Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2 napja 0 0 15762

OK. Sajnos korábbra nem volt már jegy, és későbbi napra sem tudjuk halasztani.

Előzmény: olahtamas (15760)
olahtamas Creative Commons License 2 napja 0 0 15761

Ja és minél korábban érdemes felmenni, bár a 11 óra talán még jó, mert délutánra a legtöbbször már felhőbe borult a csúcs.

Sajnáltam azokat, akik 12 után így mentek bele a "tejfölbe":

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15759)
olahtamas Creative Commons License 2 napja 0 0 15760

Nekünk 2012.08.01-én  07:23-kor fényképeztem az elsőt a lenti pénztárnál és kb 08:20-kor szállhattunk be, mert a fülkében 8:22-kor készült az első kép.

A tónál pedig 08:46-kor, úgyhogy én a helyedben inkább 9 órára mennék oda, hiszen a büfében is lehet múlatni az időt, meg sétálni is lehet a tó körül.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15759)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2 napja 0 0 15759

Köszönöm! Közben telefonon sikerült megrendelni, itt van a kinyomtatott jegyem 11 órára a tótól, tehát 10-kor kell Tátralomnicon lenni. Ezek szerint akkor még hamarabb legyük ott?

Előzmény: musztika (15757)
bolleoni Creative Commons License 2 napja 0 0 15758

Én tavaly Zakopanéban 30 fokot mértem, fent a Kasprowy-n meg 34-et, le is égtem. De előző nap kollégáim Zakopane 32 fok mellett fent 8-at mértek, és örültek, hogy lejöttek a viharos eső miatt. A Tátra fent kiszámíthatatlan.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15752)
musztika Creative Commons License 2 napja 0 0 15757

Szia!

Valamit félreértettél. A csúcsra már mi sem kaptunk, azt valóban több napra előre érdemes foglalni.

Mi így csak a Kőpataki-tóig mentünk, onnan túráztunk a Zöld-tó felé.

Parkolás ingyenes, több száz jármű elfér a parkolóban, de azért ne délben menjetek!

Ötlet: valaki azonnal álljon be a sorba a felvonóhoz, mert mindig sokan vannak, mi fél órát álltunk sorba az indulásig.

Sajnos csak 4 személyes fülkék mennek lentről és elég lassan fordulnak + vannak teher fülkék is közben...

A csúcsra a Kőpataki-tótól megy külön felvonó, az meg pláne lassan fordul, mivel ugyanaz a fülke forog. Tudomásom szerint eleve időpontra kell foglalni ide.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15755)
Veszpremi Creative Commons License 3 napja 0 1 15756
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15755)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 3 napja 0 0 15755

Köszi!

Előzmény: gw (15754)
gw Creative Commons License 3 napja 0 0 15754

Nagyjából 12-13 fokra a csúcson, de napon, szélmentes időben az olyan mint lent a 30. A Kőpataki tónál van most 17-18 fok. Hóra szerintem ne számíts, akkor esett utoljára amikor én menten a Krivánra június végén.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15752)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 4 napja 0 0 15752

Remélhetőleg sikerült! :-)

Kérdés a hozzáértőktől: ha idelent 30 fok van, akkor nagyjából mennyire számítsak a Lomnicon? Hó van odafent?

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 4 napja 0 0 15751

Jó az ötlet, nem volt egyszerű, mert harmadikra csöngött ki, és utána elmondták a "nemzetközi" vonalon szlovákul, hogy nyomjam meg az egyest a szlovákért, aztán lengyelül, hogy nyomjam meg a kettest a lengyelért, végül két kör után megnyomtam az egyest, és beszélt a nő angolul. A kívánt napra már nincs, holnap reggel kell újra hívnom, hogy a következőre foglalhassak.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15750)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 4 napja 0 0 15750

De kit? A gopassosokat?

Előzmény: -Smiley- (15749)
-Smiley- Creative Commons License 4 napja 0 0 15749

Vagy hívd fel őket, elvileg beszélnek angolul, hátha tudnak segíteni

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15748)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 5 napja 0 0 15748

Hát ez egyre bonyolultabb. :-(

Nekem is az internetes vásárlással van a gondom, és csak ezért megyünk oda.

Előzmény: -Smiley- (15747)
-Smiley- Creative Commons License 5 napja 0 0 15747

Hát ehhez én se értek, mi odamentünk a pénztárhoz, kaptunk egy mágneskártyát, azon állították be hogy melyik lanovkával akarunk menni. Mi lentről a Lomnicky sedlóig mentünk (ez 2 átszállást jelent, mert már mindegyikről át kell szállni Startnál.  Tehát a Sedlóig ki tudják adni a jegyet azonnal de a csúcsra nem)

Régebben felvitt lentről közvetlenül a tóhoz a felvonó, de átépítették és a Starttól nagyobb kabin megy ami szellősebb is.   A tónál meg vagy fellibegőzöl a Sedlóig (Lomnici sziklák alá) vagy ha szerencsés vagy és lent kapsz jegyet akkor a kabinos megy fel a csúcsra, de nekünk azt mondták hogy 3-5 nappal előre kell jegyet venni, mert foglalt az összes időpont.   (ez is vicc, hogy miért nem hosszabbítják meg a libegőt, egyből megoldódna ez a probléma)

Szóval azt felejtsd el hogy odamész és kapsz jegyet a Lomnici csúcsi felvonóra, ezért próbáld meg ezt az előreváltott dolgot, de nekem nem működött.  Elvileg angol nyelven is van, de nekem is bonyolult, úgy értelmeztem hogy valami QR kódot kell odaérinteni a telefonoddal a bejárati kapuhoz de mikor mi mentünk mindenki sima mágneskátyával ment. 

Ja visszafelé a mágneskártyát be kell dobni egy automatába a kijáratnál és visszaadnak 2 eurót.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15746)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 6 napja 0 0 15746

Most meg már teljesen összezavarodtam, Musztika azt írta, hogy simán kapott.

Én belezavarodtam ebbe a netes vásárlásba meg a Gopassba, és ezen felbuzdulva úgy döntöttem, hogy odamegyünk, lefoglaltam a szállást 21-ére, ez hiba volt?

Fiatallal mennék, akinek diákjegy jár, ehhez elvileg kell a Gopass, beregisztráltunk, erre most láttam, hogy el se kezdték kiküldeni a kártyát, mert előbb fizetni kellett volna 2 eurót, de másképp nem lehet más személynek kedvezményes jegyet venni, viszont ha venni akarok a neten, akkor a kártyaszámát kéri, amit nem tudunk, valamint a buy helyett book felirat jelent meg csak a lomnici jegynél, de az nincs odaírva, hogy mit is jelent. A kártyára viszont azt írják, két hét alatt ér ide.

Mit kéne tennem, hogy 22-én feljussunk?

Előzmény: -Smiley- (15745)
-Smiley- Creative Commons License 6 napja 0 0 15745

Köszi, megjártam szuper volt.

Összefoglalva Lomnici csúcsra 4-6 nappal előre kell jegyet venni mert pár nappal előre nincs szabad férőhely. (csak ugye honnan tudja az ember hogy 4 nap múlva nem lesz-e köd / felhő)

Parkolás a főút mentén több helyen lévő beugróban ingyenes, de a Poprádi tó, Csorba tó környékén 6 euró környékén van a napijegy.  Lomnici parkolóba ha beférsz (délután több a hely) akkor ingyenes ott is. 

Előzmény: musztika (15742)
musztika Creative Commons License 2018.08.10 0 0 15744

igen

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15743)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.08.10 0 0 15743

Mármint helyben vett jeggyel?

Előzmény: musztika (15742)
musztika Creative Commons License 2018.08.10 0 0 15742

ma bő fél óra volt...

du. 2 körül már senki sem volt...

Előzmény: -Smiley- (15740)
V43 1279 Creative Commons License 2018.08.05 0 0 15741

Utolsó kérdésre: mapy.hiking.sk

Előzmény: -Smiley- (15740)
-Smiley- Creative Commons License 2018.08.03 0 0 15740

Még egy kérdés:  A Lomnici csúcsra menő libegő hétköznap is nagyon telített, tényleg több órát kell várni hogy fel lehessen jutni?    Melyik más csúcsok közelíthetők meg libegővel?

-Smiley- Creative Commons License 2018.08.03 0 0 15739

Köszi a tippeket.

Tudnátok-e segíteni hogy a Tátrai villamoson a Csorbai fogaskerekűn valamint a Lomnici felvonókon kívül kívül hol vannak még a Tátra környékén kisvasutak, siklók, kötélpályák amik üzemelnek és szép helyre visznek? 

Pepin Creative Commons License 2018.08.01 0 0 15738

Hoppá. Lehet, hogy ki kellene megint nézni.

Előzmény: Balikaa (15737)
Balikaa Creative Commons License 2018.08.01 0 0 15737

A Kysel Szurdokban vagy 2 éve újra végig lehet menni, ferrata cuccal.

Előzmény: Pepin (15733)
OFC Creative Commons License 2018.08.01 0 0 15736

Az elektricska nagyon olcsó, csak ritkán jár ahhoz képest, hogy lenne igény a járatsűrítésre.

A viharban megmaradt fák jól kiemelkednek a többi - azóta megnőtt - fa közül. Szembetűnő a különbség, mindenütt, ahol tarolt a vihar, ez a helyzet. De az azóta megnőtt fák a legtöbb helyen fiatal erdővé cseperedtek.

Előzmény: papanick (15734)
Pepin Creative Commons License 2018.08.01 0 0 15735

Hát, én se mostanában jártam az étteremben, de a 15726 hsz. szerint még létezik.

Előzmény: papanick (15734)
papanick Creative Commons License 2018.08.01 0 0 15734

Az még létezik? Utoljára kb. 15 éve voltunk ott. Még Tátrafüredről is átjártunk. Persze az electricskával nem volt bonyolult. Milyen áron lehet most utazni rajta? Hogy néz ki a vihar áktal letarolt rész?

Előzmény: Pepin (15724)
Pepin Creative Commons License 2018.08.01 0 0 15733

Most olvastam el alaposabban a belinkelt cikket, a leírt túra működik. (A Kysel völgybe be lehet kukucskálni a sárga jelzésen, de végigmenni már nem. A kék és zöld jelzésű túraútvonalak járhatóak.)

Előzmény: -Smiley- (15731)
Pepin Creative Commons License 2018.07.31 0 0 15732

Ez a topik sem száguld annyira, szerintem belefér, hogy itt válaszolok.

A belinkelt oldalon nincs dátum, de a Velky Kysel már meglehetősen régóta nem járható. (Volt egy erdőtűz, mely megolvasztotta a mészkövet és annyira porózusak lettek a sziklák, hogy a völgy teljesen le lett zárva.) 

Ferrátás túráról nem tudok a környéken. Mondjuk 2-3 éve jártam arra, akár lehetne is, de nem sok esélyét látom.

Ha Podlesokban táboroztok le (a kemping a faházakkal jó választás), akkor öt, kifejezetten színvonalas túrát tudtok tolni:

- Hernád áttörés, félúton elmentek a Klastorisko szurdokba, Menedékkő, utána lejönni a főúton (Glatz út),

- Sucha Bela szurdok, lefelé a Glatz út,

- Piecky szurdok, lefelé a Glatz út,

- Velky Sokol, lefelé a Glatz út,

- Hernád áttörés (vagy Menedékkő), utána Sokolina Dolina, lefelé a Glatz út. (Ha az áttörésben mentek, akkor útba tudjátok ejteni a Tamásfalvi kilátót is.)

Mindegyik erős, egész napos túra. Ha végigcsináljátok, lesz némi izomláz. :)

Papíralapú térképet sok helyen találtok. Még itthon is, de odakint a kempingben is van. Elektronikusról nincs tudomásom.

Előzmény: -Smiley- (15731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!