Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

misi1984 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 118491

Sziasztok. Van valakinek eladó tempomat karja? Vevő lennék 1 darabra.

kaszak93 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 118490

Sziasztok van itt valaki köztünk aki engedéjezett már aux portot a gyári rd4-es rádión?

Ha van itt ilyen társam akkor tudna egy pontos leírást adni vagy linkelni hogy hol találom meg a szoftverben!? Van gyári diag kábelem, szoftverrel csak eddig nem találtuk meg, hogy hol kell..

Élet mentő lennő a segítség, hogy ne csak az Ozone fm-t tudjam hallgatni..:D

A választ előre is köszönöm!

ádibébi Creative Commons License 2016.08.09 0 0 118489

Ma esti történet, hogy Hasziék parkolójában Zolysys beveti az összes bitjeit, telefonon pedig Jena instruál, hogy mit is kéne közben alaposan nézni. A járgány aztán jónéhány köszörülés után végül meglepetésre beröffen, és jár vagy 10 percet köhhintés nélkül alapjáraton.

 

A diagnózis közben megszületik, de hogy biztos legyen, hát legyen: próbakör, hisz épp ott a forgalmi kör (körforgalom). Nosza szúrom egyet, hátrát, fordulgatok, ki a parkolóból, aztán az egyenesre kiérve döföm egyet, elváltok kettőt, és három megy kétezerig, ott meg beköhög, és STOP jön, és megáll, és gurul innentől, vissza a Haszi-parkolóba.. Mé megtoljuk, hogy civilizált módon leparkoljuk.

 

A Jena általi távdiagnózis: 99% railnyomás-szenzor hiba. A csere Zolysy-re vár, ő meg alkatrészre. Pár nap, és remélhetőleg újra járóképes lesz a dögöm... :) Zolinak és Jenának megy minden köszönet!

Előzmény: hegizoli 307 SW (118474)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.09 0 0 118488

Nos, a diagnózis ezen a szúnyogmarós (Holdfényes) nyári éjszakán (à la Csinibaba!) a becses közreműködésetekkel megszületett (és még nem láttam róla facebook-posztot!! :D), az aznapi mentés pedig részemről teljesen rendben volt, legalább volt idő és lehetőség Őrmit - kérdésére - felhomályosítani röpke életem legújabb történéseiről. Beszéltünk barackokról és egyebekről, no és küzdhettünk a vasakkal, és egyéb ötvözetekkel is, amíg oda nem értetek :)

Előzmény: _Haszi_ (118485)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.09 0 0 118487

basszus, ezt a pözsó francia központi honlapjára fel kéne tölteni... tanulságos. kíváncsi lennék, az elmúlt 10-14 évben változattak-e valamit, na meg, hogy más autógyáraknál ez hogy megy... egyáltalán gondolnak-e arra, hogy auz autóik még 10-15 év múlva is életben lesznek, és ne adja Isten, vontatni(uk) kell...

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (118486)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2016.08.08 0 0 118486

Vonószem lik kifúrva, kitakarítva. Dolgoztam vele, vagy 4 órát, de kész.

Még benne

Fúrás megkezdése 5-6-7-9 fúróval, 10-es menetvágóval, majd 11 furóval és végül 12 menetvágóval

Majd kitakarítás, rozsgátlanítást követően jól bezsíroztam és egy pet palack kupakkal lefedtem a likat a kerekek oldaláról.

Előzmény: ádibébi (118472)
_Haszi_ Creative Commons License 2016.08.08 0 0 118485

Annyi javítás h naplementézni mentünk le Balcsira, kvázi meglepiként Őlmiékhez, ha fogadóképesek és úgy volt:) Őlmiékkel Siófok felé gurultunk, amikor bezzizent az S.O.S. kiáltás az éterben, szóval vissza Zamárdiba, mi meg andalogtunk Vikivel és Ildivel. Majd újfent megjelent fülkagylóink peremén a "zomázámzige zűrzavar", hogy akkor kéne másik oroszlán is Érd környékére sárga angyal gyanánt:) Különben előbb odaértünk volna;)

 

múgy ha igaz ma jön Sys diagolni, akkor leugrunk a parkolóba;-)

Előzmény: ádibébi (118472)
mr.mad Creative Commons License 2016.08.08 0 0 118484

Sziasztok!

 

Olvasom a fórumot, és a cikket is a klíma fogaskerekek javításáról, de az én hibámra nem találom a választ. Az autó (307 2006 1.6 benzin) kétzónás automata klímája elfelejtett automata lenni.

Azaz a beállított hőmérsékletre hidegebbet/melegebbet fúj, de az utastér ventilátorának fordulatszámát nem változtatja, azt nekem kell a külön gombbal. Így hiába állítom 30 fokban 17 fokra a klímát a hideg levegő csak legyez, de nem hűti le az utasteret.

 

Az autót nemrég vettem és télen, akkor nem volt vele gond. Ez ennek az autónak a sajátossága, vagy valami ismert hiba? Ha hiba, akkor mi okozhatja?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

mr.mad

young307sw1.6 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118483

Sziasztok,

nagyon régen nem jártam erre, most lenne kérdés, 307SW 1,6 benzin 2003 évjárat, tegnap autópályán tempomatnál 5-ösben egyszer csak egy kattanás, majd a motor felpörgött, villámgyorsan kikaptam üresbe, de azóta az 5-ös fokozat nem működik. Gondolom egyértelmű váltóhiba, d emennyire merhetek járni vele amíg nem jut el szerelőhöz? (pár nap) Amennyire utánaolvastam, az 5. fokozat fogaskereke könnyen ledarálódhat valószínűleg nem nagyon kaphatott olajat a váltó. Érdemes -e javítani illetve ha már úgyis szétszedik a váltót van-e valami javaslat hogy egy kicsit hosszabb lehessen az 5. fokozat? Mert igazából a rövid 5-ös az autó egyetlen hiányossága (meg hogy nincs 6-os)

Köszi a segítséget előre is.

FeZ_ Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118482

Na jó, akkor drága volt. Most jobb ? :-D

Mindenesetre min. egy tételes listát kellett volna kapjál árakkal, abból sok minden kiderülne.

 

Előzmény: mekkGyver (118481)
mekkGyver Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118481

Éppen azért kérdeztem, mert körülnéztem a weben, és a legdrágább alkatrészekből sem jött ki 20 felett. A menetrögzítő felvétele szerint :) alig volt több egy óránál a munka. A futómű beállítás még nincs is benne az árban. 

Előzmény: killermedve (118476)
garaz Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118480

Nekem is nyikorgott mindent kipróbáltam, de a végső megoldás egy flexibilis cső volt.

 

http://www.bardiauto.hu/webshop/meret-szerint/meretfle/-JPG9924202800

Előzmény: killermedve (118478)
FeZ_ Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118479

Meg kéne hallgatni, hogy megint ott zörög-e ? (mármint a tűzkarikánál)

Ha igen, akkor 2 oka lehet szerintem: az egyik, hogy idővel összébb nyomódik kicsit a tűzkarika, emiatt lazul az előfeszítés.

A másik, amit ki szoktak hagyni az összeszerelésnél: kellene a feszítő rugók alá (és talán fölé is) egy-egy fieber karika. Emiatt nincsen hangja a szettnek normálisan, mert a rugó nem fém a fémen fekszik össze így.

 

Előzmény: killermedve (118478)
killermedve Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118478

sziasztok!

 

tuti tippet várok arra hogy ne nyikorogjon a kipufogom elöl,most lett cserélve komplett rendszer tüzkarika minden 1.6 benzines ,és az agyamra megy a nyikorgásával,1 hónapig jó volt de most elkezdett nyikorogni!! köszi!

 

FeZ_ Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118477

Azért ezt ne egyszerűsítsük le ennyire !

Valóban lehet, hogy sokat fizetett az emberünk, de ez baromire függ attól, hogy hol csináltatta és mit tettek bele. Ezt ezen adatok ismeretében lehetne csak véleményezni.

Ha pl. gyári alkatrészeket teszel bele, jelentős különbség jöhet ki, de ez még az utángyártott piacra is igaz !

Mert ugyanarra a termékre gyakran akár háromszoros ár is lehetséges gyártmánytól függően.

A szervidíjakról már ne is beszéljünk. (egy szakszerviz óradíja kb. 10e+Áfa, míg egy kis műhelyé lehet kevesebb is, mint a fele.)

 

Előzmény: killermedve (118476)
killermedve Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118476

szia

szerintem sokat fizettél én most csináltattam 2db axiál 2db kormányösszekötő 2db stabpálca= 16000 ft 5000ft futomüállítás 5000 ft munkadij=26000 ft, a motortarto max 2500-5000 ft + munkadij, nézz körül itt az árakkal kapcsolatba:  https://alkatreszek.hu/

Előzmény: mekkGyver (118459)
d.jocov Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118475

Hát szép kaland volt az biztos.......

És hát a segítők sem voltak semmik.......

Előzmény: ádibébi (118472)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118474

Nekem pár napja az M31-en dobta be a motorféket a csipogással egybekötve,meg a APF irkálással :D

Még jó,hogy van nálam tartalék gázolaj szűrő,csere lett.Viszont a CR nyomásszabályzó picike szűrője,megint összeszedett valamit,a tünetekből következtetve. Ultrahangos tisztító kellene,de nincs a közelemben sajnos.

 

Viszont , ezt a vonószem problémát nekem is meg kell néznem :)megjáratni egy menetfúró kütyüvel,utána meg zsírt neki a rozsda ellen :) Soha nem lehet tudni.......... :D

Azt is írd meg mi történt a motorral,mi lett a hiba.

Előzmény: ádibébi (118472)
hegizoli 307 SW Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118473

http://budavill.hu/pages/PSA-hibak%C3%B3dok.html

 

P1536 Parking Brake Switch Circuit Failure ( Kézifék kapcsoló áramkör hiba )

Előzmény: Weah22 (118443)
ádibébi Creative Commons License 2016.08.07 0 0 118472

Nos, hát ez a nap is eljött. Imádott pözsóm, a kis huncut, Érdnél, az M7-esen ahogy volt, megállt. Na jó, azért egy épp 500 méterre lévő pihenőig még elgurult, de onnantól se kép, se hang. Doktor Jenának telefon, azt mondta, ha leviszem, még ma megcsinálja, ha tudja. Nem semmi!...

 

És bajban ismerszik meg alapon Őrmi mester hipp-hopp ott termett, Siófokról feljött Érdre, azzal a határozott szándékkal, hogy akár Tiszasasig is levontat, ha kell (Doktor úr ott rendel). Aztán kiderült, hogy az én autómban a FAP mellett még vonószem sincs, így aztán ott tartottunk, ahol előtte. Szerencsére Hasziék épp hazafelé tartottak Siófokról, így később befutottak egy második vonószemmel. Azonban, csak hogy ne legyen egyszerű a dolog, időközben rájöttünk, hogy a Break/Sw-k hátsó vonószem-foglalata imád annyira berozsdásodni, hogy nem fér bele a vonószem, nem kapja el a menetet, stb. Se Őrmié nem volt használható, se az enyém (amire amúgy nem is lett volna szükség, de ott hitetlenkedtünk, hogy akkor most mi van már, ménem megy be a helyére az a nyavalyás vonószem, nem létezik, hogy a csigazabálók elölre és hátulra két különfélét csináltak... Hát nem is. Csak épp elfelejtették rozsdamentesíteni a foglalatot... Köszi Jean-Pierre!). Szóval előkerült a brute force-módszer, azaz a nyers erőnkhöz folyamodtunk. Ildi asszony körömfényesítője elhalálozott a rozsdátlanítási folyamat során, ahogy aztán később maga a vonószem szára is kimúlt, mivel a menet erősebbnek bizonyult, a nyíróerők végül beszakították a vonószemet a menetbe.... A 2,5 centi menetből ha 5-6 mm maradt a csonkon....

 

Sebaj, talán az a 6 mm is elég lesz, legalábbis nekem, előre, ahová minden teketória nélkül be tudtuk tekerni a torzót. Maradt azonban a millió dolláros kérdés, hogy ha Őrmi nem, akkor most ugyan ki fog engem vontatni, és hová... És jöttek Hasziék, és az ő vonószem-foglalatuk is roszdás volt, annyira, hogy csak 2-3 mm-t tudták betekerni (úgyhogy én a 6mm-rel biztosabb lábakon álltam), aztán még az is kiderült, hogy a ráncfelvarrott Sw vonókötelének karabínere nem kompatibilis az első generációs vonószemmel, de végül minden akadályon túljutva Hasziék Sw-jére csomóztam kocsimat, és tapostam a féket, ahogy kell. Kemény rántásokat élt túl az a pár milliméternyi menet, meg a két tonnát bíró csirkebél, de végül elvergődtünk a parkolójukba, aztán még haza is hoztak a lakásomba.

 

Szóval éves tali utáni nemzetközi minitali, Köszi Jena, köszi Haszi, köszi Őrmi (jövök neked egy vonószemmel, meg egy foglalat-helyreállítással), telefonos segítség pedig Zolisziszi volt, medúzák és egyéb tengeri herkentyűk társaságában. Köszi srácok! Nagy dolog, hogy segítettetek!

Martinka. Creative Commons License 2016.08.06 0 0 118471

Remek képek! Köszönöm! Örminek megosztottam. Remélem nem gond!?

Előzmény: Ferenc Szécsi (118432)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2016.08.06 0 0 118470

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: Smíró (118468)
misi1984 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 118469

Sziasztok! Azt be lehet azonosítani hogy melyik hidrotőkének lehet hangja? Valamelyik még ilyen nyári időben is hallatja a hangját "hidegigindítás" után 1-2 percig. Esetleges megbontáshoz az olajat szükséges leengedni?

Smíró Creative Commons License 2016.08.05 0 0 118468

Üdv a csapatban! Baleset- és hibamentest! Jena tud neked optimalizálást" csinálni, álom lesz tőle a gép. Az enyémre is nyomott 10-15%-ot, nagyon jó lett. Így őt keresd, most aktívkodik:)

Előzmény: Csempesz 605 SRTI (118466)
poloska irto Creative Commons License 2016.08.05 0 0 118467

2 hét és 1500km próbaüzem után a beteg gyógyultnak minősítve (thx for Dr. Jena :-) )

 

A hiba oka a szutyok üzemanyagszűrő volt, bizonyos szituációban levegősödött az üzarendszer. Csere, boldogság...

Előzmény: poloska irto (118185)
Csempesz 605 SRTI Creative Commons License 2016.08.05 0 0 118466

Tiszteletem 307 Tulajok!

 

Másfél hónapja léptem flottátokba és sikerült vennem egy ilyen remek autót. :) Ahogy a nicknevemből is látszik, eddig 605- ösöm volt, szerettem, de nem akartam többet költeni rá. Autóm egy SW 2,0 HDI, 135 lovas motorral. Minden szűrőt kicseréltem már rajta, a részecskeszűrőn kívül. Finom gázadásra kicsit " hullámosan " húz az autó, nem vész, de szeretném ezt orvosolni. Esetleg volt valakinek ilyen problémája? Vagy ötleteket, segítséget szeretnék hozzá kérni! 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Berencsi Péter

 

Jah, ha valaki szeretne egy 605 2,0 stri-t, még megvan. :)

Dizzyws Creative Commons License 2016.08.05 0 0 118465

Mind1 kicserélték. Most már nem lehet ezzel gond elvileg. Igaz a gatyám is ráment. :D Mondtam, hogy jó ami van benne csak a kuplungot cseréljék mert nem rázott meg nem kattogott, de azt mondták mindenképp cserélni kell mert ki van lágyulva a lendkerék azért nem jó. 

didyman Creative Commons License 2016.08.04 0 0 118464

Bocs a beidézésért-türelmetlenségemért, de fontos kérdés.

Előzmény: didyman (118441)
Jena307 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 118463

és a 9hx motorban ami pont ugyenez a harver abban a gyári fix lendkerék nem töri a főtengelyt kérdezz már rá? 

Pl azt is bele lehet tenni viszont csak kevlár tárcsával érdemes mert el fog csúszni kisebb nyomatékra tervezett de a kevlár ezen segít, szerintem elviselhető, de komfortosabb a kettős 

a sachs az ajánlott most, ez full kedvességgel kb 130ezer ft, 

Előzmény: Dizzyws (118453)
Martinka. Creative Commons License 2016.08.04 0 0 118462

Az tény hogy az 1,6hdi esetén igaz amit írtam. De ekkora tételnél én bizony megkeresném azt a feláras megoldást  (ha nem lenne). Munkával együtt igy is 200 alatt maradhana.szerintem irreálisan drága. De bizti van akinek nem számít. Nekem igen.

Előzmény: _Haszi_ (118461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!