Erdekes modon a csomagok masnapra ott szoktak lenni. Nem lenne egyszerubb egyutt cipelni oket???

Isszak meg, nekem kne vezetni a posta logisztikajat (lenne par allasajanlatom :)

 

Előzmény: ZE (3585)
fargo Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3588
Az a sanda gyanúm támadt ma, hogy a Posta színvonalát azért tornásszák egyre lejjebb, mert hamarosan privatizálni szeretnék, s a lepukkant, lezüllött, xar társaságot olcsóbban kótyavetyélhetik el valami havernak, mint ha egy profi módon m?ködô, nyereséges vállalattal tennék...
ZE Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3587
Ez is szép... Mikor fog a Magyar Posta hét végén is szállítani...? Jó, tudom, ez nem a sci-fi topic :-))
Előzmény: bugmaker (3586)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3586
Ze, ilyen velem is volt: pénteken feladták USA-ban a küldeményt GPM-lel, HÉTFŐN vámkezelték az Orczyn, kedden megkaptam! 3 nap alatt itt volt!
Előzmény: ZE (3585)
ZE Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3585
Ma délután szedhettem fel az államat a padlóról: A vasárnap este megnyert, hétfőn lelevelezett -hitelkártyás- fizetéssel megvett cuccot ma már házhoz is hozta a posta. Angliában hétfőn este fél öt után valamikor adták fel... (4:25pm a delivery note-on lévő időpont)

Tény, hogy Angliából, légipostával... de két nap alatt... Megdöbbentő... (Mikor fogja ezt a M. kir. posta B.tosznád-alsóról Lópicfalvára, azaz országon _belül_ produkálni?)

Előzmény: ZE (3525)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3584

edk440: ezt irta a Bidpay:

 

--------------------------

We apologize, but we are unable to process the order you requested.  It failed to meet our validation requirements.  As a responsible merchant, BidPayŽ reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of the order. To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order.  This information is specific to this order only, it does not mean that future orders will be cancelled.     

When placing an order with BidPay, we do not "charge" your credit card unless the order is successful. We simply "authorize" the card for the amount of the order. If the order is not approved, charges are not applied. Depending on the policies established by your card's issuing bank, it may take 7-10 days for the funds to be available for other purchases. If you are using a debit card, the funds may leave your account balance, but will return once the authorization expires.   

Thank you for using BidPay.  We look forward to serving your online auction payment needs in the future.     
--------------------------

Előzmény: edk440 (3573)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3583

Vieri: utánvéttel kapcsolatosan van egy dolog ami szóba jöhet. Ez a bizalom. Képzeld egy amerikai helyébe magad: elküldöd az árut a világ másik pontjára, ráadásul kifizeted a postaköltséget, hogy valamikor (lehet hogy csak hónapok után) megkapod az cucc árát. Mi van ha nem veszi át cimzett a küldeményt - akkor buktad a postaköltséget. Te küldenél mondjuk Zimbabwébe csomagot a fentiek tudatában?!

Előzmény: Vieri85 (3580)
edk440 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3582
Lehet, de a USPS ezt a szolgáltatást külföldre NEM nyújtja. Az európai postákat nem tudom, nézz utána a website-jaikon.

Ed
Előzmény: Vieri85 (3580)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3581
Én még nem hallottam, hogy valakinek is COD-al hoztak volna külföldről. Kár hogy a Fedex vagy UPS nem csinál ilyet. A postát nem szeretem... annyira bizonytalannak tűnik (főleg a Magyar Posta)
Előzmény: Tomi23 (3577)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3580

Nem értem miért ne működne... X távolság hogy tünteti el a pénzt?

Elszállítják a csomagot, rajta az ára, kiperkálod... futár beviszi a szokásos pénzt a legközelebbi állomására onnan pedig átutalják az összeget az eladó számlájára. Szerintem nem nehezebb mintha az ország egyik pontjáról rendelnék egy cuccot postai utánvétellel.

Előzmény: edk440 (3578)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3579
Jelezd az Ebaynek ők jelentik fel... vagy majd megmondják mit csinálnak.
Előzmény: pöde (3575)
edk440 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3578
Nemzetközi viszonylatban kicsi az esélye, hogy működjön az utánvét, US eladó, magyar vevő irányban pedig bizonyosan nem lehetséges.

Ed
Előzmény: Tomi23 (3577)
Tomi23 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3577

Nem eladni, hanem rendelni szeretnék. Van COD opció az eladónál.

Ez sima utánvétet jelent? VAN VALAMILYEN TÖBBLETKÖLTSÉGE a szállítási (postai) díjon felül????

Előzmény: bugmaker (3565)
ZE Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3576
Ja, natürlich!
Előzmény: pöde (3575)
pöde Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3575
Vieri85,

Háát, nem úgy fest. Pénzt azóta se kapta meg, mondja a német. Én viszont megkaptam a SWIFT másolatot a bankomtól. Ezen rajta van, hogy mikor kapta meg a német eladó bankja a pénzt. A német mai levelében pedig azt írja, töröljem a pénz átutalását, több levelet nem hajlandó írni. Jó fej, nem? Kértem hogy reklamáljon a bankjánál. Erre semmi reakció. Ráadásul nem kis összeg 487 Euro. Most jelentsem föl?
Előzmény: Vieri85 (3533)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3574
Semmi akadálya, bár semmi konkrétumot nem irnak, csak általános bla-bla-t. Este bemásolom ide a levelet, mivel az otthoni gépemen van a mail.
Előzmény: edk440 (3573)
edk440 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3573
Idézd be lécci a levelet, amiben a visszautasításról értesítenek.

Ed
Előzmény: bugmaker (3572)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3572
Lehet, hogy néhányszor $10-os tételeknél nem néz utána a bidpay annyira az eladónak, de én legutoljára pl $510-t szerettem volna küldeni ...
Előzmény: t.lantos (3570)
edk440 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 3571
Nekem is mindig jól ment a Bidpay. Eccer a hülye eladó rossz címet adott meg. A posta visszaküldte a levelet a Bidpay-nek, azok felvették a kapcsolatot az eladóval, majd újraküldték a levelet a jó címre. Szóval én teljesen elégedett vagyok velük.

Ed

Előzmény: t.lantos (3570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!