Keresés

Részletes keresés

steckler Creative Commons License 2018.05.15 0 0 3671

Autóbérléshez a cal autot ajànlotta itt valaki, hogz korrekt àrban voltak nem úgy mint mi a budgettel a biztosítás és a deposit is drágább volt. Most 8-9 fős kisbusz kellene kb 10-11 napra a Ben Gurionról indulva. Ki melyik céget ajánlaná?

TLLaci Creative Commons License 2018.05.08 -1 1 3670

Minden gond nélkül járható,jó minőségű,a Holt-tenger kivételével nem is volt nagy forgalom.Van pár ellenőrző pont,de semmi macera,még a kötelező biztosítás is érvényes rá ha nem mégy le róla valamelyik palesztin városba.

Előzmény: Violinka75 (3669)
Violinka75 Creative Commons License 2018.05.07 -2 0 3669

Kedves Utazók!

Van arról valakinek valamilyen információja, hogy a 90-es út bèrelt autóval, -melynek ugye kitètele, hogy nem hagyom el az országot-járható, mert hogy maga az út palesztin területen van, de ennek ellenère izraeli ellenőrzès alatt áll..Lètezik ez? Be merjem vállalni?

A válaszokat előre is köszönöm!

jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.05.04 -2 1 3668

12:45-tol az Eurosporton, plusz tobb roviditett ismetles.

http://www.giroditalia.it/eng/big-start-2018/?refresh_ce-cp

Előzmény: peliatan (3667)
peliatan Creative Commons License 2018.05.04 0 2 3667

A Giro d'Italia közvetítése ma Jeruzsálemből, holnap Haifa-Tel Aviv, 6.-án Be'er Sheva-Eilat.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 3666

Tolem meg sosem kertek semmilyen papirt, ez az egesz eleg fura. Nem lehet, hogy valamilyen kerdesre bizonytalankodo valaszt adtal? Igaz, en sosem mutattam meghivolevelet, akkor sem volt ilyenem, amikor meghivasra mentem. 

Előzmény: Tivi67 (3665)
Tivi67 Creative Commons License 2018.05.03 0 1 3665

Nem is lett volna gondom a migrációs irodával,ha nem 4 órán keresztül várattak volna bennünket! Bár nem voltunk egyedül,más magyarok is voltak,szintén meghívólevéllel. De ez nem nagyon vígasztalt abban a helyzetben... Még az ismerősünket is felhívták telefonon,hogy egyeztessék,igazat mondunk-e? Mikor kiderült,hogy nem hazudtunk,csak akkor enyhültek meg. Állítólag újabban ezt csinálják. Azt azért furcsállták,hogy nem volt foglalt szállásunk. Mondtam,hogy azért,mert a meghívó levélben szereplő ismerősnél fogunk megszállni. 

Mi van akkor,ha nem foglalok előre szállást? Nem engednek be? Annak ellenére,hogy van visszafelé repülőjegyem és érvényes biztosításom?

Előzmény: jazzcool1,2 (3663)
peliatan Creative Commons License 2018.05.03 -3 2 3664

Talán azért nem láttál hasonló méretű építkezést, mert nem voltál Albániába. Ott az utóbbi,  kb. 30 év alatt  átépült, felépült az ország és nem stadionokra koncentráltak. A tiranai repülőtéren 4 szálloda van és az országon belüli közlekedés kitünő és nagyon olcsó minden. Ismeretlen a túristák/utazók/idegenek "lehúzása"!

Előzmény: jazzcool1,2 (3661)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.05.02 -2 2 3663

Jó kérdés. Belepesnel vagy semmit nem kerdeztek, vagy max olyasmit, hogy merre utazok/utazunk majd az orszagban. 

Leginkabb face control van, hogy azon belul mire figyelnek, pld, hogy a szemébe nézel, vagy zavarban van valaki stb azt nem tudom. 

Előzmény: Tivi67 (3662)
Tivi67 Creative Commons License 2018.04.29 -5 1 3662

Április 1-én utaztam a 15 éves fiammal Izraelbe. Azt szeretném megtudni,hogy milyen kockázati tényezők lehettünk,hogy 4 órán keresztül várakoztattak minket a reptéren,holott volt héber-angol nyelvű meghívólevelünk? Pedig ha jobban megnézzük,a zsidó állam megálmodója is magyar volt,Herzl Tivadar! Ráadásul Izrael felemelkedésében is sok szerepe volt a magyaroknak... Miért pont nekünk kellett a migrációs hivatalban magyarázkodni?

jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.04.23 0 1 3661

annó 20 éve voltam Izraelben és azóta europahoz kepest nem sokat fejlődött

ezek szerint csak Mea Shearimban jártál...

(mindösse 5 éve voltam először, és a fejlődés ennyi idő alatt is elképesztő. sokfelé jártam/járok a világban, de ilyen ütemű és tömegű építkezést sehol nem láttam)

Előzmény: encsi68 (3655)
darabont11 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 3660

köszönöm szépen a segitséget.

Előzmény: jazzcool1,2 (3659)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.04.22 -2 3 3659

Mielőtt a terminálból kilepsz. felmesz az indulási szintre, onnan mész ki terminálbol. Kb szemben van a buszmegálló. A 485-ös minden egész órában indul, 16 shekel, a sofőr adja a jegyet.

Előzmény: darabont11 (3658)
darabont11 Creative Commons License 2018.04.22 -2 1 3658

azt szeretném kérdezni Tel Aviv repülötérröl hogy jutok el jerusálembe vonattal vagy busszal a vonat honnan indul és melyik busszal ?

köszönöm elöre is a segitséget.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.04.15 -1 1 3657

November es marcius kozott van/volt ez a jarat.

Előzmény: szk0421 (3656)
szk0421 Creative Commons License 2018.04.15 -4 0 3656

Hetek óta nem látok járatot Eilatba a Ryanair honlapján. Valakinek van információja, hogy mi történt?

köszönöm

encsi68 Creative Commons License 2018.04.01 0 5 3655

Megjartuk Izraelt

Mondhatom majdnem mindent sikerült véghez vinni..2 idősebb csalad tagom is velünk volt így kisse á terv nehezebben volt kivitelezhető.Bejutas az orszagba relativ zökkenö mentes ..én a Budget autókölcsönző nél béreltem gyors volt minden.Haifara indultunk .Cezariat érintve

Másnap Akko, Gallile tenger Capernaum Tabgha.

Harmadnap Nazaret utban hazafelé csobbanás Gan Hashlosa I termál toban...gyönyöru csak senki nem mondta H nagyon mely és a szélén tele van halakkal akik szívesen csipegeti a böröd...de megéri meglátogatni   söt grillezni is lehet...sajnos ezt sem tudtuk

Negyedik nap Haifai Bahai kert és környéke ..shuk látogatás..shabat es készülődés kicsit delebre

Ötödik -hatodik nap irany Arad a holt tenger... Csobbanás a tengerben.. hajnali 4 kor irány Massada latogatas még egyszer jó fürdés és másnap irány Eilat

Gyönyörű mint mindig bár nekem tulságosan sok a nyuzsges...bicskam belé tört a búvárkodás--ba ,😁de sebaj legalább megtudtam határain.

7 nap irány a vörös canyon... mindenkinek csak ajánlani tudom

8 nap indulás Holon városába ami ugyan 10km van a reptertöl lehetetlen megközelíteni ..én ezen napon adtam le a kocsit mert a cél a többi napra Jeruzsálem és Betlehem volt es oda inkabb busszal mentünk

Jeruzsálem Óváros, Gecsemani kert meg volt a buszos affer is úgyszintén

Amit nem sikerült az a pár sivatagi kolostor...de hát minden nem lehet

Ajanlani tudom úgyszintén aki esetleg  délről menne Tel-Aviv fele menjen a 40 és úton... csodálatos útban lesz resze

Összegezve jó volt...vezetesi  kultúra az 0 jó ha van 6 szeme az embernek.  Nem éreztük 1oercig sem veszélybe magunkat...

Én öszinten többre számítottam... annó 20 éve voltam Izraelben és azóta europahoz kepest nem sokat fejlődött..nagyon koszos lett .Kisse felhígult minden ... rengeteg a kínai és a török cucc ami anno nem volt jellemző.Igazabol a vágyam hogy még egyszer Izraelben utazzak megvolt de legközelebb mar biztos nem lesz úticél.9 nap alatt Izrael körut 1000 Km biztosan 😁

Mindenkinek jó utazást kivanok

steckler Creative Commons License 2018.03.31 0 1 3654

Én nem láttam koszosabbnak Hebront mint az izraeli területeket. Azonban a rendezetlenség sokkal nagyobb, mint Izraelben, de Egyiptomhoz vagy Indiához képest minden nagyon rendezettnek  tűnnek a palesztín területeken is. Nyomuló árussal csak Jerikóban és Jeruzsálemben  találkoztam. A betlehemi és hebroni bazár teljesen barátságos volt. Nem értem milyen vasrácsról beszéltek? A '67-es zöld vonal? vagy az A,B, C ciszjordániai zónahatárok ellenőrzési pontjairól? Én nem tapasztaltam sehol sem nagy ellenőrzést, igaz nem a főutakon közlekedtünk, hanem mellékutakon léptük át mindig a zónahatárokat. Idén még biztosan megyünk vissza, de akkor az észak ciszjordániai városokat nézzük meg Nablusz, Dzsenin... és Haifa, Názáret, Golán-fennsík. 

Előzmény: peliatan (3643)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.03.26 0 2 3653

Tel Avivban az Arlozorov vasúti megálló mellett van egy nagy vadkemping. Azok laknak ott, akik nem hajlandók, vagy nem is tudják megfizetni a magas lakásbérleti díjat. Ott nyugodtan felállíthatsz sátrat, és onnan lehet bármerre csillagtúrázni. 

Előzmény: arndt (3652)
arndt Creative Commons License 2018.03.26 -3 0 3652

Mi március 30-tol leszünk Izraelben, s az éjszakázást kempingekben tervezzük. Van valakinek tapasztalata a sátrazás lehetőségeiről? A választ előre is nagyon köszönöm

somoyra Creative Commons License 2018.03.25 0 0 3651

Köszönöm a választ.  jazzcool1,2

Előzmény: jazzcool1,2 (3649)
mana41 Creative Commons License 2018.03.24 -2 1 3650

https://youtu.be/n_jEiC37TKw

Tel-Aviv Jaffa

jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.03.24 0 1 3649

retúrt csak akkor érdemes venned, ha van, vagy veszel RavCard-ot. ebből az anonym is jó, akkor 20% a kedvezmény, ha jól tudom. nemrég volt egy komoly tarifareform, van egy csomó új kedvezmény, érdemes kiguglizni. a visszaút jegy asszem korlátlan ideig érvényes, és akkor használod fel, amikor akarod. 

Előzmény: somoyra (3648)
somoyra Creative Commons License 2018.03.24 -4 0 3648

Szervusztok

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy ha a repülőtérről megyek vonattal Haifába, akkor a retúrjegyet meg tudom e venni mezei utasként, illetve ha megveszem, akkor az a kiállítás napjától hány napig érvényes? Kell e pontosan jelölni a visszaút napját?

jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3647

Asszem ez az. A határon is ilyen forgórácsos kapu van, innen pár méterre balra. 

Előzmény: Tivi67 (3646)
Tivi67 Creative Commons License 2018.03.23 0 1 3646

Erre a  vasrácsra gondoltál?

https://ujkelet.live/2018/02/09/a-hatarrendorseg-megakadalyozott-egy-keses-tamadast-hebronban/

Nem ezen keresztül lehet a pátriárkák sírjához menni?

Előzmény: jazzcool1,2 (3640)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.03.23 -2 2 3645

Hebronban 3 shekel volt a falafel, méghozzá úgy, mgaunk tölthettük meg a pitát, Ramallah is ugyanolyan olcsó, de hát egyik helyen sincs különösebb látnivaló, mindkét hely megér egy egyszeri, rövid látogatást, ha már valaki Jeruzsálemben jár, és ott túl van a rengeteg látnivalón, vagy a szombatot szeretné utazással tölteni. 

Előzmény: peliatan (3643)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2018.03.23 0 2 3644

(csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy Jeruzsálem 1980 óta Izrael fővárosa, ott van a parlament, ott vannak a minisztériumok, és természetesen a külföldi delegációkat is ott fogadják.)

Előzmény: mana41 (3641)
peliatan Creative Commons License 2018.03.23 0 1 3643

Így igaz, ahogy írtad.

Azon a szörnyű piacon, a termelőktől, nagyon jól vásároltunk, töredék áron, de nem olyan szépen agyusztált az árú mint a Carmelen. A "vasrács" túloldalán teljes táska vizit volt és azt kérdezték hogy van-e nálam olló?? Visszakérdeztem, hogy minek lenne? Aztán rájöttem, hogy a szarkofág takarója miatt, nehogy levágjak egy darabot belőle. Egyébbként, Ramallah ugyan olyan koszos, Mint Hebron, a legmehökkentőbb a csirkebolt látványa volt! (Sajnálom, hogy nem tanultam meg képet feltenni :-(.) A helyi lakosok, nagyon kedvesek voltak és ismerték a célunkat és kérdezés nélkül is irányítottak.  

Előzmény: jazzcool1,2 (3636)
somoyra Creative Commons License 2018.03.23 0 0 3642

szia hol vettétek ezt a szenzációs kinézetű kockás kisbőröndöt..

Előzmény: mana41 (3641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!