Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2015.07.18 0 0 46

Tudtok olyan szerelőt, aki sikeresen felújít kopott ecotec motorokat? Érzelmileg kötődik a család a járgányhoz, de sajnos végét járja a motor. Bődületes olajfogyasztás, stb. 

 

Megbízható, de egyre rosszabb a helyzet...

Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2015.07.18 0 0 45

EGR mikor volt utoljára kipucolva?

Előzmény: MINDENHOVA (29)
cs_gaborka Creative Commons License 2015.07.13 0 0 44

Úúú, b.sszus, igen... köszönöm :-)

Előzmény: B.GY (42)
bnffy Creative Commons License 2015.07.12 0 0 43

üdv

 

következő problémában kérem a segítségetek: Van egy 1.6os ecotec 2000 évjárat x xel motor. Tempótól és fordulatszámtól független erősen rángatni kezdett, lambdaszonda most volt cserélve benne. Gyertyák cirka 500-1000 kmel ezelött voltak cserélve. Ennyiből lehet tudni mi a baj? Vagy szerelőhöz javasolt vinni? Előre köszönöm A választ.

B.GY Creative Commons License 2015.07.09 0 2 42

Üdv.

Tekerd vissza a világításkapcsolón a fényerő szabályzót.Biztos véletlenül letekerted.

Előzmény: cs_gaborka (41)
cs_gaborka Creative Commons License 2015.07.09 0 0 41

Sziasztok,

 

A mai napon olyan hibára lettem figyelmes, hogy ha bekapcsoljuk a világítást (vagy csak a helyzetjelzőt) a kilométer állást mutató LCD háttérfénye nem csak lecsökken, hanem teljesen elsötétül. Találkozott már valaki hasonlóval?

 

A tanácsokat előre is köszönöm.

Laci6802 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 40

sziasztok. 1.6 16v f astra 24-es hibakodot jelez,ami sebességérzékelő hibáját jelzi. ezért keresek km orát,de nem tudom mi az eredetinek a w xxxx szám,mert már régebben cseréltem orát,de nem jegyeztem ezt fel. ha van itt valakinek ilyen astra,irja meg mi az eredeti w szám. kőszi

 

johnla Creative Commons License 2015.05.22 0 0 39

Üdv Mindenkinek!

G Astra: minden előjel nélkül, 500 métert követően a vízhőmérséklet 100 fokra emelkedett, a hűtő ventilátor is elindult. Érdekesség, hogy a termosztátot követő gumicső nem volt meleg. Szerelő - termosztát csere - nem javult - vízpumpa csere, egybekötve vezérléssel - nem javult - termosztát előtti jeladó csere - nem javult - hűtő ki ellenőrizve - hiba nem szűnt meg. Nincs hibakód.

A kiegyenlítőben nem változik a vízszint, nincs benne buborékolás, a kipufogó sem köhögi a gőzt. A motor egyenletesen jár a szerelő azt mondja lehet, hogy hengerfejes.

Amennyiben valaki tudna ötletet adni nagyon megköszönném.

Köszönettel John

Titanium101 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 38

Sziasztok!

 

Egy olyan problémával fordulok most hozzátok ami nagyon kiborít:

 

van egy 2004-es Opel Astra G  66kw-os Z16XEP a jármű.

 

Melegen menet közben van hogy fogja magát és egyszerűen LEÁLL. Utána már csak tekeri az önindító de nem indul.

 

Üzemanyag van, és mindegyik injektor okés, megnéztük a sugárképeket, illetve amikor nem indult, kis fék tisztító befújással sem akart megindulni a motor.

Trafó sor lett rápróbálva, de nem oldotta a problémát.

Diag géppel, néztem a tényleges értékeket indítózás közben, és a motor fordulat jel is megvan mert amikor nem indul be és tekerem az önindítóval, kiírja hogy 200-300rpm.

 

A lényeg: semmi hibakód, csak annyi hogy beírja a 4 injektorra, meg lambda szondára meg még 5 másik dologra hogy funkció zavar. ( Nem szakadás, zárlat, hanem csak hogy funkció zavar )

Én ezt annak tudom be, hogy meghülyül az ECU amikor leáll a jármű.

 

 

Ha hagyjuk kihűlni az autót, és törlöm a hibakódokat, akkor volt hogy beindult, ment 2 napig, el is vitték, 3 nap járás után megint elkezdte.

 

Kompressziómérés és veszteségmérés megtörtént, ott minden Ok, mind a 4 henger 12 bar stb.

 

Valaki tud valamilyen hülye típushibáját ezeknek a járgányoknak?

Előre is köszönöm!

Kormos Gyula Creative Commons License 2015.01.14 0 0 37

Felvettem Rascalal a kapcsolatot és a lambda szonda volt neki a rossz,Ő kicseréltette egy bosch-ra és azóta hibátlanúl müködik az autója.Én is elmegyek az egyik bontóba és egy használtal kipróbálom,amennyiben jó lesz az autó veszek bele egy bosch-t ami jelenleg 27000 körül mozog.Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: VGabo34 (35)
Kormos Gyula Creative Commons License 2015.01.13 0 0 36

Szia!Jelenleg én is ezzel aa hibával küszködök trafósort már cseréltem sajna..:(a szerelő 95 % ban arra esküdött de nem..esetleg te már túlvagy ezen a problémán?

Előzmény: VGabo34 (35)
VGabo34 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 35

Szia! Latom eleg regien volt ilyen gondod az autoddal, de vegul rajottel , h mi volt a gond? Thx

Előzmény: rascal001 (21)
kokopali Creative Commons License 2014.05.09 0 0 34

Kérem segítsetek!

Vettem egy opel astra h-t és kellene egy műszaki köny róla, hogy mi, hol van benne és miként, egyáltalán, hogy megimerhessem. Előre is köszönöm

Pál

kopalko@freemail.hu

Rónyai Creative Commons License 2014.02.20 0 0 33

https://www.facebook.com/groups/439265749479035/?bookmark_t=group egy nagyon igényes facebook csoport! csak ajánlani tudom!!

koroseck Creative Commons License 2014.02.17 0 0 32

Sziasztok,

 

Autó: Opel Astra G Twinport 2006-os

motorkód: Z14XEP

 

Az autó rángatott, trafócsere után jött az EGR szelep, amely megtisztítás után kb. 3/4 évet szépen elment, majd jött újabb tisztítás, kb. 1/2 évig megint jó volt az autó, most újból rángat. Levakítottuk, de sajnos nem jött be a dolog, mert a rángatás most megint előjött.

 

Véleménytek szerint vegyek új EGR szelepet, vagy használtat, esetleg tisztítsam meg megint, és imádkozzak, hogy bírja valameddig?

 

Köszönöm a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.05 0 0 31

Nemtudom menyire aktuális a válaszom de nekemis igy kezdte rángatot igaz a motor chekincs lámpa nemvillantki a gyertyánál olajt találtam mikor megnéztem mostvan szerelönél ugynézki szelepszár szimeringes a motortérbe jut az olaj ezért nemtud a benzin kellö hatásfokal égni éz ezért rángat.Azttudom javasolni minél elöb nézesdmeg esetleg nézdmeg a gyertyáknál nincse olaj a hengerben.

Előzmény: MINDENHOVA (29)
79eszoli Creative Commons License 2013.08.25 0 0 30

Sziasztok!

Két használtautó közt kell döntenem vásárlás előt.Astra f 1.6 16v(101le),és Vectra b 1.8 (116le).Abban kérném a seítségeteket ill tapasztalatotokat,hogy mennyivel nagyobb fenntartási költségei az 1.8-asnak?Fogyaszt-e sokkal többet az 1.8-as?Esetleg melyik szerízigényesebb?Az 1.8-as is eszi az olajat?

Minden segítséget és választ elöre is köszönök!!

MINDENHOVA Creative Commons License 2013.05.13 0 0 29

Szevasztok!

96-os Opel Astra F 1.6 16V

 

Hibajelenség: Bemelegedett motor alacsony fordulatnál, váltásnál rángat, ill. motorfékezésnél a sárga motorlámpa kigyullad, esetenként (váltás közben) a motor leáll. Menet közben ha leveszem gyújtásról majd vissza, a lámpa kb. 10mp múlva kialszik. Következő motorféknél újra kigyullad. Ha a motor nem áll le, alapjáraton érezhetően egyenetlenül jár. Leállítva majd újraindítva mint ha mi sem történ volna. Ez a jelenség azért kellemetlen vagy inkább különösen balesetveszélyes, mert a minap kanyarodáskor leállt a motor (közben váltottam) és kis híján elütöttem egy kerékpárost, ugyanis értelemszerűen a szervó is elmegy, a kormány nagyon elnehezül... Megköszönném az építő jellegű hozzászólásokat!

 

Még annyi, a meleg motort újraindítva előfordul, h. pár másodpercre 2.5-ig is felpörög, kuplunggal fojtva gyorsan leesik a fordulat és úgy is marad.  

 

B.GY Creative Commons License 2012.12.27 0 0 28

118 ezer van most benne.112 ezer volt mikor vettem.

Előzmény: Szekeresakos (27)
Szekeresakos Creative Commons License 2012.12.27 0 0 27

Az annyira nem sok. Mindezt hány km-rel a hasában?

Előzmény: B.GY (26)
B.GY Creative Commons License 2012.12.23 0 0 26

Kinek mennyire,az sokmindentől függ.Nekem 6 ezer km-en evett meg kb.1 litert.

Előzmény: Szekeresakos (25)
Szekeresakos Creative Commons License 2012.12.22 0 0 25

Mennyire eszi az olajat ez a fajta motor?

Laci6802 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 24

minden astrában van ilyen jelado. km orában van benne,tekerd ki a spirált és már nem is megy ugy ahogy kéne. ez saját tapasztalt. talán alapjárati motor probléma lesz

 

Előzmény: Törölt nick (23)
mastaleriu Creative Commons License 2012.01.20 0 0 22

Szaisztok...

 

tudna valaki segiteni angel eyes bekotesi tanacsokkal. Opel astra f 97 es evjarat. Az eredeti fenyszorokkal ugye nem talalnak. Nem lehet osszecsatlakoztatni oket. esetleg ha tudnatok par tippet adni a temaban...

rascal001 Creative Commons License 2011.03.28 0 1 21

Sziasztok!Problémám a következő lenne:van egy 99-es g astám 1.6 16v ecotec.Olyan a hibajelenség,hogy amikor egy bizonyos tempót tartanák,pl80 90 vagy akár száz elkezd rángatni mint amiből ki akar fogyni a benyó!Ha gyorsítok semmi baja megy mint állat,csak ha egy tempón közlekedek akkor rángat!Nagyon idegesítő,hogy nem tudsz kényelmesen utazni!Remélem tudtok valami okosat erre a hibára!Köszönöm előre is!

stue Creative Commons License 2009.07.24 0 0 20

Sziasztok!

 

Van itt  valaki, aki pengén ért az 1,6-os Ecotec motorhoz?

 

 

larry111 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 19
  Sziasztok!


Ha alkatrész problémátok akad esetleg, akkor várom a rendeléseket alkatrész ügyben.

20-35 % kedvezményt tudok nyújtani.

Budapest és Pest megyeieknek kiszállítom, a többi megye postai utánvétellel tudja megkapni a motyót.


Esetleg ha Valakit érdekel, bontott fődarabokra is kedvező árat tudok adni! (motor, váltó stb...)


Fontos!!!!

Az ajánlatkéréshez kellenek az alábbiak, mert anélkül nem tudok rákeresni az alkatrészekre!

Évjárat

Motorkód vagy motorszám

Alvázszám

benzin vagy diesel

köbcenti

lóerő

kilowatt

kivitel (pl:ferdehátú, lépcsőshátú, kombi stb..)

Ajánlatkéréseket a larry111@citromail.hu mail címre várom.

Hoppus Creative Commons License 2009.04.21 0 0 18
sziasztok. van egy garnitura eladó 13' -as acél felni nyári gumival. Gyári opel acél felni, astrán voltak, a gumik kábé 40%-ak. A gumi valószinu csere, ha csak valaki nem akar még egy kicsit vandálkodni velük. Az ár 15000 Ft. (kompletten a 4 darab felni+gumi)
érdeklödni: delonge1@gmail.com
capt.chaos Creative Commons License 2009.04.08 0 0 17
Szevasztok!Iszonyú nagy bajom van,remélem,tud rajtam segíteni valaki.96-os 1,6/16v ecotec(x16xel)motoros Astrám van.A hibajelenség a következő.A motor indítása után 10 másodpercel elkezd dadogni,átmegy háromhengeresbe.Csak a négyes henger nem megy.Erő eltünik belőle,csak nagyobb fordulaton jön elő.Két hónapja csinálja a műsort,ezalatt az idő alatt cseréltek trafót(bontottra),gyertyakábeleket,lambdaszondát,EGR-szelepet,gyertyákat és a négyes hengernél hidrotőkéket is.5 hónapja ujjították fel a hengerfejet,szelepeket becsiszolták,szimmeringeket cserélték.A végnyomás mind a négy hengernél penge.Olajat nem eszi,olajnyomást is jó,mechanikus órával megmérték.Injektort és ac-pumpát még nem cseréltek,főleg azért,mert unom már kidobálni a lóvét az ablakon,ha nem lesz jó.Válaszaitokat előre is köszönöm!
karesz2 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 16
Nekem -nem Opel volt - akkor kezdte enni, mikor a 10 e km után illő lett az olajcsere, új olaj 8-9000-ig semmi, majd ismét.
Állítólag Opel eszi, jobban pályán, sok szakirodalom szerint 1000km/1l - kész, passz.
Semmit sem tennék vele.

Valaki kérdezte, a vezérműszíjon nem lehet spórolni -megvétel használtan vagy 80 k km...
Jók az Opelek szerintem. lelkük van, nem széttaposni.
Előzmény: Kispöfe (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!