Keresés

Részletes keresés

Krizbai Csaba Creative Commons License 2020.11.13 0 0 29

Sziasztok! 
Megoldandó hiba: Nem működik két darab USB port.
Alany: Dell G3 15 3590

Történet: Az jobb oldali usb portom sikerült túlterhelnem. Túl sok áramot szívhatott el. Felugró üzenet a következő volt: Unknow Usb Device needs more power than the port can supply. Ez az üzenet után nem a túlterhelt USB, hanem vele átelemben lévő USB nem akart működni. Ekkor jobboldalán lévő portokat használtam tovább. Másnap beszerettem volna dugni a laptop cooler padját a jobb oldalra, de már nem adott feszültséget a USB port. Szóval most a jobb oldala halt meg és az bal oldala működik.
    Ami érdekes, hogy a 'baleset után' még működött az a port ahol a baj történt. És egy másik port volt lekapcsolva. Másnap pedig az a port nem működik ahol a baj történt...  

Kérdésem: Szerintetek hardveres problémám lesz, vagy csak simán valamit letiltott a windows? Próbáltam már Chipsetet, USB drivert újratelpíteni de nem oldotta meg a problémám.

Dávide36 Creative Commons License 2020.08.23 0 0 28

Sziasztok. Esetleg ha valakinek van elfekvőben gyenge illetve hibás laptop akksija az írjon légyszíves és elbotoljuk. Köszönöm szépen.

ivzo Creative Commons License 2019.10.24 0 0 16

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy találkozott-e már valaki ilyen jelenséggel? Van egy Lenovo G50-es laptop. Kikapcsolt állapotban, tölti az akkumulátort. Ha bekapcsolom a gépet, akkor nem a hálózatról működik a gép (rendesen működik a gép), hanem az akkumulátorról, és egy idő után lemerül, és egyszer csak leáll. A hálózati töltő közben be van dugva a villamos hálózatba. Indítottam linux programot, ott ha kihúztam a töltőt, az észrevette, és figyelmeztetett hogy nincs töltés, bedugva is fogyott az aksi töltöttsége. Windows 8 van a gépen eredetileg, és az pedig valami olyasmit ír ki hogy rossz az adapter, és hogy vásároljak másikat. Próbáltam egy másik Lenovo tápkábeljával is. Rendeltem az ebay-ről egy másik alaplapot, és avval is ugyan az a jelenség. Elképzelhető hogy mind a két alaplapnak ugyanaz a hibája, vagy típushiba lehet? Találkoztatok már valami hasonlóval? Esetleg van valakinek ötlete hogy mi lehet a baj. Ja, ha kiveszem az aksit, akkor nem indul el a gép, csak ha a helyén van. Köszi a segítséget.

m54-b Creative Commons License 2019.09.09 0 0 26

A 16-ban x51md van...

De az Asus honlapján az X751MD-re ez szerepel "MemoryDDR3L 1333 MHz SDRAM, OnBoard Memory 2 GB / 4 GB, 1x DIMM socket" https://www.asus.com/Laptops/X751MD/specifications/

A https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/x751md-ty074d-p261895933/#termek-leiras oldalon található "Memória maximális mérete 8 GB". Az pedig -szerintem- 2x4GB lesz.

Előzmény: pfly (24)
pfly Creative Commons License 2019.09.09 0 0 25

Bövithető ,ha arra gondoltál. Anno 16 gb rammal is áulták pl. csak az brutállal drágább volt anno ugy.

Előzmény: kisbetu (17)
pfly Creative Commons License 2019.09.09 0 0 24

tipus mint irtam X751MD.

Előzmény: m54-b (22)
pfly Creative Commons License 2019.09.09 0 0 23

Nem. csak itt egyenlöre.

 

Előzmény: fidelio-Pyrandus (18)
m54-b Creative Commons License 2019.09.08 0 0 22

Mi a típusa? Mert ilyet a Google nem talál, csak X51RL-t. Az viszont 8 GB-t nem fogad be.

Előzmény: pfly (16)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.09.08 0 0 21

Abban a topikban nemcsak a Win poblémáira adnak választ! (én ezt tapasztaltam...)

Előzmény: kisbetu (20)
kisbetu Creative Commons License 2019.09.08 0 0 20

Szerinted ez tényleg a Windows hibája?

Előzmény: fidelio-Pyrandus (18)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.09.08 0 0 19
Előzmény: fidelio-Pyrandus (18)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.09.08 0 0 18

A "Guruk" topikban már kérdezted?

Előzmény: pfly (16)
kisbetu Creative Commons License 2019.09.08 0 0 17

Csak a szokásos okosság: ha minden kísérlet csődöt mondott, olvasd el a használati utasítást.

Előzmény: pfly (16)
pfly Creative Commons License 2019.09.08 0 0 16

Sziaztok. Látom ugyan kicsit alszik ez a topic,de hátha valaki olvassa még.

Asus x51md  laptopban 4 gb ram .Ebböl 2gb integrált. 2 2gb slotban. Lett egy 8gb ramom. vadi új. Gondoltam kicserélem a 2gb-ost errre a 8asra.

Hát ne tetszett neki. Egyszerüen nem hajlandó felbutolni. De még Bootos win telepitő cd-ről sem. Csináltam bios frissitést 2019 .04 havit feltettem. Ez a legfrissebb. Hát igy sem. A ram természetesen akivettel azonos 1600 mhz , CL11  . Gondoltam ki kéne tiltani az integráltat, de arra meg nem találok lehetőséget. Valaki tud okosságot???

Szoles99 Creative Commons License 2018.12.09 0 0 15

Sziasztok!

 

Vettem egy Asus K501U gépet használtan, de csak most, ahogy kezdtem próbálni, vettem észre, hogy a touchpad kicsit beteg.

 

A hiba konkrétan, hogy bár jól működik, tehát érzékeny, és a gombok is működnek, de az egész fém lap mozog, billeg a helyén, mintha feljebb lenne, mint kellene. Ha a lap "gomb" sarkait megnyomom (klikkelek), akkor az átellenes sarok billen, 3-4 mm-t kiemelkedik a helyéről.

A gomb funkciók is csak akkor működnek szépen, ha az egész lapot középen egy ujjal finoman lenyomva tartom. Ilyenkor viszont tökéletesen működik az egész.

 

Nekem úgy tűnik, mintha az egész lapnak valahogy rögzítve, esetleg leragasztva kellene lennie, de ez itt nem így van. Talán a lap felső, tehát monitor felőli felén kellene lerögzítve lennie, esetleg az engedett el. (vagy eltörött???)

 

Találkozott valaki ilyen hibával? Ha igen,  könnyen javítható, vagy alkatrészcsere?

fzsolt23 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 14

Sziasztok! Ha valaki tud segitsen légyszives!
ASUS X200M laptop ha töltö nincs rá dugva semmit nem csinál, ha rádugom jelzi a töltést a led!
Ha megnyomom a bekapcsolo gombot világit a power led, az aksi töltés led, és a bluetoot/wireles led és ennyi fekete képernyö, merevlemez nem dolgozik hütés nem megy csak ez a három led!
Amiket probáltam: aksi ki power gomb nyomva tartva aksi vissza és visszakapcs, tv-re dugtam HDMI-n.
Ezekre ugyanugy semmi! Ha bekapcsolom fekete képernyö ledek világitanak ahogy irtam ilyenkor ha lehuzom a töltöröl minden kialszik!
Elöre is köszönöm a segitséte!

XNC Creative Commons License 2018.01.08 0 0 13

"A gáz az hogy a laptop a barátomé és nagyon kényes a technikai cuccaira."

 

Ebből szakítás lesz.... :D

Előzmény: Iza119 (11)
dekopir Creative Commons License 2017.12.31 0 0 12

Szia!

Megoldódott a probléma?

 

Előzmény: Iza119 (11)
Iza119 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 11

Sziaztok!

 

Az a gondom akadt hogy ráejtettem a Dell laptop billentyűzetére egy keményebb karton lapot és abban a pillanatban elment a kép. Ami szerintem igen csak különös mivelhogy nem egy tégláról bedzélünk hanem egy keményebb kartonlapról. Azóta újraindítottam, bekapcsol ugyan de továbbra sincs kép. Próbáltam billentyűparancsal behozni a feladat kezelőt csak hogy hátha akkor csinál valamit, de tök sötét a képernyő.

A gáz az hogy a laptop a barátomé és nagyon kényes a technikai cuccaira. Legyen szíves valaki segíteni! 

Csaba Vajda Creative Commons License 2014.08.08 0 0 9

Van egy Fujitsu Siemens amilo Pa3515-ös gépem, ami alaplap hibás. Szeretnék bele életet lehelni. Tudok hozzá szerezni egy Fujitsu Siemens  V3545 alaplapot.  Ezt át lehet rakni az enyémbe, úgy hogy a többi működő dolgot visszarakjam? Megoldható ez különösebb szaktudás nélkül?(csak a PC-met srelgettem eddig) Ha nem, akkor milyen alaplapra lehetne kicserélni?

 

Köszönöm a segítséget!

1reca Creative Commons License 2014.04.04 0 0 8

SZIASZTOK HELP COMPAQ ARMADA 1700 hogy, tudom vissza rakni a BIOST mien particiora kell tennem .megvan lemezen beis butol csinálja adolgát eredmény semmi. elvileg kreálni kellene magának  egy particiot?

notiservice Creative Commons License 2014.03.03 0 0 7

Hibás,akár hiányos laptopokat keresek alkatrésznek.

Laptop szerviz Creative Commons License 2013.09.12 0 0 6

Egy megbízható és olcsó szervizt pedig itt:

 

laptop szerviz http://www.doctorhouse.hu

 

1146 Bp. Thököly út 77.

Ügyes333 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 5

Hát nem igen érdmes maszekhoz vinni. Itt találsz néhány laptop szerelő céget.

Előzmény: user7.7 (0)
zoza 32 Creative Commons License 2007.02.25 0 0 4
Hasonló gondom van mint User 7.7 nek. nekem a monitorom szált el, compaq pessario.kéne valami megbízható korrekt szerelő.lehet hogy csak kontakthiba, lehet hogy monitor teljesen.maga gép tökéletes.Vagy hol lehet ilyesmikhez külön monitort kapni?
Bubódoctor Creative Commons License 2005.09.06 0 0 3
attól függ mennyire drága.
Előzmény: Arash (2)
Arash Creative Commons License 2005.09.02 0 0 2

Helló!

 

 

Fontos:

Dell Latitude CP D500 nem indul el! A ledek kigyulladnak, majd 3mp-múlva elalszanak, és annyi. Tud valaki segíten? A szervízben azt mondták, hogy alaplaphiba, és hogy kicserélik, de nagyon drága. Megéri új gépet venni? Meg lehetne javítani a gépegt itthon???

Janibacsi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 1
Mi a baja?

JAno

Előzmény: user7.7 (0)
user7.7 Creative Commons License 2001.07.18 0 0 0
Ja,es persze BP erdekelne elsosorban.Koszi!
Előzmény: user7.7 (-)
user7.7 Creative Commons License 2001.07.17 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Elromlott a notebookom (valoszinuleg kontakthibas)es nagyon kellene egy megbizhato valaki,akivel megnezethetnem,rovid idon belul.Nem tudtok valakit aki ilyesmivel foglalkozik,ha mast nem egy altalatok megbizhatonak talalt szervizt?
Sajnos eleg rosszak a tapasztalataim,ezert hangsulyozgatom a *megbizhato* szot,pl. tobbszor fizettetek velem javitasi dijat olyasmiert amit nem csinaltak meg.Nem tudtam balhezni mert allandoan utazgatok kulfoldre,ezert sem ismerek a mai napig egyetlen normalis szervizt.
Barmilyen tipp segitene!
Kosz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!