Keresés

Részletes keresés

Bujazliz Creative Commons License 2016.03.02 0 0 7949

Az Orange beach a tenger felől fotózva:

Katana750 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 7948

Az előttem szólóhoz még hozzátenném a Szártitól 6km-re fekvő narancspartot. Oda is nagyon érdemes ellátogatni, csak jó ha kora délelőtt kimentek(mondjuk 9re) mert 10-11 óra után már bajos jó helyet találni! Akármilyen kicsi is a kocsid, a függetlenséget jelenti.  A 3 ajtós Seat Ibizám nem egy limó, de simán kibírtuk benne. 2 felnőtt egy (igaz akkor még csak 1 éves) gyermek. Ha visszanézel néhány oldalt megnézhetsz néhány ott készült fényképet. Úgy emlékszem Pierr Kardán fórumtárs fényképeit. 

Előzmény: Anilla2 (7946)
Bujazliz Creative Commons License 2016.03.01 0 0 7947

Van lehetőség tetőbox bérlésre is (interneten hirdetnek ilyeneket), amibe szinte egy csomagtartónyi cucc belefér. Az autó másik előnye, hogy lehet barangolni a környéken.

Át lehet ugrani Neo Marmarasra (csütörtökönként nagy piac van a kikötőben). Szinté el lehet ugrani Sartitól kb. 12 km-re levő Sikia falu-ba, ahol minden szombaton van nagy piac. Ezek hazai, görög piacok, nem turista bazárok.

Előzmény: Anilla2 (7946)
Anilla2 Creative Commons License 2016.03.01 0 0 7946

Sziasztok!

Augusztus 4.-én indulunk Sartira, a George II. apartmanba, a szállás már biztos, (igaz még nem véglegesítettem). nem tudjuk, autóval menjünk vagy busszal, .... két felnőttről és egy 9 éves gyermekről van szó. Eddig eltökéltük, hogy autó már az anyagiak miatt is, csakhogy az autó kicsi így max. egy nagyobb bőrönd. A migráns problémáról már nem is beszélve.....Minden jó tanácsot szívesen veszek.....

Bekka1 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 7945

Szia!

Mi is augusztus vègèn megyünk Sartiba. 20tòl 27ig.

Mùlthèten voltunk az utazási irodába, ès meglepődtünk mert már nagyon bevannak telve az apartmanok alig volt 1-2 szabad szoba.

A tavalyi elvileg gyenge èv volt, de most talán kezd megint fellendülni.

Előzmény: shokusogi (7915)
Katana750 Creative Commons License 2016.02.27 0 1 7944

Adja magát a Sarti Beach Hotel. 2X is ott nyaraltam(2013 09 és 2014 07) és utazási irodánál foglaltam. Ha csak a bungalownak nevezett alkotmányokban van hely akkor az neked nem jó mert 2 gyermekkel már szűkös. Amúgy szép udvara, használható medencéje is van a szállásnak. De persze a lényeg a 30m-re található homokos part, meg a beach bar. 2 frappé meg valami fagyi a gyerekeknek és egész nap használhatod a napozóágyat, napernyőt.(gondolom az idén is így lesz!) Emilen az utazási irodát is megnevezem ha akarod. Itt lehet, hogy ingyenreklám lenne!

Előzmény: Törölt nick (7943)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.27 -2 0 7943

Sziasztok!

 

Sarti beachre szeretnénk menni nyáron, ott keresnénk apartmant 2 felnőtt + 2 gyerek részére. Fontos lenne, hogy Sarti beach-en legyen, mert két család megy együtt, és az egyiknek már ott van szállása. Tud valaki ajánlani valamit? Elérhetőséget is kérnék hozzá.

 

Köszönöm a segítséget!

geodo1 Creative Commons License 2016.02.27 0 3 7942

Véleményem szerint nem kevesebbet hanem többet ad. Bár Nikitiben is rendelkezésre áll minden jóság, sétány, hosszú homokos part, mégis hangulatosabb, kevésbé turistagyár hatású. Ráadásul ott ettük a legfinomabbat is a Chalkidikin. :)

A 7909-es hozzászólásban linkeltem a beszámolómat a környékről, a félszigetről,, abban találhatsz felkeresésre érdemes helyeket a környékről.

Előzmény: itepgolab (7941)
itepgolab Creative Commons License 2016.02.27 0 0 7941

Kovetkezo keressel fordulok hozzatok:Ha nyaralt mar valaki Nikitiben, kerem irjon egy par sort rola. Foleg az erdekelne, hogy milyen a strandja, mennyivel ad kevesebbet Sartinal? Minden info jol jonne (esetleg 1-2 latnivalo a kornyeken).

Augusztusban mennenk 2 felnott, 3 gyerek (6-12) Az airbnb-n talaltam egy nagyon jo apartmannt 200m-re a strandtol.

Bujazliz Creative Commons License 2016.01.29 0 0 7940

Most olvasom az ACSI értékelésében, hogy a Camping Desimi lakókocsival nehezen megközelíthető.

Előzmény: Tarzy52 (7933)
Bujazliz Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7939

Camping Desimi. Közel van Lefkas-hoz és jó kiindulópont a csodás sziget bejárásához.

Nagyon tiszta a víz, van néhány sziget (és nagy kék-barlang) a környéken, ahová csónakon, vagy hajóval eljuthattok.

http://campingdesimi.com/

http://lefkada.hu/

Ez aprókavicsos partú, családias nem nagy kemping. Ide lehet menni vontatmánnyal is, az út nem okoz gondot. A sziget délebbi részére, meredek partszakaszok és keskeny utak miatt utánfutós kempingezés nagy kihívás.

 

Előzmény: Tarzy52 (7933)
Csabika1977 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7938

Szia Shoku!

köszönöm a tájékoztatást. segitettél dönteni,autóval megyünk,bár bele férne bőven,de jobban jövök ki ha kocsival megyünk. amugy is megszoktam :)

Előzmény: shokusogi (7937)
shokusogi Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7937

Szia Csabika!

 

Természetesen,hat főre ebből kettő gyermek(2 és 5 éves)illetve kettő 32 kg-os csomag oda-vissza illetve egy kézi poggyász(fizetős)oda-vissza,augusztus 28.-i indulással(246 700Ft).

remélem tudtam segíteni a döntésben.

 

üdv:Shoku

geodo1 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7936

A szaloniki repjegy árakat magad is megnézheted a wizzair weboldalán. Magyar nyelvű, könnyen kezelhető.

Előzmény: Csabika1977 (7935)
Csabika1977 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7935

Szia Shoku!

 

Ha megkérlek leirnád a repülős utadnak az árait neked mennyiért sikerült lefoglalni? Mi is idén mennénk Sartira csak még nem tudtuk eldönteni hogy repülővel mennénk vagy autóval. 2 felnőtt 2 gyerek (7-12).

Válaszod előre is köszi ;)

 

 

Előzmény: shokusogi (7915)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7934

Még egy kérdés.... tudtok, vagy tud valaki ajánlani valamilyen impregnálószert, egy nagyobb napernyőt kellene itthon "vízállóvá tenni"? Nem egyszerű ki-be pakolni a mérete miatt!

Előzmény: Tarzy52 (7933)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 7933

Szia!

 

A mi " kutyánk" most egy 7 hónapos Yorky kislány kb 3 kg!!!!

 

Lefkadát én is nézegetem, nekem ugye figyelne kell a csigaház miatt az útviszonyokra is!

 

Ti melyiket - melyikeket néztetek ki a kempingek közül!

Előzmény: Bujazliz (7932)
Bujazliz Creative Commons License 2016.01.27 0 0 7932

Mi is kutyások vagyunk és csak olyan helyre megyünk, ahová a kutyát magunkkal vihetjük. Így volt a montenegrói és horvátországi apartmanokban, kempingekben.

Fterotiban, a Rea kempingben az étterem teraszos részére is magunkkal vihettük, egy egész tál apróhalat falt be a kutyánk (A kemping tulaja is kutybolond).

A Valtiba épp azért nem térünk vissza, mert a második héten egy közeli apartman tulaja veszekedett, kiabált velünk, hogy a kutyával hogy merük fürdetni a beach melleti szikláknál (ott csónakkikötő volt, így az nem is számított beach-nek). A kemping Valti tulaja ott volt, de nem avatkozott bele, mert nem vette a nőt komolyan. Én nem így vettem volna a dolgot, ha egy vendégemmel jogtalanul kiabál egy helybeli.

Baromi jól éreztük -addig - magunkat, de ha nem az utolsó napokban lettünk volna, összepakoltam volna és kerestem volna másik helyet.

Az idén megnézzük Lefkadat, majd onnan átmegyünk Sithoniába (így 3x1 hét).

Ha néhány év múlva nyugdíjba megyek, talán sikerül 5-8 hetet eltölteni a sithoniai kempingekben Sartitól északra és délre.

Előzmény: Tarzy52 (7931)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 7931

Én úgy gondolom marad a Melissi, vannak árnyékos helyek, van internet, kártyás fizetési lehetőség, a csapvíz ott sem iható, viszont a tengertől való nem nagy távolsága miatt csendesebb. Minket kevéssé érintenek a vendéglők, kutyások lévén napi szinten főzőcskézünk.

 

A 2015-ös "szezonár alig volt több napi 11 Eu-nál, ( 2 felnőtt, autó, lakokocsi/elősátor, plusz kissátor, kutya, áramdíj..)

Előzmény: JoAzUgyse (7927)
JoAzUgyse Creative Commons License 2016.01.27 0 0 7930

Lemaradt: a Melissibe is van internet és kártyás fizetési lehetőség.

Neked csónakkal valószínű jobb a Valti, de nekünk a Melissinél lévő part és sekélyebb víz jobban fekszik.

Előzmény: JoAzUgyse (7929)
JoAzUgyse Creative Commons License 2016.01.27 0 0 7929

Köszi, de mi visszajárók vagyunk a Melissibe (remélem az idei lesz a hatodik év).

Előzmény: Bujazliz (7928)
Bujazliz Creative Commons License 2016.01.27 0 0 7928

A Melissi és a Pitsoni egymás mellett vannak.

A Pitsoni kevésbé jól felszerelt, bejárata távolabb van a tengertől. A Melissinél rosszabb választás.

 

A sikia beach kezdenél lévő nagy autós és lakóautós kemping (az őrtornyoknál) tavaly megszűnt.

 

 

A Katerina főleg lakókocsisoknak jó, kevesebb a fa, de zöld árnyékot adó hálóval szerelik fel a famentes területet. Tengerpartri bár van mellete, aki szeret iszogatva napozni annak jó választás. Csendes, nem olyan forgalmas az út de a kemping mellett vezt az út a főútra, így könnyen elérhető Sikia, vagy Sarti.  Ahogy kilép a ember a kapun mindjárt ott a tenger. Kártyával lehet fizetni, van internet.

 

 

A Valti talán a legszebb, a legközelebb van a tengerhez, nagy, családias az egész kemping, árnyas (akácfák), de nincs minden palccon víz, a csapvíz nem iható, csak főzni lehet vele. Van grill, lehet bérelni hűtőszekrényt (fagyasztós 200 l-es 4€/nap), amit kivisznek a placcra, van mosógép is (fizetős). A szaniter nagyon szép és tiszta. A valti védett félsziget mögött van, csendes igazi relax kemping. A kemping melett van gy nagy görög étterem, nagy teraszal, mindenféle specialitásokal. Reggel 8 óra körül jön egy rosszant furgonnal a sikiai pék, isten finom melg görög pékárúkkal, süteményekkel. A  kempinnek saját bech-ja van, ingyen nappozóágyakkal és pálmaleveles napernyőkkel, egy nagy teraszal, ahova a tulaj fiai hideg italokat visznek ki (persze nem ingyen).A kemping mellett van egy kisforgalmú út (Valti falun keresztül) ami felvisz a főútra, 10 perc autóval Sarti. Kártyával nem lehet fizeti, nincs internet.

 

 

 Mi a Katerinát céloztuk meg az Internet és kártyás fizetés miatt.

Előzmény: JoAzUgyse (7927)
JoAzUgyse Creative Commons License 2016.01.27 0 0 7927

És hol lenne a kiválasztott a Sikia öbölben ( Pitsoni, Katerini, Valti, Asteris)  vagy valami távolibb?

Előzmény: Tarzy52 (7926)
Tarzy52 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7926

Szia!

 

Én is úgy gondolom, szerintem ismét oda megyünk, csak lehet nem a Melissibe!

Előzmény: JoAzUgyse (7923)
Katana750 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 7925

Igazat adva neked, még egy dolog eszembe jutott. 240-250Ft/1€ árfolyam is emelné a vásárlóerőnket némileg, de kormányunk inkább azt szeretné ha itthon nyaralnánk el a pénzünket! Meg aztán gondolnak a nálunk összeszereltető multicégekre is. Milyen jó az amikor forintban a költség, €,$-ban a bevétel!

Előzmény: Pierr_Kardán (7924)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.01.25 0 1 7924

7 éve nem voltam Görögországban(előtte szinte minden évben)azt néztem hogy idén szinte duplájára nőttek az árak.

 

Sajnos mindenhol nőttek az árak a tengerpartokon, Olaszország már megfizethetetlen, Horvátország pedig 3-4 év alatt lett kétszer olyan drága, mint előtte volt :-(

 

Ez azért van, mert az olcsó nyaralóhelyek (Tunézia, Egyiptom) biztonságilag riziósak lettek, az emberek az autóval elérhető európai helyekre mennek nyaralni, a növekvő kereslet pedig nyomja felfelé az árakat. A görög ÁFA emelés csak tovább rontott ezen a helyzeten.

 

Az "olcsó nyaralás a horvát tengerparton" már csak egy múltbeli nosztalgikus emlék :-(((

 

(Abba pedig végképpen nem mennék bele, hogy nem rezsit kellene csökkenteni Magyarországon /mert annak amúgy is automatikusan csökkennie kellene, ugyanis ha az olaj feleannyiba kerül, mint 4 évvel ezelőtt, akkor a gáz árának magától csökkennie kellene/, hanem olyan jövedelmet biztosítani, hogy az emberek gond nélkül tudják kifizetni a rezsit és akkor nem lenne megfizethetetlen a tengerparti nyaralás sem. Az azért jól jelzi a helyzetünket, hogy a magyar nyaralók száma nemigen emelkedik a tengerpartokon, ezzel szemben a román, szlovák, bolgár nyaralók ellepik a tengerpartokat.)

Előzmény: shokusogi (7921)
JoAzUgyse Creative Commons License 2016.01.24 0 0 7923

Szia!

Szerintem csalódnátok a a Paraliai résszel Sikia után.

Mi tavaly átmentünk a Meteorákhoz és ennek keretében sátoroztunk egy éjszakát Paralia mellett (kettő volt tervbe), de a környezet szépsége nem igazán összehasonlítható a két terület között. Ezen kívül a Melissi ár-érték arányát is hiába kerestük errefelé. 

Előzmény: Tarzy52 (7919)
shokusogi Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7922

Szia!

 

A migrációs helyzettől én nem tartok mert igazán ahová megyünk az nem az ő útvonaluk,olvasgattam róla hogy inkább Kos sziget ott többen voltak de ott sem volt gond velük,Reméljük nem lesz semmi gond,egyenlőre pozitívan látom a nyaralást.:)

shokusogi Creative Commons License 2016.01.20 0 0 7921

Hali!

 

Igen Wizzair a cég amelyik elvisz minket Thessalonikibe,viszont változott a dátum augusztus 28-ra,repülőjegyek megvannak illetve a csomag díj is kivan csengetve. Sartira megyünk innen éppen most nézzem a legkedvezőbb transfert úgy látom meg is találtam a megfelelőt 6 személy részére.A szállást most foglalom ami szintén nagyon jó árban van,igaz alkudtam levélben de nyertem :).A kérdésem az lenne hogy augusztus 28.-án van aki utazik Thessalonikibe repülővel utána meg Sartira?

 

U.i:Kb 7 éve nem voltam Görögországban(előtte szinte minden évben)azt néztem hogy idén szinte duplájára nőttek az árak.Utazási irodával menni meg nagyon drága,persze busszal olcsóbb( mi kettő gyermekkel utazunk és velük nem lehet vagyis mi nem próbáljuk meg a hosszú 12-13 órás  utat).Most eléggé benne vagyok a nyaralás intézésében,ha valakinek van kérdése csak nyugodtan.

Bujazliz Creative Commons License 2016.01.19 -3 0 7920

Szia!

 

Paralia környezete eléggé "éjszakai zajos" Tesszaloniki közelsége miatt, ráadásul északabbra van mint a tavalyi nyaralóhelyed.

Nem látok a jövőbe, de egyre többet reklámozzák az utazási irodák Görögországot, aminek nyomós oka van, mégis kósza hírek szerint sokan nem fogják választani, hiába csodálatos.

Ez lavinaszerűen magával rántja a turizmus iparágat. Már most hirdetnek Sikiai beach mellett 2 felnőtt+autó 15€/nap kempingárat. A "vándorlástól" való félelem lehet talán az oka, de tavaly augusztus végefelé elmentünk a kemping Valti-hoz megnézni a tavaly előtti helyünket, de hiába főszezon volt még, szinte kihalt volt mint a Valti, mint a Katerina kemping. Szomorú volt látni.

Folyamatoasn figyelem a fórumokat, hogy áll a helyzet, mi a tapasztalat.

Én még "bátor" vagyok, de ismerőseim körében a tavalyi határzár mizéria nagyon betett. Volt aki sok száz km kerülővel jött haza, emiatt az idénre már nem kockáztat, másfelé megy. Nekem jobb helyzetem van hozzád képest abban a vonatkozásban, hogy a "házam" elfér az autóban, de neked magad után kell húzni, ami kicsit korlátozza az útvonal választásodat.

Előzmény: Tarzy52 (7919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!