Keresés

Részletes keresés

werfer Creative Commons License 2021.09.26 0 0 3412

Sziasztok! Henry M. Betrix /Country parfümot ismeritek e? Hol lehet beszerezni? 

werfer Creative Commons License 2021.08.06 0 0 3410

Sziasztok, lassan már nem tudom, hogy lehet e Magyarországon eredeti parfümöt vásárolni!! 

Olyan sok  mindent hall, olvas az ember, hogy mennyire sok a rossz tapasztalat ez ügyben..., azt hinnénk hogy itt meg ott (nagy nevű cégek esetében)  biztosan eredeti a termék, aztán kiderül, hogy jóféle hamisítvány!

Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hol kapok a pénzemért eredetit??? Legyen ez webshop vagy rendes (nem online) üzlet.

RossiTheDoctor46 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 3409

Ugyanígy jártam az Armani aqua di gio parfümmel. Tartósság nulla. Mintha vizet locsolnek magamra. 2020/05 a gyártás. Felejtsétek el messziről, legalábbis a 2020 első felében gyártottakat biztosan. Régen pedig ez a parfüm tökéletes volt. 



prime1977 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 3408

Én a régi Acqua Di Gio-val voltam így.

2010 előtt még nagyon jó volt, a dezodorja is!

Aztán 2010 után jött ez a hulladék valami, és azóta sem lett jobb.

A dezodor verzió még pár évig ment a régi illattal, de most már azt is megváltoztatták.

A világ legjobb parfümje volt a régi Acqua Di Gio.

Fogalmam sincsen miért tették ezt vele, amit.

Egyébként a mostani illatok pillanatok alatt elillannak.

Most vettem Gio Profumot a Douglas-ből.

Inkább alkohol van benne, kevés az aromája, az igazi illatanyag!

És ez EDP!

Nem tudom más illatok milyenek, de az Armanik teljesen tönkrementek.

Egyszerűen nincsen tartós illatuk.

Tönkretesznek mindent, csak hogy többet adjanak el mindenből.

bandolesa Creative Commons License 2021.01.07 0 0 3407
szörpamacs Creative Commons License 2021.01.05 0 0 3406

Egy gyors keresés után azt látom, hogy a az YLS Body Kouros még kapható. Ha nem is Mo-n, külföldön igen. Lehet érdemes lenne betároznod belőle. Vagy keress egy másikat ahhoz, ami leginkább hasonlít hozzá (nyílván az az új lenne, de akkor is érdemes megnézni, illetv megszagolni a hasonló illatokat: 

https://www.perfumemaster.com/yves-saint-laurent/body-kouros-mens-cologne/similar-scents

https://www.termekradar.hu/legjobb-ferfi-parfum/ 

 

bandolesa Creative Commons License 2020.11.18 0 0 3405
bandolesa Creative Commons License 2020.05.28 0 1 3404

2014-ben volt egy reformálás minden parfümnél.

Reformulált parfümök, avagy új design, új illat? (első rész).

Ismerős az a csalódott érzés, amely akkor fog el minket, ha a jól ismert és régóta használt parfümünk új csomagolásban és kissé módosult illattal kerül ki újból a parfümériák polcaira? Ha van ellentmondásos és sokak által vitát indító téma parfümös berkekben, akkor a parfümök reformulált változatának kiadása az!

Érdemes néhány tévhitet eloszlatni ezzel kapcsolatban, és végigjárni azt az utat, amely egy régi parfüm új köntösben való megjelenését jelenti, amely esetleg rávilágít arra, hogy nem minden esetben kell sajnálni a ráncfelvarrást. 

 

  • Rövid bevezetés arról a jelenségről, hogy a régebbi kedvelt parfümök már új csomagolásban kaphatóak, és jellemzően kissé módosult illattal.
  • Az okok feltárása:
    1. az IFRA szabályozás amiatt egyes természetes alapanyagokat már nem lehet használni, helyettük szintetikus alapanyagokkal dolgoznak a parfümőrök
    2. újrakevert juice – általában másik parfümgyárban készül az illat, így picit, de módosul az illat (példa Tom Ford, Nina Ricci)
    3. megváltozik a márka arculata, ehhez idomulnak a régi illatok 
    4. régi, vintage, már nem gyártott illatok felélesztése 
    5. egy illat modernizálása (példa)
    6. évek alatt változó alapanyagár, ehhez igazodó parfümgyártás

 

Nemzetközi Parfüm Szervezet szabályozása

 

A parfümök gyártását, az abban felhasznált alapanyagok minőségét és milyenségét egy nemzetközi szervezet szabályozza, igen szigorúan. Az IFRA (International Fragrance Association) az a szerv, aki a parfümalapanyagokat vizsgálva dönthet afelől, hogy allergénként ható összetevők felhasználását korlátozni vagy tiltani kell.

https://www.parfum.hu/blog/illatfigyelo/Reformulalt-parfumok-avagy-uj-design-uj-illat

Előzmény: BRUT1 (3403)
BRUT1 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 3403

Sziasztok !

 

Nagyon sokág használtam az ISL Body Kouros férfi parfümöt.

Tökéletesen meg voltam elégedve. Igazán nekem való illat.

Sajnos az utobbi idöben ezt nem találom. Helyette kaptam Kouros Body néven.

Az eladó azt mondta ez ugyan az. Csak a csomagolás ujult meg.

Hát azt kell mondanom,hogy el vagyok keseredve. Az illat hasonló,de messze nem olyan intenziv,és elillan fél óra alatt. Köze nincs az eredetihez. Pedig ez is ISL termék.

 

Mondjatok ti is véleményt, és miért nem lehet kapni a jól bevállt eredeti Body Kouros-t?

 

Esetleg mit próbáljak meg ami erre az illatra emlékeztet,és ugyanolyan jó minöségü.

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.14 -1 0 3401

Van Gogh?

bandolesa Creative Commons License 2020.02.12 0 0 3400
Novelist Creative Commons License 2019.08.14 0 0 3399

Őt keresem hosszú évek óta:

bandolesa Creative Commons License 2019.05.29 0 0 3398

Tedd fel a Krémmánia oldal eladó parfümök rovatába, ott hamarabb elmegy. Ez még a régi, megreformálás előtti változat lehet.

2014-ben jöttek az új reformált összetevőjű parfümök.

https://kremmania.hu/elado/kategoriak/parfumok

Előzmény: thoms66 (3397)
thoms66 Creative Commons License 2019.05.29 0 1 3397

Annak idején vettem belőle 3 üveggel, és még egy használatlan van, ha valakit érdekel eladom.

Eredeti első változat Azzaro Pour Homme EDT 100ml

A mostani változat amit lehet kapni, meg sem közelíti szerintem.

 

bandolesa Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3396

Szia!

A Chanel forgalmazója a -https://dovex.hu/markaink/

De magánszemélyt nem hiszem,hogy kiszolgál.

 

A Notino az drága szerintem.

Itt nézz körül a megbízható bolt jelzésü üzleteknél.

 

https://www.arukereso.hu/parfum-c3262/dior/miss-dior-edp-100ml-p85312136/

 

Amúgy melyik 2-márka ezeken belül amit keresel?

Előzmény: annaivan (3395)
annaivan Creative Commons License 2019.02.03 0 0 3395

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! 

Tud valaki olyan hazai webáruházat mondani, ahol garantáltan eredeti Dior és Chanel parfümöket/kozmetikumokat forgalmaznak? Notino-ról a vegyes vélemények alapján nem merek rendelni, a többi online parfümériával pedig szintén nem kísérleteznék. Sajnos a Douglas és Marionnaud hazai webáruházában az említett 2 márka nem kapható, személyesen pedig nem tudok elmenni egyik üzletbe sem a nagy távolság miatt. Előre is köszönöm a segítséget! :)

Mercutio_ Creative Commons License 2018.11.05 0 0 3394

Annyival nagyobb, hogy ha nem légmentesen zárt a csomagolás , akkor bolti vásárlásnál a helyszínen azt észleled és leveszel a polcról egy hibátlant igy pár na múlva mar nem is emlékszel ra, hogy ott is van túltárolt, hibás tétel, mert nincs maradandó negatív élmény.

 

Nyilván mindenki egyéni preferenciái alapjan eldonti, hogy webshop vagy személyes vásárlás (saját részre számomra egyertegyé hogy webshop) de egy ennél nagyobb létszámú és pörgősebb parfümös fórum tapasztalatai alapjan (+ tucatnyi parfüm es kb 60 minta után) a notino pont nem az a webshop amit 1 hibás termék alapján a nemajánlott kategóriába kellene sorolni.

 

Ha már valamit fel akarunk nekik róni az az, hogy beálltak a sorba ed ok is nyomják a kamu leárazásos akciókat (kiírunk egy sosem volt magas árat , alatta a szokásos mint akciós) a'la emag/e-digital, Média Markt, de még sokszor így is olcsóbb mint a douglas webshop és társai .

 

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3393)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.11.01 0 0 3393

"Kifogtál egy hibás terméket" => ez enyhén vicces. A netes cuccoknál valamiért nagyobb a sansz a "hibás termék" kifogására.

 

Ismétlem, nem először rendelek netről parfümöt, mert valamiért bízni akarok ezekben a boltokban. És plázákban lévő boltokban is vásárlok ("döglesz", "marinód") így van összehasonlítási alapom.

 

Lentebb valaki meglibbentette az egyik weboldal-ról hogy "Ezek jó minőségű utánzatok Törökországból". Fasza...

 

Ezekből is látszik, hogy mindenki maga döntse el TAPASZTALATI úton, hogy hol érdemes vásárolnia, mert a net tele van fake információval.

 

Én csak leírtam mit tapasztaltam, lehet másnak nem ilyen tapasztalata lesz.

Előzmény: Mercutio_ (3390)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.11.01 0 0 3392

Nem ez az egyedüli online bolt ahonnan rendeltem anno parfümöt, de csak egyre tudnám mondani, hogy megbíztam benne és azt kaptam amit a boltban is kapnék: shopline (bookline társoldala volt). De sajnos ez már megszűnt.

 

Amúgy mindenkinek szíve joga eldönteni hol vásárol.

 

Én úgy vagyok mostanában vele, hogy megvárom míg a dögleszben előadják az éves 20%-os kedvezményt és akkor megveszem. Árban saccper oda lyukadok ki amennyiért az online parfümériákban venném. Tán pár ezressel több, de a biztonság megér ennyit.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3391)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.11.01 0 0 3391

Karácsony este, mikor ajándékba adom már cseszhetem.

 

Nem mondhatom a megajándékozottnak, hogy: "Te figyu ennek szinte semmi illata, most nem kapsz ajándékot. Visszaviszem kicserélni."

 

Felmerül a kérdés, hogy a cserére mi szükség van, ha bízok az eladott árumban... 

 

Előzmény: Mercutio_ (3390)
Mercutio_ Creative Commons License 2018.10.31 0 0 3390

Kifogtál egy hibás terméket, 14 napon belül visszaküldhetted volna. De ha pesti vagy az Allee mögötti mintaboltban is leadhatod es azonnal visszakapod az árát, vagy ha van az adott illatból cserelik.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3387)
bandolesa Creative Commons License 2018.10.31 0 0 3389

Sok helyen kapható, van,ahol olcsóbb, mint a Notino.

 

https://www.arukereso.hu/parfum-c3262/prada/luna-rossa-carbon-edt-100ml-p363478819/

Előzmény: atiro1 (3385)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.10.31 0 0 3388

Egy szó, mint száz nem nagyon lehetett illatot érezni.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3387)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.10.31 0 0 3387

Én a Notino-t lehet, hogy kerülném. Rendeltem már tőlük és kellemes szappanos mellékillata volt mindkét parfümnek, intenzitása meg szinte semmi. 

 

Amiket rendeltem: Hugo Boss Boss Bottled Unlimited és DKNY Be Delicious

 

 

Előzmény: atiro1 (3385)
Mercutio_ Creative Commons License 2018.10.31 0 0 3386

Érdemes.

Előzmény: atiro1 (3385)
atiro1 Creative Commons License 2018.10.29 0 0 3385

Sziasztok, 

Prada Luna Rossa Carbont vásárolnék saját részre. A notino.hu-ról érdemes rendelni, ha csak eredeti érdekel? Köszönöm! 

bandolesa Creative Commons License 2018.10.25 0 0 3384

Ezek jó minőségű utánzatok Törökországból. Amúgy a vaterán fele annyiért megkapod.

Ők is onnan szerzik be,csak elegáns weboldallal duplájáért árulják.

Előzmény: nakivalaki (3383)
nakivalaki Creative Commons License 2018.10.24 0 0 3383

ismeri valaki ezt az oldalt?,   https://parfumok-kedvezmenyek.ecwid.com   nagyon jó márkák nagyon olcsón eladóak.

Nem írták ki, hogy utánzat, így felmerült bennem, hogy az egész oldal kamu, és Karácsony előtt akarják a hamisítványokat gyorsan eladni.

Az oldalon nem szerepel honnan szállítják stb.

KÖSZI

figurahuszár Creative Commons License 2018.09.14 0 0 3382

köszi, ma meg is illatolom, nem imerem 

Előzmény: bandolesa (3381)
bandolesa Creative Commons License 2018.09.05 0 0 3381

Szia! Jól körbeírtad. Talán az életkorának megfelelő illat,ami akkor volt újdonság,amikor a ma 60-éves 20 volt kb.

A márkanév pedig kötelez.

https://www.notino.hu/chanel/pour-monsieur-eau-de-toilette-ferfiaknak/p-69487/?utm_medium=srovnavac&utm_source=arukereso&utm_content=CHAPMOM_AEDT10

Előzmény: figurahuszár (3380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!