Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.03 0 0 61091

Már megint én, ha nem baj:

Németországból szeretnék venni egy terméket, viszont az eladó csak banki átutalást fogad el, mert szerinte a paypal túl sokat levon jutalék néven (ebben mondjuk igaza van), és állítólag ez náluk németországban a bevált és szokásos fizetési módszer.

A kérdésem, hogy valahogy ki lehetne kerülni a közvetlen (esetemben OTP) banki átutalást mert külföldre kegyetlen drága.

 

Nézegettem, pl a Transferwise-t : https://transferwise.com/ ez mennyire megbízható és hogyan működik? Használt már valaki ilyet?

 

Köszönöm.

glashuette Creative Commons License 2017.10.03 0 0 61090

Le se szarják a report buyert. El se olvassák.

Előzmény: radikál (61085)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.03 0 0 61089

Sajnos beigazolódott amitől tartottam, a DPD valóban nem szállít a Kanári szigetekre, sőt kb. semmilyen európai szigetre sem.

 

Úgyhogy feladtam postával Európa+ csomagként, szerencsére csak kb. 2000 Ft-tal volt drágább. Viszont ami igen érdekes, hogy még CN23-as vámáru nyilatkozatot is ki kellett töltenem, mert ugyan a szigetek Spanyolországhoz tartoznak, azonban vám szempontjából EU-n kívüli területnek számít.

Pedig pont ezeket a bonyodalmakat akartam elkerülni, azzal hogy ebay-en kizártam az összes EU-n kívüli országot, de ezek szerint ez megint nem ér semmit, mert ha pl. a vevő Korzikán lakik, akkor oda sem tudtam volna velük küldeni. Így viszont már elég gyér a DPD lefedettségi területe.

 

Más:

Kb. hihetetlen dolog történt az ebay-en: Felismeri és kiírja a magyar postás nyomkövetési számokat:

Itt van róla egy kép (mert én is alig hittem el):

 

Carriernek egyszerűen csak be kell írni a Hungarian Post-ot és működik. (Viszont automatikusan nem fogja felajánlani a listából, mint pl. az USPS vagy canadapost-nál).

Előzmény: Törölt nick (61084)
radikál Creative Commons License 2017.10.03 0 0 61088

Meglátjuk.

Ha caset-t fog nyitni akkor nem ütötte el.(de akkor remélem el fogja)

Előzmény: pajaci (61087)
pajaci Creative Commons License 2017.10.03 0 0 61087

Azért néha előfordul, hogy elüti az embert az autó.

Előzmény: radikál (61085)
radikál Creative Commons License 2017.10.03 0 0 61086

Mondjuk ha akar utána úgyis beszopat egy not as desrcibed-al...

Előzmény: radikál (61085)
radikál Creative Commons License 2017.10.03 0 0 61085

Na úgy tűnik nekem is megvan az első aki nem akarja átvenni amit kifizetett.

Az Orosz ürge.

Nem kommunikál, nem reagál semmire.

Természetesen nullás igaz 1 éves reg-el.

 

Ilyenkor mi a tapasztalatod? (lévén neked már volt több ilyen is)

Az ilyen kretén egyszercsak nyitja rád a case-t, hogy nem kapta meg vagy mi történhet?

Röpke 11,5 év alatt még sosem volt olyanom, hogy ne menjenek érte a postára ha "item stored/addresse notified" van.

 

Nem lehet valahogy kijátszani, hogy ne tudjon beszopatni?

Mi van ha mielőtt még ő nyitna case-t én jelentem mint "report a buyer" -t, hogy szórakozik és miatta fog meghiúsulni a bolt?

Előzmény: krisztike0000 (61069)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.02 0 0 61084

Végül is fizetett a hétvégén a lengyel vevőm úgyhogy el is küldtem neki DPD-vel a csomagját. Mondjuk nem értem az egészet mert ha megírja, hogy csak 5 nappal később tud fizetni azzal egyáltalán nem lett volna semmi problémám, csak az, hogy se kép se hang nem volt ennyi ideig nem volt valami bizalomgerjesztő.

 

Más kérdés: sikerült eladnom egy értékesebb és nehéz (8 kg) csomagot a Kanári szigetekre. Ugye jól gondolom, hogy ez postázási szempontból Spanyolországhoz (és az EU-hoz) tartozik és nem külön, független ország? Konkrétan ez a város címe:

El Islote - San Bartolomé, Lanzarote, Canarias.

DPD-vel küldeném, elvileg lehet (https://www.dpd.com/hu/home/termekek_es_szolgaltatasok/dijak), mert itt külön nem említ semmit spanyol szigetekről, csak azt írja, hogy a görög szigetekre van felár pluszban.

kicsinelly Creative Commons License 2017.10.02 0 0 61083

Megoldottam, köszi! :)

kicsinelly Creative Commons License 2017.10.02 0 0 61082

Üdv, tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom törölni magam a Paypal-ról?

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.02 0 0 61081

Érdekes módon ezt anno én is beállítottam, évek óta nem is volt gond, az utóbbi tranzakcióknál vettem észre, hogy sunyi módon a PP váltásra "állt át". Pedig nem nyúltam hozzá. Szóval érdemes minden alkalommal ellenőrizni, mert a PP partizánkodik vele.

Előzmény: krisztike0000 (61069)
radikál Creative Commons License 2017.10.02 0 0 61080

Régen lehetett.

Vagy 7-8 éve nem lehet kb.

Mondjuk nyomták is az eladók a bosszúnegatívot mint a gép.

 

Az igaz, hogy nincs igazságos rendszer de ez a mostani egy igazi szemét.

Előzmény: Törölt nick (61077)
t.lantos Creative Commons License 2017.09.28 0 0 61079

A jutalekemelesnek koszonhetoen mashol mar olcsobban megvehetok a dolgok.

Mellesleg 10 eve meg boven a licitrol szolt, most mar szinte nincs is semmi ertelmes liciten, csak hasznalt szarok. Egy jo nagy webshop jellege kezd lenni.

De az usa akkora, hogy igy is eltartja, a kulfoldieket meg leszarjak.

Előzmény: Törölt nick (61078)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.28 0 0 61078

Az ebay az elmúlt 10 évben folyamatosan veszít a látogatottságából.

Erre legalább 2 balfasz reakciójuk volt:
- emelték a jutalékokat (ezt amúgy jó érzékkel a válság után);
- átmentek vevősimogató idiótákba, és MINDEN felelősséget az eladókra toltak.

Előzmény: Törölt nick (61077)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.28 0 0 61077

Köszi, már be is kattintottam minden hirdetésemnél. Egyébként nagy kár, hogy eladóként nem lehet negatív feedback-et adni. Ezt melyik idióta találta ki?

Előzmény: radikál (61075)
radikál Creative Commons License 2017.09.28 0 0 61076

Eu-ba csak velük küldök ha párszáz euro-t eléri az összeg.

Lehet fizetni PP-al és a kisujjamat sem kell megmozdítanom.

Házhoz jönnek és még a csomagot sem kell megcímeznem.

 

Előzmény: Törölt nick (61067)
radikál Creative Commons License 2017.09.28 0 0 61075

Pontosan.

A szórakozni vágyó idióták ellen ez igen hatékony eszköz.

Előzmény: Törölt nick (61074)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 61074

Azért nem enged téged tovább fizetés nélkül egy adott tételnél az ebay, mert az eladó ezt az opciót kipipálva töltötte fel a terméket.

*Payment options

Require immediate payment with Buy It Now
Use this option if you want the buyer to pay immediately with PayPal. Your item stays available for purchase until payment is complete. You need to specify a shipping cost to require immediate payment.

 

Ha így töltöd fel te is, akkor tőled sem tudja senki csak úgy brahiból leütögetve "megvenni".

Előzmény: Törölt nick (61073)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 61073

Sikerült kifognom egy vevőt aki már harmadik napja "elfelejtett" fizetni. Vasárnap megvett tőlem egy fixáras terméket, leütötte és kész. Azóta semmi reakció.

Róla van szó: https://www.ebay.com/usr/pawelleon

Hihetetlen egyáltalán, hogy hogyan tudta fizetés nélkül leütni a terméket, mert én ha ilyet próbálok rögtön átdob a Paypal fizetési oldalára és ha nem fejezem be, akkor nem is jön létre a tranzakció. Érdekes...

Na mindegy, jól gondolom, hogy holnap mehet neki az unpaid item case? Legalább a jutalékot szeretném visszakapni (amit az ebay nagy kegyesen már rögtön ki is számlázott).

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.27 0 0 61072

Sziasztok!

USPS-nél megint akadozik a szkennelés?

Van egy levelem, amit 19-én adtam fel, de még mindig csak a

ORIGIN POST IS PREPARING SHIPMENT

látszik.

 

Nekem most nyáron az volt a tapasztalatom, hogy ennyi idő alatt majdhogynem kézbesítették is a leveleket, nemhogy még csak érzékelték, hogy majd jön valami.

Lángész1969 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 61071

Kösz szépen a segítséget !

Az instrukciód alapján sikerült !

Előzmény: krisztike0000 (61069)
outcast Creative Commons License 2017.09.26 0 0 61070

Estét,

az alábbi elképzelésem  kapcsán kérnéknémi segítséget  vélemény tanács formájában ,mert elakadtam.

Első eladó termékem egy új állapotú de már rég nem gyártott ezért kuriózumnak számító  robogó alkatrész  lenn ,minimáláras aukció formájában.

Milyen szolgáltatást érdemes még igénybe venni?

Lehet-e később  szerkeszteni a szállítási feltételek megadott paramétereit?(szállítási terület,postaköltség)

Számít valahol,hogy hol adom fel a hirdetést? ( ebay.de, ebay.com, ebay.co.uk)

Van amire különösen figyelni kell?

 

Előre is köszönöm a választ.

 

krisztike0000 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 61069

Belépsz, majd jobbra fent a "fogaskerék"- payments - pre-approved payments- set available-conversion options(ott bejelölöd, hogy a bankod váltson).

Előzmény: Lángész1969 (61068)
Lángész1969 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 61068

Tisztelt fórumtársak !

Új kártyát kellet regisztrálnom  - mert a régi lejárt - a PAYPAL-on.

Hogy lehet most átállítani úgy , hogy ne a PAYPAL váltsa át mert nagyon rossz árfolyamon számol ?

Segítségeteket előre is köszönöm !

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.25 0 0 61067

Súlytól, célországtól és a "piactól" függően azért van benne lehetőség, azt elismerem.

Előzmény: radikál (61065)
blaze73 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 61066

Mostanság nem adtam fel, de ha reggel foglaltam be, volt, hogy másnap már jött érte a GLS.


Volt valami határidő, hogy aznap 12 vagy 14 óráig ha befoglalod, másnap tudnak érte jönni... valami ilyen rémlik.....

Előzmény: radikál (61059)
radikál Creative Commons License 2017.09.24 0 0 61065

Most küldtem Belgiumba 2kg-os csomagot 12,2 Euroért eco-val.

Előzmény: Törölt nick (61063)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 61064

Szóval az új ügyfelet az egyszeri 5 eurós kedvezménnyel "eteti be". Így azért már közel sem olyan jó az ár a legtöbb célország esetében.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 61063

No tüzetesebben megnéztem az ecoparcelt, regisztráltam is. Lehet, hogy én néztem be valamit, de ha mégsem, akkor ez a beetetős-gusztustalan kategória nálam. Reg. nélkül 1 kg-os csomagra Magyarországról Angliába 9,50 eurót írt, most regisztrációval 14,40 eurót. Ugyanazzal a biztosítással. Hogy is van ez? Több országra is lecsekkoltam, mindegyikre hasonlóképpen többet kalkulál. És nem áfányival.

I.K.6903 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 61062

Van,aki már légfegyvert vett Ebay-ról,7,5 joul alattit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!