Keresés

Részletes keresés

Márti(Cs) Creative Commons License 3 napja 0 0 15577

Nagyon köszönöm a tippet, jó lesz, pont nekünk való!

giornalista Creative Commons License 3 napja 0 0 15576

igen, ezt ismerem, a cél az lenne, hogy tovább maradhasson velünk az a társunk, akinek vasárnap programja van Budapesten.

most még azon is gondolkozunk, hogy a második (szombati) éjszakát nem a Magas-Tátrában, hanem Dóvalnál töltjük, vasárnap ott túrázik a csapat maradéka és onnan vasárnap hajnalban indul busz Budapestre, ha minden igaz (Polskibus).

részopció még a vasárnap kora reggeli vonat Poprádból, de az fél 10-re van Budapesten (ha minden klappol), lehet az már késő.

köszönöm viszont a Poprád-Pozsony-Budapest tippet, rá fogok nézni, ki lehet-e hozni valamit belőle!

Előzmény: nunavummiuq (15571)
branyiszko Creative Commons License 3 napja 0 0 15575

Poprádon nem túl sok néznivaló van, de a Szepesszombati városrészt érdemes megnézni.

Másik lehetőség a 12:04-kor induló elektricskával (TEZ) elmenni Csorba-tóig (13:12), 1 bő óra pont elég a tó kényelmes megkerülésére, 14.43 indulás vissza, 16:00 érkezés Poprád.

Előzmény: Márti(Cs) (15574)
Márti(Cs) Creative Commons License 4 napja 0 0 15574

Kedves Fórumozók! Szeretnék segítséget kérni. Egynapos utat tervezünk, vonattal. Nyugdíjasok vagyunk, a túrázás nemigen menne, de egy séta erejéig -augusztusban-  megnéznénk Poprádot vagy a Csorba tavat. Vonattal Miskolcról mennénk, úgy olvastam, hogy  kb. fél 12-re ér be  a vonat Poprádra, onnan hogyan tovább? A visszafefé jövő vonat fél 5-kor indul, mi fér bele ebbe a rövid időbe? Egyenlőre felderíteni akarjuk a lehetőségeket, ha tetszeni fog, akkor 1-2 éjszakai szállást is foglalunk szeptemberben. A jó levegő, a séta nekünk a legfontosabb. Előre is megköszönöm a válaszokat, üdv.Márti.

grafiti Creative Commons License 5 napja 0 0 15573

Poprád- Pozsony gyorsvonat 

http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/#nextanchor

Pozsony - Budapest busz vagy vonat

http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/

Előzmény: giornalista (15569)
vjano Creative Commons License 5 napja 0 0 15572

off

Hol van már a Krakowia....

már csak itt .....

on

Előzmény: bouquetk (15570)
nunavummiuq Creative Commons License 5 napja 0 0 15571
bouquetk Creative Commons License 5 napja 0 0 15570

Régen volt olyan, hogy az utolsó vonattal Kassára, és onnan a Krakowiával  Pestre. Elég macerás volt, sok várakozással.

Nem tudom létezik-e még ez.

giornalista Creative Commons License 5 napja 0 0 15569

Arra van esetleg valami tippetek, hogy szombat este 8 óra körüli indulással hogy lehet eljutni Budapestre pl Popradbol nem kocsival? 

tcsusza Creative Commons License 2017.07.19 0 0 15568

Az egyik - sztem a a legjobb Magas-Tátra oldalon - minden kérdésedre választ találsz,

túraterveket, útvonalakat, szálláshelyeket, azok elérhetőségeit, helyi közlekedési

információkat. Mi már régóta nem foglalunk előre szállást, mindig sikerült menet közben megoldani. Ha szeretitek a sátrazást, autokemping is van néhány, azokban mindig van hely.

Jó túrázást Nektek!

Előzmény: flizi85 (15565)
V43 1279 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 15567

Necces lesz 1-2 nappal az indulás előtt foglalni, ha még egyáltalán lesz hely. Csorba tói turistaszállásra próbáltam foglalni augusztus végére, már most telt házat írtak.

Előzmény: flizi85 (15565)
flizi85 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 15566

Az kimaradt,h Szlovákiában, Lengyelországba most nem megyünk át. 

flizi85 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 15565

Sziasztok!

Régóta vágyom a Tátrába ( eddig mindig ősszel vagy tavasszal szerettem volna menni) , de mivel a tengerparti nyaralás nem jön össze így úgy gondoltam idén a Magas Tátrába mennénk nyaralni 3-4 napra augusztus elején. Nem foglaltam még le semmit, mert párom miatt nem tudok előre tervezni, majd indulás előtt 1-2 nappal foglalok. 

Nincs felszerelésünk és nem is vagyunk gyakorlott túrázók, így azt szeretném kérni Tőletek,h tudnátok-e segíteni egy kirándulási terv összeállításában? Kocsival mennénk 2-en.

Köszönöm a segítségeteket előre is.

Balikaa Creative Commons License 2017.07.15 0 0 15564

A szeptember vége általában a legjobb időjárásilag. A nyári viharok már elmúltak, de még ritkán van hó. Persze bármi előfordulhat, odafent hóesés is, de összességében a legnyugodtabb idő ilyenkor szokott lenni. A reggelek persze már hűvösek. Meg a nappalok is, vagy azok melegek. Bármi lehet... Ha tehetem, én is szeptember végefelé megyek a legszívesebben.

Előzmény: giornalista (15562)
cingi Creative Commons License 2017.07.14 0 0 15563

Üdv!

A Szeptember vége-Október az egyik legideálisabb idő a túrákra. Akkor már nincsenek viharok, sokkal kiszámíthatóbb az időjárás. A mostani esős, párás idő szerintem rosszabb.

Előzmény: giornalista (15562)
giornalista Creative Commons License 2017.07.14 0 0 15562

sziasztok!

kollégákkal összesen 8-9-en mennénk egy hétvégére valamikor a Magas-Tátrába, Tátralomnic-Csorba-tó környékére. csatangolni, kikapcsolódni, túrázgatni, de semmi hardcore.

egyelőre egy szeptember végi időpont tűnik a nyerőnek, de én tartok tőle, hogy akkor már túl hideg az egyébként is szeszélyes időjárás. mit gondoltok, be lehet még akkor vállalni, vagy érdemesebb előbb menni?

portulaca Creative Commons License 2017.07.11 0 0 15561

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: Balikaa (15560)
Balikaa Creative Commons License 2017.07.11 0 0 15560

Csak a csúcsra érdemes az elővétel.

Előzmény: portulaca (15559)
portulaca Creative Commons License 2017.07.11 0 0 15559

Sziasztok! Holnap reggel indulunk a Tátrába, 2 nap szállás a Poprádi tónál és remélhetőleg a Tengerszem csúcs megmászása, utána pár nap kemping, valószínűleg Lomnicon. Lomniccal kapcsolatban lenne egy kérdésem, a felvonóra csak akkor ajánlatos előre venni jegyet, ha egészen a csúcsig mennénk, vagy akkor is, ha csak a Kőpataki tóig? Ha jól sikerül a Tengerszem csúcs napja, még egy csúcsra talán már nem mennénk fel felvonóval, viszont kirándulnánk a Zöld tó felé, és csak a Kőpataki tóig mennénk a felvonóval. Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!

Butch Cassidy Creative Commons License 2017.07.10 0 0 15558

Vagy 25 éve jártam ott nyáron, nagy zsákokkal és különösebb tapasztalat nélkül simán felmentünk. Pár éve télen már jóval fogósabb melónak tűnt.

Elvileg engedélyköteles, de nem nagyon hiszem, hogy ezzel törődik bárki is.

Előzmény: cirkóniu (15556)
Ermak Creative Commons License 2017.07.10 0 0 15557

A nehézségéhez nem tudok hozzászólni, viszont ha jól tudom, a jelzetlen utakon elvileg csak vezető kíséretében vagy hegymászóigazolvánnyal lehet tartózkodni - szóval járj utána, mekkora az esélye annak, hogy visszafordít egy természetvédelmi őr, esetleg némi bírság kíséretében.

Előzmény: cirkóniu (15556)
cirkóniu Creative Commons License 2017.07.07 0 0 15556

Sziasztok,

Engem a Tery-horhos illetve a Zold tavi csucs erdekelnem keso nyaron vagy kora osszel.

Csoportosan jo kondicioval, viszont hegymaszo tudas nelkul erdemes neki vagni a Tery haz vagy a Zold to felol?

Illetve ha mar felertunk, a csucsra milyen nehezsegu ut vezet?

Egy-ket videot megneztem, ugy lattam a nehezebb reszeken lanc van, viszont nem tunt razosnak az ut.

Váratlan Vendég Creative Commons License 2017.06.29 0 0 15555

Sziasztok,

Egy négy napos hétvégét tervezünk a Magas-Tátrában az elköveztkező hetekben. Puritán turisták vagyunk, vonattal megyünk a MÁV-Tátra jeggyel, amivel Csorba-tó és Tátralomnic között tudunk utazni. Olyan helyet céloznánk meg bázisnak, ahol olcsón meg lehet szállni (de akár hálózsákos is lehet) és lehet rövidebb és hosszabb túrákat is indítani.

Első körben Csorba-tóra gondoltunk, és egy körtúrára a Lorenz-hágón át, a sárga jelzésen, bár kissé bizonytalanok vagyunk magashegyi tapasztalat híján. A másik felvetés egy túra a Kriváňra, a kérdés ugyanez. 

Érdekelne a véleményetek, mennyire kitettek az utak, mire kell készülni lélekben?

Nyitottak vagyunk minden ötletre, mind a helyet, mind a túrákat illetően, a fizikum megvan, a koncepció adott! :)

biala Creative Commons License 2017.06.28 0 0 15554

Parkolási díj érdekelne, Zakopane belváros, Palenica, ill. Zazadnia parkoló. Előre is köszönöm, ha van infótok.

Miracle74 Creative Commons License 2017.06.23 0 2 15553

Júni 4-ei túránk a Tátrában!

http://indafoto.hu/miracle74/tatra

V43 1279 Creative Commons License 2017.06.21 0 0 15552

Annyit tudok, hogy alpenverein biztosításra sok osztrák hütte-ben adnak kedvezményt, én nagyjából 10-20% kedvezményről hallottam.

Előzmény: aezs (15551)
aezs Creative Commons License 2017.06.20 0 0 15551

sziasztok,

azon tűnődöm, hogy Alpenverein, vagy ÖTK tagságot váltsak ki.

Eddigi szlovák menedékházakban úgy láttam, hogy az ÖTK tagságra inkább jár kedvezmény.

Van valamelyikőtöknek tapasztalata egyik vagy másik tagsági formával kapcsolatban, illetve hogy az Alpenverein tagságra adnak-e kedvezményt a szlovák hegyi házak, vagy valóban csak az ÖTK-ra?

Vagy, esetleg tudtok olyan szlovák turistaklub tagságot, ami Ausztriában ill Szlovéniában is kedvezményezett?

köszönöm a véleményeket előre is

biala Creative Commons License 2017.06.20 0 0 15550

Köszönöm szépen!

TrekkerLake Creative Commons License 2017.06.20 0 0 15549

Poprád

Magas-Tátra (csak szlovákul)

Rysy (csak szlovákul)

Előzmény: biala (15546)
biala Creative Commons License 2017.06.19 0 0 15548

Köszönöm szépen a gyors választ.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!