Keresés

Részletes keresés

viennatrader Creative Commons License 2008.01.15 0 0 129
No ugy tunik kihalt a Bankkozi Devizapiac...

RIP :)
Előzmény: viennatrader (128)
viennatrader Creative Commons License 2007.12.05 0 0 128

Szia David!

 

Erdekes oldal, bar nagyon sok az altalanossag rajta, szerintem keves ahhoz hogy tenylegesen megertsd ezt a piacot.

 

Ha van kerdesed FX-el vagy egyeb bankkozivel kapcsolatban, szivesen segitek. En 8 eve ezt csinalom lassan...

Előzmény: GDávid (126)
viennatrader Creative Commons License 2007.12.05 0 0 127

Hello,

 

Turulte magat...

 

Hosszu tortenet, mindenesetre most itt vagyok uj nev alatt, ha akad meg kerdes.

 

Udv,

 

ViennaTrader

Előzmény: Törölt nick (124)
GDávid Creative Commons License 2007.11.08 0 0 126

és a http://www.avafx.com/ -t?

 

szívesen tanulgatnám a devizakereskedést, de ha lehetne piciben kezdeném. meg hát egyetemista vagyok, sok pénzem nincsen. valaki tud vmit erről az oldalról?

Misike77 Creative Commons License 2007.05.13 0 0 125
Sziasztok!

Ismeri valaki a http://www.financialbet.hu oldalt? Korrekt a szolgáltatásuk?
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 123

hát a devizapárt shortolom, akkor az egyik felét longolom (török) a másikat meg shortolom(€)

 

 

Előzmény: csekonicsbáró (122)
csekonicsbáró Creative Commons License 2006.01.13 0 0 122
eurot vagy a törököt longolod?
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.01.13 0 0 121

túl nagy tőkeáttéttel spekizek*, ez nagyon kockázatos. Ha előbb kiszállok, akkor az elszámoló napig kell teljesíteni. (vissza kell adni a kamatokat ami az elszámoló nap és a határnap közötti időre szól)

 

 

 

*=nem a havi fizetésem van a pozícióban, hanem úgymond szabad pénzem, ami nem is lenne, ha nem lenne a poziban. Nagyon rövid idő alatt nagyon sokat kerestem vele (arányaiban) de ugyanennyit bukhattam volna is. Én vagyok a lehető legkisebb befektető, ez alatt nem is lehet pozit nyitni. (12Ft/€ letét, tehát 1.2M-val nyitottam az elsőt tavaly szeptemberben 100kontraktust. USD-re ha jól tévedek, akkor 9Ft/$ letét volt)

 

 

Előzmény: S.Zola (120)
S.Zola Creative Commons License 2006.01.12 0 0 120
Én úgy tudom, a bankközin telkesítés is van a határidőn, tehát nem olyan mint a bux hati. Mekkora tőkeáttéttel játszol? Ha előbb kiszállsz, akkor nem kell teljesíteni?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (119)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.01.12 0 0 119

ööö.... :))

 

vak vezet világtalant? :)

 

Én a kamatkülönbségre játszom, mert a török líra kamata magas az ejróé meg alacsony, a különbözetet megkeresem+ (vagy -) az árolyamkülönbség.

 

a devizapár €TRY a bázisdeviza az € a jegyzett meg a török líra

 

Tavaly szeptemberben kezdtem, akkor €try pozícióm volt, aztán átszálltam $try-be, most megint €try-ben vagyok már több, mint egy hónapra.

 

Nagyon zanzásítva: van tőkeáttét (tehát komoly rizikó)

a bank ad a határidőre (ez nekem most március eleje) a pozira egy árat. ha a devizapár ez alatt van, akkor van nyereség, ha felette, akkor bukó van.

 

itten az árfolyamok

 

http://www.equilor.hu/?Arfolyam:DevizaArfolyamok

 

meg itten:

 

http://www.hamilton.hu/hu/prices/forex/

 

Előző lnken van grafikon is.

 

ha az EURTRY 1,6595 alatt van márciusban akkor kaszálok, ha nem akkor bukó.

VIszont előbb ki lehet szállni, nyilván ekkor időarányosan értelmezendő a kamatok különbsége.

 

Majd jön profi és elmagyarázza :)

 

Kb. 1M-val csinálom. Az eladott lakásom ára állampapírban van ;-) amíg nem veszünk másik lakást.

Előzmény: S.Zola (118)
S.Zola Creative Commons License 2006.01.12 0 0 118
Én is kb annyit értek hozzá mint te. Mesélnél nekem a bankközi határidős devizáról? :)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (117)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.01.12 0 0 117

bankközi

(és ne tessen komoly keresztkérdéseket feltenni, mert hozzánemértő kisbefektető vagyok. 100kontraktus léptékben...)

Előzmény: S.Zola (116)
S.Zola Creative Commons License 2006.01.12 0 0 116
Mi az hogy "határidős deviza"? A BÉT-en? Vagy a bankközin?
Előzmény: Hayloft Ezekiel (115)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.01.11 0 0 115

elfáradt a topik?

 

vagy senki nincs határidős devizában érdekelve?

 

én EURTRY-ben ülök egy hónapja, 1,6595-ös záróval márciusra, most 1,6226 környékén járunk...

viszont ballag lassan felfelé a dolog... ennek nem örülök

 

a régiós devizák mit csinálnak? (Zloty, Cseh korona stb.?)

csekonicsbáró Creative Commons License 2005.12.16 0 0 114
Kösz a választ

 

Átnézve a régebbi beírásokat, Trader úgy prognosztizáltad, hogy:

"Mindezek alapján én nem várom az EURUSD árfolyam 1,20 alá csökkenését a következő egy évben.

Középtávon ismét erősen bull az EUR kilátása."

 

 

Azóta voltunk 1,2 alatt, igaz most volt egy visszakorrekció.

 

Hogy látod most a helyzetet?

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.13 0 0 113
Én megfontolnám a kettő együttes használatát is. Nem magánszemélyként üzletelek devizákkal, így a nyereségadó szabályait részletesen nem ismerem, de:

Ha tőzsdei üzletet kötsz mondjuk EUR/USD-re a BÉT-en, akkor csak a magyar kereskedési idő alatt tudod az árfolyamrizikódat stop-loss megbízásokkal kordában tartani. Ha más tőzsdéken is üzletelsz, az (megintcsak valószínűsítem) magánszemélyként nagy költséggel járna. Ahhoz hogy tőzsdei futures kontraktusokkal lefedd a 24 órás kereskedést a Budapesti mellett mondjuk a Chicago-i és a Tokyo-i tőzsdén kellene üzletelned.

Viszont a bankközi piacon ki tudsz adni stop-loss megbízást üzleti időn kívülre is. A bankközi és a tőzsdei ár mindig meg fog egyezni egymással ha a SWAP pontokkal korrigálod az árat hogy azonos értéknapra szóljon. Tehát ha a SPOT lábat lezárod bankközin üzleti időn kívül teljesült stop-loss megbízással, majd reggel, miután visszajelzik neked hogy megvolt a stop, bankközin visszazárod a stop-loss üzletet és tőzsdén zárod az eredetit, akkor a nyereséges üzlet a bankközin keletkezik, ebből adót fizetsz, de ez valszínű kevesebb lesz, mint amennyit akkor buknál, ha a pozíciót reggel zárnák csak a tőzsdén.

Pl:

1. nap

FUTURES EURUSD eladás JAN06 1,1840 (SPOT árfolyam 1,1822)
SPOT EURUSD stoploss vétel 1,1872

Éjszaka:
EURUSD árfolyam min. 1,1802 max. 1,1942
SPOT EURUSD stoploss vétel teljesül 1,1872

2. nap
FUTURES EURUSD nyitóár 1,1940 (SPOT árfolyam 1,1922)
FUTURES EURUSD vétel JAN06 1,1940
SPOT EURUSD eladás 1,1922 (- 0,000065 TN SWAP)

FUTURES veszteség: 100 PIP
SPOT nyereség 50 PIP (-NYERESÉGADÓ)

A pozíciód mindkét számlán zárt a végére.
Előzmény: csekonicsbáró (112)
csekonicsbáró Creative Commons License 2005.12.01 0 0 112

Vannak olyan cégek (utánanéztem) ahol a devizapozikat átkötik a béten (vagy báton), így nem kell az esetleges nyereség után közel 40 %-ot adozni.

Mit ajánlotok? Érdemes-e így kötni, vagy maradni a másik piacnál (ott viszont foly. a kereskedés és lehet stoppolni is). 

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.28 0 0 111
Tőzsdén: BÉT

Bankoknál: CIB K&H AEB Citi Deutsche Erste Takarékbank és még sokan mások. "Online" szerintem sehol, de ha valaki tud valamit hajrá ...
Előzmény: csekonicsbáró (110)
csekonicsbáró Creative Commons License 2005.11.28 0 0 110

eur/huf opciokat hol lehet kötni hazai piacon? Ha vki tud segíteni, írjon hivatkozást.

Előre is köszi

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.25 0 0 109
Ez van náluk "bankközi deviza" címszó alatt:

A bankközi devizapiaci ügyletek két csoportra oszthatók: - a tőzsdei kontraktusokhoz hasonló forint-elszámolású ügyletek - forint- és devizaelszámolású keresztárfolyam ügyletek. Jelentős különbség az árutőzsdei deviza ügyletekhez képest, hogy a bankközi devizapiacon az árfolyamkülönbözet elszámolása nem naponta, hanem csak az ügylet lezárásakor történik, így hacsak nem következik be nagyon kedvezőtlen irányú árfolyammozgás, kisebb mértékű fedezet is elegendő ugyanakkora pozíció nyitásához, mint a BÁT-on.A forint-elszámolású ügyletekre vonatkozó megbízásokat a Hamilton Rt. neves magyar bankokkal köti meg.A határidős deviza pozíciók mellett nagy szerepe van az opcióknak, opciós stratégiák alkalmazásának.

Ez egyértelműen FX Forward azaz határidős üzletekre vonatkozik.
Előzmény: S.Zola (108)
S.Zola Creative Commons License 2005.11.25 0 0 108
Hamilton.
Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.25 0 0 107
Ezeket honnan idézed?
Előzmény: S.Zola (106)
S.Zola Creative Commons License 2005.11.24 0 0 106
"A Forexen keresztül történő kereskedés során lehetősége van tőkeáttétel alkalmazására, mely felnagyítja a piaci mozgások hatását a tőkéjére vetítve. Ha például az Ön letétigénye 5%, akkor 50 ezer dollár értékű letéttel tud 1 millió dollár nagyságú pozíciót nyitni, azaz 1 millió dollárt eladni vagy venni. Ez azt jelenti, hogy 20 szorosára növekszik a piaci mozgások hatása a letétre (tőkére) vetítve. Például egy 2 %-os árfolyam elmozdulás 40 %-os nyereséget/veszteséget jelent a letétjéhez viszonyítva.

A letét tulajdonképpen a kedvezőtlen irányú piaci mozgások esetére szükséges fedezet szerepét játssza. Fontos, hogy a letétjén belül maradjon, amennyiben azt túllépi, letétfeltöltési felszólítást kap az esetleges veszteségek fedezésére."

Ez végülis úgy hangzik, mint a BUX hati. Csak azt nem írja, hogy ez most valami határidős konstrukció, vagy spot és aznap le kell zárni, mert ilyet is ír lejjebb:

"Szeretnénk felhívni Tisztelt Ügyfeleink figyelmét, hogyha azonnali ügyletet (spot) kötnek, akkor azt a nap végéig, (ami magyarországi idő szerint este 23:00-ig) le kell zárni! Ha az Ügyfél nem rendelkezik a pozícióról, akkor azt a brókercég egyhetes határidős kontraktusra alakítja át."
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.24 0 0 105
Igen észrevettem közben ... bocs ...

Viszont azt is, hogy kis topikunk elérte a 100 hozzászólást. Persze ez messze kevesebb mint a könyvelők topicjának Xezres hozzászólása, de azért csak megérte kikaparni az enyészetből :-))

Hajrá!

Ja és Pepszi, gratulálok. Te csípted meg a 100-ast :-))
Előzmény: Pepszi (104)
Pepszi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 104

Olyat én sem ismerek :-)

opcióról írtam, meg spot poziról.

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.24 0 0 103
Bocs én nem tudok olvasni .. :-))

Szóval opció vétel esetén kifizeted az opciós prémiumot, azaz ennyivel mindig kevesebbet nyersz meg az árfolyamváltozáson, mint ha spot pozíciót nyitsz. A veszteséged limitálva van, viszont az opciós prémium miatt ez egy költséges spekuláció. Ha az opción nem képződik nyereséged a lejáratkor (azaz nem In The Money) akkor elbukod az opciós díjat. Ez elég jelentős összeg lehet ha sokszor fogsz mellé ...
Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.24 0 0 102
Mit nevezel spot opciónak? Én nem ismerek ilyet ...
Előzmény: Pepszi (100)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.24 0 0 101
Bocs ennyire általános kérdésre nem lehet jó választ adni. Vagy talán azt hogy ha nem akarsz "rázós terep"-re befektetni akkor marad a bankbetét...

Mindenesetre amíg az alapfogalmak sem ismerősek a számodra addig nem javasolnám hogy opciós piacon próbálkozz. Ahhoz túlságosan bonyolult hogy csak szerencsével és pénzügyi ismeret nélkül rövidebb-hosszabb távon ne bukj el mindent rajta.
Előzmény: csekonicsbáró (98)
Pepszi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 100

Elvileg egy vett opció biztonságosabb, min egy spot pozíció, mert a bukód limitálva van a kifizetett prémium összegében (ha rossz irányba megy az árfolyam nem hívod le az opciót).

 

De anélkül belevágni ilyesmibe, hogy még nem találkoztál ezekkel nem ajánlott.

 

Kezdetnek szerintem egy demót próbálj ki. Pl. www.fxcm.com-ról letölthető.

Előzmény: csekonicsbáró (98)
Pepszi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 99

Nem ettől lesz tőkeáttételes, de ezzel görgetik tovább t+2ről t+3ra a pozidat.

Igen, ez tulajdonképpen egy spotnext swap.

 

Amit mondani akartom, hogy pl az fxcm-nél 50$ letéttel lehet 10,000$ pozid (mini account) és akár napon túl is.

Előzmény: Törölt nick (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!