Keresés

Részletes keresés

2319 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 34954

Sziasztok!

 

Aki mostanában vásárolt high-tech CB-02 tip. CB. antennát és esetleg össze is rakta-telepítette, az jelezzem már.....

Hogy első rúgásra indult, vagy barkácsolt rajta valamit?

 

Sajnos az én példányom mechanikailag tökéletes, de az SWR értéket nem tudom 1:2,5 alá vinni.

Természetesen a koax kábel, csatlakozók, csavarkötések ellenőrizve, rendben...

 

Jó Hétvégét!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137219106&t=9134311&openwith=7

 

109cb402 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 34953

Én már ezzel ami a nick nevem már a 90-es évek közepétől rádióztam.(97-től már van több sstv képem is róla.)

Járt nálam pár hete több régen nagyon aktív tag.(Hát majd személyesen dumálunk róla ledöbbentem.)

Nem is akarom ide keverni a dolgokat sőt,én inkább belemerülök a rádiókba.)

Előzmény: TOMM13 (34951)
Tizedes, HG7 GUT Creative Commons License 2015.11.11 0 0 34952

LIKE!!!

Előzmény: TOMM13 (34951)
TOMM13 Creative Commons License 2015.11.11 0 2 34951

Ahhaaaaaaaaa.......

 

Szóval vannak akik azt gondolják, hogy megmondhatják másoknak, hogy az egyébként teljesen ingyenesen, és javarészt illegálisan (modulációs mód, teljesítmény, rádiók) használt frekvenciákat  hogyan, és mi módon lehet használni.... 

 

Mondjuk van Magyarországon egyetlen hatóság, (amelyiknek kisebb gondja is nagyobb szerencsére annál, mint hogy ezt ellenőrizze, méregesse.) amelyik betartathatná, az ide vonatkozó jogszabályokat, ennél fogva  teljesen jogosan hozna bizonyos szankciókat bizonyos állomások üzemeltetői ellen, de jobb a békesség, szerencsére van más dolguk bőven. 

 

Tessenek már vissza esni a földre kicsit.  Tükörbe nézni  gyorsan, aztán elgondolkodni.

 

Ha nem tetszik, hogy valaki egy adott frekvencián beszélget, akkor tessenek tovább tekerni, inkább gyorsan, mint lassan,  nehogy egészségkárosodás legyen  a dologból az  idegeskedés okán. 

 

Ha probléma, hogy a hotelalfás gittegyletbe olyanok is bekerültek, akiknek nincs felső csatornás rádiója, vagy nem beszélnek idegen nyelveket,  nosza törvényt kell hozni, aztán kirúgdosni mindegyiket.  Gondolom sírva fog könyörögni  mindenki, hogy nemár.......

 

(csak halkan jegyzem meg, hogy a CB-s közösségek  kicsivel régebben alakultak spontán, mindenféle szervezés nélkül, mint a  nagy sikerű "HOTELALFA CLUB")

 

Mi több azt is bátran ki merem jelenteni, hogy azon állomásoknak akik már évek, évtizedek óta átbeszélgetik esténként (terjedéstől függően) az országot semmilyen formában nincs szükségük a mindent megmondani, eldönteni akaró "HOTELALFÁS" aktivistákra.  

 

Főleg  olyanokra, akik az egyik közelmúltbéli ilyen távbeszélgetések alkalmával  minden áron "QSO"-t akartak csinálni, a már egyébként órák óta a K38-on beszélgető állomások közt. Ugye azt a törvényt hozta valaki, hogy aki már jelen van egy adott frekvencián, ott beszélget, "azé a frekvencia" 

 

Ennek egyébként az lett az eredménye, hogy  akik már régebben beszélgettek, azok egyszerűen átgyalogoltak a K37-re és ott folytatták mindenféle okoskodás nélkül a beszélgetést pl. arról, hogy hol és mikor kellene egy jót bográcsozni, és ahhoz ki mit tud, és akar bedobni a közösbe.  Abba a közösbe, ami soha sehol egy betűvel nem volt leírva, körvonalazva, olyan emberek közt akik adott esetben élőben még sosem találkoztak.

 

Az nyilván látható, hogy Szilviusz szeretne minél több embert hallani HOTELALFÁS hívójellel. Ez dicséretes is, csak ezt a sok-sok rádiósnak is akarnia kell, és nem folyton "pofánvágást" kapni bizonyos "HA"-s tagoktól. El kell azon is gondolkodni, hogy  adott esetben ha van is "HA"-s hívójele valakinek,  talán nem véletlenül nem használja, mert kb semmivel nem jobb egy baráti beszélgetés annak birtokában, mint nélküle.

 

Azt is meg kell érteni, hogy nyilván nem mindenki van azonos szinten sem technikailag, sem a "rádiózás tudományát" illetően,  az anyagiakat illetően meg kivált képpen nem. Viszont az esetenként kioktató stílus szinte biztos, hogy sokak zsebében kinyitotta már a bicskát, ha épp nem is mondták.

 

Nyilván most a fejemre lehet önteni az ellenérveket, meg akár még meg is lehet sértődni a leírtakon, ehhez mindenkinek joga van.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (34947)
bbencee Creative Commons License 2015.11.10 0 0 34950

Amennyi olasz, spanyol haveri csevejt lehet hallani a 27.555-ön, szerintem se kellene szégyenlősködni a 40-es közép megszavazásánál. (sőt, indokolt esetben pl. iráni oth, akár még feljebb menni) 

Előzmény: Vosseler (34949)
Vosseler Creative Commons License 2015.11.10 0 0 34949

Nem illik?

Ez botorság. Miért is ne lehetne akár a tripla 5-ön magyarul, szabályosan, általános hívást kezdeményezni? 

Nem szeretném egy kalap alá venni magunkat senkivel, de azt hiszem a spanyol és olasz rádiósok igen nagy hányada,  a lábunk nyomába nem léphet sem éteretikában, sem éterfegyelemben.

Ennek tükrében úgy gondolom, hogy simán elférne egy országos verseny a nemzetközi frekin is, hiszen közben beeshet néhány külföldi állomás is.

 

Előzmény: Törölt nick (34947)
109cb402 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 34948

Közép 40-re soha nem volt hirdetve ilyen esemény!

Pár éve merült fel a kérdés,ahogy Miki írja

"részt tudjon venni benne az is, akinek nincs fölső sávú rádiója"

többen mondták legyen a 39,

én inkább a 38-ra szavaztam mert itt a környékünkön

sokan használják stabilosok a 39-es csatornát.

Már vagy két éve több éterbeli összeröffenés ide is lett szervezve.

(részemről mindegy lenne,lett volna melyik csatornára van szervezve.)

Előzmény: Törölt nick (34947)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.09 0 0 34947

Ezt értem, de úgy emlékszem, hogy közép 40-en volt az előző, felső sávra amúgy (ill. én úgy tudom) sem illik menni ha van ilyen országos esemény..

Előzmény: Vosseler (34946)
Vosseler Creative Commons License 2015.11.09 0 0 34946

A Hotelalfás buli nem azért van 385-re hírdetve mert zavar van máshol, hanem hogy részt tudjon venni benne az is, akinek nincs fölső sávú rádiója. (amit a magam részéről kummára nem is értek, emiatt örökös harcban is állok Silviussal.)

Előzmény: Törölt nick (34945)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.09 0 0 34945

A baj ott kezdődik, hogy zavar van az én qth-mon is, pedig legközelebbi nagyobb város (12 ezer fő) 30 km-re van és a domborzat se gyenge. Főleg a közép 40 usb egyszerűen szörnyű, nem is csodálkozok rajta, hogy jó pár külföldi freebander a  közép 38-on van, lehet nekünk is át kellene venni ezt a szokást, bár a legutóbbi Hotel Alfás akció már ott volt..

Előzmény: hotelgolfseven (34940)
Ny.BV Főtörm. Creative Commons License 2015.11.09 0 0 34944

Ma már nem hallani,tiszta a freki!..........(majd jön más!)..

tercier Creative Commons License 2015.11.08 0 0 34943

Komolyan szörnyű ez a zavarjel :(  Erdélyben is végig fogni lehet...

hotelgolfseven Creative Commons License 2015.11.08 0 0 34942

Ez jó kis olvasmány volt, köszi a megosztást.

Előzmény: _nyunyuka (34941)
_nyunyuka Creative Commons License 2015.11.08 0 0 34941

Ez már jó ideje QRT. http://users.atw.hu/kibra/site/page.php?46

 

Idehaza a jászberényi (meg az budapesti O1) antennarendszerét használva forgalmaztak pár napig amatőrök. Vajon megpróbálták-e ezt odakint ugyanígy?

Előzmény: hotelgolfseven (34940)
hotelgolfseven Creative Commons License 2015.11.08 0 0 34940

Tisztára olyan, mint a QTH-m :D  

 

Döbbenetes méretűek ezek a dipólfalak. És ugye még a teljesítmény sem piti. 14 illetve 21 megán s9 + 20 néha a jelszint, és mindent kilő. Az orosz 10-20kW-os "Qrp" adókat úgy kinyomja, mintha nem is lennének

 

Amúgy van benne valami, amit a műholdakkal kapcsolatban írtál.. Logikus az érvelés

Előzmény: bajusz_sp (34939)
bajusz_sp Creative Commons License 2015.11.08 0 0 34939

A csernobili pl ilyen:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Duga_radar

 

Ez meg az iráni csoda:

 

Előzmény: TOMM13 (34937)
XANTIi Creative Commons License 2015.11.08 0 0 34938

Hatalmas dipólfalakat. A megfelelő fázisban gerjesztve a sokszáz elemet irányított sugárzást tud.

Előzmény: TOMM13 (34937)
TOMM13 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 34937

Az ilyen alacsony frekvencián működő radar, vajon milyen antennát használ ?

Előzmény: bajusz_sp (34936)
bajusz_sp Creative Commons License 2015.11.07 0 0 34936

Egy apró különbség van a felderítő műholdak és az OTH között.  Ahhoz, hogy kellően nagy területet figyeljünk, ahhoz több műhold kell, azt fel kell juttatni, ami elég problémás egy politikailag elszigetelt ország számára  és drága is.

Egy-két OTH-t felépíteni viszont nem különösebben nagy műszaki kihívás és üzembiztosabb is, mint a felderítő műholdak, főleg háborús helyzetben. 

Ez csak a saját fejemből pattant ki, lehet nettó hülyeség: de pl. Irán az atomprogramja miatt a nemrég megkötött egyezményig eléggé a "szőnyeg szélén" volt. Szerintem készültek arra, hogy előbb utóbb kapnak a pofájukra, ezért dobták össze a két OTH radarjukat az elmúlt két évben. Ezekkel sokkal megbízhatóbban tudják figyelni az összes környékbeli repülő eszközt és rakétaindítást, mint műholddal. Az oroszok/amerikaiak is folyamatosan üzemeltetnek OTH radarokat, pedig ott tényleg akad pár katonai műhold is.

Előzmény: hotelgolfseven (34935)
hotelgolfseven Creative Commons License 2015.11.07 0 0 34935

:)

 

OTH radar = Over The Horizont  vagyis túl a horizonton

A hagyományos földfelszíni radarberendezések csak pár száz kilométeres távolságból képesek érzékelni. Az OTH radar viszont több száz, több ezer kilométerről is érzékeli a repülőgépeket hajókat egyéb - célzottan katonai - mozgó objektumokat. Ez egy korai előjelző radar, amellyel kiegészítik a hagyományos radarberendezéseket.

Értelmét én személy szerint nem nagyon találok, hiszen a katonai felderítő műholdakból már több van fent, mint égen a csillag. És ezek már képesek akár 1 cm es tárgyak vizuális, és infravörös érzékelésére...  De nyilván meg van az oka hogy újabban nagyon rákaptak ezek használatára. Az amatőr sávokon is rendszeresen megjelennek, nem kis bosszúságot okozva

Előzmény: Törölt nick (34934)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.07 0 0 34934

Az emberi türelmet,biztos!

Nyéki Peti Creative Commons License 2015.11.07 0 0 34933

Sziasztok!
Ezt a zajt kelet-Németországban Hoftól Münchenig (kivéve a hegyekvölgyét), Genovatól Savotaig, hallottam, majd még Montpelliertől dél flé haladva, ott viszont már 3as signallal.
Ezzel a radarral mit mérnek? 

Vosseler Creative Commons License 2015.11.06 0 0 34932

Rugózhatunk ezen a QRM-en, de ettől még megmarad. 

Egyébként évek óta előkerül, rapszodikus időközönként. Néhány hétig hónapig jelen van, aztán néhány hónapra eltűnik.  ...és a világ szinte minden pontján hallható. (ezt többen, többször, több helyen nyilatkozták freeband-erek.) (...is)

bbencee Creative Commons License 2015.11.06 0 0 34931

Hallgatlak.

Előzmény: emberevics (34930)
emberevics Creative Commons License 2015.11.06 0 0 34930

És levonhatók-e valamilyen következtetések/feltételezések a rendszer használatából?

Előzmény: bbencee (34929)
bbencee Creative Commons License 2015.11.06 0 1 34929

És vajon meddig nyomatják az iráni OTH-t? A kamionosok mit szólnak hozzá? Lejjebb esetleg feljebb mentek? 

Előzmény: bbencee (34928)
bbencee Creative Commons License 2015.11.06 0 0 34928

27.555ön arab gagyogás és rakéták hangjai... az mi?

Ny.BV Főtörm. Creative Commons License 2015.11.05 0 0 34927

Hát ezt a labdát jól feldobtam,de bosszantó e zavarás(QRM),Köszi a véleményeket,s a linkeket,elképzelhető a radar zavar! Mindenkinek jó Rádiózást zavarmentesen!,minden frekin!!............

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.05 0 0 34926

dehogyis :)

Ettől függetlenül valami kilowattos "zetagi huszár" egy yagival visszab@szhatna egy pinget.

10m-en már küldözgetik vissza ellenfázisba egy idejűleg, mert hogy a 10m az bizony elsődleges band...

Előzmény: agaibo (34925)
agaibo Creative Commons License 2015.11.05 0 0 34925

Ha ez igy marad kezdhetjük kidobni a rádiónkat?

Előzmény: bajusz_sp (34924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!