Keresés

Részletes keresés

kriszthee Creative Commons License 2017.07.16 0 0 8313

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni  tudja-e valaki , hogy Sartin mennyibe kerül a motorcsónak bérlés? Köszönöm

Tamás Ács Creative Commons License 2017.07.15 0 0 8312

Ha görög hangulatú étterembe vágytok, akkor javaslom a környéken Sykia városkáját.

 

https://www.google.hu/maps/dir/Sz%C3%A1rti,+G%C3%B6r%C3%B6gorsz%C3%A1g/Sykia+Chalkidikis+630+72,+G%C3%B6r%C3%B6gorsz%C3%A1g/@40.0641159,23.9308486,13z/data=!3m1!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x14a8a59dedc5203f:0x500bd2ce2bad190!2m2!1d23.9760138!2d40.0947057!1m5!1m1!1s0x14a8a627aeb66953:0xa172309a04601606!2m2!1d23.9395054!2d40.0385165

 

Sarti a turizmusból él, érthető, hogy a település igazodik az átlagos túrista igényeihez. (Nálunk is így volt ez a Balatonon, az NDK-s korszakban)

 

Előzmény: Alvin1 (8311)
Alvin1 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 8311

Nem ott voltunk, hanem Platania Beachen a Christina Studios-ban, az egyetlen igazán görög a szállásadónk volt, reggel meg este mozgott egy kicsit, amúgy egész nap hevert:) de a szállással tényleg semmi baj nem volt és senki kedvét nem akarom elvenni Sartitól, mert a tenger tényleg gyönyörű, csak az ne menjen aki szeretne egy kis eredeti görög hangulatot, mert azt ott nem fog találni. 

Előzmény: imesc (8309)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 8310

Furcsa ez nekem. 2004-óta 5x voltam Szártin és sosem tapasztaltam ilyen berángatós invitálást. Egyedül 2015 nyarán jártam így amikor a teljesen nyugis Makrygialosról átmentünk a 20km-re lévő Paraliára(Katerini). De ott sem volt tolakodó és ráadásul kipróbálva nem is csalódtunk. Eszembe is jutott, Poszeidon volt a étterem neve Paralián. Úgy látszik nincs elég fogyasztó vendég a tömegturizmus ellenére! Anyámat megkérdeztem, mi 1976-ban Szozopolba(Bulgária) vittünk magunkkal először és utoljára konzerveket, de akkor ez kötelező volt. Különben kenyéren és (tenger) vízen élhettünk volna a nyaralás alatt! Na, mindegy már úgysem nagyon tervezek Szártival. 

Előzmény: imesc (8309)
imesc Creative Commons License 2017.07.15 0 1 8309

"Mi most jöttünk haza Sartiról. Görög hangulatot vártunk, ehelyett kelet európai pincérek próbáltak berángatni mindenféle étterembe"

 

Nem a Hanna Hausba kell menni...

Előzmény: Alvin1 (8305)
s_abel Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8308

Két évvel ezelőtti tapasztalataink Sarti-ról:

"Holnap lesz egy hete, hogy mi itt vagyunk. Házigazdánk szerint most va a főszezon csúcsa. Többen is érdeklődtek már nálam van e szabad hely, házigazdához irányitottam, hátha. Magyar rengeteg van, a fiam szerint "több van mint Nyirmadán". Viszont ha nem ragaszkodol Sarti-hoz, 

tengerparti szobák, apartmanok tömkelegét láttam a mai napon is pl. Sykia beach-en, Sartitól D.-re 8-10km-re. Ha mégegyszer erre vet a jósorom én biztos nem foglalok szállást előre, pláne nem a Booking-on ;)) Itt a tengerparton egymástól pár km-re vannak üdülőfalvak mindenütt kiadó szoba & apartman felirattal. Ha rugalmas és mozgékonyak vagytok ( nem busszal jöttök ) szerintem nem kell a "hidalatt" aludnotok."

 Pedig ekkor valami nagy egyházi ünnep volt (aug. 15) ilyenkor minden görög ünnepel. 

Előzmény: Márti_SZ (8302)
Alvin1 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8307

A másik félszigeten az Athosz lábánál. Mi autóval mentünk, úgy elég hosszú volt de szerveznek hajós túrát is, az Athoszhoz, (Sithonia travel), és ott is kikötnek.  A felnőtt 30 euró gyermek 20. - Mivel tényleg hosszú az út, nem sokkal olcsóbb autóval de megéri. A pontos neve: Ouranaoupoli. Ottani étteremben láttunk ortodox szerzetest - egy óriási korsó Mythos sörrel és nagy tál tenger gyümölcseivel vezekelt éppen.

Előzmény: fiest (8306)
fiest Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8306

Urnapoliba??? az merre van?

 

Előzmény: Alvin1 (8305)
Alvin1 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8305

Mi most jöttünk haza Sartiról. Görög hangulatot vártunk, ehelyett kelet európai pincérek próbáltak berángatni mindenféle étterembe, ahol húzták a szájukat, amikor a 42 eurós vacsorát 50 euróssal fizettük ki, majd vártuk a visszajárót - úgy kellett szólni miatta, hogy nem akarok 2500 ft.-os borravalót adni. - Igazi görögöt szerintem csak elvétve láttunk.  Csak onnan jöttem rá, hogy nem a balcsin vagyok, hogy sós a víz. Igaz a tenger nagyon szép volt és kisgyerekkel tökéletesen fürödhető - de az élővilága nulla. Ha kicsit szebbet és görögösebbet akarsz látni, érdemes Urnapoliba átmenni - nekünk sokkal jobban tetszett.  

Katana750 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8304

Szia! Ajánlom figyelmedbe a 8262sz. hozzászólást! Meg persze az utána következőket is! Szeptemberben még olcsóbb is lesz.

Előzmény: Márti_SZ (8302)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8303

Szeptember elején annyi üres szállást fogtok találni a helyszínen, hogy nem győztök majd választani a jobbnál jobb ajánlatokból.

Előzmény: Márti_SZ (8302)
Márti_SZ Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8302

Sziasztok!

 

Szerintetek van arra esély, hogy találunk úgy szállást, hogy nem foglaljuk le előre? Tavaly így voltunk Horvátországban és nem volt gond, ráadásul főszezonban.

Most Sartira szeptember elején mennénk és keresgéltem is szállásokat, de alig van hely... Bízom benne, hogy vannak többen is olyanok, akik nem hirdetik magukat és van szabad helyük.

Van valakinek tapasztalata?

 

Köszönöm szépen előre is! 

Üdv: Márti

gretzki12 Creative Commons License 2017.07.14 0 1 8301

2006-ban az Ilias még nagyon pöpec hely volt.  

Nem akarlak bántani, de elég "érdekes" a hozzáállásod a dolgokhoz. :-)  Ha nyugalmas nyaralást akartál - mint írtad lentebb - nem Sartit kellett volna választanod.. Kíváncsian várom beszámolód, de borítékolni merném, és nagy összegű fogadást kötnék rá, hogy miről fog szólni. Aki még el sem utazott, de már ügyvéddel fenyegetőzik.. Lehet tényleg jobban járt volna mindenki ha itthon maradsz. :-))  

Előzmény: Sz.. Zoltán (8297)
Boarhunter Creative Commons License 2017.07.13 0 4 8300

Homokon nem jellemző a sün, sziklás részre meg úgysem megy az olvtárs mert még a végén megkarcolja valami a bőrét és a valószínűsíthetően mellette fürdőző migránsoktól hiv fertőzést talál kapni...

Amúgy a papucsos szerencsétlenkedéssel legalább szerez néhány vidám pillanatot a többi fürdőzőnek. :-)

Előzmény: Honey01 (8299)
Honey01 Creative Commons License 2017.07.13 0 2 8299

Szia, a gumipapucs sztem nem a legjobb a vízben gyalogláshoz, mert kilépsz belőle. Lehet úszócipőt venni (kint is) meg itthon is; sokkal jobb a kavicsos-sünös talajon, mint a papucs. Amúgy emlékeim szerint Sartin nem sok helyen van sün, talán az ófau felé eső tengerparti részen. De az én emlékeim 10 és 9 évesek (akkor jártam utoljára Sartin), Ha nem így van, majd valaki korrigál.

Előzmény: Sz.. Zoltán (8297)
Boarhunter Creative Commons License 2017.07.13 0 3 8298

Csak ismételni tudom magam: maradj itthon!

Mindenki jobban jár...

Előzmény: Sz.. Zoltán (8297)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.13 0 0 8297

Nem kell szalmabábérvelni. Már emlitettem, hogy a nagy bogarak és alkeszek vagy hangos gépek által keltett zaj ami zavar. Akit nem az hazudik vagy hülye.

Elgépeltem nem Ivra-ban, hanem Iliasban volt az asszony pár éve és ott volt velem Dubaiban is, de Sartit olyan helynek tartja ahova vissza kell mennie. Egyébként az igényekre visszatérve vettünk a kinaiban fejenként 1200 forintért vizben használható gumipapucsot a tengeri sünök ellen, mert ugye az sincs a katalogusokban feltüntetve. Tehát nem az igényeim nagyok, hanem hogy ne essek túl nagyot pofára.

Előzmény: Gumped Papó (8296)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.07.13 0 5 8296

na, ez van akkor, ha a svájci szintű elvárások a piripócsi fizetőképeséggel találkoznak

Előzmény: Sz.. Zoltán (8295)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.13 0 0 8295

Dubaiban pár céges vacsorát leszámitva egyetlen egyszer nem voltam étteremben a 3 hónap alatt és az ottani Carrefourban magyar Tescos árakon vettünk mindig alapanyagot, tehát hiába puccos egy hely akkor se kötelező fogyasztani még akkor se ha rondán néznek rád és nem nyalják a valagad amiatt.

 

Van afféle drágább szegedi gulyás konzervünk meg mexikói chilisbab is, de viszek makaroni tésztát meg szószt, bár az asszony azt mondta elég gagyi volt az Ivraban a tüzhely amikor ott volt, remélem azért tudok melegiteni az Avrában, másnem erkélyen a napon. Engem nem érdekel a görögök kultúrája épp elég multikultit meg gyrosost meg kebapost látok itthon a Deákon, csak a tengerpartjuk és a hegyeik kellenek nekem. Bár azért viszek egy könyvet is az ókori görög mondákról ami nem a mai rothadó világot ábrázolja. Nemtom mennyi magyar van odakinn, de nem rajtam fognak meggazdagodni az biztos ahogy itthon teszik sokan. Mindenestre valami helyben gyártott görög italt azért megkóstolok. A busztól félek, mert rengeteg folyadék kéne kettőnknek a 22 órára és még hütőtáskát se lehet felvinni. Valszeg pokol lesz, mert a felső szinten utazunk, de valahogy kibirjuk, majd ha egyszer valóban fapadosok lesznek a repjegy árak akkor azzal megyünk nyaralni.

 

Az Avra-rol majd beszámolok részletesen és csakis az igazat, épp elegen hazudnak és kenegetnek ebben az országban.

Remélem olvassa ezt egy illetékes és legalább kitakaritják a szobánkat és valóban a második emeletre mehetünk. Van állandó és jó ügyvédem probléma esetére.

 

 

Előzmény: Katana750 (8294)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.12 0 3 8294

Konzervet??? Atyaisten! Minden esetre nem vagyunk egyformák szerencsére! Kellemes nyaralást kívánok!

Előzmény: Sz.. Zoltán (8289)
Tamás Ács Creative Commons License 2017.07.12 0 2 8293

Ha 120 euroért kocsit bérelsz, nem ártana abba tankolni is.

Sarti környékén dimbes dombos a vidék, ne számolj 4l-es fogyasztásra

Csak azt akarom mondani, hogy az 50HUF, minusz Avrás klíma, mínusz 120euro kocsi bérlés, mínusz ha menni is akartok a kocsival - üzemanyag - , hát nem vagyok erős matekos, de ez nem tűnik elég indulónak

Előzmény: Sz.. Zoltán (8289)
imesc Creative Commons License 2017.07.12 0 2 8292

"Konzervet viszünk. Meg is őrülnék ha egy vacsira 30EUR elmenne a közösből"

 

2,5 EUR egy gyrosz pitában, én szeretek és tudok is enni (zabálni), de én is jól lakok egyel. ;-)

Előzmény: Sz.. Zoltán (8289)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8291

Bárcsak úgy lenne mint Dubaiban volt ahol nyilvánosan csókolozni se lehet, mert mész a börtönbe az erkölcstelenségért. Nagy poén volt 44 fokban sétálni az asszonyal ott amikor mindenki taxizott 100 forint/l üzemanyagáron, ilyen kalandokra gondolok csak. Kicsit megnyugtattok, hogy annyira nem lehet káosz Sartiban az élet, megtaláljuk majd a helyünket arra a nagyon hosszú 7 napra. Ismerve magamat 5 nap után amikor megszoktam már haza se akarok jönni majd. Remélem a viz jó lesz akkor is ha csak 30 fokot jósolnak a jövő hétre. Valaki olyan (számomra) hülyeséget mondott, hogy 28 fokos a viz.. amikor 32 fok van. :) 25 fokos viz még elmegy, Dubaiban 34 fokos volt :)

Előzmény: Pierr_Kardán (8290)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.07.12 0 2 8290

Remélem nem csak elviselni az éjjel nappal rohangáló gyros motorosokat, mert ahhoz a viaszos füldugó sem segitene.

 

Sartin nincs se gyros, se pizza házhozszállítás, ezért motorosok nem rohangálnak este sehova. Napközben a nyaralók által bérelt motorok mozognak, de napközben az ember amúgy is a parton henyél.

Előzmény: Sz.. Zoltán (8289)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8289

Konzervet viszünk. Meg is őrülnék ha egy vacsira 30EUR elmenne a közösből, akkor inkább kocsibérlésre menjen 120 az jobban megéri, hiogy felfedezük a környező partokat. Én 50 ezer HUF-ot váltottam amiből 10 rögtön elmegy az Avra-s légkondira. Az asszony 267 EUR-ot váltott, de ő se akarja elkölteni mindet.

Az Athos csak példa volt, nem tudom még mit lehet Sartin strandoláson kivül csinálni. Remélem nem csak elviselni az éjjel nappal rohangáló gyros motorosokat, mert ahhoz a viaszos füldugó sem segitene. Nemsokára kiderül minden, de ritkán szoktam nem előrelátni a dolgokat. Egy biztos hedonsita életet ott sem tudunk majd élni és nem is akarok.

Előzmény: Katana750 (8288)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 8288

Az Athosz-szigeti kirándulás esetében kicsit bizonytalan vagyok, mert volt olyan ami csak a felségvizek határáig mehetett, de mintha lett volna nyilvánosan látogatható kolostor is! A Sithon-travel irodájában ezt is le tudod tisztázni akárcsak az autóbérlést. Ha a helyi eszem iszom nem érdekel akkor is kell táplálékot bevinni! Csak nem otthonról, hűtőtáskában viszitek a bepanírozott rántott húst? Az apartmanok konyhai felszereltsége nem igazán támogatja az "otthoni" sütést,főzést. 30€-ból bőségesen meg lehet(lehetett) vacsorázni és nem gírosz-pita kombinációban. A csapvíz borzalmas ízű, ezért ajánlatos "Athos" palackozott vizet venni! Itthonról vinni=felesleges súlycipelés. Nyáron nagyon ritka a rossz idő Szártin. Ha esik is csak kicsit, legfeljebb felfrissíti a levegőt. Indulj neki pozitívan! Jó lesz az.

Előzmény: Sz.. Zoltán (8285)
scarabaeus Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8287

Utánanéztem.

Naponta 100 ortodox és 10 nem ortodox látogatót engednek be. Fél évvel korábban, vagy még korábban érdemes jelentkezni.

Előzmény: scarabaeus (8286)
scarabaeus Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8286

(Az Athoszra jóval korábban be kellett volna már nyújtani a kérelmet, ha egyáltalán)

Előzmény: Sz.. Zoltán (8285)
Sz.. Zoltán Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8285

Mindig mindennél van jobb, inkább az arany középutat keresem. Ezért talán 50 eurobol 1 nap bérlünk majd kocsit és kalandozunk ha Sarti nem jönne be annyira. 

Voltam már Dubaiban is dolgozni (ez volt a legmeszebb ahová eljutottam, nem is lesz több ilyen már, öregszem), de azt a cég fizette és önerőből nincs pénzünk minimum 120K lenne csak repjegyre kettőnknek bárhová, ezért fanyalodtam 22 órás buszozásra és az asszony Sartira AKAR menni, mert ott volt 5 éve másik pasival és nagyon tetszett neki. Nem nagyon tudtunk apartmant válogatni, mert szinte mind foglalt volt, túl későn mentünk be az utazási irodába. Mostmár az időtől is félek, esőt mondanak a "szakértők": http://freemeteo.co.uk/weather/sarti/7-days/list/?gid=734339&language=english&country=greece

Mindegy 7 nap azért rengeteg idő, remélem találunk örömteli dolgokat Sartin és nem marad ott a gatyánk.

Helyi kaják, piák egyáltalán nem érekelnek pláne ha drágábbak mint itthon vagy az "olcsó Balatoni" árszint.

Egyszerre akarok inkább pihenni és kalandozni, bemenni Athos kolostorba stb. Az asszony teljesen begerjedt és be akar küldeni oda ahová ő nem mehet, mert NŐ.

Be is megyek ha tudok.

Előzmény: Katana750 (8284)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8284

Az igazság az, hogy a te nyugalmi vágyaiddal nem Szártira kellett volna menni! Illetve van ott is megoldás, a neve Sarti Beach Hotel. Az ó falu szélétől kb. 6-800 méterre egészen más volt a helyzet amikor utoljára ott jártam.(2014) Éjjel csend és nyugalom csak a tenger hullámai, amelyek álomba ringatnak. Dühöngő részeg alkeszekre azért ne gondolj! Ez nem a magyar ugar. Egyrészt 4€-körül vagy felette mérnek egy sört, a bor nagyon finom de szintén drága mulatság, töményt kevés ember iszik a 40°-os melegben és azt ki is fekteti az alkohol, ezért nem fogsz részeg állatok miatt mérgelődni szerintem! A sok szerb meg román nagy része otthon eszik, iszik és a bolti dobozos sört nyomja, alkudozik a boltosoknál(utána nem vesz semmit). Az unokaöcsémék 2 hete jöttek haza és nem túl pozitív képet festettek le Szártiról ahhoz, hogy én a közeljövőben újra oda menjek. Az egyetlen amit más helyen nem találtunk még olyan minőségben, a nyelvhalfilé amit az Emmanuelben lehet enni. Talán 3 hét múlva Gerakini!

Előzmény: Sz.. Zoltán (8283)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!