Keresés

Részletes keresés

alcapone3 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 8106

Köszi. Küldtem mailt :)

Előzmény: booboo77 (8105)
booboo77 Creative Commons License 2 órája 0 0 8105

Szia :)

Pedig amikor a profilt írtam publikussá tettem. Na mindegy :)  ancsipancsi1977@gmail.com

Írj rám és küldöm a képeket :)

Előzmény: alcapone3 (8104)
alcapone3 Creative Commons License 1 napja 0 0 8104

Szia. Bocsi, hogy csak most reagálok, de hajtás volt.. már csak a nyaralásra tudok gondolni :) Mindenképpen érdekelnének a fotók. Köszönöm előre is :) Sajnos mail címednél azt irja, hogy "nem publikus" :(

Előzmény: booboo77 (8086)
Honey01 Creative Commons License 5 napja 0 0 8103

Köszi, folyamatos olvasásban vagyunk :) ez ügyben. Biztos, hogy autóval megyünk az idén Sartira. Augusztusig még meglátjuk, hogy mennek a dolgok, mit írnak a hazatérők és annak függvényében változhat az indulási idő és a határátlépés helye.

Előzmény: Pierr_Kardán (8102)
Pierr_Kardán Creative Commons License 5 napja 0 0 8102

Olvasgasd az "Autóval Görögországba" topikot.

Ott elég nagy a fejvakarás, hogy a schengeni zónára most bevezetett kötelező teljeskörű okmányellenőrzés mennyire fogja lelassítani a határátlépéseket (a horvát/magyar határon már bevezették, aztán 1 nap után felfüggesztették, mert az áprilisi, meglehetősen gyér forgalom mellett is órák alatt 6 km-es dugó alakult ki).

Most első nekifutásra azt mondanám, hogy inkább menjetek repülővel. Aztán persze lehet, hogy javul a helyzet, vagy felfüggesztik az egész procedúrát, majd kiderül...

Előzmény: Honey01 (8101)
Honey01 Creative Commons License 5 napja 0 0 8101

Ebben az évben jubilálunk :). 10 éve, hogy először eljutottunk Görögországba, Sartira. Akkor annyira megtetszett, hogy a következő évben visszatértünk 2x annyi időre. Akkor még busszal mentünk (az Apollonnal). Azóta már több helyen megfordultunk az országban, busszal, repülővel. A jubileumi évre való tekintettel viszont most azt találtuk ki, hogy autóval megyünk és mindent privát intézünk. Az Alföld közepéről indulunk, tehát számunkra evidens lenne Röszke vagy valamelyik déli szerb határátkelő  Szeged környékén. Hát... majd meglátjuk....  :)

scarabaeus Creative Commons License 6 napja 0 0 8100

Mondjuk a ViaMichelin nem tud róla. a Google Maps-féle tervezésnek van néha ilyenje, pl. máig elkerüli Montenegróban is a Kotori-öböl fölött még a Monarchia idején kiépített szerpentint, ahonnan a legszebb a kilátás az öbölre, pedig az sincs lezárva a valóságban. Lehet, hogy szakadt a vektor, és azért kerüli ki.

Előzmény: drMinit (8098)
Boarhunter Creative Commons License 6 napja 0 0 8099

:-)))

Előzmény: scarabaeus (8095)
drMinit Creative Commons License 2017.04.23 0 0 8098

Hamár térkép.....

Ki tudja miért írja a térkép a Szartinál lévő szakaszt, zártnak?

imesc Creative Commons License 2017.04.23 0 1 8097

Youtube-on is találsz autóskamerával készült filmeket: pl. dobaki2 és MRCalibra72. Én ezek alapján mentem Sartiba először 2015-ben. A fontosabb útváltásokat annyiszor megnéztem, hogy amikor ténylegesen ott mentem, úgy tűnt, mint ha már sokszor jártam volna arra.

booboo77 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 8096

Szia :)

Mi az Anestibe foglaltunk, szeptember 16-23-ig, földszinti tengerre néző apartmant. Képeken jól néz ki, alap felszereltség, normál körülmények :)

A tenger 20 méterre, a terasz hatalmas, onnan lehet nézni a napfelkeltét :D

Közvetlenül az apartman mellett van egy super market, az ófalu kb 1,5 km-re van. A tenger lassan mélyülős, nekünk kisgyerekkel ideális. A távolság sem gond, mert mi autóval megyünk, így szabadabban lehet mozognunk :D

Pár kép az Anestiről:

Előzmény: Nogixer Office (8045)
scarabaeus Creative Commons License 2017.04.22 0 1 8095

Ha a térkép nem egyezik a tájjal, akkor a táj szerint kell eljárni - norvég katonai közmondás

:-)

Előzmény: Boarhunter (8094)
Boarhunter Creative Commons License 2017.04.22 0 1 8094

Egyszer Thessalonikiben egy órát keringtem gps-el. Konkrétan nem létező utcákba akart bevinni. De ennek majd' tíz éve.

Ahol az autópályaépítések vannak, ott időnként azt jelzi, hogy a nagy zöld mezőben közlekedsz. De még mindig frisebb egy jó frissités után mint a legtöbb térkép.

Előzmény: booboo77 (8093)
booboo77 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 8093

Valószínűleg lesz gps, de a legvégső esetben lesz használva. :) Volt már hogy a gépre hallgattam és úgy elvitt, hogy mire kikavarodtam a rossz irányból megőszült fejemen a göndör haj :P A jó öreg ,,paraszt gps,, híve vagyok :) (térkép) :)

Előzmény: Boarhunter (8091)
Boarhunter Creative Commons License 2017.04.22 0 0 8092

de azért az út még mindig ott van, apróbb változások persze lehetnek.

Szerencsére nem csak "apróbb" változások vannak.

Előzmény: booboo77 (8089)
Boarhunter Creative Commons License 2017.04.22 0 0 8091

Egy gps majdnem végigtol az úton. Ellenben szerbia és macedónia annyiban mégis kihívás, hogy az autópálya építés és a terelések miatt néha benéz az ember dolgokat, még olyanok is akik sokat járnak le.

A Belgrád elkerülőt felejtsd el.

booboo77 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 8090

Már megvan ez a cikk is. Sok hasznos infó van benne :)

Sőt, a lényeget kiírtam magamnak gépbe. Majd kinyomtatom amikor megyünk :)

Köszike

Előzmény: Okusaba (8087)
booboo77 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 8089

Érdekes ,,utazás,, volt, de tetszett :)

Igen, főleg azt a részt figyeltem részletesen...sztem menni fog :) Annyira nem bonyolult csak észnél kell lenni :D

Igen, sajna jópár évesek a műholdas felvételek, de azért az út még mindig ott van, apróbb változások persze lehetnek.

Előzmény: Pierr_Kardán (8088)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.04.20 0 1 8088

Végigtoltad a kis kínait az úton? Le a kalappal, az nem semmi.

Arra azért majd légy figyelemmel, hogy az utakról készült felvételek 1-3 évesek, sok minden változott ezidő alatt.

Persze olyan is van, ami évek óta változatlan, mégis elnézi az autósok 90 %-a, pl. majd Theszalonikinél nagyon figyeljetek a LIDL-nél a balkanyarra, mert azt elég sűrűn elvétik az emberek...

Okusaba Creative Commons License 2017.04.20 0 1 8087
booboo77 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 8086

Szia alcapone3 :)

Mi szeptember 16-23 ig leszünk az Anestiben. Összeszedtem pár infót és képet az apartmanról, ha érdekel az e-mail címem publikus, írj és átküldöm :)

Először megyünk Sartira, már nagyon izgatottak vagyunk :D

Egyénileg utazunk, így az útról is részletes leírást készítettem, a google map segítségével. A kis figurát leraktam a térképre és végighaladtam az útvonalon, közben jegyzeteltem és így készítettem útvonaltervet főleg a Görögországi szakaszról, a Thesszalonikit elkerülő útról :) Szerbia és Macedonia nem egy nagy kihívás, végig autópálya, nem igazán lehet eltévedni :D  Fénykép memóriám van, így amit látok, azt megjegyzem :P 

Előzmény: alcapone3 (8065)
cobranco Creative Commons License 2017.04.15 0 0 8085

Örülök,hogy tetszett!

Először én is Sartiból egy szervezett egynapos buszos kiránduláson voltam ott.A távolság miatt elég fárasztó,főszezonban sajnos irdatlan a tömeg,de a látvány ugyanaz :)

Mi most egy 10 napos Jón-tengeri szigettúrán voltunk Görögországban,erről készült 9 részes útifilm utolsó darabja volt ez,a többit értelemszerüen ide nem linkelem be/mivel off/,de akit érdekel megtalálja.

Előzmény: itepgolab (8084)
itepgolab Creative Commons License 2017.04.12 0 0 8084

Tisztelt Cobranco!

A kis utifilmeddel hihetetlenul klassz bo egyoras programmal ajandekoztal meg.

Kicsit felve neztem vegig, ugyanis nyaron 1 hetig nyaralok Sartin a kis csaladommal, es nagyon meditalunk a relative nagy tavolsag miatt a Meteorak meglatogatasan. Es azert volt egy kis felelem bennem, hogy megnezve a filmedet lesz e kedvem megegyszer megnezni eloben.

A film megerositett abban, hogy ezt a helyet kihagyni bun.

Nagyon csodalkozom azon az energian, amivel vegig kommentalod a helyeket, akar hatalmas emelkedok alatt is.

A humorod is nagyon bejon, sokkal elvezetesebb egy poenokkal teletuzdelt kisfilm, mint egy szaraz, adatokkal zsufolt "EU-konform" utifilm.

Zarszokent: ha egyszer en leszek a Magyar TV elnoke, akkor (mivel a vegen hianyoztak a sponzorok)

fomusoridoben fogom leadni, es biztos vagyok benne, hogy nezettebb lenne, mint a most futo musoraik.

Remelem a tobbi resz is hasonlo elmeny lesz, mert a kovetkezo szabadnapjaimra tervezem az egesz sorozat megnezeset. Tisztelettel:Peter

Előzmény: cobranco (8083)
cobranco Creative Commons License 2017.04.08 -2 0 8083

Üdv mindenkinek!

Mivel sok helyről szerveznek egynapos buszos kirándulásokat a Meteorákhoz,ezek nagy része a távolság miatt leginkább csak kapkodás,versenyfutás az idővel,a tényleges látnivalóra alig akad idő.

Tavaly csináltam egy részletesnek mondható útifilmet,egy-két infó talán hasznos lehet azoknak akik ide készülnek:

Meteorák "töviről-hegyire" 2016./Görögország/ FullHD 1080p

Felhívom a figyelmet,az idegenvezetés néha „egyedi”. -:)

sigsig Creative Commons License 2017.04.02 0 0 8082

Köszi!

Előzmény: Tevemadár (8081)
Tevemadár Creative Commons License 2017.04.02 0 0 8081

Szia,

Sassonál és Angelonál is lehet robogót bérelni. az 50 cm3 10 eu/nap, a nagyobb 15 eu. Mind a két helyen. Több nap bérlés esetén kedvezmény van. (Egy hétre 8 eu/nap az 50-es)

Quad 50 eu / nap, nagy motor is ua.

Kocsit egy helyen lehet bérelni Sartin, 50 eu szintén, de biztosításait nem ismerem, hogy kell -e még valamit ráfizetni.

Bicikli 5 eu /nap, de nagyon ramatty állapotban vannak, csak falun belül érdemes használni - esetleg. Sarti környéke nagyon hegyes, sokan túráznak biciklivel, de azok a cuccok mind-mind komolynak néztek ki, nem béreltnek!

Az 50 -es motor két főre elég karcsú, de nem ördögtől való, én a feleségemmel többször is megjártuk vele Neos Marmarast. (1.5 óra, 50 km táv. kb. 30km/h)

A legtöbb 50es motor nagyon leharcolt mind a két helyen.

Előzmény: alcapone3 (8079)
Hello holnap Creative Commons License 2017.04.01 0 0 8080

Nagyon jó a Spanos! A part mentén szinte mind. Foglalhatsz magad is magyar nyelven, így olcsóbb pl. Hajni apartman és talán a Hannában is. Inkább a beachet ajánlanám, mint az ófaut kisgyerekekkel, az előbbi is ott van.

Előzmény: kata78 (8063)
alcapone3 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 8079

Igen van, de sajna nincs rajta friss infó. Pl nekem tetszene, ha naprakész ár is lenne :(

Előzmény: sigsig (8078)
sigsig Creative Commons License 2017.04.01 0 0 8078

Köszi az infot, Sassos : rákerestem van oldala is :D

http://www.sassosmotorent.com/

Előzmény: alcapone3 (8077)
alcapone3 Creative Commons License 2017.04.01 0 0 8077

Bocs azt nem írtam, hogy üzemanyaggal együtt számoltam és magamból indultam ki. Maga robogot 15eurora saccolom. Én legutóbb Corfun robogóztam ennyiért, Sartin 2004ben voltam. Üzemanyagra csak azert költöttem "sokat" mert mentem is vele bőven...

Előzmény: alcapone3 (8076)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!