Keresés

Részletes keresés

Chrysta80 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 7419

szia!

 

Mi is  Szegedről megyünk,de augusztusra tervezzük. 2008-ban voltunk és a Spanosban voltunk,nagyon jó hely és a tenger is nagyon közel van.

Előzmény: fiabesca (7417)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.25 0 0 7418

Sarti mellett az említett merülési helyen készült:

Előzmény: kajla5 (7410)
fiabesca Creative Commons License 2014.03.25 0 0 7417

Sziasztok!

 

Idén, első alkalommal Szegedről szeretnénk Sartira utazni autóval. Május 31-június 7 között mennénk, az IBUS apartmanjait nézegettük eddig, ebben az időszakban 25-30 ezer köröl lennének 2 fős stúdiók. Esetleg ezek közül valamelyikről van valakinek infója: Fotini, Spanos, Klio, Nikos, Katerina, Virozi? Illetve ebben az időszakban milyen időjárásra lehet kint számítani? Gondolom a levegő hőmérséklete már elég jó, de a tengerben is lehet már fürdeni? 

Ezen kívül pedig minden infó jól jön, elég sok még a kérdőjel :) A válaszokat előre is köszönöm :)

Platon Creative Commons License 2014.03.23 0 0 7416

.

Tevemadár Creative Commons License 2014.03.19 0 0 7415

Kedves Pierr.Kardan!

Kicsit vitatkoznék az állításoddal, jobban mondva kiegészíteném. Abban egyet értek veled, hogy Sartiban a nagy homokos strandon, a vízben nem túl sok minden lesz. (Apróhalak, 1-2 csillag). De ha sziklás részre megyünk (ófalu, a kis kikötő felé, majdnem ott, vagy a nagy kikötő pl.), van a sün is :-( és van gazdagabb élővilág, sokféle hallal. Én polippal is találkoztam, szép nagy példánnyal. A sziklás részeken jobban eltudnak az állatok bújni és élelem is jobban van.

De avval 100% -ig egyet értek, hogy tengeri biodiverzitás szempontjából Sarti nem egyenlő a Vörös tengerrel.

 

Viszont mi mindig átmegyünk a Sarti -i strandról más öblökbe, ahol sok a szikla snorkelezni. :-) És nagyon élvezzük, mert azért elég sokféle hal van:-) Kifejezetten ajánlom a Platanitsi kempinget, oda visz a Kalózhajó is, illetve ott lehet a Sarti -i búvárbázis oktatóival merülni. (Discovry vagy Intro merülés - ki, hogy hívja - igaz, itt 4-5 méterre visznek le) Ott pl. tengeri csikót is láttunk, meg skorpió halat, meg rengeteg tű halat, polippal is találkoztunk, jó ízűen el is fogyasztott előttünk egy halat. :-)

(A youtube -ra raktam fel videókat a merülésről, lehet keresgetni Kissatom user név + sarti merülés a külcsszó...)

 

Előzmény: Pierr.Kardan (7414)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7414

Aki sok tengeri élőlénnyel akar találkozni, annak a Vörös tenger ajánlott, ott aztán van mindenféle tengeri herkentyű. Sartiban nemigen látsz a tengerben semmit, kisebb és mégkisebb halak előfordulnak, esetleg láthatsz tengeri csillagot 3-4 méteres mélységben (de hullámmentes időben a tiszta víz miatt szépen látszanak). Kagyló gyakorlatilag nincs.

 

Persze egyáltalán nem gond, hogy nincsenek ilyesmik, mert így Sartiban se medúzákkal, se tengeri sünnel se fogtok találkozni.

Nekem is el kellett menni a Narancspartig, hogy beleléphessek egy tengeri sünbe :-((

Előzmény: kajla5 (7412)
orsi950 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7413

Köszönöm a válaszokat,csak most jutottam ide.:( Már alig várom az indulás napját,bizti szuper lesz.:)

 

kajla5 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 7412

Köszi

Előzmény: Pierr.Kardan (7411)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7411

Lehet halakat látni?

 

Rengeteg hal van Sartiban!

 

Előzmény: kajla5 (7410)
kajla5 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 7410

Sartin milyen a tenger élővilága?Lehet halakat látni?

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.12 0 0 7409

Az "alap" az azt jelenti, hogy van az ágyak számának megfelelő darabszámú pohár, mély~, lapos~ és kistányér, evőeszköz, 1 nagykés, 1 vágódeszka, 1 merőkanál, 1 kisebb és 1 nagyobb lábas, abrosz az asztalon. A "konyhában" van egy mosogató csepegtetővel, 1 db 60-80 literes hűtőszekrény, elektromos (1 nagyobb és 1 kisebb) főzőlapos  tűzhely és egy szemeteskosár.

 

Ha ezen felül elengedhetetlen nektek valami, azt vinni kell.

 

Mikrót még sosem láttam apartmanban, ahogy vízforralót sem. Mikró nyilván azért nincs, mert a takarítása meghaladná a ház kiadójának a tűréshatárát, vízforralásra meg nagyon jó a kisebb lábas...

Előzmény: Törpilla01 (7408)
Törpilla01 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 7408

A Virozi apartmanról tud valaki véleményt írni? Viszonylag részletes leírást találtam, inkább a konyha felszereltsége érdekelne, csak annyit ír mindenhol, hogy "alap"... mert akkor úgy tervezzük, hogy a kisebb dolgokat (pl. vízforraló) inkább viszünk, de egy mikrót azért már nem...

Törpilla01 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 7407

Köszönöm - igen, többen is ezt az infot adták, hogy nem kell fizetni arra. Már biztos, hogy Sartira megyünk, már csak a szállást nem tudjuk, hogy melyik apartmanba...

Előzmény: feri58 (7405)
pamacs00 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 7406

Sziasztok! Mi aug. 23-án (22-én este) indulunk 4-en az Iliasba 2 fn+2 gy. 3 évesek Balaton Északi partjáról Dunaföldvár- Kiskunhalas- Tompa - Belgrád- Saloniki útvonalon. Jön valaki ebben az időpontban?

feri58 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 7405

Szia törppila01.

Szarti felé nincs útdíj, sőt kapuk sincsenek! Parália felé úgy tudom van útdíj 1-2 Eur.

Törpilla01 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 7404

Már csak azt nem tudom, hogy Sartiig mennyi az útdíj (azt tudom, hogy ott is kapus rendszer van). A szerb és macedón kapudíjakat megtaláltam, de nem találtam arra adatot, hogy görögben mennyi...

Törpilla01 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 7403

Sikerült végül a bátyámmal megbeszélni, ő jön velünk, így tudtunk Sartira kedvezményesen foglalni. Viszont így oda a meglepetés, mert a párom is ott volt, mivel idő hiányában elég gyorsan kellett szervezni.. De azért így előre is meglepődött eléggé :)

Chrysta80 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 7402

Szegedről jön valaki augusztusban???

Törpilla01 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 7401
Neeeeem :-)
Ha így mennénk másokkal, akkor közlöm vele :-)
Előzmény: Pierr.Kardan (7399)
envirag Creative Commons License 2014.03.08 0 0 7400

Sziasztok!

Tudtok nekem egy hozzávetőleges időt mondani, mennyi az út Bp-ről autóval? Köszi

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.07 0 0 7399

Hű, ez nem semmi :-)

 

Reggel 4-kor felébreszted a párodat, közlöd vele, hogy édesem, most indulunk Görögországba, jön velünk a Józsi, meg a Laci is, együtt fogunk aludni...

 

Szerintem emlékezetes lesz a nap :-)

Előzmény: Törpilla01 (7398)
Törpilla01 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 7398

Sziasztok!

 

Én még nem jártam Sartin, sőt még Görögországban sem. 

Idén azt a meglepetést tervezem a páromnak, hogy elmegyünk Görögországba nyaralni, azon belül Parálian foglaltam szállást, egy hétre 55 ezer az apartman kettőnknek - na most van egy olyan akciós apartman, ami egy hétre 14 ezer forint fejenként Sartin, viszont nagy hátránya, hogy minimum 3, vagy 4 főnek kell menni, mi viszont csak ketten vagyunk, jelenleg hirtelen nem jöhet senki számításba, ráadásul 2 nap alatt kell foglalni az akciós oldalon. Május 31-től júni 7-ig lenne előszezonban ez az akció. Autó biztosított, az üzemanyag, útdíj első számításra max 90-100 ezer forint, így ha két ember jön velünk az fejenként 25 ezer plusz 14 a szállás és persze az önellátás az apartmanban. Szerintem korrekt ár lenne, csak tényleg ez az egy gondunk van, hogy hirtelen nem tudunk 1-2 embert szerezni.

Ha valakit érdekel a lehetőség, akkor várom kérdéseit/válaszát.

 

Ui.: Nem vagyunk emberrablók, se bérgyilkosok, valós ajánlatról van szó :) Párom is és én is 22 éves vagyok.

superb9 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 7397

Mi tavaly nyáron voltunk gyerekkel és nagyon jól éreztük magunkat.Minden korosztály feltalálja magát,a gyerekeket se kell félteni megtalálják a kellemes idő töltést.Idén szintén vissza megyünk!

Pierr.Kardan Creative Commons License 2014.03.04 0 0 7396

Sajnos én elég régen voltam úgy, hogy ilyesmi gyerekkel mentünk (már megnőttek), de amikor kimentünk, akkor úgy emlékszem, hogy szombaton megérkeztünk, akkor még láttuk őket, aztán a következő szombaton megint. Közben kiválóan elfoglalták magukat, néha megjelentek az anyjuknál enni, vagy az apáknál pénzt kérni, de egyébként fogalmam sincs, hogy mit csináltak. 3 család volt 6 gyerekkel, eleve külön szobába raktuk őket.

 

Ennek ellenére (vagy pont ezért) a legjobb nyaralások között emlegetik a srácok azt a nyaralást :-))

Előzmény: orsi950 (7395)
orsi950 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 7395

Sziasztok!

Most regisztráltam erre az oldalra,és köszönöm a hasznos tippeket amiket itt találtam.Mi is Sartira megyünk az idén nyáron,még ezen a részén nem voltunk Görögországnak,de nagyon szépnek tűnik a képek alapján.

Kedves Berni 8008!

Mi is autóval megyünk csak a szállást foglaltuk le,és az Apollon Travel nem problémázott,hogy nem busszal megyünk.

két család megy és nem sok kedvünk volt a buszhoz.Kérlek tieteket irjatok már nekem ,mit érdemes megnézni ott a környéken ami a gyerekeket is érdekli(15,13,11,8 évesek)

Előre is köszi. 

Berni8008 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 7394

Kedves mozgógázos!

 

Konkrétan a Grand Tours volt a 2., akiket felhívtam. Azt a választ kaptam, hogy Sartira és Parga-ra nem adnak el egyéni utazást, csak buszost. Úgyhogy lehet, hogy van hely, de mi nem busszal mennénk.

 

Azért köszi.

Előzmény: mozgógázos (7390)
HENZA103 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 7393

Köszönöm a tippet, megnéztem. A szállásadóknál már érdeklődtem, de ők elég szűkszavúak. A tapasztalat pedig lehet más, mint amit ők most megírnak.

Platon Creative Commons License 2014.02.27 0 0 7392

Úgy értettem hogy buszhoz képest. 

 

Amúgy tényleg nem vészes, még úgy sem hogy az én autóm azért a 7 litert megeszi.

Előzmény: mozgógázos (7391)
mozgógázos Creative Commons License 2014.02.27 0 0 7391

dehogy drága!!!6 l-es fogyasztással is "csak"53000.- kb!!!Mert Szerbiában olcsóbb a benzin mint nálunk!Én mindíg ott tankoltam meg a kocsit odafelé is,és visszafelé is!!A görögöknél nem szabad tankolni,hacsak nem kint is sokat mentek,mert 450-460 huf literje!!2013-ban ennyi volt. Az autópálya díj kb 22000.- oda-vissza!

Az autópályán még a vak se téved el lefelé!Viszont elkészült a Belgrád elkerülő,az megviccelhet mint engem is.Kifelé éjjel a városon keresztül mentem mint régen,viszont visszafelé már az elkerülőn,,de megbántam,,mert olyan forgalom volt rajta hogy 2-szer addig tartott az ut mint a városon keresztül.Mivel sima 2 sávosra építették a szakik.....szóval nem érdemes arra menni,,max éjjel!!!Ajánlom még a friss GPS programot!!azokon rajta az elkerülő!!!A régieken nincs,és meglepetés érheti az embert.....

Viszont Belgrád után már tényleg gyerekjáték lejutni.

 

Előzmény: Platon (7352)
mozgógázos Creative Commons License 2014.02.27 0 0 7390

Grand tours!!!

Tuti van hely!!

Előzmény: Berni8008 (7377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!