Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3558

XV. ker Kesmark u.

Amugy ird be a keresobe a 660-as deposzamot. Akkor kiadja.

 

Előzmény: bugmaker (3556)
FreaKme Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3557
Ok.WE elvetve.. Csak eddig nem nagyon akartak másba belemenni. Ups-nél vagy Fedex-nél nincs ilyen utánvételi dolog? Én eddig úgy tudtam hogy ezt az utánvételt collect package-nek hívják(szótár..) és így próbálkoztam.Mindenki elvetette..Tehát akkor Collect of Delivery a pontos kifejezés? :)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3556
DPD-vel kapcsolatosan kérdezem: hogy tudom kideríteni Bp-en hol van csomagfelvevőhely? A Your local Depot-nál rákerestem Magyarországra, de csak ennyit adott ki:


DPD Depot -
Firmierung
STRASSE
Land PLZ ORT
ILN: ILN

Contact us under:
TELEFON
Fax::
FAX
E-Mail: EMAIL
Előzmény: t.lantos (3548)
trolipotlo Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3555
Nagyon egyszerű: írsz a bankjának levelet, hogy hogy lehet, hogy nem kapta meg. Én is ezt csináltam, aztán másnap hirtelen megkapta.
Előzmény: pöde (3532)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3554
Ed, milyen összeget küldtél aukció nélkül? Mit adtál meg az auction site mezőben?
Előzmény: edk440 (3541)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3553
A bidpayhez azt kell tenned, hogy előszöris szerzel dombornyomott VISA kártyát. Aztán regisztrálod magad, és megadod a kártyád számát. Aztán amikor pénzesutalványt akarsz küldetni, akkor kitöltöd a szükséges mezőket: hol milyen árut vettél, milyen összeget vár az eladó, mi a cime, mi a TE cimed stb. Nem bonyolult.
Előzmény: Vieri85 (3549)
edk440 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3552
Dombornyomott VISA kártyát (vagy IEB-s, illethe HBW Expresses VISA Electront) kiváltani.

Ed
Előzmény: Vieri85 (3549)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3551

Konkretan nem is arra valo.

Mellesleg nalunk is voltak korrupt uzletek, ahol a masolt bankkartyakkal "vasarlotak".

Gonolom ez ott is megy.

 

Előzmény: Vieri85 (3550)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3550

Azért elég gáz, hogy ezt megengedik :S

 

Engem is átvertek már... szintén mobil üzlet volt. Mondták a WU-nál, hogy CSAK személyivel lehet felvenni minden OK. Még csak nem is az illető NEVÉRE küldtem el, pont azért hogy személyi hiányában ne tudja felvenni, csak MTCN számot adtam, meg hogy meg tudja nézni ott a pénz. De mégis felvette. Szemétség amit a WU csinál. Egyáltalán nem biztonságos ilyen vásárlásokra használni.

Előzmény: t.lantos (3546)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3549

Akkor A BidPay-hez mit kell tennem?

Előzmény: edk440 (3545)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3548

Mondd meg neki, hogy latogasson el a www.dpd.de oldalra, keresse meg a legkzelebbi depot, es vegye fel veluk a kapcsolatot.

Ilyen tomegu cuccra biztos ez lesz a legolcsobb.

 

Előzmény: adr13 (3544)
digicat Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3547
Vajon mit értenek "online fizetési kultúra" alatt, ami hiányzik Magyarországon?
Előzmény: Vieri85 (3533)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3546

Vettem mar fel ugy nekem kuldott penzt, hogy nem volt meg az mtcn.

Tudtam a felado nevet, meg vittem a szemelyit, es kesz.

 

Előzmény: FreaKme (3540)
edk440 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3545
Vieri: Mastercard nem jó a Bidpayhez. Utalás Európába jól megy, US-ben nem szokás. A Bidpayhez sem kellene felállnod a gép elől, ha VISÁd lenne.

Freakme: ajánlom figyelmedbe a ,,keresés'' mezőt ott baloldalt.

Ed
Előzmény: Vieri85 (3543)
adr13 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3544

Sziasztok

 

Kifogtam az egyetlen németet aki nem tud angolul na ez mindegy valahogy megoldom

Ha valakinek van 1 ötlete hogy hogyan hozassam haza a kb 25 kg-os csomagot ettöl a germántol szoljon bátran

A kérdésem az lenne, hogy hogyan müxik ez  a  DPD ?

Vieri85 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3543

Igen, bevett szokás. Az esetek 99.9%-ban előre kell fizetni. Egy idő után meg lehet szokni :) bár nem értem, hogy a COD miért nem egy lehetőség :S Pedig azért az biztonságos lenne, ha elküldeni Fedex-el a Fedex már csak nem bassza át az embert. (nagyobb értékű dolgokra gondolok)

 

Próbálkozott már valaki wholesale listát venni? Működhet?

 

Ez a Bidpay engem is érdekel. Nekem MasterCardom van amivel lehet neten fizetni. Azt lehet ehez használni?

Nem teljesen látom át... mindenképpen a postára kell szaladgálni? A gép előtt ülve nem lehet elintézni ha tudok neten utalni?

Előzmény: FreaKme (3542)
FreaKme Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3542
De mieza Bidpay ill. hogy működik? Egyébként ez bevett szokás az ebay-en, hogy előre kell fizetni?
Előzmény: edk440 (3541)
edk440 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3541
Lehet, hogy a több száz dolláros tételeknél utánanéznek, de az alacsony összegeknél nem. Én már küldtem Bidpay-jel pár dollárt csak úgy, aukció nélkül.

Ed
Előzmény: bugmaker (3539)
FreaKme Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3540
De hogy tudja felvenni?Nekem a we irodában azt mondták csak azzal lehet felvenni,de mivel sokan ajánlották ezért kezdtem gyanakodni. A reklamáció meg engem nem érdekel,ha átvertek akkor már úgy se tudok sok mindent tenni :(( Eleve kéne valami biztosíték.Eza bidpay hogyan működik?
Előzmény: t.lantos (3538)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3539
Egy megjegyzés a bidpay-jel kapcsolatosan: csak aukciós site-on (pl ebay) megnyert termék után tudsz igy fizetni. Ezen túlmenően UTÁNANÉZNEK az eladónak, vagyis nem mindenkinek hagyják jóvá a money order küldését.

Nekem most kb $500 van pont emiatt zárolva a számlámon, mivel nem hagyták jóva a money order küldését. Vagy kevés volt a 14 pozitiv feedback (100%), vagy az volt a baj hogy csak postafiók volt megadva.
t.lantos Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3538

Hagyd a 3.14-be. MTCN nelkul is fel lehet venni a penzt.

Hova valosi az elado? (orszag?) Ha jo neki a wu, akkor a bidpay-nek is jonak kell lenni (megjegyzem, en is elfogadom a bidpay-t, bar a mostani arfolyamok miatt finoman szolva szivas van az eladassal). Ott meg legalabb van valami eselyed a reklamaciora.

Irja is az ebay, hogy wu es hasonlok kerulendok.

 

Előzmény: FreaKme (3537)
FreaKme Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3537
Please Help me! Telefont készülök venni a ebay-en,illetve nem feltétlen azon keresztül de ott nézek eladókat.Eddig szinte mindenki western union-on keresztül előre kérte e pénzt.Ez az ebay-en bevált szokás és úgy szokott menni hogy előre kérik a pénzt?Sajnos nemrég átvertek ezzel és buktam viszonylag sok pénzt.Sokan ajánlották hogy a western union os utalásnál küldjem el neki a bizonylatot, de ne adjam meg az mtcn számot és akkor nem veheti fel a pénzt.Na most én nem vagyok ebben biztos h ez a szám nélkül nem tudja felvenni.De az azért elég "gáz" lenne egy pénzintézetnél.. Másrészt a pénzt csak személyi igazolvánnyal lehetne felvenni,de úgylátszik ez sem igaz mivel nekem olyan adatokat adott meg az ürge címként például mint nálunk a 13.ker. mint pontos cím.. De még nincs minden veszve.Szóval az lenne a kérdésem h ez megbízható vagy inkább ne erőltessem az ilyesmit?
edk440 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3536
,,International payments are by Postal Money Order (U.S. funds) in the mail''

(Postal) Money Order: (postai) pénzutalvány. A feladó a postán vagy bankban megveszi, a díjat lerója, borítékben elküldi. A címzett díjmentesen kapja meg az összeget. A Bidpay is ilyen, csak a feladó nem is látja magát a Money Ordert, mert a Bidpay küldi el. Ha tehát az eladó ezt várja tőled, akkor, ha van dombornyomott VISÁd, a legjobb a Bidpayt használni. Ha nincs, a Deák Ferenc utcai American Express irodában vehetsz MO-t, de csak 200 dezsőig.

COD: utánvét

Bank Draft: bankátutalás

Ed
Előzmény: Tomi23 (3534)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3535

>International  payments are by Postal Money Order (U.S. funds) in the  mail.

 

Nem vagyok benne biztos de valami olyat kérnek hogy a levéllel együtt küld el az összeget, USA dollárban... mármint valami csekkel. (nem tom, bakni átutalást szoktam nézni)

 

a COD az én olvasastomban azt jelenti, hogy Collect On Delivery ... ami szerintem utánvételt jelentene... de valójában nem.

 

Money Order az pénzátutalás (vagy  a franc tudja :)

Előzmény: Tomi23 (3534)
Tomi23 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 3534

 

Mi ez?

 

>International  payments are by Postal Money Order (U.S. funds) in the  mail.

 

Továbbá légyszi meséljen valaki a COD, Postal/Money Order, Banker's Draft-ról!!!

Vieri85 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3533

Lehet csak félre értés.

 

Most olvastam az Origo-n, hogy lesz magyar Ebay.

http://www.mfor.hu/cikkek/cikk.php?article=16495&page=1

Előzmény: pöde (3532)
pöde Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3532

Üdv topiclakók,

 

Most látom, itt van eBay -es topik!! :)

Lenne egy érdekes sztorim, kérném a véleményeteket, esetleg van -e valakinek hasonló tapasztalata. Tehát:

A német eBay-en vettem néhány dolgot, ugyanazon eladótól egyszerre egy létező német cégtől www.snow24.de . Az eladó csak PayPal fizetésre volt hajlandó árút küldeni. Hosszas győzködés után rávettem hogy adja meg a banki adatait. A megadott adatokra ( cég, IBAN, Bank, BIC ) kikűldtem a pénzt. Valamint a banki papírok másolatát. Lassan egy hete. Az eladó azóta váltig állítja nem kapta meg a pénzt. Viszont a Budapest Bank megküldte nekem a terhetési értesítőt, amiben igazolják a pénz kiutalását. Tehát, elvileg a pénz kint van.

 

Kérdés: Hogy lehetne kideríteni hogy meg is kapta az eladó? Kérjek SWIFT másolatot? Van valakinek ötlete?

 

Köszönettel: Pöde

ZE Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3531
Köszi az infókat, Név, cím, lejárat, kártyaszám és CVV kell neki, a cég a http://www.musiccontrol.co.uk URL-en "lakik", a domain-t 199-ben regisztrálták.

Természetesen PIN-t nem, illetve adatokat is csak két részben juttatom el hozzá; az volt az igazi kérdés, hogy fizetett-e valaki így, és volt-e vele probléma. A "kismintás" közvéleménykutatás eredménye szerint volt ilyen, és nem voltak gondok.

Köszi.

edk440 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3530
Én egyszer, pont egy éve vásároltam mailben küldött kártyaszámmal. Külön levélben, az amerikai üzlettulajdonos különböző címeire küldtem a szám két felét meg a lejáratot. CVV nem kellett.

Ed
t.lantos Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3529

A CVV2 kod mindenkeppen kell neki.

Nekem a mara megszuntetett internetes visa kartyam van. Itt maganak a kartyanak nincs pin kodja, csak az sms-ben torteno megerositeshez van egy pin. De azzal meg ugyse mennenek semmire.

 

Előzmény: bugmaker (3528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!