Keresés

Részletes keresés

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2023.03.15 0 0 999

én is programoztam hasonlót, csak nem Rubik-kockához

 

 

nem nehéz leprogramozni, csak sokat kell a programjával vacakolni, vagyis idő igényes

Előzmény: mmormota (998)
mmormota Creative Commons License 2023.03.15 0 1 998

Érdekes video: https://www.youtube.com/watch?v=wL3uWO-KLUE

A Rubik kocka megoldása algoritmussal.

Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.10.27 0 0 997

+ Ja, e ketőt biztosan nem szabad keverni .

Előzmény: Bölcs Árnyék (996)
Bölcs Árnyék Creative Commons License 2022.10.27 0 0 996

A száraz adalék menetes szappant is ajánlották, de ez már régen volt .

 

 

Előzmény: Elysium82 (995)
Elysium82 Creative Commons License 2022.10.26 0 0 995

Sziasztok

 

Van egy Gan 356 M kockám. Ezt szilikonos kenőanyaggal kellene pár hetenként karban tartani. A posta költség miatt inkább nem rendelném meg a GANtól a 10 ml kiszerelésben.

 

Esetleg valamit itthon Magyarországon tudnék venni, ami összetételben azonos? 

 

 

hiper fizikus Creative Commons License 2019.12.06 0 0 994

ni csak : legó rubik

hiper fizikus Creative Commons License 2018.11.28 0 0 993

Szia 

Nagy szerencséd(ém) van, hogy újra megtaláltam neked ezt a YouTube linket róla, de nem tudom, hogy ez válasz-e a kérdésedre, mert nem vagyok szakértő benne, bár kitudom rakni . 

La Familia ShengShou - Una Familia muy Poderosa!

Előzmény: Rubikstarter (992)
Rubikstarter Creative Commons License 2018.11.28 0 0 992

Sziasztok! Szeretnék versenykockát vásárolni, ezért érdeklődnék, hogy a QiYi Mofangge valk 3 (matrica nélküli, anyagában színes) egy jó, illetve megbízható, gyorsan pörgethető kocka-e? Vagy esetleg tudnátok ajánlani ennél jobbat?

tono99 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 991

Szia ! Látom , hogy elég régi a hirdetésed, de azért megkérdezem , hogy meg van még a kocka ? Köszi.

Előzmény: mate147 (990)
mate147 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 990

Sziasztok!

 

11x11x11-es fekete YuXin kocka eladó. Hibátlan állapotú. Ár: 32000 HUF.

 

Mate

Freddy99 Creative Commons License 2016.03.20 0 0 989

Üdv. Van 2 db eladóvá vált Moyu Aolong V-2es kockám, amiket ajándékba kaptak a gyerekek, de nem használjuk őket, mindkettő bontatlan, csomagolt, darabja 5000 Ft. Érdeklődni: a bugristigris853@gmail.com címen vagy a 0630-812-61-34-es telefonszámon lehet. (Most vagyok először a fórumon, remélem nem rossz helyre teszem fel a hirdetést, ha mégis, elnézést érte).

extrémvastag bőrű vízió Creative Commons License 2016.01.15 0 0 988

Hátha van aki még nem ismeri :)

beat street Creative Commons License 2015.09.30 0 0 987

Nem feltétlenül századmásodpercekről van szó.

Nekem az agyon dicsért Aolong V2 nem annyira jön be. Lehet, hogy a sok szétszedés, tisztítás után nem tudtam már beállítani rendesen és ez a hiba, nem tudom.

 

A Hualong nagyságrendekkel jobb, legalábbis nekem, de még a Weilong is kellemesebb, bár én még csak 25 körül rakok.

 

Előzmény: plutox1 (986)
plutox1 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 986

Most látom, hogy lesz új 3×3-as a MoYu-nál. Az AoLong V2 után nem sokkal jött a HuaLong, most pedig jön az új csoda MoYu TangLong néven. Mondhatni "hosszú" a sor. Itt már tényleg a századmásodperces harc folyhat a háttérben, tehát biztos, hogy nem nekem fejlesztik:) De a gyűjteményekben ott lehet a helye.

 

A MoYu és a többi kínai is úgy a szívén viseli a kocka fejlesztését, itthon pedig semmi újdonság, vagy valami, vagy bármi; a Rubik stúdiótól???

plutox1 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 985

Szia,

Ebben nem lehet tanácsot adni, a Te újaidtól függ, hogy melyik válik be.

Nekem pl. a HuaLong jött be leginkább. De abból pl. a stickerless nem olyan kényelmes nekem, mint a sima, mert az már túl gyors volt számomra és sokszor majdnem elejtettem:).

 

De nekem se higgyél, ki kell próbálni mindet!

üdv. Plutox

 

Előzmény: ByKa (984)
ByKa Creative Commons License 2015.07.22 0 0 984

Sziasztok!

 

Ki hogy döntene?

Aolong v1 vagy Aolong v2?

 

Az enyém v2, feltűnően máshogy forog, mint a v1 ami most nálam van.

Tapasztalt fanok véleményét várom!

 

Köszönöm segítő szándékod!

 

ByKa

Strong Bad Creative Commons License 2015.04.14 0 0 983

Esetleg nem tudja megmondani nekem valaki, hogy a Rubik féle Bűvös Kígyót hol lehet megkapni Budapesten? Köszi.

ByKa Creative Commons License 2015.04.14 0 0 982

Üdv!
De igen, Square-2, megleltem közben. Az zavart meg, hogy amikor a Square-2-re kerestem, sokkal inkább dobott ki kerek közepű kockákat, mint a továbbosztott élekkel bíró Square-1-et.

Nem lett egyszerűbb az életem tőle, azt azért jólmegaszondom... :)

Előzmény: plutox1 (977)
Szelki Lata Creative Commons License 2015.04.13 0 0 981

Köszi, közben találtam egy oldalt:

http://www.alchemistmatt.com/cube/rubik.html

Itt megvolt minden, amire szükségem volt.

Azért szeretem ezt az eljárást, mert nagyon elemi cserékből áll, és ezekkel bármilyen figurát, geometriai elrendezést ki lehet rakni egyszerű csereberékkel, jó sok munkával.

Viszont a 3x3-asra nagyon jó ez az eljárás: csak fehérek, sárgák, és maradt 4 középső élkocka, amiket nagyon frappáns és egyszerű forgatásokkal lehet helyre tenni. Ez utóbbiakat maga Rubik Ernő jegyzi.

Unokaöcsém 9 éves, és a 2x2-eset már megbízhatóan kirakja, így már könnyű lesz neki a 3x3-as is.

Üdv.

Előzmény: plutox1 (976)
beat street Creative Commons License 2015.04.13 0 0 980

Csatlakozva az előttem szólóhoz, mi is PayPal-on keresztül intéztük.

PayPal regisztráció 3 perc kábé.

Előzmény: plutox1 (978)
dez1 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 979

csinálj 1 pay palt... Szerintem megéri.

Előzmény: plutox1 (978)
plutox1 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 978

Kérdezném, hogy a cubezz-ről nem lehet átutalásos fizetéssel rendelni?

Mindig a PayPal-t ajánlja csak fel a rendeléskor (ill. rá sem kérdez, hogy hogy akarok fizetni), ami nekem nincs.

köszi.

Előzmény: beat street (962)
plutox1 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 977

Szia,

 

az a kocka nem a Square-2 lesz?

http://thecubicle.us/calvins-square-p-1491.html

 

Előzmény: ByKa (973)
plutox1 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 976

Szia,

Én is azzal a módszerrel kezdtem, de már nincsenek fönt azok a jó kis képek tényleg. Nem tudom miért nem frissítik a legnagyobb magyar kockás oldalt a rubikkocka.hu-t?!!!

 

Mivel én sem találtam, elkezdtem megtanulni az élpárosítást, ami nem nehéz és van sok forrás is.

Alapnak talán ez a legegyszerűbb, de ezen is lehet finomítani: http://tarolohely.uw.hu/rubik/rubik4x4x4.html

Itt az oldalközepek kirakása az első lépés, amihez nem is kell algo:) 

utána élpárosítás, majd 3×3 kirakás + egy kis parity.

 

 

Előzmény: Szelki Lata (974)
dez1 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 975

A mienk is megjött, nagyon állat:)

Szelki Lata Creative Commons License 2015.04.11 0 0 974

Sziasztok!

 

Elővettem a régi kockáimat, de elfelejtettem a 2 utolsó szükséges forgatást, és nem találom meg neten azt az oldalt, ami korábban jó ábrákkal érthetően elmagyarázta, hogy mit kell tenni. Illetve van egy oldal, csak onnan még 2013-ban kiestek a képek, és azóta sem jöttek vissza.

Szóval, nagy kockákat raknék ki, és én ezt a módszert ismerem és kedvelem, mert általánosan működik mindenre:

1. fehér közép kirakása

2. sárga közép

3. fehér sarkok

4. sárga sarkok

5. fehér élek (1 kivételével)

6. sárga élek (utolsó sárga élet úgy rakom helyre, hogy közben a fehér is a helyére kerüljön magától)

7. maradék élek (itt, ha jól emlékszem különbözik a páros és a páratlan kockák algoritmusa egy picit)

8. oldalközepek

 

Nos, a 7. és a 8. pont esett ki a fejemből, és nem találok jó magyarázó oldalt. Tudtok valamit ajánlani, linkelni? Előre is köszi.

ByKa Creative Commons License 2015.04.09 0 0 973

Üdv!
Van egy Bright (CMYW - GO) MoYu WeiLong, ami nekem kicsit laza, az AoLong meg nálam veri a DaYan Zanchi V.-öt.

Mivel nem matricás, hanem teli színű, nagyon szeretem magammal hordani, nem tudom, mit csinálok,

ha kifutunk a kabát-szezonból (pedig már várom...). - BRUTÁL JÓK.

AoLong

A Wei-t e-bay-ról oroztam egész jó áron, az Aolong-ot a cubezz.com-ról, de az két hónap alatt ért ide,

igaz, karácsonyi szezon után rendeltem, és fent is volt az oldalon, hogy csúszhat néhány napot (!)

de a kérdező leveleimre sem válaszoltak.

Végül megjött, és örülök is neki piszkosul, de az a türelmetlenség, amíg ideért, gondolhatjátok...

 

OFF:

Igen, én is nyomdász, bár most hosszú évek óta tördelek-szerkesztek, grafikázok (DTP), 8 évet álltam

ofszet gép mellett, vagyis dehogy álltam, ugráltam fel-s alá, akkor még nem voltak pultos gépek...

 

Kérdeznék én is:

Ma hozzám került egy 3*3-as tört sarkú kocka, ami kicsit nehézkesen fut szilikonnal is,

és egy olyan SQUARE-1 -esre hasonlító kocka (vagy mia szösz) is, ami veszett jól pörög,

de a sarkok is felezve vannak...

 

Szóval teljesen sűrű csillag a square teteje és alja, ennek mi a neve? Csak, hogy tudjam, mi ez.

 

Válaszaitokat köszönöm!

 

ByKa

plutox1 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 972

Te is Nyomdász?! Nagyszerű!

Én is e-miatt szemezek azzal a színösszeállítással. Milyen Aolong V2-d van? JY, vagy sima MoYu? Honnan rendelted? Mennyi idő alatt jött meg? Még nem rendeltem kintről, kicsit bizalmatlan vagyok. Az áfa az hogy is van?

köszi, Plutox

Előzmény: ByKa (971)
ByKa Creative Commons License 2015.04.07 0 0 971

Sziasztok!

 

Szaporodnak otthon a kockák, vettem néhány talpat, viszont az eredeti Rubik-omnak megadnám a tiszteletet,

és a karácsonyi kibontást követően a csomagolással együtt azt a talpat ki is dobtuk.

 

Nincs valakinek véletlen Rubik felirattal kockatalpja?

Szeretném átvenni.

 

Köszönöm!

 

ui. Brutál jó az Aolong v2, a WeiLong nekem kissé laza, ebből is vannak teli színű kockák, 

rendeltem Bright-color-t, ami komplementer színekből áll, (ezek a nyomdai alapszínek, és

ezen a területen dolgozom) kezdetben szokatlan, kicsit megzavarja az agyat, de én

nagyon szeretem...

 

További szép napot!

ByKa

beat street Creative Commons License 2015.04.06 0 0 970

A kérdés nagyon jó, nekem is eszembe jutott már.

 

Odáig jutottam csak, hogy az YJ az a Yongjun-nak a rövidítése,(http://www.yongjuntoys.com/en/) ez pedig egy gyártó, ahol MoYu kockát is gyártanak.

 

Illetve a MoYu és az YJ között van összefonódás (tervezői háttér ugyanaz).

Angol nyelvű fórumokon egymásnak ellentmondó infók vannak, az egyik azt mondja, hogy egy és ugyanaz, a másik pedig, hogy a sima MoYu 1 fokkal jobb, mint az YJ MoYu.

 

Még én is nyomozok, bár nálam nincs jelentősége, 30-50 mp közötti rakásnál tök mindegy.

 

 

Előzmény: plutox1 (969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!