Keresés

Részletes keresés

sutto Creative Commons License 14 órája 0 0 7985

Pár éve a Tonia apartmanba jártunk, van valakinek esetleg e-mail címe hozzájuk?

Rékuu18 Creative Commons License 16 órája 0 0 7984

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Igen, nyilván mindenki mást tart fontosnak a nyaralása alatt, viszont tényleg sokat segítenek az ilyen jellegű hozzászólások.

Előzmény: Tevemadár (7983)
Tevemadár Creative Commons License 18 órája 0 0 7983

Robogó: 10eu/nap + benzin (kb.1.5 eu/liter), gyros: kb.2.5, strandszervíz: kötelező fogyasztás (pl.: frappé 2.5-3-3.5 eu (fél liter ásványvízzel!))...

Hajótúra: kb. 25-30 eu/fő körül

Sör boltban: 0.8 - 1.8 eu, ásványvíz 6os pakk(mentes) 1.5-2 eu (a bubis jóval több...), Üdítők: kb. 2 eu / 1.5 liter

Kenyéer 0.8 - 1 eu / 0.5 kg (nagyon finom!), zsömle: 0.3 eu / db, édes péksütemények, fánkok: kb. 2.5 eu

Így lehet kalkulálni.

Én, a saját magunk szokásait (fogyasztás, evés, ivási szokások) figyelembe véve, ha napi 2x tavernás kajálással számolva (+robogó+kiránydulás), napi 20000 huffal számolnék (2 főre, nem fejenként...).

(Amúgy mi - már 6x voltunk - kb. napi 30-40 eu -ból bőven kijövünk 2 főre, de nem eszünk mindennap tavernában, max csak gyrost...)

De ezek nagyon szubjektív dolgok, mert ki mire szeret inkább költeni. :-)

Előzmény: Rékuu18 (7981)
geodo1 Creative Commons License 18 órája 0 0 7982

bolti árak nagyságrendileg magyar plusz 10%. nyilván termékenként, boltonként, akcióként változó. esti taverna két főre 20-30 euróból megvan, nagyon komoly halas rendelések esetén lehet több is azért.

Előzmény: Rékuu18 (7981)
Rékuu18 Creative Commons License 19 órája 0 0 7981

Sziasztok! Engem a költőpénzzel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. A férjemmel nászútra megyünk Sartira, viszont nem akarunk eszeveszetten költekezni. Egy hajótúrát terveztünk be és robogót szeretnénk bérelni 1-2 napra. Viszont a főzés kilőve, minden nap mást szeretnénk megkóstolni. Egy hétre megyünk és szívesen várom a tapasztalatokat...nem szeretnék túl és alul sem tervezni. Előre is köszi!!!

Katana750 Creative Commons License 4 napja 0 0 7980

Szívesen! Jó utat és nyaralást! Augusztusban én is megyek csak most nem Sarti, hanem Thasos a cél.

Előzmény: József Lóth (7979)
József Lóth Creative Commons License 4 napja 0 0 7979

köszönöm szépen

Előzmény: Katana750 (7974)
Katana750 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7978

Átnézted őket? Tök baromságokat írtak tegnap. Minden olyan országban ahol € a fizetőeszköz, ugyanannyi volt a 95ös mint a gázolaj. Azért írtam utána a MAK árait is .

Előzmény: feri58 (7977)
feri58 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 7977

Külföldi üzemanyag árak- Nagyutazás.hu  Ezt nézzétek ha kíváncsiak vagytok az üzemanyag árakra!

Katana750 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7976

Az autóklubnál a benzin 1,5 a gázolaj 1,09€ Görögországban, úgyhogy csak a visszatérő topiktársaktól lehet megtudni pontosan az igazi árakat.

Katana750 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7975

Az üzemanyag árakat pontosítom. 95ös 62MKD=318FT. Diesel 44MKD 226FT, LPG 26,5MKD 136FT. Szerbiában a benzin kicsit drágább, a gázolaj nagyon drágább+110FT, LPG+33FT. Görögországban 1,30€ a 95 meg a gázolaj, 0,6 az LPG.

Katana750 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7974

Gondolom az itthoni pályadíj nem érdekes! A tavalyi szerb, makedón díjakat tudom neked leírni. 330,240,730,190RSD,illetve 60-80-60MKD. Mindkét tranzit országban lehet bankkártyával is fizetni a kapuknál és €val is. Tapasztalatom szerint kártyával nagyon kellemes árfolyamon megy az itthoni beterhelés. Itthon teli tank(én a szegedi Auchan kúton) és Szerbia letudva. Makedóniában megint tele(minél közelebb a görög határhoz) és elég lesz oda vissza, persze ha kirándulgattok kocsival akkor nem. Makedóniában tavaly a 95ös 71,5MKD/liter volt, a gázolaj 50 körül. Azóta ott is olcsóbb lett. Szorozva6 és tudod forintban is. Étteremárak 3 főre itallal együtt 35-50€. Gíroszosok jóval olcsóbbak. Úgy rémlik 6€ tál, 2,20-2,50 pita. Mondjuk ezekre 2014ből emlékszem, mert tavaly Makrigialoson voltam és onnan inkább Paraliára jártunk át vacsizni, de hát hasonló turistakomplexumok mindketten(Sarti sokkal jobb). Kb ennyi. A migránshelyzetről gondolom komolyan nem gondolod, hogy innen kapsz hiteles infót május 16.án!  Június közepe táján ha visszatérsz már lesznek beszámolók hazatért nyaralóktól és akkor olvashatsz hiteles írásokat. Addig marad a riogatás a tv-ből. Bolti árakról írtam tegnap egy másik kérdezőnek. Ha érdekel tekerj vissza kicsit!

Előzmény: József Lóth (7973)
József Lóth Creative Commons License 2016.05.16 -1 0 7973

Sziasztok!júli 8-án megyünk Sartira akinek nem rest annak megköszönném az olyan infókat mint pl:autópálya díj,üzemanyag ár, migráns helyzet,főbb élelmiszer árak a boltokban,éttermi árak,előre is köszi!

Katana750 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7972

Csak motor. Úgy rémlik a S.travel irodánál láttam kocsibérlési lehetőséget.

Előzmény: ebure (7970)
Katana750 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7971

Ha hmm... ha nem hmm... ez van. Az élet példáját hoztam. A helyikek még tetézik a dolgot a bukó nélküli gurulással is. Különben is okafogyott mert 3an vannak, kocsit akarnak bérelni, ennyi épp elég.Mivel nekem korlátlan "A" kategóriám van soha nem kellett rábeszélnem a Sassos feleségét semmire, de láttam, hogy az 50es robogókon is sokszor ketten mentek, rendőr szeme láttára és sosem volt vegzálás miatta. De, hogy igazad legyen azt is leírom miért nincs nagymotor bérlési lehetőség. 2004ben még volt 250es, 535ös Yamaha Virago is a kínálatban. 2008ban még volt DT125ös terepmotor aztán 2009ben már csak 50esek. Kérdeztem a Sassost, hogy mi ez a nagy lefejlesztés? Sok volt a baleset. Emberek akiknek volt "A" de 20 éve ültek utoljára MZ-n, Jawán, a félsziget szerpentinjein gondolták újraélni az ízirájderkedést úgy hogy mögöttük a feleség vagy a gyerek! Legutóbb 2014ben már megint volt nagyobb motor150es robogó(ki is vettem) de a Sassoséknál szóba sem kerülhet, hogy kiadják "A"kat. nélkül. Angelónál nem tudom mi a helyzet.

Előzmény: Pierr_Kardán (7969)
ebure Creative Commons License 2016.05.16 0 0 7970

Sassosnál van autó is vagy csak motor?

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.05.15 0 1 7969

Ha tudsz motorozni robogót is bérelhetsz. Hazánkkal ellentétben ott 2 személy sem probléma a kismotoron és "B" jogsi kell csak.

Hmmmm, hmmmmmm....

Görögországban magyar B kategóriás vezetői engedéllyel - a hazai szabályozástól eltérően!!! - segédmotor kerékpár (50 cm3 alatt) vezetése nem megengedett. Segédmotoros kerékpárt (vagyis robogót) kizárólag A vagy A1 kategóriás vezetői engedély jogosítvány birtokában lehet vezetni!

Ne tévesszen meg, hogy a kölcsönzős szemrebbenés nélkül kiadja B kategóriás jogsira a 50 ccm alatti robogót (és kis rábeszélésre kiad egy 80 - 100 ccm-s motort is).

Ameddig nincs baj, addig nincs baj, de ha baj van, akkor nagy baj van :-(( A családban volt ebből komoly probléma, rokon B ketegóriás jogsival vitt el robogót (50 ccm alattit), aztán egy baleset után hiába volt BBP biztosítása, a biztosító semmit sem fizetett, mert jogosulatlanul vette igénybe a robogót! A gatyájukat ráfizették a kórházra, meg a szállításra :-(((

Előzmény: Katana750 (7965)
imesc Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7968

"Ellenben tzatziki, nagy olajbogyók és egyéb autentikus görög finomságok járnak hozzá."

Legtöbbet Grigoriséknál kajáltunk, minden kaja mellé ettünk négyen négy tzatzikit. Az ifjabbik Grigoris minden alkalommal háromszor is rákérdezett, hogy "for tzatziki?". Be kell vallanom, hogy kicsit "csaltunk", mert vittünk egy zsugor salvus vizet. Ebéd előtt egy deci, vacsora előtt egy deci és a kősziklát is megeheti az ember, kincset ér. És persze bőséges mennyiséget a helyi italokból. ;-)

Előzmény: Katana750 (7967)
Katana750 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7967

Úgy is kell! A főzőcskézést itthonra hagyni. Az Ovelix nevű giriszos elég közkedvelt de szerintem a futottak még. A Sassos motorkölcsönző utcájának sarkán van egy komoly etetőhely. Ha "on the plate" kéred, hatalmas adagot adnak csirke vagy sertés húsból és nyoma sincs mustár kecsapnak. Ellenben tzatziki, nagy olajbogyók és egyéb autentikus görög finomságok járnak hozzá. Ha esetleg elmentek az Emanuelbe, a nyelvhalfilét ajánlanám! Szálkamentes, csodálatos, a személyzet magyar, a tulaj görög de tökéletesen beszél magyarul, a muszaka tényleg kiváló. 

Előzmény: ebure (7966)
ebure Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7966

Köszi az infot. Főzni nem akarok. Gyrost enni megyek. A robogó jó ötlet de csak a férjemnek van jogsija és mivel hárman vagyunk így nem az igazi. Ezét gondoltam az autó bérlésre. Eredetileg a beachen akartunk apartmant foglalni de nem igazán találtam így a központba lesz a szállásunk. Ha jól emlékszem a gyümölcsök is jó árban vannak. Ugye a part még nem épült ki annyira hogy csak napágy és napernyős helyek vannak. Jó pénzért. Vinnénk napernyőt az elég lenne nekünk.

Katana750 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7965

A fakultatív Blue Lagoon túrát én nem hagynám ki! A gyerek is élvezni fogja. Saját véleményem, nem reklámozni szeretnék és volt aki a kalóztúrával is elégedett volt, de szerintem a görög hajós jobb sokkal. Van egy jó nagy szupermarket ahol max. siófoki(de inkább olcsóbb) árakon vásárolhatsz. A tej sokkal drágább mint itthon. A csapvíz nagyon rossz, de ne vigyetek ki ásványvizet csak ha bubisat isztok kizárólag! Az Athos nevű mentes víz kiváló és olcsó. A soda nevű bubis kb 3X annyi. Étteremnem az én kedvencem az Emanuel cafe pizza. Ha a szálláson főzőcskéztek(étolaj drága) és bérelsz kocsit a Nikitiben található Lidl-ig is elmehetsz(szerintem felesleges). Esetleg ha ajándéknak hozol haza mazsolabort, ouzót, olivát, akkor érdemes felkeresni ezt a Lidlt! Ha tudsz motorozni robogót is bérelhetsz. Hazánkkal ellentétben ott 2 személy sem probléma a kismotoron és "B" jogsi kell csak. Ha van "A" kat. is az a legjobb. Egy 150es nagyrobesz már a kocsi helyett is megfelel. A narancspartot ne hagyd ki!(6km.)

Előzmény: ebure (7963)
Katana750 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7964

A nagyon korai érkezésnek ismétlem csak akkor van értelme, ha korán elfoglalhatod a szállásod. 2013ban egy kecskeméti család váltott minket a Sarti Beach Hotel nevű szálláson és már reggel 7-kor ott voltak. Mi 8-kor indultunk haza és 12-ig legalább eltart a takarítás, rendezkedés(de inkább 14-ig). 13-14 órai vezetés(utazás) után még órákat várni(baromi meleg lesz) a szobára elég bosszantó lehet szerintem. Szóval az én véleményem az, hogy az apartman megvár. Ha este 6-ra értek le akkor sincs gáz. Sokkal előbb nem nagyon érdemes.

Előzmény: Ágicsaj (7960)
ebure Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7963

busszal megyünk augusztus végén. Gondoltuk egy kicsit körülnéznénj a félszigeten. Jobb ötletnek tünik mint a fakultatív kirándulás. Azt nem hiszem higy élvezné a 9 éves gyermekek. A ki tiélelmiszerárakról tudsz vmit?

Katana750 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7962

Természetesen lehet bérelni kocsit a faluban. Úgy rémlik a Hyundai Atos kiskocsi olcsón bérelhető. Busszal mész vagy repülővel? A Szaloniki reptéren sok kölcsönző van, ha úgy mész. Ha buszos utazással mész akkor marad a bérlés helyben.

Előzmény: ebure (7961)
ebure Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7961

sziasztok sok éve már jártam Sartin idén újra ott nyaralunk abban tud nekem vki segíteni hogy autot tudok e ott bérelni? És a Grigoris apaftmanról info? Köszi

Ágicsaj Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7960

Kedves Katan750!

Köszönöm válaszod. Így lesz, sőt, lehet hogy még előző este elindulunk. :) 

Előzmény: Katana750 (7959)
Katana750 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7959

Attól függ mikor foglalhatod el a szállásodat. Ha Szerbián és Makedónián át mész, kb 13 óra utazással számolj+1órával előrébb vannak a görögök. Tehát ha 14től elfoglalható a szállásod, éjfél körül elindulhatsz! Szerintem 08.27.én odafelé már biztos nem lesz szívás a határokon, de azért figyeld a híradásokat, hogy Röszke rendben van e! Ja, én Budapestről számoltam. Ha szegedi vagy nyilván kevesebb, ha móvári akkor több idő lesz az utazás. 

Előzmény: Ágicsaj (7958)
Ágicsaj Creative Commons License 2016.05.14 0 0 7958

Sziasztok kedves fórumtársak!

Augusztus 27-től készülünk eltölteni egy hetet Sartin. Kocsival megyünk (2 felnőtt, 1 gyermek). Van esetleg valaki, aki ekkor jönne?  Mikor érdemes indulni szerintetek, szombat hajnalban vagy még éjjel? 

geodo1 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7957

bármelyik autóbérlő cégnél van gyerekülés. a transzfer eléggé húzós, több napi autóbérlés kb. az összege, ezért szerintem érdemes inkább ezt választani, hiszen akkor ott helyben is tudtok nyugodtan mozogni. bevált cégek:

http://rideanddrive.gr/

https://www.poseidoncarrentals.com/

http://alphadrive.gr/

Előzmény: Duncsi81 (7956)
Duncsi81 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7956

Már látom, bocsi. Thessaloniki repülővel, és onnan privát kell szervezni a transzfert. Ha valakinek van jó tippje olcsó és megbízható transzferre, ne fogja vissza magát. Két felnőtt és egy négyéves kisgyermek a családunk összetétele, szóval olyan autó / kisbusz kell, amiben van gyerekülés is.

Aug. végén / szept. elején utaznánk, konkrét szállásunk sincs még. A cél: homokos, gyerekbarát part, nagyrészt pihenős nyaralás lesz. Szóval szállás tippek is jöhetnek, akár privátban is :)

Előzmény: Duncsi81 (7955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!