Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

-carcass- 2014.10.30 Creative Commons License 158

Hiába próbálnak bejutni - a padláson nem zavarnak, ott úgy sincs mit enni. Kaja híján szerintem úgyis kidöglenek.

Nekem bevált a ragacs. Van egy melléképületünk ahová - bár tényleg ott sincs semmi kaja - valahogy bejutott(ak). Összeszartak mindent, egy rakás holmit ki kellett dobni, mert telepisálták, na ott most 3 különböző helyen van ragacs, egybe bele is ment egy delikvens. Még mozgott mikor megtaláltam...

Úgyhogy kis tasakok és ragacsok vannak mindenfelé.

A kutya egyébként nem eszi meg az egeret, még csak meg sem rágja. Elkapja és azzal ott is hagyja. Tegnap előtt volt szerencsém végignézni. Bár ez egér igencsak fázhatott,mert nagyon be volt lassulva...

Télen ha kis szerencséjük van - mint a múlt télen is - akkor nem fagynak meg az enyhe idő miatt. Remélem idén lesznek nagyon komoly mínuszok.

Előzmény: Tibbe (156)
Tibbe 2014.10.30 Creative Commons License 157

fűtéscső, vízvezeték, lefolyócső, villanyvezeték kábelsín, stb. Nagyon pici helyen bejutnak.

A macska jó dolog, ha lehetőség van. Nem kell, hogy egeret fogjon, a szagától is félnek az egerek.

Előzmény: Peti134 (144)
Tibbe 2014.10.30 Creative Commons License 156

A fagy beálltával a közelebbi búvóhelyekről szépen besétálnak a házba, mert éhesek lesznek!

A ragasztóval sok bajom volt, így maradtam a kis zacskócskáknál. Féltem, hogy a kutyák megeszik a mérgezett egeret, de nem, mert azok gyorsan elmennek valahova elpusztulni. Ezeket a csövek és minden egérgyanús vonulási útra betettem. Ez nem zárja ki, hogy újabb és újabb generáció eltaláljon a házba, esőben, fagyban, télen, nyáron..

Előzmény: -carcass- (155)
-carcass- 2014.10.28 Creative Commons License 155

Én se, nincs az az isten. Az egyik legutálatosabb jószág. Nálunk is van sajnos. A padláson dekkolnak, raktam ki ragasztót, amibe nagy nehezen ketten belesétáltak. Meg raktam ki olyan piros cuccot is, ami pár sorral lejjebb látható. Az elsőben jót fürödtek, de a második már bontatlan maradt.

Egy darabig csend volt, de pár napja megint előkerültek, hallom a kaparászást a gipszkarton fölött (valahogy "átrágták" magunkat a fafödémen), ami fölöttébb bosszantó.

Ma a kutyánkban is előtört (vagy inkább csak "előbb", mert alapállapotban is megvan) a vadászösztön és ő fogott egyet.

Szerintem a fagy beálltával sokat fog javulni a helyzet...

Előzmény: Tibbe (153)
CBNora 2014.10.27 Creative Commons License 154

A csapda lehet másmilyen is. A lényeg az, hogy az elektromos riasztó nem ért semmit.

Előzmény: Tibbe (153)
Tibbe 2014.10.26 Creative Commons License 153

Én nem vagyok ennyire toleráns az egerekkel.. a macskák is már whiskast esznek, minek hagynám növelni az egérpopulációt? :)

Előzmény: CBNora (152)
CBNora 2014.10.26 Creative Commons License 152

Mi egyszer vettünk elektromos egérriasztót. Nem költöztek el az egerek, úgyhogy emiatt kár lenne elajándékozni a csincsillát. Én élvefogó csapdákkal tüntettem el a garázsból az egereket, és korábban a melléképületből a patkányokat.

Előzmény: Nem csak foci van... (150)
Nem csak foci van... 2014.10.26 Creative Commons License 151

Ez a "nem csak foci van" a "tanácstalanul" vagyok, csak elfelejtettem a foci fórumról átírni.

A többi stimmel.

Bocs.

Nem csak foci van... 2014.10.26 Creative Commons License 150

Kösz.

Eddig annyit tudtam meg, hogy ugyanúgy zavarja a csincsillát (degut, tengeri malacot, aranyhörcsögöt stb) mint az egyéb rágcsálókat.

A legkisebb hatótávú riasztó is teljesen beteríti a tetőteret, így választás előtt állunk:

vagy elajándékozzuk a csincsillát (a neve Pepe és 7 éves fiú) vagy más megoldást keresünk a kártevők ellen.

A csincsilla Csömörön található kennelből származik, kedvencként is aranyos, szelíd, de tenyésztésre első osztályú vérvonalú.

Ugyanakkor, bármennyire a család kedvence, a padlástérbe beköltözött akármik elriasztása (sajnos) elsődleges.

Üdv.

Előzmény: Tibbe (149)
Tibbe 2014.10.26 Creative Commons License 149

Én szinte mindent kipróbáltam, és ezek a kis zacskócskák jöttek be! Idén ismét egérinvázió van, úgyhogy mindenhova tettem, amerre eshetőség van, hogy járnak, és jártak is. Miután beleesznek, elmennek szerintem arra, amerről bejöttek, mert hullával nem találkozom soha, de mindig  elfogynak egy idő után, vagyis érintetlenek maradnak a zacsik. Ilyenkor esős, hidegebb időben évente felbukkan újabb csapat.

Ahol egy pici egér van, a közelben van a fészek, úgyhogy jön a többi bébi is enni, aztán ők is eltűnnek valamerre kifelé.

Az elektromos rágcsáló riasztót nem ismerem, de a használati utasításában benne van a hatósugara, így fel lehet készülni a csincsilla védelmére.

Előzmény: MiKL (146)
tanácstalanul 2014.10.26 Creative Commons License 148

Üdv!

Szeretnék venni elektromos rágcsáló riasztót (egér, patkány, nyest stb.)

A padlástérben találtam rágcsálásra utaló nyomokat. Itt tudnám elhelyezni a készüléket.

Egy szinttel lejjebb van a tetőtér, ahol van egy szépséges csincsilla fiúcska, tágas ketrecben.

Máshol nem tudjuk elhelyezni, ezért kérdezem: rá is hat a riasztó? Gondolom, hogy igen, ezért lehetséges, hogy nem is vehetem meg az elektromos kütyüt?

pihe6 2014.08.22 Creative Commons License 147

Sziasztok! Nálunk is vannak egerek, a kanapé karfáján találtam egérürüléket szépen sorban...nagyon klassz...kiraktam egy humánus egérfogót, meg két hagyományos fogót. A hagyományos fogókról a kis disznó lelopta a sajtot meg a párizsit, végül a humánusba belemászott. Viszont kiderült, hogy egy ici pici egérke, és arra gyanakszom, hogy nem csak ő van egyedül ilyen bébi egérként. Szóval nálam, a kuglóf alakú fém fogó vált be...a többieket nem tudom, hogyan fogom becserkészni.

MiKL 2014.08.16 Creative Commons License 146

Előzőhöz itt a kép (rájöttem, hogy ide is lehet rakni):

MiKL 2014.08.16 Creative Commons License 145

Sziasztok!

Valami motoszkál a padláson (vagy a falban) éjszakánként, de nem tudom eldönteni mi lehet az. Egér lenne a legkézenfekvőbb, de akármilyen mérget/csapdát raktam fel jobbára érintetlen maradt. Az egyik méreghez hozzányúlt valami, ez lehet, hogy egér volt?

https://www.dropbox.com/s/u0jco34347c5b2p/P1060619.jpeg

Peti134 2014.08.01 Creative Commons License 144

Elég régi az utsó hozzászólás de SEGÍTSÉG!

Tegnap láttam kirohanni a konyhából egy kis szürke mezei egeret. Nos ez berohant a hűtő mögé, addig anyám attól rettegett, amíg egyszer csak előbukkant még egy, az meg a szobában a szekrény mögé bújt, nem elég hogy nem kussolnak(a hűtő mögötti még most is cincog) mindenhova odaszarnak, felborították a felmosóvödröt(ami szerencsénkre üres volt). A szobába bezárt egér nem tudom mit csinál, anyám az én szobámba aludt, ahol csak akkor van nyitva az ajtó amikor ki vagy bemegyek, tehát egy egér bezárva a szobába.

Na de itt a kérdés: Mit csináljak?

Van ragasztós csapda, egy héttel ezelőtt észleltünk egy egeret, azt elkapta, de ezek elkerülik, pedig volt benne díótól sajttól kezdve az illatos egérkaja meg minden.
Tehát ragasztós csapda kilőve.

Én macskára gondoltam. Az biztos eltünteti ezeket a szemeteket?

A másik kérdés pedig az, hogy honnan a fenéből jött be?

A WC ajtaja mindig csukva, átrágási nyom nincs rajta.

Az egyik szemét a konyhából jött, de oda hogy jutott be? Full beton a ház, azt szerintem nem tudja átrágni.

Kérlek segítsetek!

Tibbe 2014.01.21 Creative Commons License 143

Csak egy macska segítene.

Előzmény: fönök (142)
fönök 2014.01.20 Creative Commons License 142

Soha. Nekem a felújított házban folyékony beton van, elvileg mindent ki kell, hogy töltsön, mégis állandóan bejönnek az egerek.

Előzmény: Tibbe (141)
Tibbe 2012.09.16 Creative Commons License 141

Jön az ősz, esett egy nagy eső, költöznek befelé az egerek.. Mit csináljak? Sohasem lesz vége?

Tibbe 2011.12.27 Creative Commons License 140

kiderült, mi/ki a rágcsálás forrása?

Előzmény: futóék (139)
futóék 2011.12.10 Creative Commons License 139

Sziasztok!

Látom elég régi az utolsó hozzászólás, de SEGÍTSÉG!

Éjszaka rágcsálásra ébredtem, sajnos nem tudtam pontosan bemérni, honnan jön a hang. Mire megmozdultam, és égve hagytam a lámpát a zaj abba maradt.Honnan lehet tudni, hogy biztosan egér-e? Vagy valami a padon, vagy a falban: könnyűszerkezetes házban lakunk.

Tibbe 2010.12.14 Creative Commons License 138

:)

Azért a 220-as egérölő nem túl biztonságos a nem egerek számára.

Felfüstölni?:O) Hol? Régen felaggatták a nénik a kolbászok helyett, és felfüstölték az egérfogókat? milyen fával?

Előzmény: vg62 (137)
vg62 2010.12.13 Creative Commons License 137

Jó sztori.Rendeltem egy ultrahangos riasztót,és amíg vártam rá,elromlott a mikrosütő.Megjavítottam,de a burkolatot nem raktam fel rögtön,aznap este lecsapott a villanyóra,egyszer,aztán már nem.És másnap,ahogy fel akartam tenni a burkolatot,hát ott volt a mozdulatlan egér,az egyik hőérzékelőn,amit rövidre zárt.Ez volt a halála.

Nem is rossz ötlet ez,valami 220 voltos egérölőn gondolkozom,hogy tervezek egyet.És még jelez is,mert levágja a biztosítékot.Hajrá,kínaiak,lehet fejleszteni az ötletet.

Szóval,emiatt nem tudom,hogy a riasztó hatásos,vagy nem?

És még egyet,amit kevesen tudnak,ezt mindig elfelejtik közölni az üzletekben:mindenfajta egérfogót sikeres használat után,vagy ha hozzáértünk.meg kell füstölni,(mint a kolbászt),különben drámaian lecsökken az esélye,hogy egyetlen egér is oda fog merészkedni.Ezt az öregek még tudták,mára már nemigen forog közszájon.

Tibbe 2010.12.09 Creative Commons License 136

Pár naponként rakom ki az újabb zacskókat.

Elfogy, de remélem nem ugyanaz az egér szokott hozzá, mint a kábítószerhez, mert döglött egeret, sem a nyomát még nem láttam (Nem szagoltam:) )

Előzmény: Törölt nick (134)
Tibbe 2010.11.29 Creative Commons License 135

Nálam is rágcsálta ismét valaki a zacskót, de az előző nem lehetett, hogyha hat a méreg.

Vagy nem hatott, és visszajött enni még egy kicsit?

Semmi nyoma döglött egérnek.

Remélem valahol kijjebb van a vacka...

Előzmény: Törölt nick (133)
Törölt nick 2010.11.27 Creative Commons License 134

Az esőben lehet egyébként valami... szerintem azért jönnek be eső alkalmával, mert a járataikba befolyik a víz, elönti... stb. Most hogy locsi-pocsi lett figyelem is a lyukakat... most nincs, majd holnap.

Előzmény: Tibbe (132)
Törölt nick 2010.11.27 Creative Commons License 133

A közelemben egyáltalán nincs semmilyen nagy cég telephelye, sőt semmilyen cég, műhely... stb. Minden esetre ennyi egérrel én még soha nem találkoztam eddig egyik télen sem.

Nekem a belerágástól számítótt kb. egy hét telt el mire megtaláltam a döglött egeret. Ez is véletlen volt, bakancsomat kerestem a szekrény aljába.... akkor már jó büdös volt, 24-48 órája biztos döglött volt. Elképzelhető, hogy kiment ahol bejött, ha ott van a vacka. Ha azonban nálad lakta be magát valahová, akkor sajnos oda fog elbújni döglődni, mint az én esetmben is a szekrénybe. Aztán ha szerencséd van mint nekem, akkor nem a dögszagra leszel figyelmes először...

Reggelre az egyik mérges zacskó fejjel lefelé volt fordítva, a méregből meg még a szoba közepén is volt... csak az egér lehetett, mert zárt ajtó mellett alszom...

Előzmény: Tibbe (132)
Tibbe 2010.11.26 Creative Commons License 132

Én úgy vettem észre, hogy akkor jönnek be jobban, ha kinn esik az eső.

Talán kevesebb rágcsálóirtást csinálnak a nagyobb cégek, ránk hagyják, irtsuk mi?

No, én nem láttam egy élő és egy döglött egeret sem, mióta kitettem a zacskókat. Két napra rá láttam, hogy az egyikbe belerágott valamelyik., Azóta ismét, remélem ez már a párja volt. Viszont nem csak élőt nem láttam, de döglöttet sem.. Lehet, hogy ahol bejött ki is ment?

Ugyan mennyi idő múlva hat a méreg?

Az én kutyáim nem foglalkoznak az egérrel.. egér végigsétál, farkasszemet nézünk az egérrel, aztán tovább áll... mármint az egér.

Hát bátor egerek.

Lehet, hogy a sokféle egérirtótól amelyik megmaradt, már igen okos lett és bátor?:)

mutálódnak?:(

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick 2010.11.26 Creative Commons License 131

Kiraktam, már másnap reggelre ki volt rágva.... az egyik egér (miért ne oda, a kurva anyját...) az akasztós ruhás szekrényembe döglött bele, szagra figyeltem fel... öltönyöm, téli kabátom, ingjeim... had ne soroljam fasza dögszagú lett. A szekrényt hipós vízzel kimostam... öltönyök tisztítóba, kabát, ing, pólók mosásba mentek... és még mindig kapar, magyarul nem egy geci egér volt, hanem kettő minimum..... most az előbb is hallottam kaparászni a szekrény felől a kis rohadékot. Ha a kutyát behozom és szaglászik, kapargat akkor akár egész éjjelre bekussol az egér, gondolom befosik az egérke tőle.....

Akkor kisszoba... már minden sarokba volt egérlyuk... betömöm az egyiket téglával, begipszelem, bevakolom... másnap a mellette lévő sarokba van luk.... becsinálom, akkor a következő... Így mentünk körbe a szobába... persze mire felfedezem az újabb lyukat, addigra már az egész család bent van.... annyira unom már.

Nem tudom mi ez a sok egér most, eddig életembe nem tapasztaltam ennyi....

Előzmény: Tibbe (130)
Tibbe 2010.11.19 Creative Commons License 130

Igen-igen!:)

Körülnéztem ma az üzletben, s mondanom se kell, tavaly óta megsokszorozódott az egérirtók választéka.

Ilyet vettem én is, amire azt írták, hogy kutya-macska nem kóstolja meg. Azt a változatot, amelyikben zárt zacskókba van az irtószer, és nem kell a kis zacskókat kibontani, majd az egér magának kirágja állítólag, mert olyan az illata.

Mindenesetre a ragasztótól sokkal kényelmesebb.

Ma pakoltam ki pár zacskót, nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.

Sokaknak lehet ilyen gondjuk, ha ilyen hatalmas választék van rágcsálóirtó szerekből.

Azt nem tudom, hogy az egér mennyi idő múlva, és hol fog elpusztulni... ez még egy érdekes dolog lesz...

Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick 2010.11.19 Creative Commons License 129

Protect valami... itt vettem a boltba. Szürkés-fekete dobozban van. Rá van írva, hogy egerek és patkányok számára csalogató az illata, íze pedig a fogukra való. De más állat (kutya macska) számára rossz az illata, sőt keserű az íze és kiköpi. Ha a szájába veszi nem gond, mert gyomorsavban oldódik csak. Gyerek is az íze miatt nem eszi meg... kutya a közelébe sem megy. Egyszer megszagolta, azóta nem nézegeti.

Előzmény: Tibbe (128)