Keresés

Részletes keresés

somoyra Creative Commons License 17 órája 0 0 3580

Szervusztok

Izrael nyitott szemmel sorozat 2015-ben megjelent kötete 3000 Ft-ért átadó. Átvétel Budapesten

klezsola Creative Commons License 3 napja -1 0 3579

Ha már ünnep kint, akkor:

- Szukkot,

- Szimchasz Tóra,

- Purim, ami most (28-án) lesz aktuális. 

Előzmény: szk0421 (3561)
klezsola Creative Commons License 3 napja -2 0 3578

Van maceszzsemle, az sem rossz.

Ha jól készítik el, a macesztorta is finom. 

Előzmény: Tivi67 (3566)
COOP Creative Commons License 3 napja -1 0 3577

a piacon Tel-Avivban is van minden féle jó, korán ne menjetek, mert mert később nyitnak, de ott is vannak jóféle kenyerek :)

meg persze mindenféle jóság :D

Előzmény: Tivi67 (3576)
Tivi67 Creative Commons License 3 napja 0 1 3576

Akkor megnyugodhatunk,nem fogunk éhenhalni! :) Szeretném minél több kis pékség termékeit megkóstolni! :)

Köszönöm mindenki értékes hozzászólását! :)

COOP Creative Commons License 4 napja 0 1 3575

Tel-Avivban kisboltokban nagyon finom, hosszú franciakenyér-szerűséget lehet kapni.

Előzmény: steckler (3572)
jazzcool1,2 Creative Commons License 4 napja 0 0 3574

Csak az elso es csak az utolso nap unnep

https://www.officeholidays.com/countries/israel/index.php

Előzmény: hodográf (3571)
hodográf Creative Commons License 4 napja 0 1 3573

van kenyér az élelmiszerboltokban... de én hamár ott vagyok, akkor pitát eszem, és lehetőleg a piacon vagy a kis vallásos pékségekben veszem meg. pénteken meg kalácsot kell venni, nagyon-nagyon finom (ne tévesszen meg, ez sós kalács)

Előzmény: steckler (3572)
steckler Creative Commons License 4 napja 0 0 3572

Én  igazán finom kenyeret nem ettem a Szentföldön. Igaz boltban csak Jerikóban és Betlehemben voltunk. Inkább lepénykenyerek vannak a paleszínoknál is. Európai kenyeret nem láttam, de a tengerparon francia pékáru boltok vannak állítólag.

hodográf Creative Commons License 4 napja 0 0 3571

külön peszachra kóser ételek vannak, tehát nincs semmi, ami kovászos. ez leginkább a kenyér-péksütemény, van macesz meg vannak pótlékok. és peszach első két és utolsó két napja teljes ünnepnap, az azzal szokásos zárással, közlekedésmentességgel

jazzcool1,2 Creative Commons License 4 napja 0 1 3570

macesz minden mennyiségben, meg mindenféle egyéb, azt hiszem krumpliból, kukoricából készített kenyérutánzatok, szerintem nagyon finomak. a szállodákban olyan büféasztalok vannak, hogy ha rájuk nézel, már jól laksz. 

kenyérhez azért persze hozzá lehet jutni arab üzletekben, arab szállodákban.

Előzmény: Tivi67 (3569)
Tivi67 Creative Commons License 4 napja -2 0 3569

Nincs kenyér a boltokban és a szállodákban sem? Ez most komoly? Pedig nem mindenki zsidó és ráadásul nem mindenki vallásos. Mi van helyette?

Előzmény: jazzcool1,2 (3567)
Anikó Gugyelné Tesényi Creative Commons License 5 napja -1 0 3568

Sziasztok! Ha utazott valaki Tabára Izraelen keresztül megosztaná a tapasztalatait? Bocsánat ha nem éppen ide való!

jazzcool1,2 Creative Commons License 5 napja 0 1 3567

nincs kenyér a boltokban és a szállodákban sem.

Tivi67 Creative Commons License 5 napja 0 0 3566

Sziasztok!

Ha már az ünnepeknél tartunk,akkor én is megkérdezem,hogy mire számíthatunk április 1-8-ig,a peszach idején?

Üdv:Tivi

COOP Creative Commons License 5 napja -1 1 3565

mi akkor voltunk-nem direkt... annyit vettünk észre, hogy sok minden zárva volt, de kiküszöböltük ezta  beachen töltöttük Haifában.

Sajnos minden lezárt/bezárt még Akko látnivalói is :( Ha tehetném nem ekkor mennék :(

hodográf Creative Commons License 6 napja 0 1 3564

az Újév vallási ünnep, nem olyan, mint a "polgári" újév, szóval én inkább (hamár ünnep) szukkotkor mennék :) Újév és Yom Kippur nem zsidó turistaként nem hiszem, hogy érdemes lenne. (arról nem beszélve, hogy tapasztalatom szerint akkortájt egekben vannak a repjegyárak is)

szk0421 Creative Commons License 6 napja 0 0 3563

köszönöm gyors válaszodat

Előzmény: jazzcool1,2 (3562)
jazzcool1,2 Creative Commons License 6 napja 0 0 3562

A zsido ujev turistak szamara szerintem inkabb kerulendo. Rosh Hanikra a honlap szerint nyitva, vannak muzeumok is, amelyek szombaton kinyitnak. 

szk0421 Creative Commons License 6 napja 0 0 3561

Két kérdésben kérem a segítségeteket, visszaolvastam néhány évet, de nem találtam erre vonatkozóan információt:

Érdemes-e az új évet kint tölteni a hangulat miatt, vagy inkább kerüljem el, mert minden zárva van? Másik kérdésem, hogy szombati napra terveznénk a Haifa-Akko-Rosh Hanikra útvonalat. Legnagyobb meglepetésemre Rosh Hanikra honlapján azt találtam, hogy szombaton is látogatható. Valóban így van?

[fidelio] kyldyko Creative Commons License 2018.02.09 0 0 3560

Szuper! Megnézem, köszönöm szépen. 

Előzmény: jazzcool1,2 (3558)
[fidelio] kyldyko Creative Commons License 2018.02.09 0 0 3559

Oké, köszönöm 

Előzmény: TLLaci (3557)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 3558

a Dan Panorama Hotelban volt most ismerősök, nagyon elégedettek voltak.

Előzmény: [fidelio] kyldyko (3556)
TLLaci Creative Commons License 2018.02.08 0 1 3557

Van busz szombaton is 282-es a száma  21,5 sékel a jegy

,ott áll a terminálon,körbemegy a szállodáknál is,5 csillagoshoz jó sok pénzt vigyél,neked is jó utat!

Előzmény: [fidelio] kyldyko (3556)
[fidelio] kyldyko Creative Commons License 2018.02.08 -3 0 3556

Sziasztok! 

Márciusban utazunk Eilatba, Rynair-rel, de szombaton érkezik. Igaz az, hogy szombaton nincs tömegközlekedés? S ha igaz, akkor hogyan juthatunk el (Ovda) reptérről a szállodáig? Amennyiben van busz, tud valaki segíteni, hogy melyik buszra kell felszállni? (állítólag nem nagyon vannak angol feliratok a buszokon??)

Illetve tud valaki segíteni szálloda ügyben? Mi opcionálisan az Isrotel King Solomon-ba foglaltunk, de így utólag nem olvasok egészen jókat róla. Volt valaki itt mostanában? 

5 csillagos szállodát keresek csakis, és reggelivel de reális áron 4 éjszakára. 

Köszönöm szépen! Minden utazónak csodás élményeket bárhol is jár a világban! 

Tranyák Creative Commons License 2018.02.06 0 1 3555

Sziasztok.A hétvégén jöttünk haza Izraelből.Két dolog lepett meg a reptéren, egyáltalán nem kekeckedtek .A  "kérdező srácnak" mondtam, hogy nem beszélek angolul,ekkor a monitort átváltotta magyarra,és három kérdést tett fel?

- ki csomagolt?

- hol voltak a csomagok a bepakolástól idáig?

- van-e nálunk bomba, kés stb

A másik, hogy a dobozos kolát és 0,5l-es flakonost is átengedték a vizsgálaton, csak a laptopot kellet kivenni.

Gondolom akiket kivesznek külön vizsgálatra, nem járnak ilyen jó.

banduska1 Creative Commons License 2018.02.02 0 0 3554

Közben felvettem a Rentalcars-sal a kapcsolatot. Ők utána jártak a dolgoknak,Manchesterből hívtak fel, magyar nyelven.:-) Ez a 161 USD, ebben benne van a reptéri illeték, ami 39 USD volt. Ez értelemszerűen nem is jár vissza. A többi fennmaradó USD a 30 napos biztosíték./gyorshajtás, esetleges bármilyen szabálysértés/ Ha ezidő alatt nem érkezik semmi, akkor fogják a megmaradt összeget visszautalni. Így már azért nagyobb lett a bizalmam! A 481 USD letétet az autó leadása után nem sokkal visszakaptam!

Előzmény: PSB fan (3552)
f.lorand Creative Commons License 2018.01.31 0 0 3553

Nimród bibliai név, régi eléggé

Előzmény: steckler (3524)
PSB fan Creative Commons License 2018.01.30 0 3 3552

Miért adnák vissza a biztosítás díját? Egyszerűen átvágtak azzal a hazugsággal, hogy nem elég a biztosításod és vetettek egy újabbat.

Sajnos oda kell figyelni, mert ez egy tipikus lehúzása az autókölcsönzőknek.

Előzmény: banduska1 (3544)
Zs... Creative Commons License 2018.01.30 -1 0 3551

Sziasztok,

Maradt 420 sékelem, középárfolyamon, 75,- Ft-ért vihető.

zsolti8 kukac yahoo pont com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!