Keresés

Részletes keresés

Kisanci Creative Commons License 6 napja 0 0 7726

sziasztok!

Valakinek esetleg lenne infója a Sarti Beachen található Sarti Plaza apartmanról? ( Apartman méret, konyha felszereltség, klíma, főzési lehetőség stb.)

Előre is köszönöm! 

gkata75 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7725

Jó ötlet, ez eszembe sem jutott.....köszi!:)

Előzmény: imesc (7724)
imesc Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7724

Én el szoktam tenni a jellemző vásárlási nyugtákat, illetve legegyszerűbb lefényképezni a boltban a pultnál, polcokon az árakat vagy a vendéglátó helyen az étlapot. ;-)

Előzmény: gkata75 (7717)
gkata75 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7717

Rendben, igyekszek mindent memorizálni, és amint hazajöttünk megírom!

Előzmény: fofo29 (7716)
fofo29 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7716

Ha majd megjöttetek a kinti "friss" árakra lennék kiváncsi. pl.: gyros pitában, tálban; kenyér, péksüti - az egy háztömbel az ófalu felé eső pékségben; a nagyáruházban üdítő árak - Amita, Refresh- , kimérve tzatziki a hűtőpultban; az ófaluban a hajtogatott palacsinta; fagyi...

Persze csak nagyjából.

Kösz előre is!

Előzmény: gkata75 (7715)
gkata75 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7715

Szuper, a képek alapján teljesen rendben van, célnak tökéletesen megfelelő a hely. Köszönöm!

Minden infót raktározok, aztán ha hazajöttünk mindenképp élménybeszámolok!:)

Napernyőt mi is kint szeretnénk venni, és remélem nálunk is hagyománnyá válik a hurcibálása:))

Még egyszer köszi a képeket, meg mindent, nagyon sokat segítettél!

Kata

Előzmény: fofo29 (7715)
Boar... Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7714

A görögök szeretik a kutyát.

A kínaiak is...a koreaiak meg pláne... :-)

Előzmény: Bujazliz (7713)
Bujazliz Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7713

A görögök szeretik a kutyát. A kóbor kutyát is etetik, gondozák. Mi is kutyával mentunk tavaly Sikia- beach-re (Sartitól délre 10 km-re). Ráadásul nem is kis kutya.

A kutyánk egy tündéri görög kóborkutyával:

Előzmény: Szanszi&Mézike (7717)
Tarzy52 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 7712

Szia!

Külföldre, így Görögországba is vihető kutya, ha van nemzetközi kisállat útlevele, csippje, és megfelelő, időben megkapott oltásai!

Mi évek óta visszük magunkkal kiskutyánkat!

Az más kérdés, hogy a szálláshelyre is vihető-e?

Előzmény: Szanszi&Mézike (7717)
Szanszi&Mézike Creative Commons License 2015.05.14 0 0 7717

Bocsi Sarti - ra

Szanszi&Mézike Creative Commons License 2015.05.14 0 0 7716

Sziasztok! 

Azután érdeklődnék, hogy  Santa - ra vihető kis kutya. 

Idén szeretnénk vinni magunkkal :-)

fofo29 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 7715

Szia !

Arra nem emlékszem hogy akkor volt -e már az apartmanban légkondi, de mi szeptember végén voltunk, akkor  már hűvösebb van esténként a nappali 30 fokhoz képest. Akkor a konyhában egy teljesen önálló nagyméretű hűtő volt

nagy fagyasztóval. A leírtakon kívül amit mi szoktunk vinni pluszban: elektromos szúnyogriaszto, egy 230-as  3-as elosztó

és mivel a busz csomagtere hatalmas, "elméletileg" nincs súlykorlátozás paplan huzat. (nem mindig kellett használni, de ott akkor kellett és amúgyis a busz háztól házig visz), ha van már napernyő a partra. Mi jó pár évig hurcibáltuk magunkal amit az egyik alkalommal vettünk odakinnt.  A külső képen a bejárat mellett bal oldalon lévő apartmanról vannak a képek.

http://sarti.atw.hu/jannis

Előzmény: gkata75 (7713)
brigi2005 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 7714

Köszönöm szépen az információt Feri! :)

Előzmény: feri58 (7711)
gkata75 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 7713

Nagyon szépen köszönöm az értékes információt, tisztasági gondok akkor ezek szerint nincsenek (ha apróbbak vannak azon lehet segíteni), így most az apartmannal kapcsolatban már teljesen nyugodt vagyok! 

Zeusz buszaival meg remélem minden rendben lesz,  már úgy sem tudok mit csinálni, csak pozitívan hozzáállni:)

Olvastam, hogy lehet légkondit kérni, szerinted érdemes? Hűtőnek van fagyasztó része? 

Konyharuha, mosogatószivacs, mosógatószer, szemeteszsák, wc papír gondolom kell, esetleg van bármi ötleted mit érdemes még vinni?

Bocs hogy így rád zúdítom a kérdéseim, de annyit olvasgattam már erről a helyről, de első kézből nem sok indormációt kaptam.

Előzmény: fofo29 (7712)
fofo29 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 7712

Mi már jó pár helyen megfordultunk Görögországban, de a legtöbbször Sartiban.
A  Dias Zeuszról csak áttételesen tudok nyilatkozni, mivel pár évvel ezelőtt
mi is a Jannisban voltunk a fennt említett iroda apartmanjában csak más iroda
zászlaja alatt.
A Zeusznak az apartmanházban csak 2 apartmanja van. Egy 3 és
egy 5 ágyas. Valoszínűleg az ötágyas lesz a tietek, amiben mi is voltunk és
idén ismét leszünk augusztusban. Mivel földszinti szobák, ezért az emeleti
apartmanokhoz képest hatalmas terasza van. Két hálószobája van egy 3 és 2
ágyas + konyha és fürdő. A kétágyas szoba ablaka a másik ház hátsó

falára néz, de mivel ott csak alszik az ember, így az nem zavaró. Viszont csendes.

A ház a második épület a partra merőleges utcában. A teraszról kilátsz a tengerre.

Sartiban voltunk már szebb, minőségibb, viszont rosszabb apartmanban is.

Ennek az apartmannak az előnye a mérete és a nagy terasz. Ezért is megyünk újból ide.
Busz: Mivel annó más irodával mentünk, oda és vissza más társaság buszával utaztunk.

Oda Apollon travel: minden rendben, hazafelé Zeusz: 2 ember miatt elcsatangolt
velünk az emeletesbusz Paraliára, hogy ott felvegyük őket és csak utánna indultunk hazafelé.

Ez kb 4-5 óra plusz volt !!!! Amúgy az emeletes busz alsó része kényelmesebb mint az emelet.
u.i.: Azóta Görögbe csak egyénileg utazunk!

Előzmény: gkata75 (7688)
feri58 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 7711

Szia Brigi!

Csak a háló helységtől van külön ,ez egy apartman !Amiben mi és a fiamék voltunk az így nézett ki,gondolom a többi is ilyen!

brigi2005 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 7710

Szia Feri 58!

Köszönöm szépen a válaszod! Jobb is az esti pihenés szempontjából, hogy csendesebb helyen van.  Annyi séta pedig tényleg nem árt. :)

A külön konyha az közös konyhát jelent másokkal? Vagy csak a szobától külön helyiséget, légteret?

Előzmény: feri58 (7709)
feri58 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 7709

Szia Brigi 2005!

Mi voltunk a Nikos-ban 2éve,nekünk nagyon tettszett! Olyan apartmanban voltunk ahol külön volt a konyha. Jól felszerelt. Csendes jó helyen van az alsó pék (régebben ez az egy pék volt Sartin) közelében, szupermarket és éttermek is vannak ott a közelben! A tenger maradjunk az 50-100 m. nél nagyon jó először kicsit mélyül és pár méter után derékig ér a víz. Nyugodj meg jó választás volt! Tavaly a fiamék voltak a Nikos-ban nekik is nagyon tettszett!

Jó nyaralást kívánok!!! 

Ja! A központ pár száz méter , ami e.ü. séta!!!!

gkata75 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 7708

Szia!

Sajnos nem tudok segíteni, de előbb vagy utóbb biztosan jár erre olyan, aki ismeri. Vagy próbálj picit visszapörgeti, hátha találsz tavalyi infókat.

Szép napot!:)

Előzmény: brigi2005 (7703)
gkata75 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 7707

Sajnos nálunk ez kimarad, mert a busszal aznap érünk oda, illetve 1 hétre rá, akkor indulunk haza:(

Már most érzem, hogy nagyon kevés lesz ez az idő, kettőre kellett volna befizetnünk:( Majd legközelebb!!!:)

Akkor viszont jól fog jönni ez az infó, köszi!

Előzmény: Bujazliz (7705)
gkata75 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 7706

Pontosabb útbaigazítás??? Ne butáskodj, rengeteget segítettél + úgy tudom nincsenek nagy távolságok, a csatolt képek alapján tuti megtaláljuk!:)

Arról a picról is hallottam/olvastam, de aznapra foglaltunk a Kalóztúrára (online csak akkor lehet).......nagy hullámok, rossz idő eseténviszont  elmarad, visszautalják a pénzt, és akkor "B" tervnek bérlünk autót, és átmegyünk + kirándulgatunk.

Február elején fizettük be a nyaralást, akkor volt volt izgalom, majd pár hétre alább hagyott, de most megint ott tartok, mikor megyünk máááár!:) Pontosan 8 hét múlva.......

Előzmény: Pierr_Kardán (7704)
Bujazliz Creative Commons License 2015.05.08 0 0 7705

Kis kiegészítő:

Minden szombaton Sartitól délre 10 km-re levő Sikia faluban van heti piac, bazár, ahol halas és tengeri herkentyűs árusok is vannak.

Előzmény: Pierr_Kardán (7704)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7704

Halpiac tényleg nincs Sartiban, de állandó halbolt viszont van. Nagyjából a képen nyíllal jelölt helyen található (a körrel jelölt helyen van nagy diszkont áruház, azt biztosan meg fogjátok találni). Pontosabb útbaigazítást nem tudok adni a halbolthoz, Sartiban sajnos nincsenek elnevezve az utcák :-(

A bolt kívülről így néz ki:

Bent jéggel hűtve kínálják a halakat.

Ha kiválasztottad a kívánt halat, akkor meg is pucolják neked, ha kéred.

Itt pedig már az apartmanban befűszerezve, lisztbe forgatva sülnek a finom halak.

Ha kocsival mennétek, akkor ajánlanám, hogy csütörtökön menjetek át Neos Marmarasban, ott csütörtök reggel van a piac, ott van igazi halpiac jellegű rész is. A kagylót ott vettük mi is.

Előzmény: gkata75 (7701)
brigi2005 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7703

Sziasztok!

Szeptember 4-20ig megyünk párommal sartira nyaralni busszal, a Nikos apartmanba, az Ibuszal.

Valaki járt már a Nikosban? Hogy milyen, milyen messze van a tengertől (több oldalon is néztem, írnak 50-100-150 m-t is...), központtól?

Köszönöm előre is :)

gkata75 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7702

Csak nem hagy nyugodni, és külföldi oldalakon is utána néztem a szállásnak......több féle fényképet találtam, illetve az egyiknél azt is olvastam, hogy 2015-ben teljesen felújításra került.......nagyon kíváncsi vagyok!:)

Illetve találtam egy fényképes élménybeszámolót, ahol, nagyon dícsérték, csak a keskeny terasz volt kicsit kényelmetlen, de ahogy láttam ott 2 szék fért el, ebből gondolom az  2 személyes apartman volt, mert oda 4 szék tuti nem férne el, és elméletileg minden szobához tartozik erkély.

gkata75 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7701

Ez minden esetre jó hír!

Egyéb jó tanács bármivel kapcsolatban?

Mivel július elején megyünk, remélem már a jobb idő az általános, minél kevesebb esővel (bár 1-2 futó zápor hajnalban még akár kellemes is lehet:).

Meleg ruhával ugye nem igen kell bajlódnunk? Max kardigán + 1-1 lazább hosszú nadrág. Jól gondolom?

Buszos utazás lévén mire készüljünk, mi az ami feltétlen legyen nálunk egy kis kézitáskában? Kispárna/nyakpárna?

Nem akarok felesleges holmikat csomagolni, és ha nem is lehet 10000%-ban, de a lehető legjobban szeretnék felkészülni, a tanácsokból kiszűrni, ami nekünk is fontos/hasznos lehet.

Köszönöm!:)

Előzmény: Boar... (7699)
gkata75 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7700

Sebaj, akkor majd ha hazajöttünk én leírom mi volt, és remélem ezek csupa jó dolgok lesznek:)

Addig is próbálok pozitívan nekivágni a nyaralásnak.....:)

Előzmény: dorog.zultan (7698)
Boar... Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7699

Amikor én ottjártam, volt a faluban halbolt, friss és fagyasztott áruval. Vásároltam többször náluk, haza is hoztam fagyasztott polipot.

Előzmény: dorog.zultan (7696)
dorog.zultan Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7698

Nem, ezekről nem tudok semmit

Előzmény: gkata75 (7697)
gkata75 Creative Commons License 2015.05.07 0 0 7697

Persze, azért mi is körbenézünk/kérdezünk, hátha!:)

Férjem húsból csak halat/tenger gyümölcseit eszik, és a gyerekek is nagyon szeretik az ilyesmit, így biztosan sor fog rá kerülni!:) Köszi az tanácsot!

Gondolom ha volna a Dias Zeuszról/Jannis apartmanról infód, már megírtad volna.......viszonylag sokat visszaolvastam, és erről a szállásról még senki nem nyilatkozott. Kezdjek aggódni, hogy nem is létezik???:))

Előzmény: dorog.zultan (7696)