Keresés

Részletes keresés

Lacanist Creative Commons License 20 perce -1 0 362744

Hülye vagy te is, de ezen nem lepődök meg. 

Egy szóval nem mondta senki, hogy Goffin merő dacból dobta a meccset. Azért dobta, mert annyira rohadtul fontos pont volt az (majdnem 15 perces game végét eldöntő pont), ami után már nem tudta összeszedni magát fejben, magyarán padlóra tette. Semmi dac nem volt itt.

Előzmény: Nolefan (362742)
Lacanist Creative Commons License 30 perce -1 0 362743

"A vonalbiro outot mondott, a szekbiro ment le magatol, mert szerinte bentvolt."

Ne hazudjál már! 20 centis out volt. Az neked mikor "szinte"?

Előzmény: BL32 (362733)
Nolefan Creative Commons License 30 perce 0 0 362742

Nehéz lesz, mert 3 nyert szettre megy. Ügyes, de fizikailag-és tegnap láttuk mentálisan is- nagyon törékeny. A Djokovic meccs nem támpont, mert a szerb formán kívül adogatott. Amúgy sem ő az esélyese a Garrosnak hanem szerintem Nadal. Ő meg megint félelmetes, de a balhé miatt ez nem tudott kiderülni tegnap. Lehet itt moralizálni, hogy ki a sportszerűtlen, de aki merő dacból dob egy meccset, azt nem tudom felmenteni.

Előzmény: Edgar26 (362740)
Nolefan Creative Commons License 45 perce 0 2 362741

Már tegnap is beleolvastam itt a kommentekbe, de annyi volt itt a "kurvaanyázás", hogy inkább nem érdekelt.

De a Te kommentedre azért reagálnék röviden, hozzáteszem, óriási Djokovic fanatikusként paradox módom korábban mégis Nadal miatt voltam ideiglenesen kitiltva innen. Ez elég régen volt, de azért így kezeld az alábbiakat:)!

Feltétlen olvasd el a 362709-es kommentet, ha másért nem jöttél most ide, ezért mindenképp érdemes. A LEGJOBB!

Még valamit a saját érvelésedre: igen, lehet hogy a bíró saját szándékából volt balfasz, DE: ezt egy problémás helyzetben lévő, ám javára ítélő játékosnak nem illik firtatni. És igen - volt már máskor is balhés eset, de az igazi profizmus abban (is) rejlik, hogy az ilyen helyzeteket hogyan reagálják le a játékosok. Az eset az első szett felénél történt, egy  profi nem dobja oda a következő másfél szettet  merő sértődöttségből, hanem férfiként beleálL és végigharcolja. Kimondom hát a verdiktet: Rafa nem bűnös semmilyen aspektusból. Akár volt out akár nem(mi utólag tudjuk, hogy igen), sajátságos módon az egész történetben mára  ez a legkevésbé fontos...

Előzmény: _Tapicska_forgalmista (362739)
Edgar26 Creative Commons License 1 órája 0 1 362740

Úgy néz ki eléggé hasonlóan látjuk az esetet😀 Őszintén nagyon sajnáltam Goffint és magunkat is, mert onnantól már nem volt szinte egy normális labdamenet sem. Persze Rafa elkezdett jobban játszani, de ugye a mondás szerint mindenki annyira játszik jól amennyire hagyják. Viszont Goffin nálam az ominózus pontig előlépett titkos esélyessé a Garroson. Ha a feje rendben lesz nagyon sokáig juthat, mert a játéka bárki ellen elég lehet.

Előzmény: _Tapicska_forgalmista (362739)
_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 1,5 órája 0 1 362739

Ezen a részleten:

https://www.youtube.com/watch?v=f5BQEq4Kb88

egyértelműen látszik, hogy nem Rafa hívta le a székbírót (a bíró önszorgalomból volt balf@sz), és az is látszik, hogy Rafában fel sem merült, hogy ne lett volna out. Mindezek ellenére azt gondolom, hogy nehezen várható el Nadaltól, hogy 24 m távolságból bemondja az outot, annak ellenére, hogy Nadal egész testbeszéde azt mutatta, nem vitatja,  hogy out volt. Nem tudom, hogy volt-e olyan valaha is a tenisz történetében, hogy valaki a pálya túloldaláról bemondta volna az outot.

Goffin meg nyilván azért nem karikázta be a labdanyomot, mert akkora out volt, hogy eszébe sem jutott, hogy a székbíró jónak ítélheti. Az meg igen sajnálatos, hogy ennyire összeomlott Goffin a történtektől...

Előzmény: Edgar26 (362738)
Edgar26 Creative Commons License 2 órája 0 0 362738

Ezen a képen szerintem elég jól látszik, hogy nem feltétlenül látta Nadal a labda hosszát. Goffin látta, egyből be kellett volna karikáznia. Viszont a székbíró azonnal elindult a nyom felé, tehát ő bizonytalan volt(és persze vak). Rafa viszont nem hívta le, semmit nem mondott és ha valóban nem tudta ő sem, hogy kint volt-e, akkor nem is kellett megadnia a pontot. 

http://indafoto.hu/Edgar26

Bari8 Creative Commons License 3 órája 0 0 362737
Bari8 Creative Commons License 3 órája -2 2 362736

A szomszédba tettem egy nyilatkozatot, amit lehet nem elhinni. Abban is van valami, hogy megadhatta volna a pontot. A bajom csak annyi, hogy a Te szádból a Nadal gyűlöleted miatt.....

Előzmény: sinisa (362715)
joseluistorrente Creative Commons License 4 órája -1 0 362735

Az biztos, hogy ezert nem leptetnek le Nadalt. Es az belefert volna, hogy szol ha rossz nyomot vizsgalnak. Amugy sztem is a birot futyultek elsosorban

Előzmény: BL32 (362733)
BL32 Creative Commons License 4 órája -1 1 362734

Ha ez Nadal oldalan van, o se tehet semmit. 

BL32 Creative Commons License 4 órája -1 1 362733

Nadal outot utott. A vonalbiro outot mondott, a szekbiro ment le magatol, mert szerinte bentvolt. Teljesen mas nyomra mutatott ra amit Rafa utott. Nadal hol volt sportszerutlen? Ment volna at es mutatta volna meg te Cedric szarul latod outot utottem. Abban a pillanatban lelepteti, mert Cedric szava a donto es ha kimondta jo es felulbiralja a vonalbitot onmagat nem egeti be jobban. A futy neki szolt nem Nadalnak. 

Előzmény: Zolala (362731)
Nolefan Creative Commons License 13 órája 0 0 362732

Erre én küldök egy upvotot! Már meg is tettem. Tökéletes.

Előzmény: Zotya loves tenisz (362709)
Zolala Creative Commons License 14 órája 0 2 362731

Többször megnéztem a youtube-on a jelenetet. Nadal nem küldte le a bírót szerintem, hanem magától ment le és bírálta felül a vonalbírót. Ha megnézitek, láthatjátok, hogy Nadal pontosan tudta, hogy outot ütött, már készült volna szerválni, amikor a székbíró rossz nyomot mutatva felülbírálta a helyzetet. Ezért lett volna sportszerű, ha Nadal megadja Goffinnak a pontot, nem pedig sunnyog. Goffin példát mutatva ezt meg is tette később Nadal adogatásánál. A székbíró óriásit hibázott, Nadal viszont sportszerűtlen volt.

Zempő Creative Commons License 18 órája 0 1 362730

Mourierre jó nagy pénzbüntetést kiszabni,  hosszú ideig ne kapjon meccset, aztán legalább lefogy az a szemét!

Anno Big Mac nem nyelt le ilyesmit, vagy most Kerge biztos nem hagyta volna annyiban, hívatta volna Lars Grafot!

BL32 Creative Commons License 18 órája 0 0 362729

M4. 

Előzmény: szatír1899 (362728)
szatír1899 Creative Commons License 18 órája 0 0 362728

Melyik tv adja a jövőheti pesti tornát? 

joseluistorrente Creative Commons License 19 órája -1 0 362727

Nekem csak annyi a kerdesem, hogy Nadal azt a nyomot nezette meg, amit a biro vizsgalt? Szerinted? Mert oke, nem latta jol Nadal bent volt-e?! (nagy out volt, de oke nem latta) Lehivatta a birot, oke. Ezt megengedik a szabalyok. De amikor latja, hogy masik nyomot nez, akkor nem illene szolni???

A focis peldadnal maradva: Ronaldo lesen volt, de Kassai a videobiron mutogatja, hogy nezzetek ez nem les, csakhogy O nem Ronaldot nezi, hanem Benzemat...

Előzmény: Rafa18GS (362718)
Lacanist Creative Commons License 19 órája -2 0 362726

A fórum az érzelmekről és a hangulatról is szól, nincs ebben semmi baj. :)

Valszeg a kérésedet nem igazán tudjuk teljesíteni, nagyon másképp gondolkodunk az emberi jellemről, úgy meg nehéz, de ez ne tántorítson el tőle, hogy idejárj olvasni vagy írni! ;)

Előzmény: Edgar26 (362716)
Lacanist Creative Commons License 19 órája -2 0 362725

Egész pontosan a 362688 volt ami dühöngőbe való személyeskedés (érdekes, neki sikerült elkezdenie megint), a 326708 meg az szint, ahová én sosem mennék le. Az még sztem dühöngőben is gyomorforgató.

Előzmény: sinisa (362724)
sinisa Creative Commons License 19 órája 0 0 362724

Tipikusan a dühöngőbe való hszek ezek már.

Előzmény: Lacanist (362723)
Lacanist Creative Commons License 19 órája -1 0 362723

Kettőnkö közül te voltál az, aki ótvaros módon használta ki, hogy szándékoltan tettem egy kis live-os kitérőt teljesen ártalmatlanul, szóval aki mélyen a dolgok mögé néz, annál inkább a te renoméd gyászos.

Előzmény: Rafa18GS (362720)
Edgar26 Creative Commons License 19 órája 0 0 362722

Én elsősorban Rafa szurkoló vagyok, de imádom Rogert is, viszont Djoko peak játékát tartom a legjobbnak amit valaha láttam(emberileg viszont nem kedvelem, de az nem is érdekes, úgysem ismerem annyira hogy meg tudjam ítélni milyen valójában). Dióhéjban ennyi, sűrűbben írok majd és akkor megismertek( amennyire meg lehet egy fórumon valakit)😀

Előzmény: Rafa18GS (362720)
sinisa Creative Commons License 19 órája 0 0 362721

Olvasd át újra, mit írtam.

Egy lehívott bíró döntése után ritkán van ekkora balhé.

Abból ő pontosan tudta, hogy nem volt korrekt Mourier.

Előzmény: Rafa18GS (362718)
Rafa18GS Creative Commons License 19 órája 0 0 362720

Rajtam kívül csak 2 ember szólt neked, hogy akadj le egy kicsit a fórumról (az egyikük Federeres, a másikukat nem ismerem eléggé). Amikor begolyózol akkor nem kéne itt lenned, csak elcseszed a renomédat (nálam már réges-régen megtetted). A többieknél nem kéne. Menj el, higgadj le.

Előzmény: Lacanist (362717)
Edgar26 Creative Commons License 19 órája 0 0 362719

Vannak ilyen játékosok egyébként, bár nem sok. Például Klose többször csinált olyat amire az ellenfél sem gondolt volna hogy megteszi(szólt hogy nem volt 11es, megállt helyzetben ha sérültet látott stb). De ez tényleg nagyon ritka, amikor pályára lép a sportoló nyerni akar. Persze az alapvető sportszerűséghez mindenki tartja magát, de a mást nem kell elvárni tőlük. Jó példa erre Ronaldo, ha mutatja hogy lesen volt, vagy kihagyja direkt és kiesnek mindenki hülyének nézné. Pedig az olyan eset volt amit érez egy focista általában. Hibázott a bíró, Goffinnek viszont legkésőbb a második szettre rendeznie kellett volna a fejér, főleg annak tudatában hogy milyen jól játszott az elején, tehát megvan játéka megszorítani Nadalt(akár nyerni is ellene?).

Előzmény: Rafa18GS (362711)
Rafa18GS Creative Commons License 19 órája 0 0 362718

Milyen pontot adjon meg? Nem is az ő térfelén volt. Majd ha az ő térfelén van akkor: 1.) megadja a pontot  2.) bekarikázza a nyomot és lehívja a bírót, majd az eldönti. Nem Nadal tehet róla, hogy nincs challenge. Arról, hogy mennyire érzi ő a saját labdáit: kért már az ellenfél adogatásánál olyan nyomra videóbírót ahol annyira belül volt a szerva, hogy még a vonalhoz sem ért hozzá.

Előzmény: sinisa (362715)
Lacanist Creative Commons License 19 órája -1 0 362717

Köszi, most rajzolod fel nekem a teljes jellemedet. Meg sem lepődöm.

Előzmény: Rafa18GS (362713)
Edgar26 Creative Commons License 19 órája 0 1 362716

Általában csak olvasni járok ide a fórumra, mert értelmes, logikus gondolatokát szoktak egymással megosztani az emberek. Úgyhogy szeretném ha ez nem változna meg, mindketten szeretitek a teniszt és valószínűleg normális emberek vagytok az írásaitok alapján úgyhogy ne ugorjatok egymásnak. Tudom hogy ez nem az én tisztem, de tényleg szeretem az oldalt, jó lenne ha normális mederben maradna.

Előzmény: Lacanist (362710)
sinisa Creative Commons License 19 órája -1 1 362715

Nézd, az alapállítás az volt, hogy Mourier durván beavatkozott a meccsbe.

És ez teljeséggel igaz, hisz láthattad a saját szemeiddel a hivatalos visszajátszást.

A többi már urban legend kategória, hogy mennyire érzik a játékosok az ütésük hosszát.

Ha igaz a legenda, akkor Nadalnak éreznie kellett, ha másból nem is, de az esethez közel ülő közönség azonnali reakciójából.

Vagy a mindig roppant sportszerű játékostársa óriási felháborodásából.

És ha egy minimális fair mentalitás szorult volna belé, akkor megadta volna a pontot.

Vagy így, vagy úgy..

De nem szorult bele a körömpiszoknyi sem.

A célért bármit bevállal.

Előzmény: Rafa18GS (362702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!