Keresés

Részletes keresés

Vgyuri Creative Commons License 2014.05.25 0 0 53832

Mindkét eladó aranykoszorús. Alapvetően nem ő a bűnös, hanem a gyártó. Az eladó nem tud minden terméket letesztelni. De amire már reklamáció van, azt azért bevizsgálhatná, és kivehetné a portfólióból.

Előzmény: futoz (53830)
Axióma Creative Commons License 2014.05.25 0 0 53831

Nem ertelek, egy item not as described esetben miert a vevo kene rosszul erezze magat? Az OK, hogy vallaltad, hogy ha "replacement for" termeket veszel, akkor nem lesz ugyanolyan (pl. a z1c-m dokkoloja az eredetivel ellentetben nem alakithato at tokostul hasznalatra), vagy ha te nem figyelsz akkor megszivod (pl. microusb data cable ugyan csatlakozoilag toltokabel is lehetne, de hajszalnyi vastagsagu vezetek miatt tenyleg csak adatra alkalmas, tolteni nem), de ha explicite leirja hogy a termek A es B kozott X feladatra alkalmas, es kozben me'gsem, akkor az az elado hibaja. (Nem mellesleg nem vesztunk sokat vele, ha ilyen elado nem szallit Mo-ra.) 

Előzmény: futoz (53830)
futoz (X) 2014.05.25 0 0 53830

Ez egy ilyen sport. Kockázat nélkül nincsen haszon. Ha külföldről rendelsz akkor többet kell nyelned, mintha saját országodban vásárolnál. Persze rengeteg dolog van, ami nálunk nem is kapható. Viszont a vásárlás előtt mindig mérlegelni kell pár dolgot. Ezt is, hogy mi lesz, ha nem működik, nem ér ide, mást kapok stb... 

Lehet reklamálni, de azt éritek el vele, hogy nem küldenek Magyarországra terméket. 

Előzmény: Vgyuri (53826)
PermanentDestructor Creative Commons License 2014.05.25 0 0 53829

Azért nincs napok óta eladásom, mert mindenki be van tojva, vagy korlátozzák is most a forgalmat?

Mann A Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53828

Tibi,ugyanez a szitu...a paypalhoz hozzarendeltem az "uj"credit kartya szamot(illetve csak az uj expire date es az uj CVC),de az ebay -en meg nem adtam meg,naponta figyelmeztetnek,

 

Viszont - ug voltam vele- a jutalekot ugy is paypal szamlamrol rendezem,tehat nem is akarom megadni az ebay-en.

Szted ez mukodik igy,hogy nem adom meg az Ebaynek?

Előzmény: t.lantos (53825)
Androidfan Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53827

Neked, nekünk alap, de hidd el nagyon sokan ugyanazt a jelszót használják mindenhova.

Előzmény: Axióma (53823)
Vgyuri Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53826

Azóta én is találtam a neten ilyen fórumokat sűrű anyázással, sajnos későn. De én azt hittem (amit tudvalevőleg a templomban kell :-), hogy a HDMI csatlakozó 19 lába között van 3+1 az analóg jelek számára. És ráadásul kétszer estem bele a csapdába.

 

Amit először megvettem, arról már itthon jöttem rá, hogy vörös-kék-zöld RCA dugók vannak rajta, és bár AV kimenetet ígértek tévék, videók számára, azt hittem, hogy az valójában RGB vagy elements bemenetre van csinálva. Csak az AVI szöveg ellen tiltakoztam, erre visszaadták a fele árat.

 

Utána megrendeltem egy olyat, amin a képe látszott a piros-fehér-sárga RCA dugó, és amikor az sem működött, akkor mérettem ki a vezetékeket, sima átkötés van az RCA hegye és 1-1 HDMI láb között.

 

Így már teljesen nyilvánvaló a csalás, ezután írtam a vevőszolgálatnak, bár az eladók is kipróbálhatnának egyet a cuccaik közül, főleg ha már kaptak reklamációt. Az én piros-srga-fehét csatlakozómból eddig 38 darabot adtak rl.

Előzmény: Degeczi (53818)
t.lantos Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53825

A paypal acchoz van csak ervenyes partya, az ebay evek ota azt irja, hogy lejart a kartya.

es ez igy is van, sot, megszunt mar az a kartyam. de ugyis a paypalrol vonja a jutalekot.

Előzmény: radikál (53824)
radikál Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53824

Ez nem teljesen kerek.

Kifejtenéd bövebben?

Ha érvényes kártya van mögötte akkor az még nem járt le.

 

?

Előzmény: t.lantos (53802)
Axióma Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53823

Ne mar hogy valaki ebay + paypal parosra ugyanazt a jelszot adja meg... alapdolog, hoyg ha nem is mindenre, de egymassal kapcsolatban levo szolgaltatasokra (es az email cimmel azonosito weboldalakon minimum, de jobb esetben mindenhol ahol az az emai lcim meg van adva) az email jelszavatol is kulonbozot hasznalunk.

Előzmény: Androidfan (53821)
bumeráng77 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53822

OK, így lesz.

 

Köszi!

Előzmény: Androidfan (53821)
Androidfan Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53821

Miért léptél ki? Változtasd meg a jelszót, és mehet minden, mint ha mi sem történt volna. Felhasználók adatait lopták el titkosított formában, így lehet, hogy a te jelszavad is közte van. Megváltoztatod, a régivel már nem tudnak belépni. Nem változtatod meg, mehet a kamu eladás a nevedben, bár értesítést kapsz, ha ez létrejött. Ha netán a PayPal accountod is ezzel a jelszóval van védve erősen ajánlott azt is megváltoztatni!

Előzmény: bumeráng77 (53820)
bumeráng77 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53820

Figyelem!

 

Úgy néz ki, feltörték az ebay szervereit.

Ha ellátogatsz bármelyik ebay -re (com, co.uk, com.au, de), ott találsz egy narancssárgán kiemelt menüpontot illetve egyéb jól látható módon kérik / javasolják, hogy változtasd meg a jelszavadat.

A dolog nem kamu. Az ebay facebook oldalán is erről írnak.

 

Pont ma akartam vásárolni egy lemezt BuyItNow -val. Bejelentkezés után ugrott fel ez az ablak a jelszó megváltoztatásáról. Léptem is ki a francba.

 

Szerintetek mindenféleképpen változtassam meg a jelszavamat?

Úgy hiányzott ez, mint ablakos tótnak a hanyatt esés.

 

aircom Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53819

Szaisztok! Rendeltem egy DOOGEE DG350 telefont az ebay.com-on és a posta ráfizettette velem az áfa-t, majd amikor megkaptam, kiderült, hogy egy régebbi, DG300 telefont küldtek. Nyitottam egy case-t, hogy legalább az árkülönbséget és az áfa különbséget fizessék vissza, ami kb 50$. Most ezt kaptam, miután 19$-t felajánlottak, de visszautasítottam: "Dear friend thanks for your understand and support wait for your news about the case have been closed and then we will resend the item to you asap if you do not want to close it, how about we refund to you first ?thanks for your support if you have any issues,pls contact with us nice time huangxin" .  Sajnos nekem ez kicsit fura szöveg...
Kérdezem tőletek, hogy ez mit jelent és mit tennétek az ügyben? Köszönöm, ha segítetek!

Degeczi Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53818

állítólag létezik olyan TV (Samsungot említettek, de típust nem), amin helyspórolás miatt csak HDMI csatlakozók vannak, és ha nagyon muszáj, azon tud analóg jelet is fogadni, egyébként nem használt lábakon, speciális kábellel

 

erre jó lehet ilyen kábel, ha valóban létezik ilyen megoldás, és azzal kompatibilis - de rákeresve tényleg pont a fordítottjára hirdetik (HDMI -> analóg) ami képtelenség, egyértelmű lehúzás a semmiresejó termékkel

 

érdekes, h az Amazon is tele van ilyenekkel, pedig ott beszámolókat is lehet olvasni (természetesen rosszakat, az a néhány "tök jó, működik!" nyilvánvalóan az eladó trükközése) és ott sem tiltotta ki az ügyfélszolgálat a termékcsoportot... :(

Előzmény: Vgyuri (53817)
Vgyuri Creative Commons License 2014.05.24 0 0 53817

Van olyan az eBay vevőszolgálati rendszerében, hogy egy terméket (függetlenül az eladótól) kitiltsanak? Már két HDMI - AVI átalakítót vettem (nem nagy pénz, <1000 Ft), míg egy szaki felvilágosított, hogy ez megoldhatatlan feladat aktív elemek nélkül, a HDMI digitális kimenetét összekötve az AV analóg bemenetével. Tehát a több eladó által is kínált kábel kamu, tiszta becsapás. Az eladóknál reklamálva negativ feedbackra, visszadták a vételár felét. De hogy hány embert csaptak már be vele, azt csak a jó ég tudja. Van a My eBay-nál egy "Mire gondolsz" ablak, oda már kétszer írtam, de nincs reakció.

nyubocs Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53816

Amikor eladogatni kezdtem, vagy 2 éve kb ha jól emléxem, akkor nekem is volt 10 darabos limit és akkor mintha még engedett volna az UK oldalra is feltölteni. Aztán ez automatikusan feljebb ment talán havi 80-ra, amikor meg ez is kevés lett, akkor telefonáltam és emeltettem havi 1000 darabra, most kezdem azt is kinőni, azaz hamarosan újabb telefon.

 

Miért ne tudná kezelni a GBP-t a PayPal.

 

Nekem 4 valuta van beállítva

HUF (ez az elsődleges)

EUR

GBP

USD

 

Nem kell konvertálgatni meg elfogadtatni semmit, amikor pénzt kapsz.

 

Ilyen 21 napos pendingem talán egyszer vagy kétszer volt.

 

 

Előzmény: Mann A (53814)
Mann A Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53815

A teljes bukas kikuszobolesere-mikor licitre rakom a termeket,de csak egy licital ra az 1 euroert-kitalaltam,hogy annyi arat adok meg shippingre,amennyiert adtam volna a termeket.

 

igy,ami elmegy a vamon,visszajon a reven.

 

Rendszerint licit utan megy a varia butorcsalad,hogy o nezte,tizedebol elhozza a postas...mondom,igy fogadtad el,le van irva by ebay law../ recht

 

 

Mann A Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53814

ezt hogy erted?

En a nemet oldalon vgyok,de 90 nap meg nem telt el (az elso eladas ota)ezert nem jelenik meg a termekem nemzetkoziben,csak a nemet oldalon.

 

Ezert,regeltem a uk oldalon mas nevvel,de ugyanazzal a paypal account -tal.

Az erdekesseg,hogy a nemet oldalon eladott termekek arat rogton (1-4 nap)alatt atutalja a magyar bankszamlara(igaz,csak forintban),viszont a uk oldalon levo reg alatt befolyo osszeget 21 napig holdingra rakja.

 

Kulon erdekesseg,hogy az angol fontot nem tudja "kezelni"a paypal,azt tobb kattintassal kell "elfogadtatni"konvertalni,stb,stb

Előzmény: nyubocs (53812)
malajcc Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53813

Köszi a segítséget!

nyubocs Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53812

Nálam ott van a csavar a történetben, hogy .de regisztrációm van, viszont a co.uk-t használom, ott van a shop-om.

És valóban EUR számlát kapok.

Előzmény: .:(gabor):. (53810)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53811

Ha megy az angol, akkor ezen elindulhatsz, nem olyan nagy dolog. A PayPal regisztráció bonyolultabb egy kicsit.

 

http://pages.ebay.com/help/account/gettingstarted.html

http://pages.ebay.com/help/account/getting-started.html

http://pages.ebay.com/help/buy/questions/buy-item.html

 

Előzmény: pajaci (53809)
.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53810

Számla jöhet hó közepén is, 15-16-a körül. Akkor a hó végén, következő hó elején vonják. Nekem most pl. Május 30. - Június 1.

 

A múltkor már írtam, hogy 1-2 éve a co.uk-s regisztrációmmal One Time Payment-et nem tudtam elintézni PayPal-lel a GBP-ben vezetett számlán, csak bankkártyás fizetéssel. PayPal-lel csak USD-ben és EUR-ben vezetett számlát rendezhetsz One Time Payment-tel.

Előzmény: nyubocs (53806)
pajaci Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53809

Kizárólag fixáras cuccokat szeretnék vásárolni, van valahol leírás tökhülyéknek lépésről lépesre a regisztrációhoz?

.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53808

Thanks!

 

 

A vevő tegnap este betámadt és eszkalálta a case-t, hajnalra megszületett a final decision:

 

Customer Support has reviewed the case and made a final decision.
We've decided not to issue the buyer with a refund. You don't need to do anything else for this case. The hold on this PayPal transaction has been removed. This case is closed.

Decision:
This case has been decided in your favour. The hold on this PayPal transaction has been removed.

Comments:
We received tracking information from you, around the time the buyer opened the case, that shows the item was delivered to the buyer's address. You don't need to do anything else. Because we decided in your favour, this case, any Feedback left, and all detailed seller ratings left will not affect your seller performance. In addition, any Feedback left for this transaction will be removed. Note: It may take up to 24 hours for these updates to reflect in your Seller Dashboard.

 

És akkor üzenem cheater Ramirez-nek is, bár valószínűleg nem olvassa: Hey amígó! Az 50 alatti feedback ennél a felhasználói nevemnél nem azt jelenti, hogy kezdő és bepalizható vagyok, nem ijedek be egy "item not received" case-től.

Előzmény: t.lantos (53803)
nyubocs Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53807

Mármint hogy nem tudom, hogy lehet-e olyan, hogy nem állítasz be automatikus payment method-ot.

Előzmény: nyubocs (53806)
nyubocs Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53806

Az Amont Due az a hátralékod.

 

Ha nem állítottál be automatikus Payment Method-ot a bankkártyára (ezt megmondom őszintén, fogalmam sincs, hogy lehet-e), akkor azon az oldalon keress egy ilyet, hogy

 

You can make a one-time payment using PayPal or another payment method.

 

Számla havi egyszer van hóvégén, és nálam automatikusan leveszi 10-e körül kártyáról.

Előzmény: malajcc (53805)
malajcc Creative Commons License 2014.05.23 0 0 53805

Sziasztok!

Segítenétek? Az ebay.co.uk-n most ezt látom: Amount due as of 23-May-14: 4.99 és ez a current balance-om is. Viszont nincs sehol olyan gomb, hogy mondjuk tovább a Paypalra és fizessem ezt ki. Vagy ezt ma fogják kiszámlázni? Szóval fizetni szeretnék, de nem tudom, hol/hogyan kell...?

 

Köszönöm!

.:(gabor):. Creative Commons License 2014.05.22 0 0 53804

t.lantos: thx!

 

 

Az olasz posta botrányos. Az olasz posta nyomkövetőjében látom, hogy Milánóból Rómába 10 nap alatt ért egy 50 grammos levél. Magyarországról Japánba meg 9 nap kellett a teljes kézbesítéshez.

2014.04.28 18:55 XXX posta Küldemény felvéve / Item accepted
2014.04.29 11:13 Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.07 15:43 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.05.20 20:40 Sikeres kézbesítés / Item delivered

t.lantos Creative Commons License 2014.05.22 0 0 53803

Igen, ha a hataridoig nincs escalate-, akkor lezarodik, es nem nyithato ujra.

Előzmény: .:(gabor):. (53801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!