Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ducsai Máté Creative Commons License 24 órája 0 0 124625

Szerintem megy. A szerelő azt mondta hogy olyan mintha az autómata szivatóval lenne valami probléma. De ő sem volt ebben teljesen biztos. 

Előzmény: hayabusa123 (124624)
hayabusa123 Creative Commons License 1 napja 0 0 124624

Szia mind1ik henger működik rendesen?

Előzmény: Ducsai Máté (124623)
Ducsai Máté Creative Commons License 1 napja 0 0 124623

Sziasztok. 

Egy 2006os 307 Break KFU motorkódú peugeotom van. Legutóbbi antipollution fault hibánál elvileg az első lambdaszonda volt a ludas. Most megint előjött a hiba. A hibakód kiolvasáskor üzemanyag szabályzási hibát ír ki. Nem tudja esetleg valaki hogy mi okozhatja a hibát? Az autó alapjáraton dadog. Gázadásra fullad. Csak akkor tudok ilyenkor elindulni ha padlógázt nyomok. A fordulat ilyenkor 1100 és 1300 között ingadozik.

Előre is köszönöm a segítséget. 

Üdv

Máté

hegizoli 307 SW Creative Commons License 1 napja 0 0 124622

Csak azért kérdezem,mert fölvetetted a FAP-ot,hogy esetleg telítődött.Nos azt észrevennéd,a motor diagnosztika ikonjáról,az állandó AF hibáról a közp.kijelzőn, a motor csökkentett teljesítményén,többlet fogyiról,a hűtőventi szinte állandó üzeméről a regenerálás miatt.Hosszabb távolságon a katalizátor túlhevülése is bekövetkezhet,ill.hosszú használat után a motor is megsínyli.

Lehet tudni mennyi km van a részecskeszűrő működésében,illetve az autóban és,hogy lett-e már cserélve vagy tisztítva?

Előzmény: telamonios (124620)
dzsamana.kj Creative Commons License 1 napja 0 0 124621

Köszönöm szépen, megrendeltem.

üdv.:dzsamana

Előzmény: Sziszó78 (124575)
telamonios Creative Commons License 1 napja 0 0 124620

Nem tünt fel, hogy többet menne a ventilátor.
A tegnapi lemaradt képek.

Előzmény: hegizoli 307 SW (124617)
zéeles Creative Commons License 2 napja 0 0 124619

Ja-ja, pályán 130k 7.3 helyett 6.8 körül fogyaszt 2.0 HDi rhy 90 le... Halkabban is jár. Jobban bírja alacsonyabb fordulaton. (pl hülye p...a 40-50 között baszakodik előttem és én próbálom negyedikben követni..) Maxxmotion.

Előzmény: Klaus-max (124542)
Ervin 1 Creative Commons License 2 napja 0 0 124618

Tűzkarikánál kifúj valamelyik porlasztónál.

Előzmény: telamonios (124616)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2 napja 0 0 124617

A hűtőventi normál üzemben műxik , vagy sokat kapcsol?

Előzmény: telamonios (124616)
telamonios Creative Commons License 2 napja 0 0 124616

Sziasztok

307 sw 1,6 HDI 110 lóerős kocsinál a légtömegmérőnél olaj fröccsenést látok - tegnap mostam le 250 km utáni kép - és gyakran ANTI Pollution error hibaüzenettel. Alapjáraton, lámpánál enyhe kipufogó ház szag van. A kasznin rezonancia, amíg nem tölt a turbó.

Szerintetek mi lehet légtömegmérő hiba és abból eredő FAP baj. Vagy eltömődött részecskeszűrő? Vagy kettő együtt vagy más valami?

FeZ_ Creative Commons License 2 napja 0 0 124615

A Lexia az mondjuk szoftver is. ;-) 

Előzmény: Papalac (124614)
Papalac Creative Commons License 2 napja 0 0 124614

Az egyik a hardver a másik a szoftver. A PPS a szoftver 😀

Előzmény: tm3 (124613)
tm3 Creative Commons License 2 napja 0 0 124613

Udv mindenkinek.

Most latom hogy mi a tema es gondoltam megkerdezem hogy a pps2000 az ugyanaz mint a lexia? Amiket hirdetnek 30000ert azokat mar meg szabad venni vagy az meg valami kinai?

Koszonom

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2 napja 0 0 124612

Vagyis : PPS 2000. Peugeot Planet System  :))

Előzmény: hayabusa123 (124611)
hayabusa123 Creative Commons License 3 napja 0 0 124611

Pp2000 nem 2000ft az a peugeot gyári szintű digja, ami tud mindent a kocsival kapcsolatban. Virtuálisan itt a forumon tudok javaslatokat, ötleteket adni kapni. Peugeot tipusnál a kulcs klónozás is járható opció, zedbull klonozóval kipróbált, működik jó.Ami lényeg a jövőre nézve, mindenki számára fontos olyan kulcsmásolóhoz ne vigyünk kulcsot másolni aki az egész procedúrát nem tudja elvégezni, a kínai kulcsok eddig nekem jól működnek, én innen rendelek. Onlyda. com

A kínaihoz vidd el és mesélj mi lett a történet vége  pénzt vigyél magaddal. 🤣

Előzmény: CséGyé (124609)
FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 124610

"fel lehet tanitani az uj kulcsot"

Remélhetőleg.

Mert Zolysys arra utalt, hogy a Kínából rendelt - nem gyári - elektronikákat legtöbbször nem lehet feltanítani az autóhoz. Persze meg kell próbálni. Én meg szintén ezért írtam, hogy ha a nyák nem ment szét és mivel a régi táv még működik, én inkább a kapcsolót cserélném ki és beletenném egy új házba.

De mindenki azt csinál, ami neki tetszik. :-D

Előzmény: hayabusa123 (124607)
CséGyé Creative Commons License 3 napja 0 0 124609

Tartalékra úgy gondolom nem lesz szükségem, van +2db kulcsom az autóhoz, amivel tudom nyitni, indítani a kocsit.

Viszont ez a 2ezres megoládás érdekelne, ha ennyiért az új távirányítómat hangolni lehet a kocsihoz.

Tudsz valami elérhetőséget írni?

Amúgy, ma beszéltem telefonon az Ázsia Centerben lévő kulcsmásoló, javító, bicskakulcs javító stb üzlettel és azt mondta menjek be, vigyem el a régi, de még működő távirányítómat és az újat, és 99%, hogy tudja programozni. Neki elvileg van kiolvasó mindene... Ő mondta... szerdán járok arra és okosabb leszek...

egy link, ahová megyek,

http://www.asiacenter.hu/?s=144&lang=hu

Előzmény: hayabusa123 (124607)
Sziszó78 Creative Commons License 3 napja 0 0 124608

Váltó és motorolaj is volt..motorolajfogyást nem vettem észre, de valtóba öntöttünk 1,2l-t. Nekem gyanús, hogy nem elfolyt mind, hanem így sikerült feltölteni...1.2l olaj nem folyik úgy el, hogy nem látszik a kocsi alatt tócsa...szerintem...föleg pár heten belül, de lehet tévedek.

A szerelő aki a kuplungot meg lendkereket cserélte, alá se nézett, egy ismerős nézett rá ma reggel....azt mondta januárban tudja vállalni és hogy a váltó is kukának tűnik, bár sokkal csendesebb lett, ami nem csoda...fele olaj sem volt benne.

Előzmény: hegizoli 307 SW (124579)
hayabusa123 Creative Commons License 3 napja 0 0 124607

2 megoldás van:pp2000-el fel lehet tanitani az uj kulcsot, de a helyedben vennék még 1 et tarcsiba, vagy szemrevételezés alapján eldöntendő a régi nyákról az epron adattárolót átforrasztani az uj nyákra. 

Előzmény: CséGyé (124601)
norbika76 Creative Commons License 3 napja 0 0 124606

Sziasztok!

Típus váltás miatt megmaradt új alkatrészeimet jelképesen egy kis csokiért átadnám a csoportban bárkinek.

Tatán lakom!hohnernorbi76@gmail.com

FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 124605

Az, hogy felejtős a kinézete, egy dolog, üres házakat potom pénzért lehet kapni, tehát megoldható lenne.

A kulcskód hiánya is csak megoldandó probléma: le lehet kérni alvázszám alapján (nyilván nem ingyen) vagy ki lehet olvastatni a vezérlőből. (szintén nem szeretetszolgálati módszerekkel ;-) )

Egy új, szűz távirányítót tudtommal nem lehet más módon feltanítani az autóhoz, csak ahogy leírtam. Az, hogy te mire szeretnéd használni és mi a véleményed, ez esetben nem számít, csak a gyártó véleménye (tervezése). :-P

Aztán majd lehet, hogy jönnek okosabbak és jól megmondják, ha tévedtem.

Előzmény: CséGyé (124604)
CséGyé Creative Commons License 3 napja 0 0 124604

A régi távirányító nagyon felejtős. Csúnya, kopott, repedt, törött, és ezt szorozd meg tízzel...

Mivel semmilyen kulcs kódom nekem nincs (sok-sok éve a vevő nem adott nekem), így kezdem azt érezni, hagyományos kulcsként kell tovább használnom a szép és új bicskakulcsomat... :-(

Az új távon/távban fontos nekem használni az "immo chippet"? hiszen beleraktam a régi távirányítóból az immo chippet és így indul az autó.

Nem lehet csak a távirányító kizárólag nyitó/záró gompjait tanítani az autó nyitás/záráshoz?

Példázhatnám úgy is, mi lenne ha ezt az új távirányítót nem szeretném az autó indítására használni, csak is kizárólag az autó központi zár nyitására/zárására? ez esetben semmi féle immonak nem lenne szüksége, mert csak nyitom zárom az autót és az autó indítására használnám a gyári de nem bicskakulcsát?

Tehát csak nyitás/zárásra lehet itthoni hókusz-pókusz megoldást csinálni? :-)

Nekem már mind1 csak kinyissa az autót a távirányító gombja... :-)

Előzmény: FeZ_ (124602)
Trabee Creative Commons License 3 napja 0 0 124603

És ehhez kell a kulcs kód, ami egy kis lapon van.

Előzmény: FeZ_ (124602)
FeZ_ Creative Commons License 3 napja 0 0 124602

1. Ha a nyák nem sérült a régi távban, akkor a rossz mikrokapcsoló cserélhető egy újra.

2. A távirányítót fel kell tanítani kézzel az autóhoz. De! Egy új távot - tudtommal - csak csak azután tudsz feltanítani, ha előtte diaggal újból feltanítod a kulcsokban az immo' chip-eket, majd utána kézzel a távirányító(ka)t. 

Előzmény: CséGyé (124601)
CséGyé Creative Commons License 4 napja 0 0 124601

Igen pontosan így történt!

A régi távirányítóból ki lett véve és belerakva az új távirányítóba, amíg nem raktuk át addig nem is indult a kocsi.

Most indul.

És a kulcsmásoló a nyerskulcsot bereszelte.

Most tudom nyitni az ajtót, és a gyújtáskulcsba is minden oké, indul az autó.

Csak a távirányíton a bezár/kinyit gombok egyelőre még dísznek vannak, mert a gombokkal nem tudom nyitni/zárni a kocsit.

Tehát ezt szeretném valahogy megoldani, hogy az unlock/lock gombokkal tudjam nyitni/zárni a kocsit.

Amúgy mint már írtam a régi távirányítom is megvan, csak nem működik teljesen, azaz csak zárni lehet vele, mert a kinyitónál a mikrókapcsoló teljesen elromlott. (ezért vettem másikat)

Lehet hülye kérdés, de a régi távirányítóról nem lehet valahogy tanítani az új távirányítót?

Minden megoldás érdekel... csak ne 12ezer legyen.. :-( 

Előzmény: hayabusa123 (124600)
hayabusa123 Creative Commons License 4 napja 0 0 124600

Akkor :a régi kulcsbol ki lett véve a régi fekete chip és belerakt az ujba, és be lett reszelve a nyers kulcs? Vagy az uj kulcsban van chip, és klonozva lett? 

Előzmény: CséGyé (124599)
CséGyé Creative Commons License 4 napja -1 0 124599

Kicsit bővebben leírnád?

Nem. és nem is fog menni...

Én úgy gondolom, azaz kizártnak találom, hogy veszek egy komplett kulcsot és a távirányítóját nem lehet ahhoz a kocsihoz hangolni, amihez árulják.

Itt Magyarországon is pont ezt árulják 36ezer forintért, amiben már a hangolás ára is benne van.

Jó pár hónapja, itt olvastam valaki feltette a kérdést hol vehet 307-eshez távirányítót.

Akkor többen ajánlották és van is aki wish linket írva, hogy olcsóbban vehet magának ilyet.

Én most pontosan azt rendeltem meg.

Amúgy egy telefonszámot felhívtam, aki a fotó alapján elmondta, elviszem hozzá és 12ezer forintért hangolja.

A kulcs eddig 8 ezer + kulcsmásolás 4 ezer forintomba van, most nyitja (nem távirányítóként) és indítja a kocsit.

Jó lenne, ha nem 12 ezerbe kerülne, hogy gombnyomásra is ki tudjam nyitni és zárni.

Más ötlet valakinek? 

Előzmény: Zolysys (124590)
CséGyé Creative Commons License 4 napja 0 0 124598

A régi kulcs már használhatatlan, mármint a bicskakulcs. Ami csak lehetett az megesett vele... Eltört, beázott és már csak bezárni lehet vele, nyitni nem.

Előzmény: hayabusa123 (124591)
FeZ_ Creative Commons License 4 napja 0 0 124597

Le kell szedni természetesen, az üvegesek azt géppel szokták eltávolítani. Hogy te mivel tudod leszedni onnan.....a fene se tudja. Tömítéseltávolító, "sniccer", akármi amivel lejön.

Aztán majd kell aktivátor, azzal kell bekeni a ragasztandó felületet. Meg kell természetesen a szélvédőragasztó is.

Egyéb praktikákat talán tud még  mondani egy szélvédős, vagy más, aki olvassa.

Előzmény: 1Frici (124596)
1Frici Creative Commons License 4 napja 0 0 124596

A lényeg, hogy az oldalsó fix ablakom  teljesen berepedt-berobbant , simán kézzel  betudnám nyomni és kijönne dirib-darabba az egész .Ha kiveszem az üveget darabokba ,akkor az ott maradt  ragasztót ,amivel be volt ragasztva azt  nem tudom hogy hogy is kéne eltávolítanom a karosszériáról ,ha egyáltalán el kell. Az is érdekelne ,hogy mit- miket kellene tennem ,milyen praktikák-műveltek vannak ,mire kellene figyelnem az új üveg behelyezése előtt . 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!